Ukrajinský politolog: Nejsladší pomsta – zbohatnout na neštěstí svého nepřítele

Ukrajinou rozstřílený Donbas může pro ni být i v tomto stavu Klondajkem. Ukrajina by měla využít jeho devastaci a strádání jeho obyvatelstva pro vlastní obohacení a zároveň k útoku na ekonomické základy Ruska a téhož Donbasu. S takovými návrhy vystoupil ukrajinský politolog Jurij Romaněnko, kterého mnozí i v zazombírované Ukrajině pokládají za člověka s velmi podmíněnou adekvátností.

Nicméně on není v psychiatrické léčebně, ale řadí se k politologům, a dokonce se svými expertními odhady úspěšně obchoduje.

„Jsem přesvědčen, že přístup musí být krajně racionální. Musíme se dívat na Donbas jako na teritorium, jehož zdroje můžeme, a jsme povinni, použít na naši modernizaci. Pokud řekněme válka dvakrát snížila cenu doněckého uhlí, pak je potřeba ho brát. Musíme být šetrní. Pokud nezávislá Luhandonie sníží naše výdaje, pak je pro nás taková Luhandie výhodná, protože my zlepšíme svou platební bilanci a přitom je držíme na krátkém vodítku, protože nikde jinde oni své uhlí prodávat nesmějí. Navíc čím víc horníci sedí v dolech, tím míň jich bude v tzv. opolčení. Terorismus vytváří sociální prostředí. Když se šachty na Donbase začaly zavírat, mnozí horníci se dali do opolčení. Proto pro nás bude výhodné, když horníci budou zase zpátky v dolech,“- přemýšlí Romaněnko a zároveň dělá ze sebe i z veškeré ukrajinské propagandy idioty, protože, jak známo, junta na Donbase přece bojuje s ruskou armádou a ne s horníky.

„Naříkali, že zpřetrhat všechna ekonomická spojení není nic rozumného. Ale nejsladší pomsta je, když zbohatneš na bídě svého nepřítele. Jestli Ukrajina zbohatne na úkor Donbasu, a Rusko zchudne, protože se zapletlo do toho dobrodružství a bude nuceno ty ubohé lidi krmit, je to ještě lepší. Protože my dosáhneme dvou cílů zároveň,“ – vysvětluje „expert“ Romaněnko.

„Ideální varianta pro Ukrajinu je klidná, prosperující Luhandie, kde všichni sedí v dolech, důchodci pravidelně dostávají almužny z Ruska, oligarchové, kteří zaregistrovali svůj byznys na Ukrajině, zde nechávají daně, protože jinak nemohou pracovat s vnějšími trhy. Luhandie kupuje od Ukrajiny vodu a elektřinu za světové ceny, kupuje naše produkty a výrobky a prodává nám laciné uhlí. Pak my provedeme modernizaci ekonomiky, zateplíme, postavíme teplovody, snížíme spotřebu uhlí a plynu a všechno postavíme na nohy. Osobně se mi taková Luhandie a takoví Luhanďané moc líbí.

A s divokými Luhanďany, kteří budou vylézat mimo stanovený obvod s divokými myšlenkami o Novorossii, je nutné zacházet podle válečných zákonů,“ – vysvětluje politolog a přitom jaksi zapomíná doplnit, ve shodě s jakým konkrétně dokumentem v jeho zemi je deklarováný „válečný stav“.

Zdroj: http://antifashist.com/item/ukrainskij-politolog-samaya-sladkaya-mest-nazhitsya-na-bede-svoego-vraga.html
14 Komentářů k Ukrajinský politolog: Nejsladší pomsta – zbohatnout na neštěstí svého nepřítele

 1. Kluk napsal:

  "Nejsladší pomsta – zbohatnout na neštěstí svého nepřítele"

  Jj, to by se ukrajinským žid'ákům líbilo, jenže mám takový pocit, že si ani neškrtnou.

  • majster napsal:

   Do pece s nimi smradmi.
   Politolog debil.
   Už aby začali rásť hríby v USA, atomove.
   Doprajem im si vychutnat to co pachaju po celom svete, a s USA zakape aj Izrael.

 2. martin bareš napsal:

  Tady je jasně vidět, jaké neuvěřitelné krysy a zrůdy vynese převrat jako je na Ukrajině a patrně ve zmatku v Arabském světě.
  Toto si přeje Amerika a obtloustlé americké prase přežrané z vyjídání celého světa.
  Strategie "win - win" v praxi.

 3. Definitiva napsal:

  Existuje iba jedno života schopné a udržateľné riešenie. Separatisti z Donecka oslobodia Kyjev a fašistickí chazari sa vysťahujú do USA, kde budú vítaní s otvorenou náručou, aby uplatnili svoje schopnosti pri budovaní demokracie. Potom Doneck postaví Ukkrajinu na nohy, politológ hovorí pravdu.

 4. Pišta Hufnágel napsal:

  Ten člověk je génius!

 5. koloděj napsal:

  Tak on v podstatě uvádí do života něco, co by bylo před půl rokem nemyslitelné - hovoří o nakupování uhlí ze SAMOSTATNÉ LUHANDIE. Vyřčení něčeho takového před Minskem se trestalo okamžitým zastřelením.
  To že neudržel na uzdě své deviantní chamtivé a sadistické myšlení je jiná stránka věci. Ve zdravé společnosti by nosil slušivý oblek se zapínáním rukávů vzadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!