Uznání Novorossie

Moskva a Kyjev začaly diplomatická jednání faktického uznání Novorossie jako „zmrazeného regionálního konfliktu“. V případě úspěchu pohovorů bude toto státní uspořádání obdobné jako v Abcházii, Jižní Osetii a Podněsteří. De jure ve světě nikdo Novorossii jako nezávislý stát neuzná, dokud jím skutečně nebude. De fakto ale všichni budou nuceni počítat s realitou.

Nyní probíhá „upřesňování hranic“. Skutečnost je taková, že musí odpovídat možnostem obrany Novorossie – řekl vojensko-diplomatický zdroj obeznámený s jednáním.

Podle jeho slov se teritoriální aspekt stal při jednáních kamenem úrazu. „Kyjev nesouhlasí se stávajícími hranicemi administrativního regionálního územního členění. A Doněck a Luhansk právě takové rozdělení potřebují. Myslím, že tato otázka bude řešena v příštích týdnech a na následujícím setkání v Minsku bude zafixována,“ – řekl důstojník.

„Hlavním motorem“ dohody se stala naše rozvědka. SVR s pomocí svých spolupracovníků byla schopna předložit vedení Ruska kompromitující informace na celou ukrajinskou elitu. A tyto informace měly takový charakter, že jejich odhalení, a to i v západních médiích, by mohlo vést k příští změně vlády v Kyjevě. „Velmi pomohla kupodivu Julie Timošenko. Byla to ona, kdo dodal část informací o Porošenkovi, Jaceňjukovi, Kolomojském,“ řekl zdroj.

Zdroj: http://politikus.ru/articles/30886-priznanie-novorossii.html
21 Komentářů k Uznání Novorossie

 1. Jan Jinsky napsal:

  neodpustím si komentář k připojené koláži. Je to příšerně odfláknutý :o)

 2. Jama50 napsal:

  A pak že to nepůjde. Krysy již začínají opouštět potápějící se loď.

  • Alfa napsal:

   Žeby SSa změnilo plány, protože se nezadařilo? A tak to vezmou z druhého konce přes Sýrii?

   • Hauptmann napsal:

    Obávám se , že Rusko vyměnilo kousíček Ukrajiny (zbytek definitivně v čudu) za Sýrii, kde momentálně SSa řádí jako Černá ruka. K Ukrajině se mohou kdykoliv vrátit, vazalové čekají. Ale na druhou stranu svoje želízka v Sýrii má Rusko stále, jen bohužel, svůj projekt s Íránskou magistrálou bude muset odložit, nebo se ho dokonce vzdát. To není moc povzbudivé. Uvidíme.

    Jojo. Pokusit se odstavit Julču Atomovku se nevyplácí. Už jsem viděl hodně podrazáků, ale ona je par excelans. OK, dobrá práce. Na kolik asi Rusy přišla ta její informace?

  • Jan Jinsky napsal:

   :o) A já myslel, že to je od Rembrandta

 3. Jojak napsal:

  Tá ženská sa proste vo svete nestratí ... má cit pre to kedy opustiť potápajúcu sa loď a schopnosť sa rýchlo prehupnúť na palubu inej :-)

  • Michal V. napsal:

   Prostý kalkul a postupná taktika. Nejdřív musí nechat svrhnout aktuální vládu, a pak se tam sama prodere zpátky. Myslím že ta tu loď neopustí, ani když bude v bahně na dně ležet.

  • Jano napsal:

   Alebo je to tá správna informácia vypustená na likvidáciu jednáho pekne po druhom.

 4. Rodogon86 napsal:

  Strelkov je tam boží! I Putin! Ale ten pán co píše má být MZ? Nějak ho omladili, ne?

  • Jan Jinsky napsal:

   Předělávat to nebudu. Ale být Lavrovem, tak to žaluju. Vypadá tam jak medvěd s lidskou hlavou. A Porošenko je nějakej atletickej :o)))

  • Hauptmann napsal:

   Girkin tam vypadá skutečně velice spokojeně, což ve skutečnosti moc není. Líbí se mi tam Bortnikov s tou hlavou, myslím, že to je hezky výstižné. Vidím tam taky Dugina a opilce Carjova, nechápu, co tam dělají. Nebo třeba Aksjonov. Také Bolotova a Gubareva, zato nikde není Purgin ani Pušilin, zakladatelé DLR, ani Borodaj, ten sklepně kavárenský dobrodruh, a ani mladej Zacharčenko. A tak se snaží... to je nespravedlivé :-)

   • Pája napsal:

    Když mrknete sem: pp.vk(tečka)me/c7011/c7007/v7007158/16fa4/SrOQpy8gBjY.jpg,
    tak tam najdete i Pušilina:-) Ale i mně tam nesmírně chybí Borodaj;)

 5. pf80 napsal:

  Jak to tu někdo zmínil, napadá me jen moznost, ze to vezmou s IS pres Kavkaz podle toho co se děje v Syriia Iráku.

 6. kakadoo napsal:

  Moskva a Kyjev začaly diplomatická jednání faktického uznání Novorossie jako „zmrazeného regionálního konfliktu“.

  Ale presstitutky hlasaju nieco ine:
  "Porošenko na tlačovej konferencii taktiež zdôraznil, že nedovolí východným oblastiam ovládaným separatistami odtrhnúť sa ani stať sa zónami zmrazeného konfliktu, ako je to v prípade niektorých iných postsovietskych regiónov."

  zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000745/1426685/Porosenko--Vychodnym-oblastiam-Ukrajiny-sa-nedovolime-odtrhnut-

 7. Siroko napsal:

  Pred tydnem sem nekde cetl, ze na Podkarpatske rusi je situace tesne pred povstanim a chteji se osamostatnit, asi jako ukrajinska autonomni republika.

  • Hauptmann napsal:

   Myslím, že to nehrozí, mají strach a vůbec se jim nedivím. Ani nějaké velké protesty tam nevidím, i když nespokojenost je tam dozajista velká. Jenže taky je odtud dost bojovníků v Azovu, NacGardě a dalších. Museli by mít perspektivu nějakého bližšího svazku, třeba přezhraničního, s Maďarskem a Polskem, případně i se Slovenskem. Leda že by něco upekli s EU a USA, ale pochybuju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!