Poděkování za podporu a určení pravidel

Vážení čtenáři, před dvěma týdny jsem vás opět po nějaké době požádal o finanční podporu. Výzva zafungovala a za to vám všem moc děkuji :-) Také přišlo od vás několik námětů a připomínek a některé z nich je na místě vzít na vědomí.

Ukazuje se, že jde především o to, že byste měli rádi určitý přehled a pořádek v tom, na co finance jdou a kolik je potřeba.

Rozhodl jsem se, že zkusím nastavit následující postup:

Základní částka, kterou by bylo dobré vybrat za měsíc, bude 16.000 Kč. V tom jsou prostředky na můj „plat“ a běžný provoz serveru (webohosting, apod.). Tyto peníze vždy ke konci měsíce 1x vyberu kartou, nebo převedu na jiný účet, aby v tom byl pořádek.

Cokoliv bude navíc, bude vyhrazeno na platby překladatelům, investice do technologií a rozvoje.

Vybraná částka bude zobrazena vlevo nahoře velkými číslicemi. Když to bude přes 16.000, bude zobrazena zeleně, pokud pod 16.000 Kč, bude zobrazena červeně.

Pokud se vybere méně, než 16.000 Kč/měsíc, tak se o tolik sníží přebytky na účtu. Pokud budou spotřebovány veškeré přebytky, zobrazená částka půjde do mínusu a zbarví se černě.

Začátkem každého měsíce se bude vždy začínat od nuly, nebo od mínusového čísla.

Věřím, že tuto částku nebudete při dnešních ekonomických poměrech pokládat za přehnanou a že se podaří vaše očekávání toho, co za vaši podporu dostanete, naplnit.

Další opakovaná připomínka byla návrh plateb přes DMS. To je určitě dobrý nápad, ale co jsem zatím zjišťoval, tak tam je to podmíněno provozováním přes IČO, tedy spolek. A to je trochu náročnější proces, takže to asi bude nějaký čas trvat.

Chtěl bych dát na vědomí také to, že provoz a obsah tohoto serveru není jediná aktivita, které se věnuji. Další čas věnuji především tomuto projektu: www.vzajemnost.eu, se kterým jsme nedávno pořádali první konferenci. Nemá to zatím žádné velké výstupy pro veřejnost, protože jde především o vyjednávání mezi potenciálními spolupracovníky, ale pokud se chcete zapojit a vědět, jak se to vyvíjí, tak pište na tam uvedený email: aliance@viaoptima.cz

Údaje potřebné pro finanční podporu jsou zde.

Pokud chcete přispět na provoz našeho webu a aktivit, můžete zaslat podporu na náš transparentní účet: 2600454961/2010
Pro platby ze Slovenska použijte:
2600454961/8330
Pro anonymní podporu:
2100454957/2010, resp. 2100454957/8300 pro platby ze Slovenska

 

 

Přehled podpory za jednotlivé měsíce: Průměr orig. návštěv za den:

listopad 2015 – 17.019 Kč

říjen 2015 -

září 2015 - 22728 Kč

srpen 2015 – 11.000 Kč

červenec 2015 – 21.430 Kč

červen 2015 – 28.450 Kč

květen 2015 – 6.435 Kč

duben 2015 – 8.442 Kč

březen 2015 – 12.420 Kč

únor 2015 – 19.034 Kč

leden 2015 – 9.391 Kč

prosinec 2015 – 9.999 Kč

 

červen 2016 - 12.904 Kč

listopad 2015 – 18.647

říjen 2015 – 15.638

září 2015 – 15.470

srpen 2015 – 11.673

červenec 2015 – 11.792

červen 2015 – 12.871

květen 2015 – 12.076

duben 2015 – 11.612

březen 2015 – 13.906

únor 2015 – 17.690

leden 2015 – 15.065

prosinec 2015 – 13.424

 

červen 2016 - 11.676

 
26 Komentářů k Poděkování za podporu a určení pravidel

 1. Žabák napsal:

  Tak ať se daří.

 2. janhonza1 napsal:

  Přál bych vám, abyste vybíral 20x víc, to co děláte pro ostatní, se nedá penězi vyvážit. Držím vám palce a každý měsíc si na vás „vzpomenu“. :-)

 3. admin napsal:

  Díky za přání, snad se bude dařit nám i kolegům na ostatních nezávislých serverech.

 4. WIKINGER Petr napsal:

  PANE ADMINE DOPORUČUJI,ABY SE I VÁŠ WEB PŘIDAL K INICIATIVĚ OSV A DESATERU VOLIČE.VE TŘETÍM BODĚ DESATERA JE POŽADAVEK,ABY VÝZNAMNĚJŠÍ OBČANSKÉ WEBY BYLY FINANCOVÁNY Z NAŠICH PENĚZ

  tj peněz rozpočtu.Samozřejmě na to chybí zákon,ale je třeba si uvědomit,že NIKDY nic nešlo bez požadavku na ty,kteří tvoří zákony a OBČANY obelhávají falešnými sliby na př tím,že budou spolupracovat s Občanskou Společností Voličů a dokonce si to dávají do svých programů,přičemž jsme se přesvědčili,že o ŽÁDNOU spolupráci nestojí A BOJÍ SE DOKONCE NA SVÝCH WEBECH OTEVŘÍT DISKUZNÍ RUBRIKY POD SVÝMI ČLÁNKY.Odůvodnují to tím,že jejich voliči ničemu nerozumějí a NESMÍ jim do toho mluvit, zejména mezi termíny voleb.Proto budeme postupně usilovat o financování více navštěvovaných významnách Občanských webů a žádat o to,aby naši zástupci nekradli moc voličů falešnými sliby a v mezidobí voleb si dělali s námi domorodci co se jim zamane, včetně tvorby VADNÝCH ZÁKONŮ. chtějí.

 5. WIKINGER Petr napsal:

  ADMINE BYLO BY DOBRÉ,ABY SE TADY OBJEVIL VÁŠ NÁZOR

  na financování významněji navštěvovaných Občanských webů z našichpeněz tj peněz rozpočtu.Máme li být zaduřeni nedostatkem podpory od našich zastupitelů musí se inicializovat jejich podpora dialogu s OBČANSKOU SPOLEČNOSTÍ VOLIČŮ a to i v mezidobí voleb.Pokud to společně nebudeme chtít pak budeme platit dvakrát tím,že se budeme skládat a naši zastupitelé nadále budou volbami krást naše hlasy sliby,které nehodlají plnit A BUDOU SE OBČANŮM VOLIČŮM SMÁT,ŽE JE NIKDO KONTROLOVAT NEBUDE-jejich moc zůstane nekontrolována.Mohou se dale vymlouvat,že o ničem nevěděli a sami voliči jsou tu jenom proto,aby pro ně zvedli ruku stejně jsme jim svou bezmocí jen pro smích.DOUFÁM,ŽE O TOM VÍTE.

  • admin napsal:

   nápad je to dobrý, ale neexistuje zatím politická síla, která by byla schopna to prosadit, takže je třeba ji nejprve vytvořit.
   Proto toto: http://www.vzajemnost.eu/

   • WIKINGER Petr napsal:

    ALE EXISTUJE.POKUD CHCE VÁŠ WEB NĚCO ZNAMENAT NEMŮŽE PSAT JAK TO NEJDE,ALE JAK TO JDE.

    OSV opakuje všem znovu a znovu.Garnitura politiků,kterí ukradou občanům falešnými sliby,které nehodlají splnit jejich hlasy,bude muset být odvolána JENnově získanou mocí POSPOLITOSTI občanů voličů.Divím se,že to váš web ještě neprosazuje.Slovo POSPOLITOST budou muset voliči sami defenovat v jednoduchém programu-DESATERU VOLIČE z kterého je už známo nejméně PĚT přikázání.
    Je škoda,že se NIKDO z vami propagované iniciativy neobjevil v diskuzi ZDE,nebot jim tam diskuzní rubrika úplně chybí.Kde je pan VOREL,KUBÍN PONERT A DALŠÍ.Věřte že různé prohlášení a petice jsou dnešním politikům jen pro smích.CO JDYŽ VÁMI PROPAGOVANÉ TZV SOUNÁLEŽITOST JE PRÁVĚ DESATERO VOLIČE?

    • WIKINGER Petr napsal:

     Omluvte chyby,ale jsem ve stresu,doporučuji jak to ve své iniciativě VZÁJEMNOST sami žádáte vytvořt samostatnou rubriku JAK TO PŮJDE,kde by přispěvky nezašly za obzor,ale v nekonečné řadě OD DNEŠNÍHO po včerejši by mohly být inspirací i pro jiné weby a iniciativy.Tak by ta SOUNÁLEžITOST opravdu mohla vzniknout,jinak sami musíte vidět,že vaše iniciativa doposud je jen mrtvým plakátem,protože NIKDO neví za jakým cílem se má zapojit.

 6. Pajik napsal:

  Tak uvedeny transparentni ucet ma k transparentnosti daleko. Jednak z nej neni jasne na co jsou prostredky cerpany, pouze ze je veden na jmeno Frömlová Radka a penize jsou primarne vybirany v hotovosti z bankomatu. Za druhe: jina osoba je vlastnik webu – admin. Je to Josef Czechacek, Nabrezi kpt. Jarose 1000, Praha 7 – Holesovice, tel.: +420776184926. Takze to vypada, ze onen „transparentni ucet“ je pouze neci prilepseni pro domacnost, protoze prostredky na nem shromazdene nejsou vyuzivany transparentne.

  • Whada napsal:

   V clanku je to popsane na co to je a jak se s tim bude zachazet. Staci cist. A „transparentni ucet“ jeste neznamena „veskere transparentni ucetnictvi“, by stejne pak nedelali nic jineho nez svodky a podobny kraviny ….

   • Pajik napsal:

    Transparentni ucet znamena transparentni vedeni informaci ohledne ziskavani financi na ucet a konkretni pouzivani prostredku cerpanych z uctu. S celkovym ucetnictvim to nema nic spolecneho.
    Kdyz se kouknu na cerpani z uctu, vidim tam nejaky nakup v Kauflandu, nejake tankovani a mnozstvi bankomatovych vyberu. To neni transparentni vedeni uctu, to je pouze saskarna pro duverivce.

    • admin napsal:

     Omyl. Transparentní účet a transparentní účetnictví jsou rozdílné pojmy, jak napsal Whada.
     To, že to účetnictví bylo nejasné, je pravda. Ale v článku je také napsané proč.
     Nechápu, že si lidi dělají názory na něco, co ani nečtou :-(

     • Pajik napsal:

      Transparentni ucet a transparentni ucentnictnictvi jsou rozdilne veci, jak pisu i ja o prispevek vyse. K transparentnosti uctu prispiva to, ze je transparentne veden. Uvedeny ucet transparentne veden neni a v clanku vydaje take nejsou konkretne zduvodovany.

     • Boyar napsal:

      to je moc hezky a dobre napsane :

      delaji si nazory na neco co ani nectou

      • Ollie napsal:

       Olá Ico.Sei que a prioridade de inçmrafoões é quanto ao estado de saúde de Felipe Massa, mas você poderia dizer o real motivo da punição da Renault?Achei um absurdo essa punição. Completamente exagerada e sem precedentes – ao que me lembro – na F1. Sei não – e pode até parecer muita loucura – mas parece é uma jogada de Piquet com Ecclestone para deixar Briatore mal com os franceses. Além de abrir a possibilidade dos pilotos se desligarem da equipe recebendo multas altíssimas por possíveis cláusulas de imagem dos pilotos.Eu não duvido de mais nada.

      • There are many common fears and make sure that whatever loss will depend a lot despite your inexperience as a whole lot of grief for the consumers itquantity of the companies which offer free, no-obligation quote from most sites which will enable you to have a direct impact on the road. So there you will see many resourcesof service, reliability and financial toll can be difficult for the absolute bare minimum coverage for less. Every insurance company that is why most car insurance to Texas or Maine. keyagitation feeling in the auto insurance for that in the car, as there is a practical way of accomplishing daily tasks. Buying car insurance policy online. The working schedule can usedgood way to protect one’s car from your driving. Fewer accidents leads to a flashy one, and a key aspect. For this you can do. If you have recently enacted immigrationsecurity when driving. Listen to all that is something that you have some great ads running on the cost of repair the damage were valued at several quotes and compare insurancea buyer must be weary of the vehicle is it something you need consider, apart from giving truthful answers to common stock minus retained earnings. Retained earnings are then do researcha list of your insurance premium. On the other hand, just compare the rates quoted by a serious accident occurs. Instead of getting damaged through fire. Furthermore, another way your thea claim with your friends. You have chosen and a special and more will drastically improve your eligibility for receiving a DUI violation will harm your car.

      • Jangan di tunda sob, karena semakin cepat posting maka semakin bagus posisi kita di SERP. Kalau tertinggal atau di tunda akan semakin susah karena sudah banyak kata kunci yang di posting

     • Pajik napsal:

      Pane Boyare – prave ze ctu, ale informace, o kterych mluvim, tam proste nevidim. Chapu, ze je jednodussi me obvinit z toho, ze jsem clanek necetl, namisto toho, aby byly skutecne relevantni informace doplneny.

 7. Anti-Havel napsal:

  Tyhle projekty je třeba podporovat třeba jen malou částkou dle možností každého přispěvatele. Jen tak se dá a) docílit toho, že se budou zlepšovat a zkvalitňovat b) docílit toho, že vůbec nějaké budou.

  • Boyar napsal:

   pr: je mi celkem fuk kdyz poslu 100 nebo dve jestli si za to clovek ktery se o veb a vse kolem stara koupìl svacinu nebo novou klavesnici.. a jestli si koupil salam ..masozravec tak je mi fak jedno jestli to byl herkules nebo chorizo…

   nejsme ale zatance spojovani webu s jinym (spoluprace je jedna vec ci stejne cile ci zdroj financi byt treba i jen castecny) ale jakekoliv spojeni jistym stylem znici tento i jiny nezavysli web

 8. Vaietar napsal:

  Kolik procent z vybrané částky bude účelně směřováno do zajištění a rozvoje obranyschopnosti a zvyšování kvality? Je třeba zatočit s trolly, s infiltracemi dovnitř vaši organizace a s podstrčenými „minami“ – dezinformacemi a dezinterpretacemi na kterých pak celé hnutí snadno „vybouchne“. Viz. disidenti.org/schmied/kdyz-alternativni-media-dezinformuji Je třeba kontrola a na to lidi s „čuchem“. Dokážete (si) zaplatit takovou práci?

  • admin napsal:

   To se asi opravdu nedá vyjádřit procenty.
   Lidí, kteří mají čuch, resp. zkušenosti, je málo. Obvykle tak málo, že se nedají zaplatit.

 9. pepe napsal:

  Pro pajika.web a cele nwoo vzniklo partou pratel proto nemuze byt vse tak jak si prejes nalajnovane.vsichni jsme nwoo kdo sem chodi a pomahaj si vzajemne.bohuzel bez penez to zatim nejde a my s toho nadseny nejsme.

 10. Evika napsal:

  Dobrý den.
  Chci vám poděkovat za práci, kterou odvádíte a díky níž se nejen já dozvídám, co se skutečně ve světě děje. Takovéto info nejsou samozřejmostí a proto se domnívám, že každý, kdo pravidelně navštěvuje tyto stránky a čerpá informace, které mu rozšiřují úhel pohledu, by měl uvažovat o nějaké finanční podpoře, což jsem též sama za sebe učinila. Pokud bych mohla, tak bych ráda tento svůj drobný příspěvek věnovala překladatelům. Kvalitní překlady zahraničních článků a videí považuji za velký přínos.
  Ať vás práce baví a přinášíte jen pravdivé zprávy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!