Tankový útok na letiště byl úspěšně odražen vojáky DNR – připravuje se nový útok

Genadij Dubovoj z jednotky Motoroly informoval o situaci na letišti. Letiště. Včera (12. 10.) naši atakovali u nového terminálu skupinu ukrajinských vojsk – zpracovali je ze RPG, PK a AK. U soupeře bylo mnoho mrtvých a zraněných. Dnes (13.10.) Ukrové přešli do protiútoku (podle slov našich vojáků 3 tanky a několik obrněných transportérů). Přímými zásahy tankovými granáty bylo vážně poškozeno první patro hotelu bráněného motorolovci.

Ostřelovány byly také pozice našich vojáků na pravé straně hotelu. Několik našich bylo zraněno, jeden padl. Útok ukrů byl odražen. Celkově se situace na letišti nezměnila.

 

Aleksandr Koc informuje podrobněji o útoku na letiště:

foto 1 - Motorola říká, že útok na letiště byl pokusem vyvést své lidi z území.

foto 2 - Ukrajinské tanky buší po terminálu s opolčenci. Ti odpovídají z 82mm minometu a ze stodvacítky. (foto).

foto 3 - Na fotografii zády – Motorola nedaleko od terminálu, po kterém střílejí ukrajinské tanky i z 152mm artilerie.

foto 4 – raněný opolčenec nepouští z rukou automat.

Dříve Aleksandr informoval o tom, že „Ukrajinci na letišti přešli do útoku, tanky střílely po terminálu s opolčenci. U nás jeden mrtvý, 4 ranění.“

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1413200471

14. 10. - Ukrajinci stahují vojsko a obrněnou techniku k letišti (video)

Pole informací od opolčenců ve směru k Andrejevce a Pískům se pohybuje 25 obrněných vozidel a 23 jednotek samohybných dělostřeleckých zbraní. Ukrajinští vojáci podnikají všechno pro to, aby doněcké letiště získali zpět. Jak informoval velitel operace k obraně letiště, „Givi“, nyní karatelé začali stahovat další vojenské síly k sídlům sousedícím s letištěm. Po dosažení cíle zkoušely tanky provést ostřelování letiště, ale opolčenci kolonu zničili. Podle názoru Givihi v době ostřelování ozbrojenci speciálně mířili do osídlených míst, aby z toho následně v ukrajinské televizi obvinili vojáky DNR.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1413292504
32 Komentářů k Tankový útok na letiště byl úspěšně odražen vojáky DNR – připravuje se nový útok

 1. Calembredaine napsal:

  Kombrig Alexej Mozgovoj jasně říká, že tažení na Charkov a Oděssu není jen možné, ale je nevyhnutelné! - http://rusvesna.su/news/1413322782

  • Contumax napsal:

   Celembredaine
   Tak tak !!!

   • majster napsal:

    Ano, nielen Charkov, ale aj Kyjev treba zobrat utokom.
    Nie z nenazranosti ci pomsty, ale pokoj nebude kym pucistov fasistickych, teda nackov s podporou oligarchov uplne nezvrhnu a nepopravia ci nevyzenu!
    No a konecne by som doprial USA bojove akcie na ich uzemi - obciansku vojnu, alebo agresiu mocnosti ci stacilo by partizanov ISIS.
    Nech si uziju to co inde podporuju a zarabaju na tom: bombardovanie civilistov, teror, strach, rozklad, destrukciu...a coskoro si vykoleduju svojou poltikou aj atomovy hribik vo Washingtone.

 2. Žabák napsal:

  Příměří jako prase :)))

 3. martin bareš napsal:

  calembredaine, contumaxi: potřebují na to ale dost lidí, partyzány v týlu a techniku. Pokud si ukra armáda na svém území bude jista sama sebou, nepodlehne. Pokud je budou partyzáni pozvolna ničit, když to půjde, zkolabují.
  Příměří je cesta do pekel, bohužel.

  • Jan Jinsky napsal:

   Takže na Kyjev!!!
   Jak jste tu všichni byli proti válce, tak najednou jste pro válku.

   • krysar napsal:

    Jinský, nejsme pro válku, jsme pro vyčištění ukrajiny od banderovců a nacistů a v případě těchto "skupin" je lepší kulka do palice banderovce, než soud.

    • Calembredaine napsal:

     A taky od "Ukrajinců"! Dneska maj ti zkurvený parchanti 100 let výročí přejmenování! Tak všechno nejlepší kurvy austrojsko-germánský zrádný! - http://rusvesna.su/recent_opinions/1413376652

     • Calembredaine napsal:

      Pro ty co neumí rusky - v maloruských novinách se nikdy pojemnování "Ukrajinec" oficiálně nevyskytovalo. Tenhle kreténskej název poprvý použil pšonskej baron Potockej když chtěl pojmenovat obyvatele pohraničí polskýho velkovévodství v době, kdy Bonapart účelově obnovil tenhle darebáckej zlodějskej stát! Po kongresu ve Vídni ale už to nikdo nepřipomínal, zejména ne v Malorusku! V roce 1893 v Americe vznikly první noviny maloruských emigrantů v USA! Jmenovaly se Svoboda a vymezovaly se proti samoděržaví a Velkorusům. Ovšem v záhlaví časopisu stálo jasně toto" časopis pro ruský národ v Americe"! Až náhle 15. října 1914 se porpvé v zálaví objevil tehle krafskej název: "časopis pro ukrajinský národ"! Tak se zrodili ti hnusný "ukři". A koukněte schválně na titulní stranu, jak tam ty kurvy fašousnký fnaděj Austrijcům! Že cituju "Moskali ztratili 40 OOO můžu pod Přemyšlem" - fakt super pro tyhle vlastizrádný odpadlíky a separáty! Jak říkám - kadej "Ukrajinec" zastřelit! A hned by se zjistilo, kolik jich je doopravdy. Já počítám, že ani ne do milionu. Ostátní by rázem křičeli že jsou Červenorusové a Malorusové!:))))

    • Jan Jinsky napsal:

     Čili soudce lynč. Nesouhlasím s tím. Jen to podpoří další a další násilí. Kdo a jak bude rozhodovat kdo je nacista? Tohle je cesta do pekel.

     • to je fuk napsal:

      Souhlasím s Vámi. Je to poprvé, ale máte pravdu. Kdo pozna viníka od nevinného? Za komančů se praskali sousedi z pomsty a to samé by se opakovalo teď. Není rozdíl mezi Ukrajinou nebo naší republikou všude by to vypadalo stejně. Koukněte na Stalina nebo diktátorské režimi v Jižní Americe podporované severním humanitarním sousedem, nebo do současnosti v UA na čistky "moskalů", které v TV neodvysílají - jediná zmínka o lustračním zákonu. Každá taková "revoluce" nebo převrat vypadá vždy stejně, liší se akorát počty obětí podle velikosti národa. Akorát do odnesou nevinné oběti při mučení a popravách, protože poměr 4:1 funguje vždy a všude.

     • Calembredaine napsal:

      Podle jména ne? Jak to dělá paní Farion? Přečti si její projev, je tu dostupný, Honzyku! Problém je s tím - šenko. Tuhle koncovku má i Valtzman. Jinak u křestních jmen je to jasný, ne? Kdo bude Hrihori místo Grigori nebo Oleh místo Oleg - zastřelit! Ňákej čas dostanu na přejmenování, tak týden! Pokud budou na matrikách moc veký fronty, může se to i o den dva protáhnout, ale víc ani ťuk! Je třeba zničit váhávce a oportunisty, jak říká paní poslankyně. Aplikujem na ni a její "Ukrajince" stejnej metr!

     • jen tak... napsal:

      Jinský ? "syn kikín", mimo jiné ... Zahrada Kinských ...

     • Jan Jinsky napsal:

      Calembredaine: Ty si fakt vzteklej :o) Neuvěřitelný, jaká nenávist z tebe odkapává.

   • Tomax napsal:

    Já pro válku nejsem, ale sankcičky na USA uvalené světovým společenstvím, by postačovaly. Do doby, až dostanou "borci" rozum a přestanou válčit s celým světem.

   • Kluk napsal:

    Nejde o válčení proti všem, jde o zbavení se nebezpečné "NAZI" ideologie která začíná být velmi nebezpečná i pro okolní země! Je to jako rakovinový nádor, který je potřeba chirurgicky odstranit!

  • Contumax napsal:

   Martin Bareš
   To vím, měli by se zapojit všichni, od mladejch až po dědečka či babičky.
   Při Napoleonově tažení na Rus, rozdal car pušky sedlákům a to bylo moudrý, tu od lesa kulka, tu z houštiny, tu zpoza rohu uličky...
   Kdybych mohl už jsem tam, žel zatím nemůžu...

 4. Antiputler napsal:

  Na začátku příměří bylo letiště v rukou ukrajinských vojáků, kteří teď nerespektují dohodu o příměří a snaží se jej dobýt zpět. Zajímavý paradox ...

  • Calembredaine napsal:

   Takový vojáky neznám! To jsou fašounský zrádci a separatisti a měli by bejt popravený! To samý Pšonci a jiiný vlastizrádný bestie! Odporujou Slovanský ústavě jejíž realizaci s veškerým úsilím a penězi vydřenými ze zotročeých národů zmařili židozednářský anglosionistický sajrajti! Podle této naší ústavy žádná "Ukrajina" NEEXISTUJE! - http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/kramarova-ustava-slovanske-rise/

   • Calembredaine napsal:

    Světovou válkou přikvačila zkáza na veškeré národy Slovanské. Srbsko skoro vykrvácelo a jeho obyvatelstvo jest z poloviny vyvražděno. Celý ruský národ jest v nebezpečí zahynutí. Švédský spisovatel Are Waerland vydal spis »Diktatura proletariatu«, který vyšel německy v Gothě u Perthesa. Waerland dokazuje, že Rusko založili a řídili carové a nikdo jiný. Zavražděním cara Židem Jurovskym, zavražděno Rusko; bez cara není a nebude Ruska a bez Ruska nebude Slovanstva. — http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Zkaza_Slovanu-Rudolf_Vrba.pdf

    • Calembredaine napsal:

     Z textu: "Rusko je povoláno pokřesťanit svět. Velkokníže Nikolajevič zabral celou Arménii a byl na vítězném postupu do Asie a na Cařihrad. A tu vypukla ruská revoluce. Anglie si nepřála, aby Rusko vyšlo ze světové války jako vítěz. Tento zločin anglické diplomacie, provedený sirem Buchananem na caru Mikuláši, zůstane strašlivou vinou a hanbou Anglie ze světové války. Jestliže carevna pracovala se Suchomlinovem na spolku Ruska s Německem, pracoval Buchanan na rozbití a zničení Ruska vůbec. To, co nám naše tak zvané české listy
     o Rusku píší, jest většinou samý švindl. Kdyby mírová konference v Paříži to upřímně
     s mírem světovým smýšlela, bylo by Turecko rozděleno, Rusko dávno již od Židů osvobozeno a Maďarie též rozparcelována tak, jak toho žádá světový mír. Zatím mírová konference utvořila v Evropě dva nové lupičské státy, Italii a Polsko, a pak myslí státníci Anglie a Francie, že v Evropě bude jednou mír. Ano, zajisté bude mír, až z Paříže zmizí Židé. 29. I. 1919. ". Konec citátu.

     • Calembredaine napsal:

      Jen ještě třeba dodat, jaká byla cena, kterou ruský národ přinesl na oltář tomu, že si v Paříži židozednářští lumpové mohli v 19-tým roce otvírat hubua vyhlašovat různý zednářský státy jako ČSR či dokonce "Velkou Ukrajinu" (Petrljura). Cituju: "Dne 1. září objevuje se německé jezdectvo před Paříží. Vláda prchá z Paříže. Francie byla ztracena. Na východě prchaly rakouské armády v divém útěku. Lvov byl 2. září 1914 vyklizen. Francouzská vláda zapřísahá 5. září 1914 Londýn, aby Anglie poslala co nejrychleji pomoc.
      Císař František Josef posílá 6. září 1914 německému císaři Vilémovi II. úpěnlivou prosbu o pomoc a záchranu Rakouska německým vojskem. Pak-li tato pomoc nepřijde včas, bude Vídeň nucena uzavříti s carem mír... Císař Vilém jest na vážkách. Musí se rozhodnouti, buď provede nástup na Paříž, anebo musí zachránit Rakousko. V generálním štábu německém je dlouhá debata.
      Čas kvapí. Němci mohou za několik dní vtáhnouti vítězně do Paříže, ale současně by táhli Rusové do Vídně a Pešti. Pak-li nepůjdou všechny reservy Německa na Paříž, bude Francie zachráněna. Současně bude ale Austrie ztracena. — Císař Vilém se musí rozhodnouti, buď na Francii, nebo proti Rusku. Tu se rozesílají depeše. Transporty německých vojsk se dováží do Haliče a do ruského Polska. Konec s ofensivou proti Paříži. Do Haliče a ruského Polska přicházejí německé
      armády a spojují se se zbytky rakouských vojsk. Rusko nyní bojuje s Vilémovými vojsky.
      Rakousko bylo až na dále zachráněno. Porážka na Marně by nebyla nástup německých
      armád do Paříže zadržela, kdyby císař František Josef I. nebyl donutil Viléma II. poslati
      německé reservy proti Rusku.
      Následkem toho bylo Německo nuceno zahájiti válku v zákopech a tím byla věc pro Německo ztracena. Vítězství Ruska nad Rakouskem donutilo Viléma obrátit se od Paříže a táhnouti na Varšavu. Tolik přinesl Scharfův týdenník. Sám tedy židovský tisk německý doznává, že ruský car to byl, který svojí nádhernou armádou vlastně zachránil Paříž a i celou Francii a ostatní celou dohodu. A jaký vděk
      dostalo Rusko? Car a jeho ubohé nevinné dítky zavražděny, celé Rusko dáno na pospas
      židovským vrahům, v Kremlu dlí místo cara Žid Chaim Bronstein. Tento krvelačný násilník dal již přes 3 miliony poctivých Rusů inteligentů, šlechticů, obchodníků povražditi. Na toto strašné krvelačné divadlo, jakého svět dosud neviděl, dívají se státníci Anglie a Francie nečinně. Je to zločin, který na Rusku páchají státníci Dohody, jest nejšerednějším nevděkem, jakého dějiny neznají. Židovská hrůzovláda v Moskvě jest podporována z Paříže i Londýna a hlavně z Nového Yorku. Tajná židovská světovláda s vrchním rabínem v Londýně v čele vládne nyní nad celým světem." A hlavně že se zkurvený Ukři tolik radovali z porážky Ruska u Přemyšlu ...

 5. Definitiva napsal:

  JJ do Kyjeva.

 6. jura napsal:

  Lidi, nevíte o co se hraje ... letiště je OK (odstřelovali z něj Doněck), ale jít na Kyjev je agrese.

  • krysar napsal:

   Juro je to jen vyčištění ukrajiny od fašismu a banderovců - jak jsem psal Jinskému - je lepší kulka do palice banderovce, než soud.

 7. JARIS napsal:

  Ukrajinska nelegalni vlada je jako nebezpecny nador. Pokud ho pacient ma,udela se vse proto, aby byl odstranen cely.Pokud zustane cast, hrozi, ze se znovu rozroste. Proto je nutne onu nacistickou vladu Kijeva plne odstranit a agresivni ukrajinsky nador vyriznout cely jednou pro vzdy.
  Valka je to posledni reseni. Nikdo si ji nepreje, ale v tomto pripade je nutna, jelikoz s vladou grazlu US a Kijeva neni rozumna rec.Clovek ma pravo se branit.

 8. novapalo napsal:

  No, keď už hovoríme takto. Tak, ak chcete odstrániť fašizmus, tak dobrovoľne sa fašizmus nevzdá. Preto to bez vojenskej sily a zabíjania nepôjde. Samozrejme fašizmus na Ukrajine nemá absolútne tie ekonomické a intelektuálne a priemyslené možnosti, ako malo Nemecko a Hitler. Ale, ak Ukrajinský fašizmus bude podporovať západ aj so Slovenskom, tak jeho odstánenie bude možné z krátkodobého hľadiska len vojenskou silou. Ináč sa tento ukrajinský fašistický systém udrží bez problémov min. 5-10 rokov, ak ho teda bude západ podporovať.
  Uvidíme, ako sa rozhodne Rusko, čo urobí s Ukrajinou.
  Ja si myslím, že západ sa na Ukrajinu vysere tak isto, ako sa vysrali aj na Československo, keď nás Hitler napadol ..... ha, ha.
  Preto ste asi všetci prozápadní "demokrati" somári..... Doporučuje štúdium filozofie a psychológie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!