SKUTEČNÝ důvod, proč se Británie děsí nezávislosti Skotska. Skotské ropné rezervy v Severním moři

David Cameron a britská média se děsí potenciální nezávislosti Skotska. Žvaní o „historii“, „společné obraně“ a dalších návnadách. Ale tím, co čem to opravdu všechno je, je ropa… Konkrétně, pokud se Skotsko stane nezávislým, připadne mu 90% výnosů z jeho ohromných ropných rezerv.

New York Times o tom hlásí:

Skotští nacionalisté už dávno argumentovali, že když jim vládne Londýn, tak to jejich zemi obírá o její spravedlivý podíl na bohatství z britských ropných a plynových polí, která leží převážně ve vodách Severního moře u jejich břehů.

„Byla to skotská ropa,“ která vyvolala stížnosti v 70. letech, které pomohly zvednout profil Skotské nacionalistické strany, jenž teď vede zemi a tlačí na hlasování za odtržení ve čtvrtečním referendu. Alex Salmond, politik vedoucí to separatistické hnutí, poukazoval na severomořskou energii, jako na poklad, který by mohl pomoci financovat nezávislé Skotsko – a zajistit, že tato země bude moci pokračovat ve štědrých veřejných výdajích včetně universit bez školného, které slíbil voličům.

Jak uvádí Al Jazeera:

Ohromné ropné rezervy v Severním moři jsou srdcem debaty o skotské nezávislosti. Mnozí zpochybňují, zda jsou tyto rezervy jen pro Skotsko, nebo zda by i zbytek Spojeného království měl mít z jejich zisků nadále prospěch.

NBC píše:

Kampaň za ‚Ano‘… říká, že Skotové by měli mít naprostou kontrolu nad svými vlastními záležitostmi, a že výnosy ze skotských příbřežních ropných polí budou udržovat ekonomiku této země.

Navíc, jak vysvětluje Max Keiser:

(1)   UK si prozatím může levně půjčovat, když používá obrovských skotských ropných rezerv jako záruku.

(2)   Pokud Skotsko odejde, tak už ty záruky (ropné rezervy) k dispozici nebudou.

(3)   Takže i náklady na půjčování peněz pro Británii vyletí do nebe.

Skotské severomořské ropné rezervy pomalu dochází, a stejně i ropa nebude až tak ceněným zdrojem navždy.

Ale prozatím je pořád ještě cenná (zvláště jako záruka na britské půjčky) … a jako spouštěč britské paniky z potenciální skotské nezávislosti.

Vyšlo na Reformy.cz

By Washington's Blog
Global Research, September 17, 2014
Washington's Blog

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/the-real-reason-britain-is-freaking-out-about-scottish-independence-scotlands-north-sea-oil-reserves/5402553
5 Komentářů k SKUTEČNÝ důvod, proč se Británie děsí nezávislosti Skotska. Skotské ropné rezervy v Severním moři

 1. novapalo napsal:

  Cameron a spol. určite voľby zfalšujú. Briti už historicky nemajú žiadne duchovné problémy klamať a podvádzať.
  Tak to bude aj teraz.
  Urobia všetko pre to, aby hlasovanie zfalšovali a určite sa Škóti neoddelili.
  Predpokladám však, že Škóti s tým počítajú a verím, že ak nie okamžite, tak tajné ruské služby to do 2 rokov preukážu a Škótom preukážu a referendum sa bude opakovať.
  Potom bude už výsledok istý.

  • Jan Jinsky napsal:

   Takže když Skotové zvolí nezávislost, tak budou hrdinové. A když ne, tak to Cameron zfalšoval :o)

 2. Michal V. napsal:

  No tady alespoň vidíte, jak je to s tím vykořisťováním.

 3. Vilo napsal:

  Doteraz si svetová oligarchická elita vždy poradila s hociktorým malým, aj keď "nezávislým" štátom. Dosadila bábky, ktoré poslúchali.Lenže Great Britain je trochu väčšie ekonomické a mocenské sústo. Neverím tomu, že bratská láska medzi USA a GB je bezhraničná. Stále tam bolo malé trenie v rozhodovaní a riadení sveta. Londýn, ako sa zdá je oslabený. Holt, Cameron už nie je Tony Blair. A preto uchmatnúť dobré energetické zdroje (vrtné veže), a to za cenu oddeleného, potom bábkovo "spracovaného" Škotska nie je zlý nápad.I Kuvajt je samostatný silný ropný hráč, ale v koho prospech?
  Nevidíte paralelu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!