Proč odstoupil Strelkov, co Rusko na sankce a co s pátou kolonou v Rusku

Snímek obrazovky pořízený 2014-09-19 13:08:3025ti minutové video z ruského pořadu Informační válka z 12.9.2014 podrobně rozebírá vývoj situace v Novorosii i široké mezinárodní souvislosti tohoto konfliktu. Je účelem války na východě Ukrajiny vytvoření dvou světových koalicí, které pak proti sobě povedou 3. světovou válku, kterou začne Izrael?

43 Komentářů k Proč odstoupil Strelkov, co Rusko na sankce a co s pátou kolonou v Rusku

 1. atlas napsal:

  Výborná reportáž, klobúk dole.
  Je potreba viac takýchto reportáží s kvalitnými informáciami podloženými priamymi výpoveďami a dôkazmi z viacerých strán.

  Som zvedavý čo na to platený provokatér Jínský.

  • Jan Jinsky napsal:

   Co na to placený provokatér Jinský nevím. Ale já, jako neplacený Jinský na to následující:
   S některými částmi lze souhlasit. Ale doposud jsem neslyšel, a to dokonce ani tady ne, že ukrajinskou armádu řídí američtí, polští a litevští generálové. To je novinka.
   A ten pán, co tam mluví vyzývá k čistkám a centralizaci médií, politiky atd. Což se mi nelíbí.
   Takže celkově – propaganda, jen z druhé strany.

   • Marco napsal:

    Kdybys věděl jak to v médiích chodí, nedivil by jsi se! Mě s toho bylo zle ale hlavně mi je z těch všech šmejdů, protože většina ví co činí ale jsou jako děvky, pro prachy udělají vše, všichni máme hypotéky, jak rádi říkají. Jinak to nejsou až ne vyjímky novináři ale přepisovači bez vlastního názoru. Oni prostě žijí ve virtuálu, o dané situaci vůbec nic nevědí ale přesto píšou články, jakoby tam byli. Vše jsou ale jen přepisy informací z tiskových agentůr, které jednoduše opíšou jako to dělali už na škole. Kdysi jsem si myslel, že jsou hloupí ale oni opravdu vědí, kde asi je pravda ale stejně vám se zápalem nabízejí opak, prostě hnus. Pokud se neosvobodí média, která mají být hlídacím psem demokracie, tak tu máme čistou diktaturu.

 2. Alfa napsal:

  Tak rozhodně zajímavý pohled na věc. Nicméně centralizovat a sjednocovat média mi nepřijde jako dobrý nápad. Jsem pro nezávyslé subjekty, maximálně tak se vzájemnou spoluprácí. Je totiž daleko těží infiltrovat X nezávyslých médií, než velín jediného média.
  Stejně tak to je s EU, a neni to vůbec příznivé.

  • Marco napsal:

   Tak se jukni na strukturu vlastníků a budeš možná i překvapený kolik těch tzv. nezávislých médií vlastní jen jeden vlastník, už jen v tom je chyba. Kdysi tu zveřejnili struktůru jednotlivých vlastníků, měla by zde být ještě v archivu…
   Je ale dobrý nápad vše ošetřit zákonem a tím i určit, že každé jednotlivé médium musí vlastnit pouze 1 majitel a tím majitelem by mohl být jen Čech, jako to mají ve slavné USA, kde televizní licenci může také vlastnit jen američan..Zde ale o takovém zákonu nechtějí ani slyšet a proti USA neřeknou ani popel..

   • Alfa napsal:

    Ano viděl jsem jí. Celkem zajímavé jak vzrostla cenzura na komenty i např. na seznamu.cz, nebo centrum.cz
    Co nejvíce znemožnit, néli zakázat opoziční komenty. Protože drtivé procento lidí kteří tam přispívají snimi nesouhlasí, a podrývají jejich ubohé vymatlávarny.
    Nejlepším řešením je tyto média vůbec nesledovat.

 3. jaroslav schwarz napsal:

  Pro Alfa:
  Nic proti komentáři, ale napsat 2x ve slovech nezávislé a nezávislých po v tvrdé y mi jako dost do očí bijící hrubka.

  • Alfa napsal:

   Gramatikofilie neni věc které bych podléhal. Nejsem českorepublikák, a osobně si vystačim klidně s jedním íčkem. Při mluvení také nerozlišuješ íčka.
   Českorepublikácká civilizace je v tomto značně nevyspělá.

  • jucu napsal:

   To jsou ti s vysokou prirozenou inteligencijou, co kvuli mnoha jinym zaujmom nevyderzali v skolnych laviciach. Ty jsi cenzor – korektor, tak to opriav. Maj sa

  • PV napsal:

   Já bych je tam nechával a jen bych jim zaškrtával hrubice červeně. Ať se psavci zastydí a vzdělávají

   • Alfa napsal:

    :)) Ano, odvést pozornost od důležitých věcí a zaměstnávat lidi blbostma, to by jsi chtěl. Měl by ses vzdělávat v moudrosti, jinak budeš nadále loutkou.

    • Cowley napsal:

     Zdravím,docela si potrpím na dobrou češtinu,ale tady je gramatika opravdu až na druhém místě,jistě, pěkná čeština,ale tou se lže na hlavním proudu,tam jistě mají korektury,aby neodváděli od tématu,tj.od manipulaci a lžím/převážně/,takže tak…

 4. Kluk napsal:

  Velmi výživné. Řídit tak velkou zemi jako je Rusko, asi nepůjde řídit jako pidi Česko, a tak celkem chápu snahu o centralizaci. A hlavně, Rusko je už co se týká výše zmíněné „centralizace“ již řádně poučeno ze své minulosti, a tak si myslím, že už neudělají stejné chyby jako kdysi soudruzi.

  Pokud chce Rusko přežít, dále se rozvíjet, a současně odolávat tlaku západu, tak mu stejně nic jiného než centralizace nezbývá, tlak západu je obrovský, a každým dnem bude jen narůstat, finanční krize je SVIŇA!

 5. novapalo napsal:

  Rusko má z dlhodobého hľadiska len malé šance, ak jeho špičky nebudú chápať, fungovanie západného plánu chaosu a deštrukcie.
  Základné zákony nášho vesmíru sú dualita a hierarchia. Prvý zákon je dualita a teda, že všetko má svoj protiklad a svoju kompenzáciu a druhý podriadený prvému zákonu je zákon o hierarchii. A toto sa podrobne v obidvoch knihách pána Kysuckého, ako to všetko funguje a ako sa s tým nedá nič robiť – nič sa nedá zmeniť! Tieto základné zákony nášho vesmíru sa nedajú neakceptovať !!!! Oni svoju večnú vládu v našom vesmíre presadia bez ohľadu na akékoľvek vraždenia a nešťastia hlúpych ľudí……..
  Pán Kysucký navrhujem, čo sa má urobiť, aby sa nestalo to, že Rusko bude zničené. Myslím si, že proces všeobecnej degenerácie nielen v Rusku, ale aj v ostatnej Európe sa zrýchľuje. Prvý základný ničivý princíp vytvárajúci neobmedzenú deštrukčnú je :
  1. Demokracia
  Omyl spočíva v tom, že rovnoprávnosť a rovnocennosť ľudí odporuje jednému zo základných zákonov prírody a vesmíru „Zákon hierarchie“. Ľudia nie sú si rovní, nie sú rovnocenní a preto ani :
  - Nemôžu mať rovnaké práva.
  - Nemôže mať ich hlas pri voľbách do parlamentu, obecného zastupiteľstva …..rovnakú cenu.
  - Tí, ktorí sú hlúpi, nemôžu mať právo slobodne hlásať somariny, pretože potom hlúpej väčšine vsugerujú omyly.
  - Preto hlúpi nemôžu mať právo ani na slobodu svojich názorov a aj miera slobody je možná len od duchovnej vyspelosti daného človeka, teda čím hlúpejší, tým musí mať podľa vesmírnych zákonov menšiu slobodu.
  Preto sú demokratické voľby, kde každý volič disponuje jedným rovnocenným hlasom, smrtiaci omyl.
  Emancipácia žien západného, aj socialistického prevedenia, kde sa hovorí, že žena je rovnocenná mužovi, je omyl vedúci k roztriešteniu spoločnosti a národov a neustáleho boja medzi duševne chorými emancipovanými ženami a nešťastnými mužmi a vedie k produkcii neschopných mužov a agresívnych žien, ktorých vychovávajú duševne choré ženy matky a „emancipovaní“ zhlúpnutí muži. Platí zásada, že čím sa žena duševne viac podobá mužovi, tým má menej detí. Preto národy s emancipovanými ženami vymierajú. Ruský národ súčasnosti je ženský národ a preto ak sa Rusko nespamätá a nevráti sa k svojim koreňom z 19. storočia, tak bude zničený súčasnými mužskými národmi. Kresťanstvo je ženské náboženstvo a islam je mužské náboženstvo. Určite sa islam nepodriadi kresťanstvu, pretože v základných vesmírnych zákonoch má islam pravdu, zatiaľčo kresťanstvo sa mýli – čítajte v druhej knihe pána Kysuckého „Kresťanská civilizácia je omyl“.

  O druhom zásadnom princípe v inom komentári.
  Rusko má šancu len v prípade, že chápe, o čo sa jedná……

  • Alfa napsal:

   Dualita neni obecným principem existence. Absolutno nemá opak. Opak absolutní existence je nic, něco co neexistuje.
   Pakliže je jediným zdroj života absoluto, jsou si všechny životy rovni. Dále existuje svoboda volby (neboť absolutno neni zdrojem otrocví), proto existují různé způsoby života, a ty v principu rozdělujeme na životy dle duchovních zákonů, a na životy zvrácené (materiální, negativní, …).
   Tito negativní tvory lze považovat za nemocné, a samozřejmě by jim neměla být dávana jakákoliv moc.
   Zvrácený svět jako tento bohužel dosazuje nejzvrhlejší k nejvyšší moci, což jasně ukazuje jak velká zvrácenost tu převládá nad světlem.
   Pokud chcete dobro na Zemi, šiřte dobro a lásku jak jen to jde.

   • pekar napsal:

    To ze je nekdo materialne zalozeny jeste neznamena, ze je negativni. Bez lidi, kteri vytvari materialni hodnoty nebo je hromadi by tu nic nebylo. Nejhorsi jsou ti, kteri k materialnim hodnotam zadny vztah nemaji a jenom s nimi smeli a hraji si na odusevnele, topi se v bohatstvi a mysli si o sobe kdovi co. Ve skutecnosti nicim obdareni nejsou a mysli si, ze jsou novou soudobou slechtou.

   • novapalo napsal:

    Blbosť.
    Kresťanstvo je duševná choroba. Tak píše pán Kysucký vo svojej druhej knihe „Kresťanská civilizácia je omyl“.
    Tento kresťanský názor – názor kresťanských filozofov – je nepochopiteľný pre akýchkoľvek logicky uvažujúcich ľudí a pritom veriacich v existenciu ducha v našom vesmíre a Boha mimo náš vesmír.
    Je jasné, že logicky uvažujúcich ľudí je len málo. A preto tí, ktorí nedokážu chápať logicky, musia sa znížiť a odovzdať sa tým, ktorí majú najvyššiu reinkarnáciu, reinkarnáciu, ktorých nehmotná duša dokáže ovládať ich materiálny mozog. Ale o tom viac v knihe pána Kysuckého „Demokracia je principiálny omyl“, hlavne kapitola „Hranica smrti“.

    • novapalo napsal:

     Tento diskusný príspevok „Blbosť“ je pre Alfa – „Dualita není obecním….“ Neviem, prečo sa mi to zobrazilo pod Pekar.

     • Jan Jinsky napsal:

      Palo… já to jen zkopíroval, neopisoval jsem to. Se vší úctou k vám – žádná duševní muka jsem neprožíval a pan Kysucký je duševně nemocný člověk.

    • Jan Jinsky napsal:

     Pro všechny úryvek z díla duševního giganta pána Kysuckého – nepřidal jsem ani ň… Udělejte si názor sami.

     Kapitola 73
     Žena slúži, muž vládne
     Po niekoľkých rokoch ma čitatelia donútili vrátiť sa k problematike vzťahu
     muža a ženy. Stále mnohí nechápu. Musím sa preto vyjadriť čo najjednoduchšie.
     Rozdiely medzi mužom a ženou sú zásadné a nedajú sa nijako prekonať.
     Základné zákony v našom vesmíre sú dualita a hierarchia. Dualita hovorí,
     že neexistuje nič bez svojho protikladu, protipólu. Hierarchia hovorí
     to, že vyššia bytosť musí byť nadriadená nižšej. Teda žiadna
     rovnoprávnosť a sloboda??, ha, ha. Ak nepochopíte, že váš optimizmus
     je závislý od vášho pesimizmu, ktorého sa samozrejme tiež nemôžete
     zbaviť – teda nie v tomto vesmíre…… Ak sa nepodriadite spravodlivej
     hierarchii, že nie je možná rovnoprávnosť aj medzi mužom a ženou……..
     Kto nepochopí a nepodriadi sa, musí byť tou energiou základných zákonov
     deštruovaný a nič a nikto mu nepomôže. Navonok sa to duševne
     prejavuje tak, že má depresie…….. je nešťastný!!!! U nechápajúcich
     a trvalo nevzdelávajúcich sa k „pravde“ je to vždy len otázka času, aby
     sa tak stalo. To jasne dokázal C.G. Jung, ha, ha. Preto táto kniha je asi
     určená významne aj pre zhlúpnutých demokratických psychológov
     a psychiatrov??!!
     Najskôr k dualite. Človek sa skladá z dvoch svojich protipólov, muža
     a ženy. Každé pohlavie má svoje protikladné určenie.
     Žena je pasívny princíp a muž je aktívny princíp. Aký má byť šťastný
     život muža aj ženy som napísal v predchádzajúcich rokoch a teda v predchádzajúcich
     kapitolách. Však som v predchádzajúcich kapitolách jasne
     ukázal svoj postoj a názor. Nikto nemôže označiť, že som to tak nemyslel.
     Áno, myslel som to tak a myslím to tak aj ďalej!!!! Mám už trvalý
     pocit, že túto aj ďalšiu moju knihu, ktorú mám rozpracovanú, budem
     musieť neustále opravovať a doplňovať pre nechápajúcich, ľahostajných
     348
     „životných samovrahov“. Fakt vám nedošlo, že ak neporozumiete, tak sa
     zabíjate a postupne sa stávate žijúcou mŕtvolou?!!! Na čo existuje človek
     – zviera, sexom ovládaný živočích – bez rozvinutého duchovného
     protipólu?
     Ale mám stále pocit, že aj tieto jednoduché a jasné vety budú pre väčšinu
     čítajúcich záhadné, nejasné a dokonca sa budú zlostne a opovržlivo
     v duchu usmievať, čo za debila sa mne tu snaží ukázať, že je podstatne
     schopnejší, než som ja sám?? – slobodný a rovnocenný „demokrat“??
     Tak takto nebudeme ďalej pokračovať!!!! Považujte ma ďalej za génia,
     ak žijem medzi takými obmedzencami. Úplne serem na vaše komplexy,
     že nie ste už absolútne schopní pod vplyvom demokratickej rovnostárskej
     a slobodomyselnej ideológie uvažovať nijak ináč. Tak zopakujem,
     som pre vás hlupákov génius a nijak ináč k tejto knihe nepristupujte – je
     to kniha napísaná géniom 21 storočia, ha, ha…. Ale „kurva“, ja to myslím
     smrteľne vážne……., ha, ha!! Ale som si istý, že pre indiánov, alebo iné
     prirodzene sa chovajúce národy, nepostihnuté demokraciou a kresťanstvom,
     tieto moje názory sú normálne a teda asi pre nich nebudem géniom??
     Možno som len jednooký kráľ medzi slepými??,
     degenerovanými!!, ha, ha. Po niekoľkých rokoch sa zasa musím vrátiť
     k hodnoteniu vzťahov muža a ženy, pretože mnohí moji čitatelia sú asi
     retardovaní a skutočne nerozumejú a…… skutočne so mnou nesúhlasia…..
     chuji, ha, ha. Táto moja kniha je teda asi hlavne pre mužov, ktorí majú
     viac testosterónu, ako estrogénu. Ale môžem sa aj mýliť………??
     Základné zákony vo vesmíre sú dualita a hierarchia. Ja si to myslím,
     ale môžem sa mýliť??, presvedčte ma o mojom omyle!! Rozdiel medzi
     mužom a ženou sú rozdiely principiálne ako opačné póly – duálne sa
     vyvažujúce. Žena je pasívna a muž je aktívny princíp. Čo z toho všetko
     vyplýva? Tak len stručne, pretože na to by sa dala napísať samostatná
     kniha.
     • Teda žena nič netvorí, však je pasívna. Tvoriaci je len mužský princíp.
     Teda muž (asi ten, kto má viac testosterónu ako estrogénu?!).
     Všetko, čo sa na Zemi vytvorilo, vybudoval, urobil muž. Všetko, čo sa
     na Zemi v budúcnosti vytvorí a vybuduje, to urobí len muž a nikdy žena.
     Žena ako pasívny princíp len spotrebúva a je brzda tvorivého mužského
     princípu. V podstate žena nechce byť za nič zodpovedná, pretože je pasívny
     princíp. Zodpovednosť presúva vždy na muža. Ale o to intenzívnejšie
     sa stará o spotrebovávanie hodnôt vytvorených mužom.

     • novapalo napsal:

      Som prekvapený, ako je pán Jinsky motivovaný a dal si takú prácu a odpísal dosť dlhý text. Aj tak je to však len výňatok, ktorý nič nehovorí a filozofickej a psychologickej kvalite úvah a myšlienok uvedených v knihách pána Kysuckého. Prvú knihu som ja čítal 4 krát a druhú 2 krát. Pamätám sa, že keď som prečítal prvú knihu, mal som taký šok, že som okamžite začal čítať celú knihu od začiatku. Potom som sa ukľudnil.
      Knihy sú síce písané jednoduchým spôsobom, ale v skutočnosti čitateľ musí neustále rozmýšľať. Mám kamarátov, ktorí mali také duševné problémy, že nedokázali čítať ďalej. Jeden kamarát mi knihu roztrahal a spálil v peci, tak duševne trpel pri jej čítaní.
      Treba čítať celú knihu od začiatku a nič nevynechávať. Aj keď už viem, že sú kapitoly a časti, ktoré sú doslova nabité revolučnými myšlienkami a potom sú časti trochu nudné a sa aj opakujú. Ale len po prečítaní všetkých kapitol dostanete ucelenú predstavu, ako pán Kysucký rozmýšľa.
      Musím sa poďakovať pánovi Jinskemu, že si dal tu prácu a takto propagoval túto prvú knihu pána Kysuckého.
      V skutočnosti západ nechápe, že to, čo sa Slovanom kritizuje, tým sa potom v skutočnosti Slovania začnú zaoberať.
      Ako sa dá rozdeliť, kto je Slovan a kto nie je? Jednoducho. Ak prídete do rodiny Slovanov na návštevu, hostiteľ upečie kačku, vyberie najlepšie svoje víno a je skutočne rád, že má v dome hostí. Ak prídete do rodiny západného spôsobu života, aj myslenia, tak vám dajú maximálne nejaké lacné sušienky a zelený čaj…… Podľa toho jednoznačne viete, koľko máte v Čechách Slovanov?
      Môžete čítať aj 100 kníh – filozofických, psychologických – od akýchkoľvek západných autorov, ale určite nebudete konfrontovaný s takými zásadnými negatívnymi názormi, ako nájdete v týchto 2 knihách od pána Kysuckého.
      Vrelo doporučujem, aj keď s tým nebezpečenstvom, že slabí jedinci (pán Kysucký píše, že majú nízku reinkarnáciu) nebudú môcť túto knihu dočítať. Ale vydržte, ako som aj ja bojoval so sebou, aby som neskolaboval.

     • Vlad napsal:

      Toho pána (Kysuckého) nepoznám a toto ma veru vôbec nezaujalo. Len tak okrajovo:
      -) Zákon duality (polarity) nemá nič spoločné s pohlavím (muž a žena)
      -) Zákon pohlavia tiež nesúvisí so „sexuálnym“ poňatím muža a ženy. Každý muž má v sebe aj ženský princíp a každá žena má v sebe aj mužský princíp.
      -) Cieľom mužského a ženského princípu je vzájomná vyváženosť (absolutne sa tu nehovorí o žiadnej nadriadenosti muža nad ženou!)
      -) Mužský princíp – aktívny, tvorivý, vysielač – bez ženského princípu by však aktivita bola chaotická, bez výsledku
      -) Ženský princíp – pasívny, udržiavajúci, prijímač – bez mužského princípu by chýbala aktivita, došlo by k stagnácii
      -) Zákon pohlavia existuje vo všetkých troch veľkých rovinách (fyzická, mentálna, duchovná)

    • Contumax napsal:

     Navapalo
     Kysucký je smrtelník, není on o tom, že bude určovat, Tvůj Kysucký zatracuje Pána Boha, neví o něm nic, meleš blbosti o reinkarnaci, nevíš nic o duši ani o duchu a s Kysuckým neotravuj pořád dokola jako mantra, je to obyčejný člověk a mimochodem prostuduj si Písmo a zjistíš že Tvá logika na kterou se pořád odvoláváš je logika mravence, Bůh dokáže víc než si ani v největší fantazii nedokážeš ani představit,podívej se na oblohu, do oceánu, na zem, na skály, tohle musela stvořit inteligentní bytost a Ty nemáš výmluvu, když se na to dílo Boží podíváš !!!

     • Jan Jinsky napsal:

      Contumaxi, ono to je horší. Pan Kysucký je podle mně duševně nemocný člověk, který ve své knize nadává, motá úplně všechno dohromady. Je to dílo, ketré nemá hlavu ani patu. Je to výlev pana Kysuckého…

    • Alfa napsal:

     Křesťanství je zajisté duchovní nemoc. Stejně tak reinkarnace. Žádná bytost se nemůže neustále zrozovat do stejných podmínek (např. neustále na jednu planetu), byla by to její duchovní srmt.
     Demokracie s tupym stádem je také výtvor chorého člověka.
     A co jste se ještě dočetl? :))

     • Jan Jinsky napsal:

      Už nic Alfo. Upřímně – jsou to kecy na kecy. Takže jsem to odložil do koše.
      A rození se na různých planetách, o tom jsme už distkutovali u jiného příspěvku. Nechme si každý svojí víru. V mé představě světa jsou páni Chobot a pan Kysucký jen žvanilové.

     • Alfa napsal:

      To bylo pro Novapalo, tvůj předlouhý příspěvek jsem ani nečetl.
      Tyhle diskuze jsou trochu chaotické. Nějaké vlákno či lepší řazení by tomu napomohlo.
      Já reinkarnaci neuznávám, tudiž ani pana Kysuckého.

     • Jan Jinsky napsal:

      Tak to se omlouvám. A můj dlouhý příspěvek je jen výňatek z díla pana Kysuckého :o)

     • Alfa napsal:

      V pohodě :)) Pokud si pan Kysucký myslí, že žena je opak muže (dualita), tak je to opravdu šášo.
      To by žena musela být postavená z antitěla (z antihmoty, a kdo ví z čeho ještě). Faktem je, že co by se dalo přirovnat k opačnosti jsou akorát tak genitálie :)) Jeho teorie jsou opravdu nedomyšlené.

  • Vlad napsal:

   Je sedem základných princípov (resp. zákonov), ktoré opisujú fungovanie versmíru:
   -) zákon Mentalizmu (Absolútno je myseľ, všetko je myseľ)
   -) zákon Súvislostí (Ako hore, tak aj dole)
   -) zákon Vibrácie (Všetko je v pohybe)
   -) zákon Polarity (Dualita)
   -) zákon Rytmu (Opakujúci sa cyklus)
   -) zákon Príčiny a následku (Žiadne náhody neexistujú)
   -) zákon Pohlavia (Mužský princíp, ženský princíp)

   • Alfa napsal:

    :)) To se dá zcela lehce popřít.
    ◘ Absolutno stojí mimo mysl, neboť mysl neni schopná pojmout absolutno.
    ◘ Dole je jiné než to nahoře.
    ◘ Vibrace, tak stímto by se dalo souhlasit.
    ◘ Absolutno nemá opak. Dualita tedy neni obecný princip.
    ◘ Nic se nemůže pořád opakovat, byla by to stagnace a odporuje to zákonu o progresivitě.
    ◘ Akce a reakce, ano stím se dá souhlasit.
    ◘ Absolutno obsahuje oba principy v absolutním měřítku a to najednou.

    • Vlad napsal:

     No, ono pomenovanie týchto princípov bola skôr reakcia na tvrdenie vyššie, že základné zákony vesmíru sú dualita a hierarchia. Inak som princípy bližšie nevysvetľoval. Je to dosť komplexné téma a na podstatne dlhšiu diskusiu.

     Ale nezdá sa mi, že by si niečo poprel :) A už vôbec nie ľahko. Snáď len krátka reakcia

     -) Absolutno je myseľ – Na pochopenie asi najkomplikovanejkší princíp, v konečnom dôsledku ale kľúčový. Dalo by sa povedať, že realita ako ju vnímame, v skutočnosti „reálna“ nie je, aspoň nie podľa našej definície reality :) Možno nejak tak, ako keď sme vo sne v tom okamihu presvedčený o tom, že sa jedná o „realitu“.
     -) Ako hore tak aj dole – Sú rôzne úrovne bytia, základné princípy sú ale platné na všetkých úrovniach. Preto: ako hore tak aj dole.
     -) Polarita – je to platný princíp, najvyšším cieľom nášho snaženia je ale neutralita, najvyššia forma lásky je neutrálna.
     -) Rytmus – Opakujúce sa cykly sú na rôznych úrovniach faktom. V širšom zmysle je to skôr o tom, že na ceste za poznaním potrebujeme vidieť obidve stránky mince. V rovnakej miere ako poznávame dobro, potrebujeme poznať aj zlo. Kým pochopíme podstatu, pohybujeme sa medzi dvoma pólmy, asi ako kyvadlo. Raz na jednu a raz na druhú stranu – preto rytmus.
     -) Mužský princíp, ženský princíp – samozrejme, každá bytosť obsahuje súčasne aj jeden aj druhý princíp. Nemá to nič spoločné so sexuálnym ponímaním muža a ženy.

 6. pekar napsal:

  Ja jen vim, ze kdyz se dlouho tlaci na hmotu, tak ona nakonec ze sameho prepjeti se vyvali smerem, kde to necekame

  • Alfa napsal:

   Z toho očividně vyplývá jak málo dokážeš předpokládat, odhadnout, vycítit, či jinak rozpoznat pravdu, o tom kde se to vyvalí.
   Ano, lidé jsou velice nevědomí tvorové, a měli si zapracovat na svých poznávacích schopnostech a technikách.

 7. bohouš napsal:

  Myslím, že není cílem 3.SV, protože věřím, že i ti největší zvířata mají pud sebezáchovy. Existence jaderných zbraní na obou stranách jadernou válku vylučuje. Studená válka to jasně dokázala. Věřím však, že USA má velké problémy jak vyřešit nebezpečí eliminace dolaru v mezinárodním obchodu a také svůj dluh. Otázka pro chytré od člověka neznalého ekonomii. Co by se stalo kdyby USA jednoduše svůj dluh vyrušila? Protože je FED soukromý s výhradním právem tisknout dolary tak dluží de facto sám sobě nebo jak tomuto problému porozumět? Proč by kvůli tomu USA válčila? Jeví se mi to tak, že svět zamořili dolary, ale i vojenskými základnami, aby mohli vládnout celému světu. Svět se však obrací proti USA, protože USA zvolila namísto mírotvorné politiky, vyvolávání konfrontací a válek, odůvodněných svržením diktátorů všeho druhu a počínaje 11. zářím i bojem proti terorismu. Kam tato politika vede, vidíme dnes. Vidím v tom ryze ekonomický boj o zdroje a suroviny. Ideologie tu nehraje žádnou roli, protože ekonomicky dnes svět jako celek funguje v podstatě kapitalisticky. Jestli kapitalismus nevyřeší otázku existence nezaměstnanosti a do očí bijící příjmovou nerovnost a tedy hlubokou sociální nerovnost, špatně skončí. Situace v mnohých zemích na Západě svědčí o prudkém obratu doleva právě kvůli těmto dvěma věcem.

  • kak napsal:

   USA sice dluh může vyrušit, nicméně co tomu řekne svět, co má v držení dolary?

  • Contumax napsal:

   Bohouš
   Jo zvířata mají pud sebezáchovy ale ne tyhle retardovaný z.rdi !!!
   Myslíš si, že nepoužijou jaderný zbraně ???
   A co Hirošima a Nagasaki ???
   Myslíš si,že je nepoužijou ???
   Že přemýšlí jako Ty ???
   Myslíš si, že se tyhle idioti před něcím zastaví a že mají svědomí ???
   Udivuje mě Tvoje naivita….

 8. Beta napsal:

  Veľmi dobrá reportáž, ano, je to informačná vojna so všetkými dôsledkami. Kto nepodľahne jej zvádzaniu, a dezorientácii mysle, ten dokáže prečítať niečo medzi riadkami.A dozvie sa viac. Druhá vec je spájanie súvislostí. Kto s kým, čo s čím, kde a prečo. V komentári je naznačené, že Putin musí urobiť rázny krok okolo samého seba. Nespoľahliví sú veľmi blízko hlavy štátu.Náš Mečiar to neurobil, a preto postupne padal, až upadol.Ale je mi ľúto Jinského, je to jasná obeť informačnej vojny,jeho detský pohľad na dianie, naivita, a prázdné p indanie, ostro kontrastuje s realným pohľadom iných diskutérov. Myslím, že je to robot, programovaný možno aj „mimozemšťanmi“….

 9. Contumax napsal:

  Stáhnul jsem si tuto reportáž i jiné dokumenty, a budu to ukazovat v budoucnu dalším lidem aby tomu uvěřili… jak RF nechtěla žádnou válku…

 10. Kolemjdoucí napsal:

  Ztráta času co jsem u toho videa stravil.

  Keci, keci a opět keci…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!