Maďarský parlament podpořil autonomii Zakarpatí

Na tiskové konferenci to oficiálně oznámil předseda vlády Podkarpatské Rusi. 19.září 2014 v Maďarském domě v Budapešti se konala tisková konference organizátorů maďarsko-rusínského Kongresu, který proběhl 11.9.2014. – informuje lídr Zakarpatských Rusínu Peter Gecko.

Účastníci akce žádali uznaní výsledku referenda v Zakarpatí o autonomii Zakarpatské oblasti. Předseda vlády republiky Podkarpatské Rusi Peter Getsko zdůraznil, že spoléhá na podporu iniciativ ze strany mezinárodního společenství.

"Dlouho jsme bojovali za uznání výsledků referenda roků 1991 sami, dnes je situace zcela jiná. Dostáváme podporu několika zemí - Rumunska, Maďarska a Ruska. Nyní jsme si jisti touto podporou a připraveni k akci, "- řekl Gecko.

Podle něj, 26. září Národní shromáždění Maďarska přijme usnesení o oficiálním uznání výsledků krajského referenda z roku 1991 v Zakarpatí.

"Jsem si jist, protože jsme podporování dvěma největšími stranami v Maďarsku, jehož členové reprezentují více než 70% maďarského parlamentu," - řekl premiér.

Jakmile to projde Parlamentem Maďarska, Rusíni požádají o uznání referenda Rumunský parlament.

"Tam bude trochu jiný text, ale podstata zůstává stejná: uznání výsledků referenda z roku 1991 a ukončení války a související genocidy Kyjeva k Rumunům, Maďarům a Rusínům," - dodal Gecko.

Účastníci konference jsou si jisti dosažením svých cílů – uznání autonomie Podkarpatské Rusi, ukončení občanské války v zemi, zákaz činnosti fašistických a extrémistických organizací na Ukrajině a začátek skutečného vnitřního politického dialogu v zemi.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20140921/1010545652.html
14 Komentářů k Maďarský parlament podpořil autonomii Zakarpatí

 1. Definitiva napsal:

  Bol spustený mechanizmus zmeny hraníc. Hranice Česka a Slovenska boli naposledy garantované ZSSR po r.1945. Dnes, po 1989, nám hranice negarantujú ani naši susedia. Bude ako nebolo. Hegemón Poľsko s USA za chrbtom, Nemecko, Maďarsko a možné garancie Ruska na princípe moderného sveta dobrovoľnosti a neútočenia.

  Jinský, keď nebudeš trollovať, ani nezaspím.

  • Rodogon86 napsal:

   Mě se naopak Honzyk Jinský líbí jako oponent. Je to dobrý diskutér s vlastními názory, nic nepapouškuje z mainstreamu a má vcelku slušný znalosti věci. Určitě se s ním dá slušně nesouhlasit, na rozdíl od idiotů typu Petko Kokotov či jak si říká na AC24. Takový lze jedině poslat do pr**** a mít ho po ruce, pak též řádně profackovat a do inkriminovanýho místa nakopat!

 2. Jan Jinsky napsal:

  Tak já něco napíšu, abys neměl problém s usínáním. To bych nerad :o)
  O české hranice se nebojím. A co se týká Zakarpatské Ukrajiny - ten spolek v článku je silně orientován na Maďarsko. V tom ožívá sen o velkém Maďarsku. Jinak ať je klidně Zakarpatská Ukrajina samostatná. Jen si myslím, že na tom bude ekonomicky tak skvěle jako Kosovo - průmysl skoro nula, strategicky taky nic moc.

  • eru24 napsal:

   To je vsetk krasne, ale vedla je Slovensko a to problemy ma a kvoli tupym politikom, ktorych podporuju rozni Jinski moze mat probnlemy.

  • Deratizér napsal:

   Průmysl skoro nula, strategicky už to ale bude jiná. Jen co si tam schválí základnu NATO. Přesně jako v Kosovu.

   • Jan Jinsky napsal:

    Mrkněte na mapu. K čemu by byla strategicky dobrá Zakarpatská Ukrajina, když Rumunsko je v NATO.

  • krysar napsal:

   Jinský ty se nebojíš o české hranice??!! Tobě asi nic neříká datum 23. 1. 1919, kdy ČSA a ČS. legionáři museli zpět získat neoprávněně vojensky okupované Těšínsko polskou lůzou. Krom toho, tato polská lůza si neustále dělá neoprávněné nároky na naše území - není to tak dávno, co ta polská lůza zase halekala po našem území.

   • Jan Jinsky napsal:

    Narozdíl od tebe nemám fobii z Poláků. O hranice se fakt nebojím. Teda dokud bude existovat EU. Já vím, že to tady není populární názor, ale EU fakt přispívá ke stabilitě v Evropě. Neobhajuju společnou měnu, to je pitomost.
    A fakt nevidím v Polsku ani jindě u sousedů, že by chtěli revidovat hranice.

 3. Definitiva napsal:

  EÚ trpí všetkými chorobami zdochýnajúceho koňa. EÚ zaostáva v rozvoji za Áziou, je kontrolovaná a ovládaná zbankrotovanými USA, tie sú vazalom Izraela, finančná svetová oligarchia cez úžeru okráda občanov, firmy a zámerne a nezmyselne zadlžuje štáty, stali sme sa ekonomickou kolóniou EÚ, zákony prijíma komisia EÚ a štáty musia legislatívu povinne pod hrozbou sankcií prijať, EÚ klame od svojho vzniku, porušuje vlastné pravidlá o vzniku a existencii EÚ, účelove ich mení v prospech svetovej moci a proti záujmu štátov, do ESM musíte povinne, musíte prispieť sumou určenou EÚ, ak nemáte , musíte si požičať, nesmiete sa súdiť s ESM, povinne musíte schváliť nezmyselné sankcie proti Rusku, Rusi sa z nich smejú, každoročne pribúda legislatíva, ktorá zvyšuje náklady na život občana a znižuje osobné slobody, inflácia je plánovitý nástroj na okrádanie ľudí, multi kulti likviduje národné kultúry, narastá nespokojnosť občanov, narastá nacionalizmus a neznášanlivosť, pojmy ako feminizácia, rasizmus, semitizmus...sa používajú na spacifikovanie rebelov.

  Toto sú len vonkajšie prejavy otrokárskeho fašistického režimu, v ktorej občania žijú spokojným konzumným životom. Fašizmus má svoju definíciu. Spokojní občania, nevzdelaní, s nezáujmom o veci spoločné, apatickí, s bohatstvom na dlh, vydaní napospas fašistickej junte EÚ, ktorej orgány nikto nevolí, sami sa inštalujú do funkcií a diktujú parlamentu legislatívu na schválenie.

  TTIP je totálny krach slobody a demokracie, USA sa vo svete neustále a neúspešne snažia o obchodné dohody, aby ich korporácie ovládli svet pod ich diktátom. TTIP sa dohaduje v tajnosti, z občanov sa robí stádo debilov, ak bude TTIP schválené EÚ a podpísané, tak vznikne legislatíva a súdy, podľa ktorej sa budú rozhodovať spory, tá bude v réžii korporácii a mimo dosah štátnej legislatívy. Korporácia zo zákona budú diktovať podmienky štátom!!!
  Štát už dnes nechráni občana pred korporáciami a potom bude štát v réžii korporácií. "Demokratické" voľby už dnes sú len ilúzia, politikom vládnu finančníci, politik nepracuje pre občana!

  To čo robia korporácie v potravinárstve a zdravotníctve je zámerná produkcia chronicky chorých celých generácií ľudí, lebo to vyhovuje ziskom potravinárov, farmaceutov a bankárov. Žerieme odpady a falšované a škodlivé potraviny a potom platíme miliardy za lieky, ktoré neliečia, len tlmia príznaky našej sprostosti.

  Energetiku neovládame už dávno, za vodu platíme zisky Francúzom, ako keby sme sami nevedeli spravovať vodovody bez zisku pre Francúzov. To sú asi povinné reparácie, ktoré boli na ČSR ako porazený štát uvalené po 1. sv.vojne. Nemecko je dones okupovaný štát bez vlastnej ústavy a tajne platí reparácie, napr. finančne živí EÚ podľa pokynov USA, o Izraeli sa mlčí.

  Vládnu nám úplatní politici dosadení propagandou EÚ a korporácií, občania si môžu vybrať kandidáta z politickej kandidátky politických strán, na ktorú sa sami politici nanominovali a finančníci spropagovali, teda vymyli mozgy voličov, v masmédiách, ktoré vlastnia.

  Za všetko zlé v ekonomike a spoločnosti môže EÚ. Keby nebolo EÚ, tak ako kedysi židosocialistické ZSSR-produkt finančníkov z USA, tak sme slobodnejší a násobne bohatší. Vid. rozvoj ekonomiky v Ázii, ázijské štáty odmietli obchodnú dohodu TTP s USA, asi mali na to dôvod, napriek tomu, že politici USA lietajú po Ázii ako satelity a presviedčajú aj Japoncov aj Čínu. Títo aziati na rozdiel od skorumpovanej fašistickej koloniálnej Európy používajú vlastný rozum.

 4. Definitiva napsal:

  Pointa o zaručených hraniciach, kým jestvuje EÚ. Aj pes má svoju hranicu vymedzenú kotercom a reťazou, aj kanárik má svoju hranicu vymedzenú klietkou, tak aj ľudskí otroci bez mysle, bez ducha, slepí a hluchí, majú svoje hranice v EÚ. Ďakujeme, neprosíme. Slovan má v génoch slobody, Slovanov padlo vo vojnách a genocídach možno do sto miliónov, Slovana nemožno zotročiť, Slovana možno len zabiť, ale Slovan sa vie aj brániť, preto USA sa pratali zo Sýrie, z Iránu aj Ukrajiny. Putinove Rusko vám dáva na výber, EÚ je fašistická diktatúra.

  • Jan Jinsky napsal:

   No, prostě máme každý jiný názor. To už se stává :o)

  • Jan Jinsky napsal:

   Jak je mým zvykem, dám ti pár otázek a odpovědí Definitivo:
   - Jak souvisí Sýrie a Irán se Slovany? Myslel jsem, že tam žijí Arabové. Nebo si měl na mysli, že se za tyto země postavilo Rusko?
   - Čína a spol. - závislost mezi Čínou a EU-USA je vzájemná. Čína potřebuje tyto trhy. Pokud by se trhy v EU-USA zhroutily, Čína bude mít oobrovské problémy. Argument se zadlužením USA vůči Číně je fajn, ale jsou to jen peníze, ty jim zaměstnat lidi nepomůžou.
   - Každý si může založit politickou stranu a přesvědčit lidi, aby jí volili. Proč do toho nejdeš a nezkusíš to? Pokud ve volbách zvítězíš, pak je možné z EU vystoupit - možná nám to povolí :o) Akorát nevím co pak dál...
   - Ostatní věci o rasismu, zlých nadnárodních korporacích atd - to je fakt věc pohledu na svět. Nikoli lenosti nebo tuposti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!