Handelsblatt: „Čtyři německé banky stojí na kraji propasti“

Před pár dny nám nešlo do hlavy, proč se tak zčista jasna objevila ta €1 miliarda půjček BWIC (v dražbě dluhopisů) k likvidaci nesplácených německých dluhů. Konec konců celý smysl té povídačky o evropském „zotavení“ byl až dosud v odvedení veškeré pozornosti od německých „křišťálově čistých“ bank, a to i včetně světového rekordmana mezi derivátovými molochy Deutsche Bank, … a k jejímu zaměření na Řecko a další nesolventní národy na periferii Evropy.

Dnes nám německý Hadelsblatt poskytl odpověď, když referoval o „čtyřech německých bankách stojích na kraji propasti,“ tj. o čtyřech bankách, z nichž tři HSH Nordbank, IKB a MucheneHyp jsou známy tím, že nejspíš neprojdou stress testy ECB, jejichž výsledky mají být oznámeny příští pátek.

Nezapomínejte, že to je dost značná část z těch 24 německých bank, které podstupují tu frašku se stress-testy ECB. Člověka by tedy mohlo zajímat: když je každá šestá z německých bank tak nebezpečí i podle ECB (která nechala kyperské banky dobře fungovat i po jejich insolvenci) a ještě jim na to dala razítko a (v jejíž bankovních stress testech v první řadě nejde propadnout, jelikož jak Bankia, tak Dexia jimi prošly v zářných barvách, i když už měly jistý rozsudek smrti), tak co potom čeká zbytek evropských bank, které jsou všechny v daleko zlověstnějším stavu než ty v tom ospalém Německu?

Každopádně je tu varování od Handlesblatt:

Evropská centrální banka vydá výsledky svých tzv. „stress-testů“ těchto bank 24. října. Krátce na to, v neděli odpoledne bude ve Frankfurtu tisková konference, kde informují veřejnost o tom, které z bank prošly měsíc dlouhými kontrolami zdraví svých rozvah. Tyto testy jsou konstruované k tomu, aby si jimi ECB poté, co 4. listopadu převezme dozorčí roli nad největšími evropskými bankami, vyčistila stůl.

Ač se očekává, že ty největší německé banky, včetně Commerzbank, těmito testy projdou, jsou tu ještě čtyři menší banky, které mají pár hodin naděje navrch, že by ještě mohly filtrem ECB projít, uvádí informace získané Handelsblatt.

„Zčásti to závisí na datech a ospravedlněních, která je třeba odeslat, aby přesvědčila regulátory,“ řekl jeden z lidí zevnitř, který odmítl být jmenován.

Zdroje z finančního průmyslu jmenovaly státem podporovaného regionálního půjčovatele HSN Nordbank stejně jako IKB, v Düsseldorfu sídlící banku podporující malé a střední podniky. Nahnuté je to i s jižní regionální bankou MünchenerHyp. Čtvrtá banka ještě není známá. Zdroje říkají, že je možné, že po posledních konzultacích jsou nesplněním stres-testu opravdu ohroženy jen dvě.

Vypadá to, že Commerzbank, druhá největší německá banka, pořád ještě ze 17 procent vlastněná německou vládou, se přes to už dostala. Ani Deutsche Bank neshledávají jako problémovou. (Poz: Divné, uvážíme-li tohle.) Možné budoucí právní náklady této největší německé banky se ve stress testech neuvažují a její kapitálové navýšení během léta mělo na známkování při stres-testu pozitivní vliv.

Pozorovatelé také dávají zelenou veřejně obchodovatelné Aareal Bank a družstevním finančním institucím DZ Bank a WGZ Bank. Mluvčí těchto bank to nebudou před zveřejněním výsledků testů komentovat. Co se týče německých státních spořitelen, BayernLB se nepovažuje za ohroženou. Její CEO Johannes-Jörg Riegler ve čtvrtek řekl: „Můžete předpokládat, že jsme velice, velice solidně vybaveni a máme značné nárazníky k odpružení různých nepříjemností. Nemějte starosti.“

Ale situace na nejzazším severu země je dramatičtější, když má HSH Nordbank potíže přesvědčit regulátory.

Po zvýšených zárukách v hodnotě miliard euro za část veřejných vlastníků v Hamburgu a Schleswig-Holsteinu je tato stání banka dobře finančně vybavená, aby si mohla finanční poradit s přísnějšími směrnicemi ECB pro hodnocení přepravních půjček. Podle těchto směrnic centrální banka provede redukci 12 procent kalkulované hodnoty nákladu oproti účtované, což má přirozeně dopad na objem přepravních půjček o výši €20 miliard.

No dobře: více krachů bank znamená více výkupů z dluhů od centrálních bank. A to všechno je, jak jinak: býčí.

Vyšlo na Reformy.cz

Submitted by Tyler Durden on 10/17/2014 11:05 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-10-17/handelsblatt-four-german-banks-brink
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!