Co se právě děje v Novorusku?!

Z Novoruska přicházejí útržkovité zprávy o tom, že na tomto stále ještě ukrajinskou armádou obklíčeném území narůstají vnitřní rozpory. Nový premiér Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko prý nechává hromadně zatýkat a vyslýchat muže ze Slavjanské brigády, kteří sloužili a hrdinně bojovali pod plukovníkem Igorem Strelkovem a snaží se z nich dostat výpovědi, které by nějakým způsobem poškodili plukovníkovu pověst pod záminkou, že Strelkov měl údajně spáchat nějakou zatím blíže neupřesněnou zradu.

Slavjanské brigádě byly odebrány všechny těžké zbraně a je posílána do opakovaných útoků proti ukrajinské armádě okupující Doněcké letiště, jakoby Zacharčenkovým cílem bylo, aby padlo co nejvíce lidí, kteří dříve bojovali pod Strelkovem a zůstali plukovníkovi stále loajální. Vojáci Slavjanské brigády, ale i ostatních bojových útvarů Novoruska jsou navíc Zacharčenkem drženi na naprosto nedostačujících potravinových přídělech, což je nutí k tomu, aby si jídlo sháněli sami, což často vede k situacím, ve kterých se civilnímu obyvatelstvu jeví jako obyčejní drancíři.

Se současnými poměry nespokojení bojovníci se začínají seskupovat okolo Alexeje Mozgovyje, velitele novoruské brigády Přízrak, který neschvaluje současné příměří s Kyjevem a jehož cílem je osvobození celého území Novoruska, nikoli pouze některých jeho částí. Alexej Mozgovyj je názoru, že vrchním velitelem sil Novoruska se opět musí stát plukovník Strelkov, a že pokud po osvobození celého Novoruska Ukrajina neuzná jeho nezávislost a suverenitu, je třeba vytáhnou na západ, na samotný Kyjev. Podle tohoto válečníka, je jedno, zda se tomu tak stane s ruskou podporou, nebo bez ní, protože tento konflikt se Ruska netýká a jde pouze o boj místních lidí s ukrajinskými fašisty z Kyjeva.

V současné době je tedy situace v Novorusku velice podobná té v Kyjevě. Na obou místech se střetávají dva názorové proudy, které mají naprosto rozdílné priority a cíle. Kyjevští jestřábi touží dobýt pro Ukrajinu nazpět Novorusko a pokud možno dokonce i Krym a lidé kolem Mozgovyje zase nejsou ochotní se smířit s tím, že část území a lidí co na něm žijí a kteří bojovali bok po boku s jeho lidmi za svobodu a nezávislost má zůstat pod kontrolou ukrajinské okupační armády a vystavená bestialitě neonacistických dobrovolnických sborů Pravého sektoru.

Rozdíl mezi Mozgovym a kyjevskými válečnými štváči je však obrovský. Tento vlastenecký Novoruský velitel je totiž připraven ukončit válku v okamžiku, kdy bude svobodné celé Novorusko, pokud Kyjev uzná jeho hranice a ukončí boje, kdežto kyjevští jestřábi si touží podmanit za každou cenu celé území Novoruska, nehledíce na to, že sami se dostali k moci pomocí nelegálního ozbrojeného puče a nemají žádné právo na to vládnout těm, kteří si je nikdy za své vládce nezvolili a nepřejí si s nimi žít v jedné zemi.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!