Očima politického ruského emigranta: Je to skutečný fašismus a zánik Ukrajiny!

Koordinátor "Levé fronty" Alexei Sachnin žijící ve Švédsku přišel k pro bývalého aktivistu neočekávanému, závěru: prohlásil, že na základě Euromajdanu na Ukrajině se zrodil skutečný fašismus. To bylo konstatováním jeho devítidenní služební cesty na Ukrajinu, jako korespondenta vlivného švédského časopisu.


Alexei Sachnin zhruba před rokem utekl z Ruska do Švédska, a požádal tam o politický azyl. Úřadům řekl, že se boji ve své vlasti obvinění z organizování nepokojů 06.5.2012 na Bolotném náměstí.

"Politickou kulturu zrozenou z Maidanu není možné označovat za demokratickou. Zavírat oči před tím peklem, co se tam děje, nemůžeme "- píše svému příteli přes internet.

"Kontrolu nad Maidanem převzali oligarchové a politici a udržují ji pomocí nacionalistické rétoriky a podněcování k válečné hysterii.V Rusku tato hrozba byla překonána. Jednoznačně, silou a zároveň i slabostí "bolotného" hnutí byla jeho nezávislost od těch, co ho založili a jeho demokratické vedení. Ano, bez podpory elity toto hnutí prohrálo, ale stalo velmi reálnou a cennou demokratickou zkušenosti. Majdan vyhrál, za cenu ztráty svého nezávislého potenciálu. "

Píše, že na Ukrajině "silné politické strany (úzce spjaty s velkým kapitálem), schvalují svoje zákony a usnesení, vyhovující jejich požadavkům. Ano, náměstí bylo plné lidí, kteří nenáviděli Klička, Julii, Tyagniboka a spol. Ale lidé zůstali s nimi, a politici rozdělili mezi sebou skutečnou moc."

"Politickou kulturu zrozenou z Maidanu nejde  nazvat demokratickou, je to prostě nemožné - shrnuje Sachnin. – Tolerovat to peklo, co se tam děje, nemáme právo ".

"To, co se tam (na Ukrajině) ve skutečnosti děje - je občanská válka. Bez jakékoli intervence, "- píše Sachnin.
Vyprávěl nám, jak komunikoval s aktivisty "Pravého sektoru." "Jsou to 18-ti letí nadšenci. Jejích politické vzory - Mussolini a Franco. Říkají: "Kdo nemá rád novou Ukrajinu, tak prosím - Kufr, nádraží, Rusko!"

"To je fašistická organizace, kam houfně vstupuje nezkušená mládež."

V malých městech vzkvétají mocné organizace, které nejsou kontrolované Kyjevskou vládou. "Představ si: luxusní kancelář v centru města. U brány - obrněný vůz. A ve dvoře banda rváčů se zbraněmi. Toto jsou  "jejich aktivisté."

"Frajeři mají byznys"- vybírají peníze na "vlastenecké" potřeby. Peníze chybí jak na munici, tak i na jejich vlastní územní obranný prapor. "Představ si – jsou nikdo, bez oficiálního statusu - napsal svému kolegovi. Ale ve skutečnosti máji reálnou moc: peníze, zbraně a organizaci

Zeptal se místních vládních činitelů, jestli ví, že půlka města jsou vlastně radikálové, a jak s nimi chtějí dále žít? Odpověděli, že „pokud chtějí mluvit o juntě, ať o tom šeptají na WC, pokud s tím jdou do ulic, začínáme do nich střílet“.

„Mysli si, co chceš, ale tohle je reálný fašismus! Bez cirkusových klaunů s píšťalami. A takových kluků – v Oděse, a dalších městech, je spousta! Dialog s nimi je omezen na střelbu. Oni mají peníze, zbraně a jsou organizováni. To není planá hrozba! Oni už stříleli! A všichni to měli možnost vidět!“ – konstatuje Sochnin.

Sergej Volodin
Zdroj: http://novorus.info/news/rusmir/28582-vzglyad-russkogo-politemigranta-eto-realnyy-fashizm-i-raspad-ukrainy.html
9 Komentářů k Očima politického ruského emigranta: Je to skutečný fašismus a zánik Ukrajiny!

 1. bylonebylo napsal:

  Fašismus je dnes už zaveden po celém světě, včetně dávno Ruska, Číny, USA, atd. - nevím čemu se diví? Snad nějaké zcela zvláštní formě "speciálního" fašismu? Takových už taky bylo a je.

 2. alan napsal:

  Dobré ráno napsal jsem zde comment, CENZOREM byl odebrán ?Důvod email je pravý jméno též,IP adresu si nalogujte...
  Já mám tušení,že jak AC-24 práskáte jak nepříčetní..komu:BIS,NSA....jen tak dál...

  • Svobodný napsal:

   Zkus psát dál a uvidíš třeba se jen stala nějaká chyba. Hlavně nesuď předčasně tím škodíš jenom sobě.

  • admin napsal:

   Nebyl odebrán. kvůli ochraně před spamem podléhají komentáře, kde je více odkazů schvalování adminem.
   Zatím nemám důvody k cenzuře.
   Jinak to bohužel není možné dělat, protože to by se to tu hemžilo reklamama na viagru, apod.
   Nikomu nepráskáme nic. Tušení mít můžeš, pravdu nemáš.
   Emailové ověření není vyžadováno, může být fiktivní.
   Kdo se bojí, může použít nějaký anonymizer.

   • Jan Jinsky napsal:

    Musím potvrdit, že to co píše admin je naprostá pravda. Já tady nepatřím zrovna k největším oblíbencům, ale nikdy jsem cenzorován nebyl. Jen jednou můj příspěvek čekal na schválení, protože jsem tam dal dva linky.

    • Pája napsal:

     Půjdeme bouchnout šámpáňo:D Pan Jinský poprvé s něčím na tomto webu souhlasí:D

     • Jan Jinsky napsal:

      Rusíjskoje Igrístoje :o)
      Já už souhlasil vícekrát. Ale je fakt, že většinou mám nějaké ty výhrady :o)))

 3. Samolet napsal:

  Diky za preklad.
  Od Alexeja Sachnina je aj tento clanok, kde popisuje stretnutie s lidrom mladych komunistov v Odese - smutne citanie.

  https://ukraineantifascistsolidarity.wordpress.com/2014/09/17/alexei-sakhnin-free-vlad-wojciechowski/

  Kto pozna trochu historiu Nemecka, a to ako nacisticke skupiny zabijali ideologickych odporcov, tak vidi toto iste dnes na Ukrajine. Strasne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!