Doněck: „Letiště je naše. Sláva živým a věčná památka na ty, kteří tam zůstali navždy“

Opolčenec Jevgenij oznamuje z první linie: „Ano letiště je naše. Sláva živým a věčná památka na ty, kteří tam zůstali navždy. Spěte klidně, bratři.“ Připomeňme, že boj o letiště trval 5 měsíců. V posledních dnech speciální síly armády DNR nejaktivněji útočily na budovy a opěrné body ukrajinských vojsk. Od terminálu k terminálu vojáci zpravodajského oddílu DNR postupovali k bunkru, ve kterém se soustředily hlavní síly okupačního vojska.

Z přední linie oznamují, že ve starém terminálu doněckého letiště se zřítila 3 podlaží – mnoho karatelů tak bylo zaživa pohřbeno pod troskami.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1412282215

 

Velitel samostatného praporu taktické skupiny „Somálsko“ nazývaný Givi řekl, že ukrajinští vojáci se skrývají v suterénu starého terminálu. Opolčenci DNR uvedli, že čištění doněckého letiště stále probíhá. Nyní armáda DNR kontroluje prakticky celý prostor letiště, kromě podzemních prostor, které byly projektovány ještě v sovětském období.

Opolčenci také sdělili, že Národní garda je ostřeluje z houfnic D-30 a také raketometů Grad a Uragán, ze kterých včera obnovili střelbu na Doněck.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1412322524
12 Komentářů k Doněck: „Letiště je naše. Sláva živým a věčná památka na ty, kteří tam zůstali navždy“

 1. martin bareš napsal:

  to je důležité vítězství. Molodci. Zase o kousíček blíže ke svobodě Novoruska.

 2. hel napsal:

  ještě se tam bojuje a asi doslova o každý metr...pro mě jsou to hrdinové s charakterem...dnes čímdál vzácnější nedostatkový artikl..nevíte někdo, kde se dá sehnat doněcký státní znak?..aspoň triko s doněckou vlajkou budu nosit...a nemohu dohledat na netu, kdo to dělá..ale někdo se tím zabývá, protože jednou asi před dvěma měsíci se mi tam už mihli...v praze mělo osobní auto na kapotě nastříkanou doněckou vlajku a dost se mi líbilo..

 3. jura napsal:

  Je to stará zpráva z dnešní noci.
  Novější je ta, že jde jen o dobytí další části letiště a karatelé na něm stále částečně zůstávají.

 4. jura napsal:

  Letiště je veliký .... teď zahnali pravoseky do blízkého lesíku - stále areál letiště.

 5. Svobodný napsal:

  Jo ty mrtvý jsou celý štěstím bez sebe že tlí ve svobodný zemi. Nemluvě o pozůstalích.

 6. Svobodný napsal:

  Věčná památka padlým? A co památka na ty co padli za druhý i první světový kteří nám přinesli svobodu kterou tady tak pošlapáváte tím že fandíte bojechtivým lidem. Copak nechápete že jen hrajete sofistikovanou hru elit? Evidentně jste se nikdo nepoučil. Jste ovce a jdete na porážku. Jen mentálně omezený lidi se mohou nechat zfanatizovat nejasnými a často vymyšlenými zprávami. Chci vidět jak budete uctívat památku na další miliony lidí, kteří naletěli elitám.

 7. Andrej napsal:

  pre nick "Svobodný"-rovno si daj nick TROLL !!!

  pre ludí:fandíme našim bojachtivým!!! tak ako za prvej aj druhej vojny-samozrejme!!!čím viaqc nas bude tým lepsie...pripájam video od domobrany:)

  https://www.youtube.com/watch?v=7FsA2DmPcw4

 8. Andrej napsal:

  pre nick "Svobodný"-rovno si daj nick TROLL !!!

  pre ludí:fandíme našim bojachtivým!!! tak ako za prvej aj druhej vojny-samozrejme!!!čím viac nas bude tým lepsie...pripájam video od domobrany:)

  https://www.youtube.com/watch?v=7FsA2DmPcw4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!