Armáda „zapomněla“ brance v týlu u luhanských opolčenců

Několik jednotek ukrajinské armády zůstalo v týlu opolčení pod Luhanskem. Ne schválně. Prostě na ně při ústupu zapomněli. V obklíčení – většinou novobranci. Bez velitelů, jídla a teplého oblečení. Ukrajinci se dostali do obklíčení z velké části kvůli zmatku v řadách velení, které řídilo ústup a zároveň nárazníkovou zónu. Teprve když se hlavní síly přemístily, bylo zjištěno, že některé části národní gardy dosud zůstaly na území LNR a jsou od armády odříznuty.

Ve skutečnosti zůstaly v týlu nepřítele. Z posledního blokpostu utekli „ajdarovci“. Utekli i polští žoldáci. Raněné odvezli. Zůstali tam jen obyčejní odvedenci.

S nástupem chladného počasí ozbrojenci, kteří se ocitli v obklíčení, propadli obavám: nebylo jídlo ani teplé oblečení. Vzdát se prostě báli, protože doma by byli obvinění z dezerce. Proto se opolčenci rozhodli vyjít nepříteli vstříc a vpustit k nim nákladní auto s jídlem a teplým oblečením výměnou za to, že Ukrajinci vydají těla šesti padlých obránců Luhanska.

Jak záchranná operace dopadla?

Terénní vůz s vyjednavači ze svazu bývalých „afgánců“ v doprovodu opolčenců odjel do nárazníkové zóny k pozicím ukrajinských vojáků. Kolona se rychle dostala na linii fronty. Vesnice na severu Luhanska je nyní neutrální zónou.
Probíhají rozhovory. Ukrajinská strana požaduje, aby vyjednávači přišli bez ochrany. Na vlastní nebezpečí a riziko „afgánci“ s bílým praporem jdou k ozbrojencům. Za několik minut se pak na horizontu objevuje zbytek kolony. Auto OBSE, terénní vůz s doprovodem a náklaďák s humanitární pomocí.

Padl poslední blokpost před územím, kde se nacházejí ukrajinští vojáci, kteří zůstali v obklíčení. Teď tudy jede auto OBSE a náklaďák naložený humanitární pomocí.

K ukrajinským pozicím to je nějakých 500 metrů. I bez dalekohledu je vidět pohyb ozbrojenců, který opolčenci bedlivě sledují.

„Oni nějak..., vidíš, oni kličkují. Zdá se, že všechno je zaminováno!“

Předtím, než bude náklaďák z humanitární pomocí předán, opolčenci kontrolují náklad, zda na korbě není munice. Všechno se zdá být v pořádku. Auto je plné suchých potravin, zeleniny, teplého oblečení a přikrývek.

S vojáky znova hovoří veteráni-afgánci. Setkání probíhá napjatě a velmi rychle pod dohledem pozorovatelů OBSE. Žádost opolčenců o vydání těl padlých kamarádů však Ukrajinci - odmítají. Bez vysvětlení. Tím rozhovor končí. Náklaďák s humanitární pomocí opolčenci otáčejí a i s mezinárodními pozorovateli posílají pryč.

Nyní, říkají obránci Luhanska, s nepřítelem už vyjednávat nebudou. Budou pokračovat v obklíčení zbylých vojáků a v podstatě je tak odsoudili k smrti hladem.

Zdroj: http://politikus.ru/articles/33743-silovikov-zabyli-v-tylu-u-luganskih-opolchencev.html
7 Komentářů k Armáda „zapomněla“ brance v týlu u luhanských opolčenců

 1. Miroslav Kelnar napsal:

  Mrtvej indián, dobréj idnián

 2. Žabák napsal:

  Je rozdíl být hrdej a blbej. Tady to asi někomu nedošlo.

  • Martin23 napsal:

   Ani hrdost ani blbost. Je to cynická neúcta nacistů ke svým i k nepříteli. Proto tahle verbež nikdy nemůže vyhrát a nikdy nebude schopna vytvořit fungující stát.

  • cyglos napsal:

   Nenazýval bych to "hrdej a blbej". Mělo to být něco za něco, padlí vojáci výměnou za pomoc. Asi nechtěli předat ty mrtvé. Otázkou je proč?
   cyglos

   • Roman napsal:

    V článku se píše, že u jednání domobranců a ukrajinských vojáků byli přítomní i zástupci OBSE. Pokud domobranci nepadli v boji, ale byli zajatí a před smrtí brutálně mučení, pak je odpověď na Vaši otázku jasná.

 3. runner napsal:

  Asi jim ta těla nemohli vydat, protože by se zjistilo, že jim něco chybí...třeba ledviny, játra...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!