George Soros proklíná Putina, varuje před „existenční hrozbou“ z Ruska a požaduje od MMF $20 miliard proti „ruskému válečnému úsilí“

Když už začíná mít obavy sám Soros až tak, že píše manifesty, tak Putim musí opravdu vítězit. Zde je pár výňatků z toho, co zakladatel Open Society v právě zveřejněném úvodníku řekl o „existenční“ hrozbě z Ruska.

Evropa se potýká s ohrožením samotné své existence Ruskem. Ale ani evropští vůdci, ani její občané si nejsou plně vědomi této hrozby, a ani neví, jak se k ní nejlépe postavit. To připisuji převážně faktu, že Evropská unie obecně a eurozóna konkrétně po finanční krizi 2008 už sešly z cesty.

Když se dostal do varu:

Evropa nechápavě v ruském útoku na Ukrajinu není schopna rozpoznat nepřímý útok na Evropskou unii a její principy vlády. Mělo by být zřejmé, že pro zemi, nebo společenství zemí, které jsou ve válce, je nepatřičné, aby prosazovaly politiku fiskálního uskrovnění tak, jak to Evropská unie nadále dělá.

Když byl ještě rozvařenější:

Všechny dostupné zdroje by se měly nasadit do válečného úsilí, i kdyby to mělo znamenat tíživé rozpočtové deficity.

A úplně doběla rozžhavený:

MMF by měl poskytnout okamžitou finanční injekci nejméně $20 miliard s příslibem více peněz, bude-li toho zapotřebí. Partneři Ukrajiny by pak na vlastní riziko v souladu se standardními postupy měli poskytnout dodatečné podmíněné financování na realizaci programu podporovaného MMF.

A tak to tu máme: ruská „existenční“ válečná hrozba není podle Sorose nic jiného než záminka pro ukončení (falešného) experimentu s uskrovňováním (jen Sorosovi neukazujte poslední evropskou ohromnou míru zadlužení) a návrat k výdajovému chování opilého námořníka.

Je ironií, že přesně tohle jsme říkali, že nastane, že globalističtí neoconi pouze doufají, že Ukrajinská občanská válka přeroste do války mezi Ruskem a Ukrajinou s plným nasazením, čímž pro Sorose celého světa rozběhne „cestu prohýření se k prosperitě.“ Prozatím tenhle plán selhal, a proto musela být na scénu uvedena ještě ISIS.

Ale nic za to nedáš, když to ještě zkusíš, že jo Georgi. A je tu ještě jedna věc, o které nebyla řeč, že těmi lidmi, kteří na posledním hýření MMF vydělají nejvíc, budou, můžete hádat, samozřejmě zrovna takoví miliardáři jako Georeg Soros.

* * *

From George Soros, first posted in the New York Reviews Of Books

Wake Up, Europe

Celé Sorosovo provolání Probuď se, Evropo, si lze přečíst v angličtině zde.

Submitted by Tyler Durden on 10/23/2014 08:51 -0400
Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-10-23/george-soros-slams-putin-warns-existential-threat-russia
17 Komentářů k George Soros proklíná Putina, varuje před „existenční hrozbou“ z Ruska a požaduje od MMF $20 miliard proti „ruskému válečnému úsilí“

 1. simon napsal:

  Ten stary oplan to ma uz spocitane!

 2. dubník napsal:

  Vyvolený národ nemôže zabudnúť na to,ako im Stalin zarazil prdy a preto neprestnú nikdy so snahami ovládnuť a zotročiť Rusko.

  • Divenka Prostá napsal:

   To se jim nepodaří. Stejně, jako byla řeč o syrském scénáři na Ukrajině, je zde rovněž stopa George Sorose. Multimiliardář, politický filantrop a maďarský Žid už hrál klíčovou roli v asijských krizích 90. let a „barevných“ revolucích v bývalých sovětských republikách. Tohle jen tak někdo neví, Soros je profláklý a neúnavný kolaborant s nacisty:
   http://itmakessenseblog.com/2011/01/28/george-soros-says-he-feels-no-remorse-for-collaborating-with-nazis-during-wwii-to-send-his-fellow-jews-to-the-death-camps-steal-their-property/
   To survive, George, then a teenager, collaborated with the Nazis. First he worked for the Judenrat. That was the Jewish council set up by the Nazis to do their dirty work for them. Instead of the Nazis rounding up Jews every day for the trains, they delegated that murderous task to Jews who were willing to do it to survive another day at the expense of their neighbours...
   Sorosův oblíbený výrok zní: „Nejde o to, jestli máte pravdu nebo ne, ale o to, kolik vyděláte, když máte pravdu, a kolik proděláte, když se zmýlíte“. Podle The Executive Intelligence Review je Soros veřejnou tváří Rotschildových bankéřů. Sám Soros o sobě prohlásil: „Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já.“ Sydney Morning Herald, rozhovor z 15.listopadu 1997.

   • JARIS napsal:

    To je velice zajimave. Nevedela jsem, ze spolupracoval s nacisty a podivam se na to zblizka. Soros je jeden ze zloduchu, kteri tlaci na realizaci planu NWO. Svou minulost ma vepsanou ve svem vyzilem ksichtu. Zle to monstrum.

 3. viliam napsal:

  ...chazarsky kopov v soku,ze prestavaju pisat dejiny...alebo co na to jeho pan rochnild...nepochopia nikdy,ze na zemi zije aj clovek,ktory citi,mysli,hovori a kona...

 4. krysar napsal:

  Jedinou hrozbu pro EU a celý svět představuje nedemokratické totalitní SSa.

 5. Zed napsal:

  Opravdu to vypadá, že Rusko je pro tyto židozednářské teroristy tvrdým oříškem. I Kissinger se nechal slyšet, jak je postup k NWO v ohrožení a elity by s tím měli něco dělat. Terorista George Soros taky vystrkuje růžky z pozaopony. Jak to tak sleduji na Ukrajině, o které se teď v mainstreamu až tak nemluví, tak se tam delěí dobu schyluje k něčemu velkénu. Pozornost se teď odvádí na IS a na SSA vytvořenou ebolu, zatím co na Ukrajině se chystá další provokace nä Rusko v podobě masívného útoku na Doněck. Až to přijde, tak nás loutkové vedení v Bruselu jednoduše postaví před hotovou věc a jednoduše oznámí, že EU je ve válce s Ruskem.
  A bude se mobilizovat.

  • Divenka Prostá napsal:

   Chtejí sníst tele, ale nechtějí vidět krev, lze je uspokojit tím, když si řezník umeje ruce, nežli maso předloží...
   Bertold Brecht

 6. martin bareš napsal:

  dívenka. služba pro Judenrat s oddaností tomuhle individiu vlastní. Žid žida skutečně "nepotopí", jen ho uškrtí, když jde o penízky či o vlastní zbytnělý krček.
  A což teprve ne-židy.
  Není třeba se za nás Čechy stydět. Není to s naší povahou tak špatný. Chtělo by to jen trochu víc odvahy a míň kecání.

 7. martin bareš napsal:

  Ještě k výroku Bertolda Brechta přidám jedno anglický přísloví. Je spíš pro socky, ale vlastně ne. Je pro každýho z nás.

  You cannot eat your cake and have it. Nemůžeš mít koláč a přitom ho jíst.
  Ať si to každý vyloží jak chce.

 8. Tykva Bukvatyr napsal:

  Zdochýnajúca kobyla najviac kope.

  Prosil by som pána Jinského o odborný komentár článku. Ďakujem.

 9. Ivan napsal:

  Pred casom som v inej diskusii napisal:

  Branme sa zapadnemu a zidovskemu duchovnemu teroru...!!!

  (Ivan, 23.04.2011 11:49)

  Zapanem jeden TV program, na nom zapadny tupoduchy geneticky zlocinec s telacim vyrazom v ociach, prave vrazdi ineho tupoducheho zapadneho primitiva...
  Prepnem na iny a na nom zapadny tupoduchy geneticky zlocinec s telacim vyrazom v ociach, prave vrazdi ineho tupoducheho zapadneho primitiva...
  Prepnem na dalsi a na nom zapadny tupoduchy geneticky zlocinec s telacim vyrazom v ociach, prave vrazdi ineho tupoducheho zapadneho primitiva...

  Vnucuju obcanom zlocin, akoby toto malo byt zivotnym cielom mladej generacie..., ci aby sme si zvykli na zlocinecke vrazdenie zapadu, ak sa postavime kolonialnym zlocincom na odpor..., akoby zlocin mal byt sucastou zapadnej virtualnej democracy...

  Vsade sama tupoduchost a zlocin z ich genetickej vybavy...

  A to sa este u nas najdu primitivkovia, ktori hlasuju o comsi do zidovskej Markizy a dokonca si nechali domov namontovat tzv. peoplemeter..., aby ich, ako tupoduchu rodinu sledovali, ake stupidnosti vlastne pozeraju...

  Ak dojde k protikolonialnej vzbure, potom zlocinci z tychto medii musia skoncit tam, kde aj domaci kolaborujuci politici...!!!

  • novapalo napsal:

   To o tej "tupoduchosti" sa mi páči.
   Je to pravda. Sú nielen tupí, ale sú hlavne duchovne tupí. Tak čo sa takýmito tupcami, ktorí ničomu nerozumejú? Jedniná cesta. Treba tým priemerným ľuďom povedať, že sú hlúpi. Všetci duchovne na výške musíme ukázať tým priemerným, že demokracia je hlúposť a nie sú rovní nám duchovne vysokým. Teda treba začať pripravovať okolie priemerných, aby si zvykli, že my dochovne vysokí im budeme vládnuť a že demokracia už skoro skrachuje.
   Pretože však demokracia svojimi základnými princípmi o rovnoprávnosti a všeobecnej slobode zákonite produkuje týchto tupoduchých priemerných. Však demokracia chce všetkých priemerných - teda jednoduchých.

 10. Ivan napsal:

  Prinášam zaujímavý skopírovaný príspevok z webovej stránky anketárov TA3.

  Vytvorte si vlastný názor a pouvažujte či aj ľudia typu pána Sorosa a jeho komplici môžu za finančnú krízu vo svete, ktorá ma dopad na vývoj eura a eurozóny alebo je to nepravda?

  "Filantrop" Soros, mecén modrých boľševikov a jeho skutočná tvár
  18.12.2010, 09:14:23 Anonym - Odpoveď

  Top hráč skupiny Bilderberg a iných kontrolných skupín. Nerobí údajne nič „nelegálne". To by však nebol problém v prípade keď on a jeho kamaráti sú tvorcovia zákonov. V niektorých prípadoch ich netvorí a hneď má na krku súdy.

  Maďar s americkým pasom narodený v roku 1930. Superstar v oblasti špekulácií, hviezda rebríčkov najbohatších ľudí sveta. Na povolanie špekulant je patrične hrdý. Jeho bežný ročný zárobok - priznaný - činí 550 mil. USD. Keď sa zjaví na trhu, trasú sa rezervné banky všetkých štátov.

  V septembri 1993 len tak jednoducho zdevalvoval britskú libru. V roku 1994 taliansku líru. Následky ťahajú daňoví poplatníci dodnes. Alebo len tak povie že „cena zlata porastie". A ona prestane hibernovať a začne sa hýbať - no a Soros na tom vždy zarobí. Potom sa zase vyhráža Bundesbanke. Samozrejme inteligentne napríklad takto: „Predá sa obrovské množstvo nemeckých vládnych dlhopisov." Túto formuláciu obsahoval otvorený list biznis editorovi London Timesu Anatole Kaletskemu.

  Oficiálny životopis hovorí, že sa narodil v Budapešti židovským rodičom a boli vyhnaní nacistami. Zapísal sa na London School of Economics a v 50 tych rokoch odišiel do USA, kde ho začala magicky priťahovať Wall Street. Stavil na špekulácie s akciami. Všetko zhrnul v knihe „Alchýmia financií", kde vysvetľuje prečo je špekulatívna ekonomika dôležitejšia ako ekonomická realita. Okrem toho je údajne veľkým filantropom.

  To je mediálny obraz. Kto je ale skutočne?

  V prvom rade je nepraktikujúcim židom a otvoreným ateistom, ktorého pôvodné meno je Schwarz. Pôvodný Soros bol kolaborant s nacistami a zrádzal vlastných ľudí.

  William Engdhal píše:

  "Soros špekuluje na finančných trhoch prostredníctvom tajných off-shore spoločností okolo Quantum Fund NV, čo je súkromný investičný fond operujúci portfóliom 7 miliárd USD. Je registrovaný v Holandských Antilách, v daňovom raji. To kvôli možnosti neplatiť dane, za čo je mimochodom tvrdo perzekvovaný akýkoľvek občan, či podnikateľský subjekt a tiež kvôli nemožnosti kontrolovať ako sa v skutočnosti s financiami nakladá. Holandsko bolo viackrát kritizované za Holandské Antily na pôde OECD kvôli praniu špinavých peňazí z kokainového a drogového priemyslu celkovo. Dozorná rada tvorí kuriózny mix talianskych a švajčiarskych finančníkov. Soros je popredným mužom bankovej skupiny Rotchildovcov. Tento fakt nie je verejne priznávaný, väzby však potvrdzujú personálne zloženia prepletenca spoločnosti. Napríklad Richard Katz je hlavou Rothschilds Italia S.p.A a zároveň členom Quantum Fund. Podobne na dvoch stoličkách sedí Nils O. Taube, Edgar D. De Piccioto, Isidoro Albertini, Beat Notz, Albertl Foglia, či James Goldsmith, Sorosov častý partner a priamy príbuzný Rothschildovcov. V dozornej rade Quantum bolo takisto objavené vysoko „disktrétne" meno švajčiarskeho bankára namočeného v organizovanom zločine s drogami a zbraňami."

 11. Ivan napsal:

  William Engdahl vysvetľuje:

  „Sorosovo prepojenie na Rothschildovcov nie je len bežným bankovým spojením. Hráčske šťastie takisto nemáva takýto trvalý charakter. Soros má však prístup k obom kanálom. Bankovým ako aj štátnym.
  Hoci sa Rothschildovci snažili o auru bezvýznamnosti, sú považovaní za najmocnejšiu a najobskúrnejšiu finančnú skupinu vo svete. Zmárnili mnoho peňazí na kultiváciu svojho obrazu na bohatú aristokratickú rodinu vedúci tichý život a venujúcu sa charite."

  Experti Rothschild & Sons sú však najvplyvnejšou frakciou v britskej tajnej službe spätej s politikmi a s privatizáciou britských štátnych podnikov v 80-tych rokoch. Rothschildovská banka je centrom svetového obchodu a tu sa fixuje cena zlata 2x denne piatimi najvplyvnejšími obchodnými bankami. N. M. Rothschild & Sons je spájaná takisto s najšpinavšími operáciami plynúcich z drogového a armádneho biznisu. Väzby s britskou tajnou službou však chránia Rothschildovcov pred obvineniami. V skutočnosti Rothschildovská banka je súčasťou vnútorného cyklu medzinárodných peňazí, ktoré prepiera CIA a MI6 (britská tajná služba) ktorými financuje CIA projekty ako napríklad projekt Contras v Nikarague v 70-tych rokoch, 1989 vojenská invázia do Panamy, 1999 agresia voči Juhoslávii a pod.

  V zásade Soros je ekonomickým a politickým nástrojom Rotschildovcov. Je silne antinemecky založený a znovuzjednotenie Nemecka považoval za škrt cez rozpočet. Má údajne podporovať mierové občianske aktivity vo východnej Európe, realita je však taká že práve on je osobne zodpovedný za šokovú terapiu po roku 1989 a drakonické nároky na miestne vlády, ktoré mu umožnili nakúpiť bohatstvo v tejto časti sveta za zlomkové ceny.

  Poľský príklad. Koncom roka 1989 Soros zorganizoval stretnutie medzi režimom Rakowského a Solidarnoscou. Prezentoval im nasledovný plán: Komunisti nechajú Solidarnosc prevziať moc a získať dôveru ľudí. Následná deliberalizácia priemyslu a poľnohospodárstva bude znamenať pôžičky za astronomické úroky, ktoré nebude možné splatiť. To umožní skupovať poľské podniky ako Huta Varšava. Tá pri reálnej hodnote 3-4 miliardy USD bola kvôli „dlhom" predaná za 30 miliónov USD. Na tento plán chcel použiť poradcu Jeffreyho Sachsa, ktorý však v Poľsku nemohol začať pracovať, pretože mal referencie len z práce v Bolívii, čo bolo nedostatočné. Tak založil jednu z mnohých nadácií Stefan Batory Foundation, ktorá sa stala oficiálnym klientom pre Sachsovu prácu v Poľsku. Soros podľa vlastných slov spolupracoval s Geremekom, Jaruzelskim a Treciakovskym a Balceroviczom a vedel že táto terapia prinesie armádu nezamestnaných, zatváranie tovární a sociálne napätie. Cez túto nadáciu získal prístup k mienkotvorným médiám napríklad v prípade Adama Michnika a jeho spolupráce s americkou ambasádou mu to umožnilo cenzorsky zasahovať.
  Keď voči podobným praktikám v Maďarsku protestoval István Csurka, okamžite bol obvinený z antisemitizmu a vylúčený z vládneho Demokratického fóra.
  Podobne v Rusku 500 ruských podnikov v reálnej hodnote 200 miliárd dolárov prešlo takto do vlastníctva zahraničných spoločností za 7,2 miliárd USD. Najznámejší ruskí slobodomurári nadobudli angažovaním sa v tomto megapodvode obrovské majetky a krajinou sa prehnala devastácia. Išlo konkrétne o týchto ľudí: Veliteľ Maltézskeho rádu B. Berezovskij, Člen Bnai-Brith a Rotary klubu B. Gusinskij, poradcovia Trilaterálnej komisie B. Černomyrdin a R. Vjahirev, člen Rotary klubu J. Lužkov.

  Podobné zločinné jednanie nie je v prípade slobodomurárstva žiadnou novinkou, preto v priebehu histórie bola ich kriminálna činnosť zakázaná v mnohých krajinách. Konkrétne v roku 1725 vo Francúzsku, 1738 v Holandsku a Švédsku, 1740 v Španielsku, 1748 v Turecku, 1740 na Malte, 1801 v Rakúsku, 1823 v Portugalsku, v Rusku boli zakázaní do roku 1917.

 12. Ivan napsal:

  Viete si niekto predstavit, ze by v Izraeli existovala...

  (Ivan, 12.07.2010 8:47)

  skupinka Slovakov, ktori by sa miesali do vnutornej politiky tejto sfasizovanej krajiny a spisovala by realne zlociny, pachane dennodenne na podklade rasovej nenavisti zidov voci Palestincanom...?!!!

  Do niekolkych hodin by bola zatknuta a v lepsom pripade nasilne vyhostena z krajiny, v horsom pripade odsudena na dlhorocne tresty v krutych izraelskych vazeniach (pred casom to popisala Slovenka, zatknuta z podozrenia "ciernej prace" - hnus a smrad...).

  Slovensko nie je na zozname statov, ktore neplnia...

  rezolucie OSN..., je tam vsak stat Izrael, ktory ich ignoruje a nedodrziava mnohe medzinarodne zavazky, okrem ineho aj Chartu OSN a podobne...!!! Stat Izrael vrazdi civilne obyvatelstvo z rasovych dovodov, vyhana obyvatelstvo z rasovych dovodov z ich tisicrocnych obydli, zmocnuje sa nasilim a vrazdami ich majetku, zriaduje koncentracne tabory, do ktorych nasilim umiestnuje ludi, ktorych zbavil majetku...!!!

  Tu je miesto posobenia institutu IVO na cele s prezidentom Mesezhnikoff -om, svagrom Ziakom, exprezidentom IVO Butorom, Butorovou, Sebejom, Samsonom a mnohych dalsich, ktori dokazu hodnotit "democracy..."!!!

 13. dubník napsal:

  Vo videu o prof.Nečvolodovovi hovoril Valentin Kasatonov aj o Protokoloch sionských mudrcov.Ak sa dnes otvorí diskusia na túto tému,tak židia majú jedinú obranu.Porotokoly sú podvrh a židia ich nenapísali.A mne je v podstate úplne jedno kto ich napísal,lebo sú preukázateľne staršie ako 100 rokov a ich obsah sa dnes dá kofrontovať s realitou.Program daný protokolmi je de facto naplnený a zadrháva sa to už len na Rusku.Takže preto tá zúrivosť u Soroša a finančnej obrezanej elity sveta.Ak je ale program protokolov naplnený,tak čo pre nás vymyslel Bom vyvolený národ do budúcnosti?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!