Spojenectví medvěda a draka

Ekonomická a vojenská spolupráce Ruska a Číny se každým rokem prohlubuje. Proběhlo již mnoho společných vojenských cvičení a pracuje se na společné výrobě letadel, vrtulníků a různých jiných civilních a vojenských zařízení. Nedávno byl mezi těmito zeměmi uzavřen největší plynový kontrakt v historii v hodnotě 400 miliard dolarů, ve kterém se Rusko zavázalo dodávat Číně 38 miliard metrů krychlových zemního plynu ročně po dobu 30 let. K tomuto účelu bude Ruskem a Čínou vystaven plynovod, který se bude jmenovat Síla Sibiře.

Jedním z faktorů, kterým toto stále se utužující spojenectví Ruska a Číny zneklidňuje západ je dohoda, že budou mezi sebou obchodovat v národních měnách a nikoli dolarech. Touto smlouvou totiž de facto končí mezinárodní globální nadvláda petrodolaru jako rezervní světové měny.

Čína se také nepodvolila tlaku západu v tom, že neuvalila žádné obchodní sankce na Rusko v souvislosti s Krymem a ukrajinskou krizí. Americké a evropské obchodní sankce tím ztratili na své účinnosti a Rusko ještě kromě Číny dále obchoduje se zeměmi z hospodářského společenství BRICS a Euroasijské unie.

V současné době, se navíc připravuje druhý plynový kontrakt mezi Ruskem a Čínou, který velikostí trojnásobně předčí ten první. Tento kontrakt počítá s výstavbou dalšího plynovodu z Ruska do Číny, který se bude jmenovat Altaj a bude se jím do Číny dodávat celých 100 miliard krychlových metrů zemního plynu ročně! Předpokládá se, že smlouva bude podepsána již letos v listopadu. Tímto kontraktem nejenže Rusko vyrovná případné ztráty hrozící mu v případě odříznutí od evropského trhu, ale navíc také z Číny vytlačí současné dodavatele plynu, kterými jsou USA, Kanada, Austrálie a Katar.

Nová ekonomická orientace Ruska na Asii a na Jižní Ameriku je způsobená ztrátou důvěry v evropské obchodní partnery uvalující nesmyslné sankce na Rusko za připojení Krymu a neprokázanou podporu Novoruské domobrany v ukrajinském konfliktu, ve kterém stojí na jedné straně pučistická nelegitimní vláda podporovaná domácími neonacisty a ze zahraničí z USA a některých států Evropské unie a na druhé straně lidé z jihovýchodní Ukrajiny, kteří se odmítli poddat této nikým nevolené vládě.

Ekonomika USA se vinou jejich arogance a politické neprozřetelnosti hroutí a Evropská unie se musí zbavit své otrocké závislosti na tomto zadluženém upadajícím kolosu stojícím na hliněných nohou, jinak bude po ekonomickém krachu USA následovat kolaps Evropské unie. Státy EU se musí přetransformovat zpět na pouhé hospodářské společenství bez politické nadstavby a začít obchodovat s Ruskem a zeměmi z BRICS. Pokud to udělají dříve, než jim nesmyslné sankce a konfrontační politika uzavřou cestu ke smíru s Ruskem, možná nás tím zachrání od bídného osudu, který zřejmě nemine USA.
13 Komentářů k Spojenectví medvěda a draka

 1. gojjim naches napsal:

  miliard dolaru..? Snad rublu,či juanu....

 2. pepan napsal:

  USA,Kanada,Austrélie už by pomalu měli lézt jak se říká ke křížku.

  • jaris napsal:

   Vsak uz lezou pomalu, ale jiste. Nevim, co se to stalo s politiky, ale vetsina nema paru ani ekonomice,ani o diplomacii. Divaji se na Rusko jako pes z nuse. Kde se bere jen ta drzost zapadnich politiku,jestlize jejich staty misto penez maji akorat diru v kapse. Kde se jen bere ta jejich hloupa nadrazenost? A to jeste chteji kazdemu radit jak spravne na demokracii. Clovek k takovym panakum nemuze mit ani spetku respektu. Mam dojem, ze by kdejaka "stara Blazkova" odvedla lepsi praci nez vsichni slavni zapadni predstavitele dohromady. Je treba vymest ten augiasuv chliv.

   • Deratizér napsal:

    Kde se bere ta jejich hloupá nadřazenost? Odpověď zní - po generace trvající mediální masáží.

 3. obycejny clovek napsal:

  Jen tak dál vladimíre, sraž na kolena ty západní zm..y! doufám že se připojí k nim indie a USA definitivně skončí:)

  • Deratizér napsal:

   ....doufám že se připojí k nim indie .....
   Najdi si co je BRICS, nebudeš tady za hlupáka.

   • obycejny clovek napsal:

    hlupák si tady pouze ty :) ještě to není definitivně podepsaný, Indie ještě nemá pakt s ruskem a čínou, jako má rusko s čínou!

  • ALIK napsal:

   Čínský drak osmaži amerického orla a Ruský medvěd ho zežere !!!

 4. Karel napsal:

  Dočkáme se toho, dočkáme se !!! Už brzy amerika padne na hubu a my se toho všichni dočkáme, hurá!

  Kreténi jedni namyšlení, celému světu diktujou jak mají žít, vude nasrali ty své zkurvené vypatlané filmy a seriály, jejich propaganda tady 20 roků vymývala mozky lidem a oni konečně zkrachují, HURÁ, boží mlýny melou, melou...

 5. gojjim naches napsal:

  Dle pana Fulforda to ma Cina v ruce,jak rozda karty,do 30.zari..Fiskalni uctovani USA.Asi nenecha USA zkrachovat,ale klade Ohavovi podminky.Ohava bude zahadne panackovat...treba navstivi i ten Kreml...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!