Ukrajinský premiér fňuká, „Rusko nás chce zmrazit,“ zatímco místní se připravují na dlouhou, studenou zimu

Rádi bychom ukrajinský režim US maňásků politovali, a to jsme i udělali, ale když ukrajinský premiér Arsenij Jaceňjuk, čili Jac, jako ho zná Victoria Nuland, včera v interview s Reuters téměř brečel, když úpěl, že „Rusko nás chce zmrazit…, tak to poukazuje, že to je další trumfová karta v ruských rukou… Takže ještě kromě vojenského vměšování, kromě vojenské operace proti Ukrajině, mají v ruce jinou trumfovou kartu, a tou je energie.“

My bychom mu k tomu řekli jen dvě věci: I) to je absolutně správně, že Rusko má tuhle trumfovou kartu, to je od počátku konfliktu dost zjevné každému s alespoň půlkou mozku, a II) třeba by Ukrajina měla nakonec Gazpromu zaplatit ne jen za ten plyn, který by rádi používali v budoucnu, ale i za ten plyn, který už použili, a pohledávka za nějž je už po splatnosti, a na který jim MMF, tj. US daňoví poplatníci, výslovně dal peníze, aby to zaplatili, které byly ale lidmi u moci zpronevěřeny.

Více od Reuters o tom, jak Ukrajina nakonec s ročním zpožděním kalkuluje o tom, jaká bude závěrečná hra:

„Konečným cílem Ruska je na Ukrajině zorganizovat a zinscenovat další zmrazený konflikt.“

Ruská státem kontrolovaná energetická společnost Gazprom v červnu zastavila dodávky plynu Ukrajině kvůli kyjevským nesplaceným účtům za plyn v prodlení, což vzbudilo obavy, že země nemusí být schopna pokrýt špičkovou poptávku během zimního období.

Evropská komise má za cíl navrhnout dočasné řešení roztržky o plyn mezi Ruskem a Ukrajinou při rozhovorech se zprostředkováním v pátek v Berlíně.

Jaceňjuk řekl, že o tom neprobíhala žádná oficiální jednání, řekl však, že plán jak pomoci Ukrajině zabezpečit dodatečný plyn „by nám pomohl.“

Ale ač nemáme absolutně žádný soucit s ukrajinským loutkovým režimem, který se propůjčil svým „Západním partnerům“ a byl jimi zneužit, aby poté náhle zůstal na suchu, nebo spíš na mrazu s propadající se ekonomikou a čím dál rozhněvanějším obyvatelstvem, kde jako třešnička na dortu bude hyperinflace následovaná velice chladnou zimou, tak je nám fakt líto obyčejných lidí na Ukrajině, kteří jsou pouhými nevinnými obětmi v probíhajícím politicko-mocenském zápase mezi Obamou a Putinem, a pro které bude několik následujících měsíců peklem na zemi.

I tak ale věříme, že přežijí - takhle se na Ukrajině místní podle Bloomberg připravují:

Jelikož minulý měsíc kyjevské úřady začaly se zavíráním horké vody v komunálních rozvodech, aby ušetřily zemní plyn, tak se na prahu u lidí s vlastními kotly začali objevovat jejich neumytí přátelé vybavení ručníky a mýdlem.

Julia Mikulska, účetní z ukrajinského hlavního města, strávila týdny bez teplé sprchy, než navštívila svého bratra na jeho letní chalupě, která je vybavená elektrickým ohřívačem vody. „Konečně jsem se zase umyla jako lidská bytost!“ řekla tato elegantní 38 letá dáma.

Ukrajinci se uchylují ke „koupelovým návštěvám“ spolu s výlukami škol a doma bastlenými izolacemi, jelikož tento 45 milionový národ se chystá na zimu bez dostatku plynu. Úřady pořád ještě bojují s povstáním na východě, přičemž shání, jak si udělat zásoby v zemi, kde teploty asi spadnou pod 20 pod nulou, a to i poté, co Rusko, tj. hlavní dodavatel v červnu zastavilo dodávky.

Brzký příchod zimy na Ukrajině znamená, že místní se budou muset v příštích dvou měsících doslova zahřát sami:

Kyjevenergo, která dodává metropoli teplo, řekl, že může dodávky zákazníkům odložit až na listopad, kdy jsou průměrné teploty téměř na nule, a zastavit je na konci března. Čímž bude dodávat teplo o měsíc kratší dobu než obvykle, přičemž uspoří 5,5 milionu kubických metrů plynu denně.

Kyjevské energetické úřady mají pro místní skromný návrh: mrzněte. A to doslova.

Domovy se budou udržovat chladnější s termostaty nastavenými na 19 stupňů Celsia, o 5 stupňů níže než obvykle, uvádí generální výkonný ředitel Naftogaz Anadrij Koboljev. Úřady rovněž varovaly před odstávkami dodávek tepla.

Nese to s sebou další vedlejší účinek, studenti budou hloupější, což je cosi, co „Západní aliance“ určitě uvítá:

V západkoukrajinském městě Lvov budou školy nejspíš v nejchladnějších měsících zavřené, protože nebude dost paliva k jejich vytopení. Město zavedlo 6 denní týden a zrušilo v říjnu a březnu prázdniny, aby se ten čas vynahradil.

Ředitel základní školy se 700 žáky v Kyjevě Olexandr Poltorackij se rozhodl zapomenout na plán nakoupit notebooky a radši peníze utratí za kotel. „Tímto způsobem zabezpečíme pro děti dost horké vody, i kdyby došlo na přídělový systém,“ řekl.

Největší ironií je, že v zoufalé snaze vyhnout se začlenění do nového SSSR se ukrajinská energetická společnost u těch několika zákazníků, co jí ještě zbyli, uchyluje k praktikám z dob starého SSSR.

Koboljev z Naftogazu poradil domácnostem, aby se uchýlily k praktikám uskrovňování ze sovětských časů. Měli by si vlepit proužky papíru do vnitřků okenních rámů, aby udrželi teplo uvnitř, řekl týdeníku Džerkalo Tyžňa. Charkovská městská rada apelovala na obyvatele, aby dobrovolně pomohli izolovat paneláky a zaplatili za opravy z vlastní kapsy.“

Mikulska, ta účetní, která se chodí sprchovat k bratrovi, řekla, že instalace kotle je moc drahá, takže si ohřívá vodu v konvici na čaj, aby se ona a její 9 letá dcera mohly umýt. Už se jí povedlo i obarvit si vlasy a pomocí konvice spláchnout barvu. Kdyby došlo na výpadek elektriky, řekla, tak by neměla už vůbec žádné teplo.

Souhrn:

„Představte si, jak myjete své dítě, když není žádný ohřev,“ řekla. „Teď je alespoň trochu slunce, takže si můžeme věci sušit, ale později, když budeme mít studené radiátory, co budeme dělat?“

No, jedna věc, kterou dělat můžete, je jít do parlamentu a protestovat s požadavky na výměnu vlády – za takovou, pro kterou je opravdu prioritou nejlepší zájem jejího vlastního lidu, ne nějakých byrokratů tisíce mil odsud. Konec konců neuvrhlo snad v první řadě právě tohle Ukrajinu do téhle chmurné situace?

Submitted by Tyler Durden on 09/26/2014 12:59 -0400

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj:http://www.zerohedge.com/news/2014-09-26/ukraine-pm-cries-russia-wants-us-freeze-locals-prepare-long-cold-winter
18 Komentářů k Ukrajinský premiér fňuká, „Rusko nás chce zmrazit,“ zatímco místní se připravují na dlouhou, studenou zimu

 1. krysar napsal:

  "od počátku konfliktu dost zjevné každému s alespoň půlkou mozku" - jen Jinskému to moc jasné není, není tu tedy někdo, kdy by mu to mohl trohu více objasnit, ale pozor, musí to být opravdu hodně jednoduše :) :) :) :) :)

  • wq napsal:

   Jinský je jen jedna z mnohých nasazených "diskuzních" pejzatých vopic, které mají za úkol zasírat diskuze a provokovat

  • Jan Jinsky napsal:

   Kdepak, já mám v hlavě jen hrst dolarů, je to beznadějné. Krysaři promiň, ale jsi demagog. Ahoj

 2. jaris napsal:

  Dost pochmurna predstava zimniho obdobi.I kdyz si to uzavreni plynu Ukrajina pravem zasluhuje, predpokladam, ze Rusko mstive neni a ze se nejake provizorni reseni najde.
  Zato tuhle zimu kyjevska nelegitimni vlada neprezije a neslavne vstoupi do historie.

 3. Žabák napsal:

  Rusko dodá do EU co je nasmlouvaný, ale Ukrajinu už dál dotovat nebude. To je logický. Stát, který je takhle otevřeně nepřátelský a ještě chce plyn na dluh, to je výsměch. Divím se Rusům, že to nestoply úplně. Plyn i obchod. 60% toho co Ukrajina vyrobí de do Ruska. Tak ať si to nechají a dodají si to do EU.

 4. Slávek napsal:

  Jinský včera emigroval na Ukrajinu, už to tady nemohl s Váma vydržet,, )))

  • Jan Jinsky napsal:

   Já nikam emigrovat nebudu. Jen se snažím diskutovat, i když je to občas zapeklité, protože tady je člověk buď přítel nebo nepřítel. A většinou nic mezi tím.

   • Definitiva napsal:

    Zdravý človek si hľadá spoločnosť seberovných, môže pomáhať, dostane sa mu pomoci, cíti sa dobre, nie je odstrkovaný, nemá pocit menej cennosti.

    Zaujímavý jav je, ak človek vyhľadáva názorovo nepriateľské prostredie, denne mu väčšina dá najavo, že je neželaný element, že je nežiadúci a dotyčnému to nie a nie napadnúť, aby odpálil. Cíti sa dobre, má radosť z toho, ak väčšine kazí diskusnú a názorovú pohodu, ak svojimi idiotskými príspevkami zaberá mozgovú kapacitu väčšinovej spoločnosti, zamestnáva mozog väčšiny hlúposťami a mozog nemôže pracovať efektívne a v prospech cieľa, ktorý si zdravý jedinec vytýčil na základe svojho poznania, vedomostí, skúseností, na základe poznania globálneho sveta a poznania rodu a národa.

    Takýto idiot sa nám zdá čudný, až do chvíle, kým ho neprečítate, tam medzi riadkami vám píše, že je troll trollovatý najtrollovatejší, ignorant, škodca. Je piatou kolónou USA. Potom sa vám všetko naraz vyjasní a zistíte, že reagovať na trolla najtrollovatejšieho je obrovská strata času, energie a mozgovej kapacity.

    NEREAGUJTE na trollov, na piatu kolónu fašistickej elity, ktorá ovláda štát USA a terorizuje celý svet.

    Takýto trollovia nemôžu zmeniť názor zdravého človeka, ak tento je formovaný poznaním, životnou skúsenosťou generácií, pravdivými informáciami. Takého človeka môžete len zabiť. Štáty, parlamenty, občania, sú otrokmi koloniálnej ríše USA a spriatelených krajín. ČR a SR sú kolónie a celý štátny aparát pracuje pre otrokárov, ktorí predstavujú asi 10% populácie.

    Ľudia u nás sú v narkóze, ktorá sa inak volá aj konzumný kapitalizmus a USA demokracia a precitnú, až keď padnú na hubu a ksichtom budú orať zem, tak, ako sa to stane na Ukrajine. Lakomcom a hlupákom nedošlo, že keby boli slobodní občania v slobodnom štáte, tak by ich bohatstvo bolo násobne väčšie, mali by čas na rodine a deti.

    • Jan Jinsky napsal:

     Doporučuji vám mé příspěvky nečíst. To je nejjednodušší obrana mozkové kapacity. Jinak mně prostě baví diskutovat - a diskutovat znamená mít i odlišné názory. Pokud máte společnost, kde mají všichni stejný názor, tak si moc nepokecáte :o)
     Pátá kolona nejsem, ale o tom je zbytečné přesvědčovat.

 5. ignác napsal:

  Ukrajinci nejsou nevinní. Na západní Ukrajině 90% volilo v prezidentských volbách některého ze zástupců nenávisti vůči Rusku. Je absurdní tvrdit, že za to mohou politici a lidi jsou jakože hodní nevinní. Většina Ukrajinců je stejně vinna jak ti politici.

  • Žabák napsal:

   Souhlasim, že VOLIČI a Majdanovci jsou stejně vinni jako politici. Do určité míry se to dá omluvit blbostí a vymýváním mozků už od škol, kdy po roce 89 USA vydali svoje vlastní "učebnice" pro ukrajince, ale prostě bohužel za blbost se platí. Stejně tak sou vinni pražští voliči TOP09 a ODS za pražský Majdan.

  • Jan Jinsky napsal:

   A vinní jsou čím? Že rozhodují a volí ve své vlastní zemi?

   • gojjim naches napsal:

    Rencin a jeho kresba...Nezalezi,co delate,ale co si pritom myslite....To plati v kazdem systemu..ale v zaprdlem krateru to dosahlo genialni kvality..

  • Hauptmann napsal:

   Jsou zombirovaní. Asi tak, jako Němci za Hitlera. Nedávno jsem se bavil se dvěma podařenými týpky žijícími v Žytomiru. Tam žije také početná česká menšina. Byl jsem ohromen tím, jak moc velká a naprosto, ale naprosto iracionální je jejich nenávist. Přitom to jinak nebyli hlupáci, ale pokud se dostali k oblasti JAKÝCHKOLIV potíží, okamžitě to v následujícím rozhovoru svedli nějakým způsobem na Rusko. Lhostejno na jakou část Ruska, třeba na chladný vzduch z Archangelska, ale hned vzápětí z toho obvinili Moskaly a Putina.

   Nedalo se to poslouchat. Oni mi připomínali Svědky Jehovovy v jejich prvotním "osvícení". Tehdy jsou také nesnesitelní, nedokáží přemýšlet o ničem jiném než o Ježíšovi a apokalpse.

   Jenže Ukrajinci vypadají zombirovaní už navždy. Pokud si k tomu vezmete fakt, že všichni ostatní kandidáti, opoziční, jsou jednoduše z politiky vyloučeni, těm stávajícím se vyhrožuje zastřelením přímo v parlamentu, tak se není co divit, že mají protiruské síly taková procenta.

 6. Hauptmann napsal:

  Mám něco k pražskému majdanu.

  Tak jsem se dozvěděl, že konání presidenta téhle země, stejně jako premiéra a značné části vlády se bere v zámoří velice nelibě. Taktéž se nelíbí, že zde se pohybuje velká spousta prašivých Rusáků a zdejší obyvatelstvo má k nim jiný vztah, než by se slušelo na národ v minulosti okupovaný. Dokonce se zdá, že větší procento má kladný vztah, dokonce i ti, kteří situaci příliš nesledují. Jen menší část je ta "osvícená".

  Česko je sice prdítkem v rámci EU, ale ne zas tak bezvýznamným. Rozhodně se nehodí kverulantská země. Vzpomeňte na pohrůžky Maďarům a pomyslete na to, že by se přidalo i Slovensko. Ani Rakousko není zrovna nadšeno ze sankcí a tak by zde ve středu Evropy mohla narůst už celkem slušná síla, která by s jakýmikoliv akcím, hlavně vojenskými, proti Rusku nesouhlasila.

  Majdan má za úlohu tuto situaci zvrátit. Napřed podobrém a pokud to nepůjde, tak vytáhnou drápy. Jaké, drápy a kdo, nevím, ale předpokládám, že spolu se ztrátami díky sankcím to budou takové akce, které by dohnaly lidi k předčasným volbám a přinutily je k tomu, aby zvolila US friendly čuráky. Sankce sice zůstanou, ale oni orgáni už budou skákat podle diktátu USA. Samozřejmě se také jedná o TTIP a případné vyslání jednotek do možné války.

 7. Ivan napsal:

  Rusko ma plne pravo na zavedenie sankcii proti krajinam, ktore maria jeho vymahanie dlhu za plyn od Ukrajiny...!!!

  Ako som spomenul v predchadzajucom prispevku, Ukrajina dlhuje Gazpromu za uz odobraty plyn cca 5,2 mld. USD... Kedze nema cim zaplatit, Rusko prislo s bonusom, aby Ukrajina vopred zaplohove platila predpokladany mesacny odber (v europskych trhovych cenach, cca 380 USD/tis. m3) a aby sucasne so zalohami splacala dlh a to v rozlozeni 100 USD/tis.m3. Takto by Ukrajina svoj dlh postupne umorila, kedze na jednorazove splatenie nema prostriedky, co Rusko uznava. Ukrajina vsak nadalej neplati, ani zalohy ani minule dlzoby a tak Rusko dodava len plyn tranzitom do zapadnej Europy... To na objasnenie situacie o ktorej zapadne a ukrajinske goebbelsovke media i politici tvrdia, ze ide o ruske vydieranie...

  Medzi statmi, ktore navidomoci maria ruske vymahanie dlhu od Ukrajiny je aj Slovenska republika, ktora zaviedla tzv. spatne dodavky z plynu, ktory bol tranzitom dopraveny na uzemie Slovenska, spat na Ukrajinu, ktora Rusku nema cim platit... Slovenska vlada je neuveritelne diletantska, na jednej strane odsuhlasila tzv. sankcie, rozumej zapadne vydieranie, proti Rusku, a pritom si nevazi dobre vztahy a vyhodnu cenu za plyn zo strany Ruska... A mari vymahanie platieb Ruska od Ukrajiny este aj tym, ze spatne dodavky Ukrajine uctuje vo zvyhodnenej cene 330 USD/tis. m3... To je vynimocna cena, ktora mala byt obchodnym tajomstvom, ktore Slovensko dostalo od Gazpromu ako bonus za technicky a prevadzkovo bezproblemovy tranzit...!

  Toto je zo strany Slovenska hanebne zneuzivanie dobrych obchodnych vztahov s Ruskom..., ktore vsak urcite rychlo skonci... Rusko musi potrestat darebacke krajiny, ktore zjavne a umyselne maria jeho vymahanie platieb a dlhov za plyn dodany Ukrajine...!

  V zime sa aj Slovaci spamataju...!

  Ked som minuly tyzden pozeral poslanecku debatu v slovenskom parlamente..., neveril som tomu, co pocujem... Obcania Slovenska, poslanci su totalne hlupi..., ale este hlupejsi su obcania, ktori ich zvolili... Schvalili za NAS OBCANOV, asociacnu zmluvu Ukrajiny k EU a este aj akusi zlataninu, zjavne nadiktovanu genozlocincami v Bruseli..., o akomsi mierovom rieseni ukrajinskeho poziaru, do ktoreho nalieva Zapad stale viac benzinu...

  No hlupost nad hlupost...!!!

 8. Alfa napsal:

  Mráz bičuje okna, kterými proudí mlhavé paprsky odpoledního světla do malé místnosti. Dřívě celkem luxusně vybavená místnost nyní hostí ohýnek, který poskakuje na vytrhaných parketách, orámovaný cihlami ze sousedního polorozpadlého pokoje. Nad ohýnkem je zavěšen hrnec v němž probublává instatní polévka s prošlím datem spotřeby. Kolem ohniště je několik špinavých madrací a na nich sedí deset lidí. Nikomu neni moc do řeči, a pokud se někdo pohne, šustí mu novinové vycpávky, napěchované pod svetrem.
  Starší pán otevřel svůj deníček a prokřehlími prsty do něj tupou tužkou vyryl datum 15.2.2015

 9. aaa napsal:

  Nechápu proč nejdou s těmi ručníky do parlamentu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!