„Jsem bastard, který řekl pravdu o Donbasu“

Lotyšský aktivista za lidská práva Ejnars Graudins navštívil Donbas ve skupině pozorovatelů OBSE z Evropské unie, ale učinil poněkud odlišné zjištění než jeho kolegové. Skupina pozorovatelů monitorovala 28. září nález hromadných hrobů na východě Ukrajiny, nalezeného opolčenci Novoruska. Po zprávě Graudinse nadávka „bastard“ byla jednou z méně urážlivých na jeho adresu. Co vlastně napsal lotyšský politik?

Zveřejnil jsem oficiální zprávu o nálezu 400 těl v masových hrobech jemném pozorovatele OBSE a představil se jako její zástupce.

Jako ostatní představitelé Evropské unie jsem byl pozván do Doněcké republiky, abychom se na vlastní oči přesvědčili, co se tam děje.

Nešlo jen o nálezy masových hrobů lidí, nevinně zabitých a umučených mírných obyvatel a obránců Východu.

„Na Donbasu je úplně zničena místní infrastruktura, hodně problémů s lékařskou péčí, chybí narkotické preparáty pro operační zákroky, nejsou vakcíny proti vzteklině zvířat. Po městě běhá spousta psů, jejichž majitelé buď byli zabiti, nebo se ztratili neznámo kam. Je tam reálná hrozba nákazy vzteklinou od zvířat.“

Dle jeho slov, o žádném příměří nemůže byt ani řeči. „ Navštívili jsme důl Komunarský , vedle kterého byli objeveny první hroby, také vesničku Nižní Krynka, kde byli další tři hroby. A jsem si jist, že to nejsou poslední nálezy, bude toho mnohem víc.

Na vlastní oči jsem viděl 2 otevřené hroby. Těla z nich jsme odvezli dříve, pak byla provedena soudní expertýza a zadokumentovány fakta o smrti těchto lidí.To, že za jejich smrtí stojí posádky Kyjevské armády nebo žoldáků, není vůbec pochyb.

Osobně jsem navštívil maminku jedné z obětí, která byla v masovém hrobě. Vyprávěla, jak karatelé sledovali jejího syna a zabili ho. Jestli jsou další hroby, těžko říct, protože ještě nejsou prověřena všechna místa dislokace Ukrajinských karatelů a připouštím, že hodně z nich bude zaminováno, protože ukrajinská vojska to při svém ústupu dělají.“

Podle něj v márnici leží zhruba 400 neidentifikovaných těl. „A toto číslo se neustále mění. Byl jsem svědkem ostřelování města „Grady“. 1 Října byla ostřelována škola. Počet neidentifikovaných obětí se stále mění, protože tam svážejí oběti leteckých náletů, bombardování, zabité od náhodných kulek a také těla z masových hrobů. To číslo je celkové, z márnic Doněcka.“

Jako další pozornost Graudins poukazuje na metody válčení. Podle něj ukrajinská armáda více méně dodržuje pravidla války, ale soukromé prapory se spokojí s opravdovým masakrem.

„Mluvil jsem s ženami, které byly znásilněny žoldáky z praporu“ Azov „a“ Donbas „- říká aktivista za lidská práva. – Často znásilnili téměř všechny ženy z vesnice, a to i starší. Znásilňují dospívající dívky. Viděl jsem znásilněnou 13ti  letou dívku. Přesto lidé říkají: „Díky Bohu, zůstali jsme naživu, vše ostatní přežijeme.“ Přitom si uvědomuji, jak obyvatelé Donbasu trpí tak hlubokými psychickými traumaty, které nepřekonají do konce svých životů. Když jsme tam přijeli, byli jsme okamžitě obklopení davem lidí. Prostě křičí a snažil se nám říct, co s nimi dělají. “

Proč se takto chová Ukrajinská armáda, je jasné. Pro karatele jsou obyvatelé Donbasu vrahy. Představitelé OBSE vše zdokumentovali, vyfotili, udělali videonahrávky.

Sám Graudins slíbil, že udělá vše možné, aby se celá pravda dostala do všech Evropských médií.

„ U nás, v Lotyšsku domobráncům Donbasu neříkají jinak, než teroristi, kteří likvidují Ukrajinský národ. Mluvil jsem tam se ženami a starci 60-70 let. Nejsou to teroristé a mají do nich velice daleko. V Lotyšských médiích jsem prohlášen za prokremelského agenta. A k tomu jsem bastard, zrádce, a nevím, co ještě. Jen na síti Facebook, kde jsem zveřejnil všechny materiály o své cestě, je reakce úplně jiná. Lidé to berou vážně a porovnávají to s tím, co přinášejí oficiální informační zdroje.

Doufám, že aspoň částečně se mi tu informační blokádu podařilo prorazit.“

Zdroj: http://antifashist.com/item/ya-svoloch-rasskazavshaya-pravdu-o-donbasse.html
30 Komentářů k „Jsem bastard, který řekl pravdu o Donbasu“

 1. Valentin napsal:

  Ejnars Graudins – ďakujem vám za šírenie pravdivých informácii.Pozerám ruské kanály TV aj v PC.Aj vaša stránka NEW Word Order je pre témou dňa.

 2. to je jedno napsal:

  Inu žijeme opět v době, kdy říkat pravdu je revoluční čin.

 3. Lipka napsal:

  Túlavé psy by sa besnotou mohli nakaziť od ukrov, tí sú besní už dávno, a hlavne tiež sa zatúlali mimo miesta svojho bydliska. Šarhu na nich a do klietok!

  • Hauptmann napsal:

   :-D Sice Ukrajince považuji za blízký národ a podobným vtípkům se nesměju, ale tady jsem nevydržel.

 4. ignác napsal:

  Proč mi jméno tohoto Lotyše nejde najít na facebooku?

 5. Karel Vázler napsal:

  a´t žije Novorossije a president Putin. nedivil bych se, kdyby Rusko proti nám vzteklým psům z NATO použilo preventivně jaderné zbraně, nic jiného bychom si totiž za svoji debilní ignoranci nezasloužili. hlupák, kdo ještě dnes plodí děti.

 6. Karel Vázler napsal:

  a říkat pravdu – to hlupáku říkáš ve vlastním zájmu, žádný revoluční čin, to je totiž povinnost každého z nás. brzy vám to dojde.

 7. Filip napsal:

  Lidi tam trpí a když to někdo řekne je zrádce? To je vina mediální clony, korupce a úplatku. Do pekel s nimi.Navrhl bych, aby největší skupiny anonimous dali této podvodné propagandě proti lidskosti co proto.

 8. Pedro napsal:

  To je potreba schromazdovat dukazy dalsi a dalsi aby tyto ciny byly jednou vysetrovany ale bojim se ze celou pravdu se mozna dovi az nasi potomci

 9. Jan Jinsky napsal:

  A proč ho ostatní pozorovatelé OBSE nepodpořili? Těžko věřit, že by byli do jedno zkorumpovaní.

  • lol napsal:

   Asi proto, že daný pán nemá s OBSE nic společného.. Ale to nevadí, budeme mu všichni věřit, protože píše to, co my chceme slyšet..

  • Tomax napsal:

   Prostý strach. Když nedržíš hubu a krok, život se s tebou nemaže. Nechtěl bych být v kůži toho Lotyše, ten si to ještě „vyžere“.

  • Marco napsal:

   Takže opět chytrák, tak na to mám velmi jednoduchou odpověď………..cituji z článku: Po přednesení zprávy na plenární schůzi velvyslanec Rakouska Vuković, původem z Chorvatska, za mnou přišel a zareagoval slovy: „To co jsi teď provedl, se ti již nikdy nepodaří. Máme možnosti to v Praze zařídit…“ – See more at: http://www.blisty.cz/art/59410.html
   O misích OBSE toho vím docela dost od doby humanitárního bombardování. Podobný článek ale jiného člena mise OBSE v Kosovu je i na stránkách Červenobílých vlastenců z Brna.
   http://cervenobili.cz/cervenobili/ Ale zde si to musíš najít, nehodlám to znova hledat.
   Proč máš potřebu se zde vyjadřovat, když tvé znalosti jsou mizivé???

 10. Divenka Prostá napsal:

  Vedení OBSE už dříve politicky vždy stranilo ve prospěch zájmů USA a EU. Ačkoli, samozřejmě, jednotliví představitelé mise OBSE mnohem objektivně hodnotí situaci, ale celkově jejich zprávy, podle mého názoru, prakticky nemají žádný vliv na celkovou situaci na jihovýchodě Ukrajiny. Myslím si, že působení pozorovatelské mise OBSE na území konfliktu prakticky nijak neovlivnilo veřejné mínění na Západě i v dalších zemích. Pokud by OBSE měla skutečně zájem na pravdivém informovaní o konfliktu, situace by se změnila. Současně existuje rozdíl mezi náladou a chováním pozorovatelů přímo na místě, jako je p.Graudins, kteří zaznamenávají ničení i ostřelování civilních objektů, i smrt civilistů na jedné straně. A na straně druhé obsah zpráv, které píší představitelé organizace, kteří sedí na mnohem vyšších postech a nikdy nebyli v zóně konfliktu.

 11. koloděj napsal:

  Tak aby bylo jasno – Ejnars Graudins nebyl pozorovatelem OBSE. V textu je to taktně zamlčeno ..

  Je to AKTIVISTA ZA LIDSKÁ PRÁVA a „navštívil Donbas ve skupině pozorovatelů OBSE“ byl tam tedy s nimi, ale ne jako pozorovatel.

  Proto ho ostatní pozorovatelé nepodpořili, protože s nim nemají nic společného. Pozorovatelé mají koneckonců zadání – co se dá ututlat, to ututlat, a nakonec prohlásit, že „obě strany se dopouštějí zločinů“ – vždyť už to známe.

  Naproti tomu prohlášení tuším Zacharčenka, (premier DLR), že byl nalezen jen jeden hrob, a 400 mrtvých je celkem v donbaských márnicích může (je-li toto prohlášení pravdivé) tohoto aktivistu stavět do jiného světla. Ale nebudu nikoho odsuzovat, (kromě ukrů, samozřejmě :D ), dezinformací je tolik, že nelze všechny zprávy všech aktivistů brát vážně.

  tož asi tolik

 12. Ivan napsal:

  Medzinarodne spolocenstvo, pocinajuc Ruskom, Cinou, Juhoafrickou republikou, africkymi a arabskymi krajinami, ktore napadli zapadni genozlocinci…, az po Braziliu ci celu Juznu Ameriku…

  Informacia z USA:
  Belošský policajt neďaleko amerického Fergusonu zabil černocha
  #USA #ferguson #St. Louis
  ČTK | 09.10.2014 08:53
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/332538-belossky-policajt-nedaleko-americkeho-fergusonu-zabil-cernocha/
  Belošský policajt pri prestrelke v americkom St. Louis zabil černocha. Nový incident sa odohral len niekoľko kilometrov od stále nepokojného predmestia Ferguson, kde v auguste iný belošský policajt zastrelil neozbrojeného černocha Michaela Browna, čo vyvolalo sériu násilných protestov.

  A pokracovanie z titulu: Medzinarodne spolocenstvo by malo neodkladne vyzbrojit povstacov a poslat na tribuny do mesta znamych politikov a vojenskych poradcov, proti americkemu rasisticko-fasistickemu rezimu zidoamerickych oligarchov…, a to aj tazkymi zbranami, pripadne letecky bombardovat… Medzinarodne spolocenstvo zlyhalo v pripade povstania v Britanii v roku 2011 proti Cameronovmu rezimu, ked povstacov nepodporilo zbranami a poradcami…

 13. godot napsal:

  Mate prosim nekdo fotky nebo videa tech hromadnych hrobu a stovek tel?

  • koloděj napsal:

   No pokud mne paměť neklame, tento kluk, Ejnars Graudins, je na jedné z prvních fotografíí – doprovázejících zprávu o nálezu masových hrobů – kde po bodu nějakých individuí míří foťáček a natahuje krk kamsi mimo záběr snímku.

   Tak buď to zveřejní, nebo usoudí, že jsou to dost humus fotky na to, aby je ukázal .. nedivil bych se ..

   • straka napsal:

    Naše media a někteří politici mnoho lidem vymyli mozky.stokrát opakovaná lež se stává pravdou.tito lidé nebudou hledat pravdu,oni naopak na ní budou agresivně reagovat a snažit se vymlouvat dětinským zpusobem oni též

  • Divenká Prostá napsal:

   Rusko požaduje, aby bylo zahájeno mezinárodní vyšetřování případu hromadných hrobů, které byly objeveny nedaleko Doněcku na východě Ukrajiny. Hromadné hroby civilistů byly objeveny na místech, kde se před tím nacházeli příslušníci ukrajinských silových složek.

   První takový hrob objevili v dole Kommunar nedaleko Doněcku. Těla lidí zasypaná jen slabou vrstvou půdy, objevili ženisté. Za přítomnosti inspektorů zOBSE byla z hromadného hrobu vyzvednuta čtyři těla: jednoho muže a tří žen, z nichž jedna byla zřejmě těhotná. Všichni byli v civilním oblečení. Všichni měli svázané ruce a na všech byly stopy po výstřelu do hlavy. Západní stoupenci nynějšího Kyjeva ale zločiny svých chráněnců vidět nechtějí. Nijak nepokročilo ani vyšetřování tragédie v Oděse. Tam zahnali 2. května tohoto roku nacionalisté do Domu odborů a podpálili odpůrce silové výměny režimu na Ukrajině. 48 lidí tam tehdy uhořelo zaživa nebo zahynulo při pokusu zachránit se před ohněm, přes 200 dalších bylo zraněno. Pod nátlakem Ruska vytvořila Ukrajina zvláštní komisi pro vyšetřování oděského případu, ale po více než čtyřech a půl měsíci je výsledek nulový. Mezinárodní experty k vyšetřování nepustili…. Ale teď, po tom, co byly objeveny hromadné hroby nedaleko Doněcku, se už ukrajinské Národní gardě nepodaří vyhnout se odpovědnosti za zločiny proti civilním obyvatelům. Moskva hodlá nastolit tuto otázku v mezinárodních právních organizacích – v Radě Evropy, PACE a OBSE. Kdyby tyto hroby neexistovali nebo místní nerozpoznali své blízké, asi by to Moskva nedělala. Důl Kommunar není jediným bezejmenným hrobem objeveným v posledních dnech. U vjezdu do nedaleké osady byla objevena jáma, do které prostě shodili těla pěti lidí. Podle slov místních obyvatel stříleli příslušníci Národní gardy lidi za údajné spojení s domobranou. Osud některých obyvatel je dosud neznámý. Existuje velká pravděpodobnost toho, že v okolí bude objeveno ještě mnoho dalších hromadných hrobů.

   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4849-hromadne-hroby-na-vychode-ukrajiny-rusko-pozaduje-mezinarodni-vysetrovani

   Foto Reuters: http://www.ze-sveta.cz/?p=21700

   http://weissbach-info.webnode.cz/news/hromadne-hroby-na-ukrajine-v-donecke-oblasti-/

 14. Ivan napsal:

  V zdroji informacii na: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/332539-hovoriaca-prilba-heletej-odmieta-mlcat/

  sa okrem ineho pise:

  A generál Heletej zatiaľ pokračuje vo vyjadreniach, ktoré ho už preslávili nielen na Ukrajine. V deň podpísania prísahy napríklad vyhlásil, že po víťazstve nad separatistami v Donbase uskutoční slávnostnú vojenskú prehliadku v Sevastopoli. Perlou medzi jeho vyjadreniami je však tvrdenie, podľa ktorého Rusko použilo taktické jadrové zbrane počas bojov o kontrolu nad letiskom v Luhansku.

  „Ruské ozbrojené sily vypálili na luhanské letisko najmenej dva granáty s jadrovými hlavicami, ktoré vystrelili zo samohybného mínometu 2S4 Tuľpan. Práve z tohto dôvodu sa museli potom ukrajinskí vojaci stiahnuť z luhanského letiska. Údery mali takú silu, že úplne zničili výškové budovy – od prvého po piate poschodie,“ povedal Heletej jednému z novinárov pri návrate z Poľska. Vzápätí sa pokúšal situáciu zachrániť ministrov poradca Oleksandr Daniľuk. Podľa agentúry Ukrinform síce poprel, že Rusko proti ukrajinským vojakom na Donbase použilo jadrové zbrane, ale zároveň dodal, že „v oblasti sa nachádzajú delostrelecké systémy, ktoré sú schopné vypáliť jadrovú muníciu“.

  Informácia o ruských plánoch použiť jadrové zbrane proti Ukrajine bola silnou kávou aj pre Washington. Jediné, čo však urobil, bolo, že sa tváril, že nepočul ministrove vyjadrenia. Rovnako ako jeho tvrdenie o dodávkach zbraní Kyjevu Severoatlantickou alianciou. Mlčať však už nedokázal Anton Geraščenko, spojenec Heleteja v boji proti separatistom a dnes poradca ministra vnútra Avakova.

  „V prípade jadrového útoku na letisko v Luhansku by už nemal kto utekať. Načo robiť takéto vyhlásenia, ktoré možno ľahko overiť a vyvrátiť. Výsledkom je, že sme na smiech nielen v Rusku, ale aj pred celým svetom,“ neodpustil si Geraščenko pri zistení, že minister nevidí ani rozdiel medzi konvenčnými a jadrovými zbraňami.

  Pred csom som napisal:

  Na Ukrajine nevladne Americanmi dosadeny (cez zmanipulovane a sfalsovane volby) Porosenko…, ALE VLADNE JAROS…!!!
  Zdroj zakladnej informacie:
  Ukrajinskí nacionalisti sú čoraz trúfalejší
  #Ukrajina #Dmytro Jaroš #Pravý sektor #Organizácia ukrajinských nacionalistov
  ta, Pravda | 18.09.2014 17:00
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/330320-ukrajinski-nacionalisti-su-coraz-trufalejsi/
  Národnú diktatúru a revolučný tribunál v trvaní niekoľkých rokov navrhuje Organizácia ukrajinských nacionalistov (OUN). Na jednej zo sociálnych sietí o tom vo štvrtok informoval Nikolaj Kochanovsky, veliteľ práporu OUN.
  Pred par tyzdnami dal ultimatum Jacenukovi, aby zrekonstruovam ministerstvo vnutra podla predstav Jarosa, inak jeho Nazzi gardy vtrhnu do Kyjeva a ozbrojenou silou zvrhnu vladu…!
  Pokracovanie v uvedenom zdroji.
  To iste plati aj pre Porosenka…!
  Nazzi gardy uz nie je mozne zastavit, povolil ich Jacenuk s Turcynovom a teraz ked su vyzbrojene, uz niet sily, ktora by ich odzbrojila. Maju kontrolu nad armadou…, maju v rukach represivnu armadnu justiciu a rozhoduju o tom, ktoreho vojaka ci dostojnika popravia za tzv. zbabelost ci velezradu ci pokus o dezerciu…
  Nazzi gardy, odobrene a podporene zapadom, nemaju pred nikym zodpovednost, preto riesia pripadne spory silou…, vrazdia kohokolvek na koho padne Jarosov ukazovak…
  Pomohla by mozno vojenska intervencia NATO a Ruska, inej sily na uzemi Ukrajiny niet a situacia je uz pre obyvatelstvo neunosna, zial, okrem Novorossie sa uz nik ani nebrani…
  Toto je vysledok fasizacie Ukrajiny na Majdane, zosnovanom zapadnymi genozlocincami…

  No a okrem nacifasistov, su priatelmi nasho oligarchu-prezidenta Kisku, utaraneho presedu vlady fica a diletantov v parlamente…, AJ OBYCAJNI UKRAJINKI HLUPACI na spagatikoch CIA, EU a nacistu Jarosa…!!!

  Povedz mi, kto su tvoji priatelia a je ti poviem ktosi…!!!

 15. novapalo napsal:

  Ja nebudem nijako logicky argumentovať. Poviem to filozoficky.
  Slovanská duša sa začína prebúdzať. Zbytočne sa západ bude akokoľvek snažiť toto obrodenie Slovanstva zastaviť. Nie je to možné. Pretože rozhoduje kvalita duše – teda kvalita reinkarnácie – a to sa nedá nijako oklamať. Preto Slovania sa prebudia, akokoľvek sa západ bude stavať proti. Dokonca, reakcia vyššej duchovne úrovne je presne opačná, ako očakáva nízka duchovná úroveň. Preto duševne chorý západ absolútne nechápe, čo sa v súčasnosti odohráva.
  Je všeobecne známe, že židovskí ekonomickí vodcovia súčasnosti sú len obyčajní zločinci a duchoví degeni. Je mi ľúto ostatných Židov, ale všetci ich spoja s tími zločincami západnými, ktorí teraz vládnu. Vy statoční Židia sa musíte verejne a jasne dištancovať od týchto západných politických a bankárskych zločincov. Ak to neurobíte, tak spadnete do tej istej jamy. Ja Vám nedokážem potom pomôcť. Je isté, že sa všetci budú obracať na pomoc k takým ľuďom, ako som ja a mne podobní. Ale nikto nič nezmôže, ak vy statoční a šľachetní Židia sa verejne nedištancujete od ostatných Židov, ktorí sú západní zločinci. Teda vy statoční Židia sa musíte zriecť finančných výhod, ktoré vám plynú zo zločineckých aktivít Židov zločincov. Vy Židia vysoké duchovné reinkarnácie sa musíte otvorene postaviť proti svojim, ak sú zločinci. Iná cesta už v skorej v budúcnosti nebude možná. Ja verím v to, že nie sú všetci Židia zlí, ako už naustále počúvam okolo seba. Ja sa rád rozprávam aj s Cigánom. Alebo vy demokratickí somári nepočujete to, čo počujem ja??!!

  • Contumax napsal:

   Navapalo
   Já som cigáň aj žid a aj černoch a aj indián a aj číňan aj papuanec …
   Na reinkarnaci nevěřím, protože je to blbost proměnit se v příštím životě v koně…
   A teď vážně, napadá mě často jestli tohle bude i tady ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!