Igor Strelkov, naléhavé sdělení: Kyjev se rozhodl risknout rychlý úder

V současné době ke mně přicházejí nepřetržitým proudem svědectví o přípravách útoku ozbrojených sil Ukrajiny i band takzvané „národní gardy“ na Doněck. V posledních dnech protivník prudce aktivizoval činnost svých zpravodajských skupin a také dělostřelecké údery po pozicích opolčení, civilním sídlištím a průmyslovým podnikům.

Masívně se používají těžké raketové systémy, těžké dělostřelectvo a také taktické rakety „Točka-U“. Oběti civilního obyvatelstva v období tzv. „příměří“ převyšují analogické období v průběhu bojů před měsícem.

Dvě úderná seskupení protivníka, která mají jasně útočnou konfiguraci, jsou namířena na hlavní město DNR od severozápadu a jihozápadu. Třetí, soustředěné v rajónu Děbalceva, může udeřit na Šachťorsk nebo hlouběji – na Krásnyj Luč a Antracit, aby se dostalo k hranici s Ruskem přes nejméně chráněná území DNR a LNR, a kontrolou těchto území opolčení odřízlo od jakékoli podpory.

Pokud všechny Ukrajinou nashromážděné síly najednou nastoupí do útoku, pak málo početné, slabě vyzbrojené a špatně řízené části opolčení bez přímé ruské pomoci budou rychle zničeny a Novorossie ukončí svoji existenci, sotva ji začala.

Na základě údajů, které mi jsou dostupné, a také na základě informací a analýz kompetentních specialistů předpokládám, že útok ukrajinských vojsk bude namířen především na obsazení měst Doněck a Makjejevka, jejichž aglomerace je největší a nejvýznamnější v regionu.

Důvodem k útoku se může stát jakákoliv záminka, jejichž přípravy Kyjev mistrně ovládá. Útok může být jedině rychlý a rozhodný, nasměrovaný na rychlé dosažení výsledků, protože jinak ztrácí smysl. Ukrajinská strana velmi dobře chápe, že jestli se operace zpomalí, pak je vysoká pravděpodobnost ruské intervence.

Obsadit Doněck nebo alespoň jeho část, než se ruské vedení rozhodne zasáhnout – to je úkol BSU. A potom bude možné ihned vyhlásit jednostranné příměří a obrátit se na USA a Evropu s připomenutím závazku k vyřešení konfliktu mírovými cestami.

Hlavní je nedat ruskému vedení čas k přijetí adekvátního řešení. A o možnost do poslední chvíle zdržovat vojenskou odpověď na ukrajinskou agresi by se měly postarat ty samé osoby, které nedávno zastavily ofenzívu na již ukrajinskými vojsky opuštěnou oblast Mariupolu.

Jednoduše řečeno se Kyjev rozhodl riskovat – rychle udeřit a znova „nastolit mír“, ale za nových podmínek (protože bez Doněcka nebo s hlavním městem rozděleným linií fronty nemůže být o suverenitě už z principu řeč). Jestli tento plán bude úspěšně realizován, bude to největší vojensko-politická porážka Ruské federace od roku 1991 a způsobí to vážné vnitřní problémy.

V této souvislosti se obracím s prosbou k představitelům všech ruských služeb, které kontrolují podmínky minských dohod: obraťte pozornost na plány ukrajinských karatelů a informujte prezidenta o pravděpodobných důsledcích jejich realizace pro ruský národ Donabasu a pro Rusko samotné.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1413958507
18 Komentářů k Igor Strelkov, naléhavé sdělení: Kyjev se rozhodl risknout rychlý úder

 1. ignác napsal:

  No vyčkejme. Lepší neprozrazovat jaká opětovná strategie se nejspíše hraje na východě Ukrajiny.

 2. Žabák napsal:

  Obětovat Novorusko pro záchranu celosvětovýho „míru“ by byla chyba. Doufejme, že ruská strana si to uvědomuje. Taky je otázka jakou roli hraje Strelkov. Jestli opravdu varuje jako vlastenec nebo jestli chce rozehrát něco většího. Platí důvěřuj, ale prověřuj.

  • cfkz napsal:

   USraelská kabbala baží ZA KAŽDOU CENU vyprovokovat RF k vojenskému vstupu na Ukrajinu, za jakoukoliv cenu, jsou to krvavá prasata a z Kyjeva tomu svinstvu velí chazarští obřezanci (kdo jiný…) – ale RF tam NEPŮJDE. Po debaklu kyjevských židobanderovců budou fašisté postaveni před soudní tribunál.

 3. kočkodlak napsal:

  Já bych na ty kyjevské opice poslal Islámský Stát

 4. Cowley napsal:

  Modlím se za mír a za pana Strelkova,podporuji finančně tento web.Vím,že je to žalostně málo,ale z kapek vyroste potok a z něj řeka…

 5. Jan Jinsky napsal:

  Zajímavé je, že to čte a vypadá jako by byl mimo. Není jen loutkou?

  • krysar napsal:

   PAN Strelkov z tvého pohledu neinteligentního a bezcharakterního hovada možná vypadá jako by byl „mimo“, nicméně je holým faktem, že jediný kdo je mimo jsi ty lůzo Jinských!!! PANU Strelkovovi nesaháš ani po palec u levé nohy!!!
   Jinských, jak mám tu možnost sledovat tvé výplody, jsem čím dál více přesvědčen, že i ten nejspodnější cikán je více charakterní než tvá osoba (ne osobnost) – a to je u mě jako xenofoba co říci!

   • Jan Jinsky napsal:

    Ahoj Krysaři, koukám, že jsi zase v plné formě :o)
    Faktem je, že je Strelkov strnulý, čte to a vypadá nepřirozeně. No a hlavně je odstavený od skutečného dění, takže je to celkem jedno co povídá.

  • Radbůza napsal:

   To ty vypadáš, žes mimo a jen loutkou. Koumáku.

 6. Dunken napsal:

  Rusko se na ně vysere.Putin je dobytek,kterej měl už dávno viset vedle Porošenka a Obamy.

 7. martin bareš napsal:

  Já tomu, co velitel Strelkov říká, věřím. Určitě v tom, že nečinost tak zvaných demokratů, co diskutujou a cpou si nácka dobrým žrádlem, je to nejhorší, s čím se proti opravdovým náckům kdekoliv na světě může jít.

 8. Kolemjdoucí napsal:

  Ne nadarmo je Strelkov zpravodajec. Všeobecně se ví, že ukrajinci zaútočí, ale on je chce nalákat do druhého Stalingradu. Ukrajinská armáda nezvládne dobýt milionové město plné nasraných lidí. Bez bunkru nejsou schopni ani udržet letiště na jeho předměstí a to Strelkov ví. Zároveň svým vystoupením působí na ruské nacionální kruhy ke zvýšení podpory separatistům.

  Troufám si říct, že v současné době mají separatisté takové vojenské kapiacity, že jsou okamžitě schopni získat zpět veškerá svoje nárokovaná území i přes kumuluaci ukrajinských vojsk. A pouze mezinárodní kritika Ruska je drží zpátky. TeĎ se pouze čeká na pozemní útok Porošenka.

 9. jura napsal:

  Věřim mu, ze se neco pripravuje. Neverim mu, ze jsou slabi….. porad je to zpravodajec, o kterym se mluvilo, ze pujde delat do tiskoveho odboru DLR.

  Je to jak prohlaseni ve Slavjansku den pred uspesnym utekem

 10. kings jone napsal:

  potřebuji naléhavou půjčku, abych zaplatil své účty, založil nový obchod nebo jakoukoli půjčku půjčku, kontaktuje toho muže Božího, který mi pomohl při půjčce ve výši 35.000 $. je e-mailová adresa: kingsjonecompany@gmail.com

 11. Norman Oken napsal:

  Hledali jste možnosti financování pro svůj nový nákup domů, výstavbu, půjčku na nemovitosti, refinancování, konsolidaci dluhů, osobní nebo obchodní účel? Vítejte v budoucnosti! Financování nám ulehčilo. Kontaktujte nás, když nabízíme naše finanční služby za nízkou a cenově dostupnou úrokovou sazbu ve výši 3% pro dlouhodobé a krátkodobé úvěrové podmínky. Zúčastněný žadatel by nás měl kontaktovat pro další postupy při získávání úvěrů na adrese normanoken@hotmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!