Kyjev bude bojovat do konce – a to i bez peněz

Poslední rozhovory Porošenka s americkými politiky nevedly k očekávaným výsledkům. To znamená, že Washington bude trvat na pokračování vojenských operací v Donbasu. Oficiální výsledky návštěvy Porošenka v USA jsou všeobecně známé: byl odmítnut ve všem – i v partnerství s NATO i v dodávkách zbraní i ve skutečné finanční podpoře.

O čem mluvil v kuloárech Bílého domu se skutečnými tvůrci politiky USA, senátory a lobbisty, však žádné spolehlivé informace nejsou. Ale podle některých činů kyjevské vlády lze si učinit docela přesné závěry o instrukcích, kterých se Porošenkovi dostalo.

Zpráva číslo jedna: „Ministr obrany Ukrajiny Valerij Geletej řekl, že nevylučuje uskutečnění čtvrté etapy částečné mobilizace.“

Zpráva číslo dvě: „V Doněcku je hlášen raketový útok.“

Zpráva číslo tři: „Ukrajinské dělostřelectvo zaútočilo na vojenský závod v Doněcku, jehož výsledkem byly exploze uskladněné munice.“

A zpráva číslo čtyři z propagandistického zdroje UNIAN: „Ruské vojáky v Donbasu masově převlékají za opolčence.“

Takže závěr je jednoduchý: Pohovory v Minsku, to je jen odvedení pozornosti. Ukrajinskému „loutkovému“ prezidentovi dali ve Washingtonu zcela jednoznačný úkol – pokračovat ve válce s vlastním lidem a při tom se tvářit, že bojuje s ruským agresorem.

Minimální úkol – udržet napětí v Donbasu, aby Rusko nemělo možnost aktivně se účastnit v mezinárodní politice v jiných regionech. USA se hodlají pomstít za nezdar v Sýrii a nehodlají se s někým dělit o vavříny předpokládaného vítězství nad teroristy z ISIS.

Maximální úkol – dosáhnout oficiálního zatažení Ruska do konfliktu, jeho označení na mezinárodním poli za zemi-agresora a následně plná ekonomická blokáda podle modelu Íránu nebo Kuby.

Z Kyjeva také přichází informace, že s pomocí amerických poradců v nitru generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny se rozpracovává operace „bleskového úderu“ na ruské vojenské objekty na Krymu. Jelikož v západních zemích je Krym stále považován za ukrajinské území, tato vojenská operace bude schválena na oficiální úrovni bez ohledu na její skutečnou povahu.

Avšak i bez vytrvalých „rad“, přesněji instrukcí, z Washingtonu Porošenko dobře chápe, že ukrajinská společnost je nyní militarizovaná na nejvyšší míru. Jakákoli jeho mírová iniciativa povede ke ztrátě hlasů ve volbách do Rady.

To bohužel nejsou pro obyvatele Donbasu žádné pozitivní vyhlídky do budoucnosti. Kyjev je připraven bojovat až do konce, ať bude jakkoli hrozný. Naděje je pouze v tom, že povstalci také zbytečně neztráceli čas a jejich odpovědi dříve či později povedou k vystřízlivění ukrajinského obyvatelstva, k protiválečným, ale ne militaristickým demonstracím v centru Kyjeva, ke skutečným a ne jen dekorativním pohovorům a nakonec k opravdovému míru v Novorossii. Zatím se však situace pro opolčence vyvíjí v přesném souladu s římským rčením: „Chceš-li mír – připrav se na válku“.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/analytics/20140921/1010543833.html
10 Komentářů k Kyjev bude bojovat do konce – a to i bez peněz

 1. WOLF napsal:

  No řekl bych že válka bude USA potřebuje nakopnout ekonomiku a fabriky na zbraně zaměstnají velké množství lidí ale medvěd se jen tak lehce nedá .Putinovi se jistě nebude líbit nápad humanitárně zbombardovat MOSKVU.......takže to vidím na atomový ARMAGEDON !!!

  • eru24 napsal:

   Neviemn, vsetko sa berie optikou minulosti, ked USA /citaj komu sluzili ako babka/ mohli provokovat vojny bez toho, aby mohli byt sami napadnute. Ale Rusko nie je Irak, alebo Afganistan. Podla mna sa najprv budu snazit oslabit Rusko zvnutra, aby sa vyhli adekvatnej odpovedi.

  • petr napsal:

   Na Slovensku sa uz uverejnuju clanky o potrebe zrusenia penazi v hotovosti. To je priprava na zavedenie elektronickych penazi ku ktorym sa dostanete iba ak si date podkozny cip. Chcu vsetkych presvedcit ako je to vyhodne. Rozne nepokoje maju sluzit k tomu aby mohli nastolit identifikaciu kazdeho cloveka cipom. Zda sa ze Rusko stoji proti daleko vacsiemu problemu ako je Ukrajina preto ich chcu odstavit.

 2. WOLF napsal:

  Ve skrytu duše doufám že toho Kyjevského chazara a jeho horké nacistické hordy zchladí dlouhá a tuhá zima a snad vypukne celonárodní povstání a svrhne proamerickou loutkovou vládu. NE VÁLCE !!!

 3. Contumax napsal:

  Retardovaný US SS použijí bez mrknutí oka jaderný zbraně, nemají žádnou zodpovědnost...
  Psal jste to tady někde asi před měsícem...
  Pro tyhle mutanty je to hra, válka je jim hrou !!!
  Už to chápete ???
  Vydělaji na ní a zemře spousta lidí, a jim se to jeví tak, že si osvojili zeměkouli, že jim patří a nakonec jako by jo, protože obyvatelstvo zeměkoule jim poslušně slouží a ani se moc nevzpouzí...

  • krysar napsal:

   Toto jsem tu již také několikrát psal - SSa jsou jedinou zemí, která použila jederné zbraně proti jiné suveréní zemi a jak má SSa ve zvyku, byli tyto jaderné zbraně použity proti civilistům a nikoli vojsku (i když to by je neospravedlňovalo).
   Také mám neblahé tušení, že krachující totalitní režim SSa se dostane velmi brzo do takových úzkých, že jadernou zbraň použije, ale při ubohosti totalitního režimu SSa asi nebudou čekat na vnitřní rozvrácení Ruské federace, neb vzhledem k podpoře, které se pan Putin těší (dle odhadů cca. 80%) bude jakýkoli rozvrat celkem dlouho trvat a na to SSa nemá čas. Stačí se juknout na nedávné opoziční protesty vedené v několika městech RF, kdy se sešlo s těží "pár" desítektisíc oponentů.
   Určitě by SSa raději konvenční válku EU proti RF, ale EU jakkoli je ubohá a nesvéprávná, se tomuto chce vyhnout, neb jakkoli EU překrucuje dějiny, pořád ještě máme v hlavách 1 a 2 sv.válku.
   Tudíž díky panu Putinovi je válka prozatím zažehnána, EU tápe - na jednu stranu chce tupě poslouchat válku potřebující SSa, ale na druhou stranu ví, že by to pro ni nedopadlo dobře a to ani v případě vítězství nad RF (čemuž moc nevěřím, ať jsou rusové jaký jsou, v tomto směru jsou celkem houževnatí).
   Nicméně válka s RF by se nejspíše přesunula i na SSa území, čemuž se totalitní SSa potřebují vyhnout, neb u zadnice mají pár států, kteří by si neodpustily nakopat SSa do řitě za historické zvěrstva, které proti nim SSa několikrát provedlo.

 4. V napsal:

  Pokračovať v boji,..to je dozaiste príkaz USA a ten sa napĺňa. Vojaci poukazujú na neschopnosť vojenského štábu. Ten ale podľa mňa ide svojím smerom a ten je likvidácia najsilnejších a najschopnejších ukrajincov v boji s vlastnými. Jedna mobilizácia strieda ďalšiu a ďalšiu, pokiaľ všetci neskončia v zákopoch. Je to vlastne napĺňanie scénára akcie: Démon slovanstva. Vyvraždiť sa navzájom, lebo paraziti vedia, že poraziť slovanov v boji je nemožné! To vidia teraz na východe Ukrajiny aká je sila slovanskej obety. Nie za peniaze ale za rodinu, za vlasť,..teda za rasu..Rosiu. Západ bez peňazí je ničím,..bez motivácie. Zlaté teľa ale v prípade slovanov..neplatí!

 5. Zed napsal:

  Rozehrání krymské karty může Rusko do konfliktu vtáhnout a o to Wshingtonu od počátku jde. Veškerá bída na Ukrajině by se automaticky svedla na ruskou agresy. Ostatně Jackeňukovi a Porošenkovi pravidelně se vyskytující vize ruských invazních jednotek na území Ukrajiny a jejich řeči o válečném stavu s Ruskem jsou toužebným přáním. Veškeré neúspěchy své politiky by měli na koho hodit a doufají, že se tak stane dříve, než oblblý ukrajinský národ procitne a udělá Majdan, na kterém smete i je samé. Času mají tak do zimy. Pak už bude pozdě, takže se to krátí. A jestli se do toho vložili poradci ze SSA, tak z toho nic dobrého nekouká a dosavadní boje se muhou jevit jenom jako mírový dýchánek. Brzy může ztuhnout úsměv na rtech i nám. SSA se nezastaví před ničím, když jde o ohrožení jijich zájmů. To už v minulosti dokázaly mnohokrát. Sice nedopadlo to vždycky, jak si předsevzaly, ale nevinných lidských obětí bylo vždy požehnaně. Na těch SSA nikdy nezáleželo. SSA začaly s bombardováním Sýrie. Zatím jenom na území ovládaném IS, ale je jasné, že jim jde především o syrský režim a sesazení Asada. Čekám, jakou fintu sodruzi z MAGNUM 12 přichystali, aby ospravedlnili bombardování i ostatních oblastí. Myslím, že to nebude trvat dlouho. Už před rokem bylo pozdě. Do té doby by bylo ideální, kdyby Rusko bylo vázáno válkou na Ukrajině. Jedině tak se minimalizuje jeho vměšování se do chystané, tentokrát již neskrývané války proti Asadovi v Sýrii. A pak hurá na Írán! O ten jde v tomto konfliktu především.

  • krysar napsal:

   Krymem RF do války nezatáhnou. SSa potřebuje aby RF zaútočila a její vojska vstoupila na území "suvereního" státu, neb pak budou moci označit RF za agresora a tím získat dostatečný počet spojenců. RF se však s Krymem chová spíše obranně, tak jak s němci - čekají až přijdou oni, neb pak to nebude agresse, ale obrana.
   To má souvislost i s novým křehkým partnerstvím s Chinou, neb China netouží po výrazném konfliktu a vůdcovství na geopolitické scéně by raději převzala ekonomicky, než silou. A pokud Rus zaútočí, nebude mít jistotu podpory, ale pokud na Rusa zaútočí SSa podporu od Chiny dostane. Krom toho CHina chce rozumného partnera, ne zbytečného agresora, který by se mohl v budoucnu na geopolitické scéně chovat stejně agresivně jako stávající totalitní SSa.

 6. Divenka Prostá napsal:

  Rusko nikdy nezaútočí na UA protože tam už dávno vyhrálo. Bohatě stačí nedělat nic (pražská "intelektuální" odSTOP09-kavárna zuří...) a "jen" chránit civilní obyvatelstvo před nacisti. Loňského roku předala Ukrajina Rusku státní dluhopisy ve výši 30 miliard dolarů. Zároveň oba státy uzavřely dohodu, že poměr veřejného dluhu k HDP nesmí překročit 60 %, jinak může Rusko okamžitě žádat splacení dluhopisů. Úvěry MMF, EU a dalších institucí jako i propad HDP Ukrajiny o 10% zvýšili poměr veřejného dluhu k HDP z 41% v roce 2013 na 71% v současné době! Rusko bude žádat svoje peníze, tím pádem Ukrajina bude muset vyhlásit úpadek, aby splnila oprávněné nároky Ruska. A to všechno v souladu s mezinárodním právem... Poslední zpráva MMF hovoří o potřebě dalších 19 miliard usd půjček pro Ukrajinu, to však zvyšuje veřejný dluh Ukrajiny k HDP a zároveň zvyšuje nároky Ruska na vyplacení státních dluhopisů. Navíc v roce 2018 vyprší splatnost starých státních dluhopisů Ukrajiny vůči Rusku ve výši 49 miliard dolarů! Proč se tedy Putin usmívá? Protože bez Ruska je ukrajinská otázka prakticky neřešitelná a EU drží proti ruským trumfům černého Petra – vyhladovělou fašizoidní západní Ukrajinu. Rozumně smýšlející lidé na Západu se tedy ptají, s čeho že tedy EU bude poskytovat Ukrajině další úvěry a splácet stávající vůči Rusku. Výsledek sankcí může být tedy následující. Hodně evropských firem, které jsou obchodně vázané na Rusko (6200 jen ze SRN), tak zkrachují, nebo přijdou o zisky. Jejich zaměstnanci přijdou o práci a státu se mohutně zvýší sociální náklady. Státy budou tlačeny k větším odvodům do evropské kasy, aby bylo na ukrajinskou černou díru, a všechno zaplatí zas a jen daňový poplatníci. Jak plyne z informace ukrajinské centrální banky, inflace hřivny se zvýšila oproti stejnému období loňského roku o 60% a do konce roku se očekává její růst na 90% oproti loňsku. Ukrajinci se tedy pod juntou mají na co těšit. A zima je na krku, Herr General Winter už klepe na dveře, včera Kijev zvýšil cenu plynu pro domácnosti 4x......

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!