Zatímco Brusel hoří při bouřích „proti zbídačování“, tak je tu skutečný důvod propadu Evropy do deprese

Pohotovostní policie se v belgické metropoli Bruselu ve čtvrtek střetla s demonstranty při masivních protestech proti vládním plánům na reformy sociálního systému této země. To přichází v patách násilným francouzským, italským a španělským protestům mládeže z posledních týdnů, jelikož občanstvo ne-německé části Evropské unie se bouří proti ‚zbídačování‘, které jej drtí.

Co je na tom ale z vnějšku divného, je to, že nedošlo k ‚žádným‘ úsporám, když míra zadlužení u všech těchto národů roste a u většiny je poměr dluhu k HDP na rekordní výši. Takže kde vzniká ten rozkol mezi lidmi pod rostoucím finančním tlakem a státy vydávajícími svévolně více a více dluhopisů? Telegraph k tomu má zarážející odpověď: dnes ráno zveřejněný audit zjistil, že 109 miliard liber z celkových 117 miliard liber utracených EU v roce 2013 „postihla chyba opominutí.“ Na bruselské účetnictví si už 19 let nikdo neposvítil. Jinými slovy Brusel každý rok ‚zpronevěřil‘ miliardy eur a svádí to na uskrovňování. Není tedy divu, že Evropa hoří.

A tohle se tam děje… Více než 100 000 lidí dnes pochodovalo Bruselem…

A začalo to být ošklivé…

Další fotografie: http://www.liveleak.com/view?i=60d_1415287351

Když vaši vůdci kradou… (jak hlásí Telegraph)

Podle výroční zprávy Dvora evropského auditu, kterou Telegraph viděl, bylo loni závadně utraceno 5,5 miliardy liber, protože kontrolu výdajů experti považují za pouze „částečně účinnou.“

Dnes ráno vydaný audit zjistil, že 109 miliard liber z celkových 117 miliard liber utracených EU v roce 2013 bylo „zatíženo chybami opominutí.“

To znamená, že bruselské účetnictví se po 19 let za sebou neprověřovalo.

Zdroj od financí uvádí, že tato odhalení ukazuj, proč potřebuje EU „naléhavou reformu.“

...

„Pro to, aby se peníze utrácely podle předpisů, lze udělat více, a to by se i mělo,“ řekl.

 

Mezi příklady špatně utracených peněz bylo financování nákupu helikoptér k pomoci Španělsku při obraně evropské hranice proti vstupu ilegálních imigrantů.

„Auditoři zkoumali projekt ve Španělsku, který sestával z nákupu čtyř vrtulníků, které měly být ze 75 procent svého operačního času používány k hlídkování a kontrole na hranici EU. ECA však zjistil, že helikoptéry byly k tomuto účelu používány jen z 25 procent,“ uvádí zpráva.

V jiném případě komise vydala 4,1 milionu liber na financování sociálního rozvoje v Moldávii, „u čehož nebyly zaznamenány, žádné výdaje, z nichž to sestávalo.“

...

„Až příliš mnoho rozpočtu EU se nadále vynakládá na projekty o mizerné kvalitě s mizerným dozorem nad tím. To nejenže je plýváním, ale podvrací to souhlas s celým tím EU projektem,“ řekl Christopher Howarth analytiky mozkového trustu.

„EU by měla radikálně zreformovat svůj rozpočet, aby se soustřeďovala na ty oblasti, kde to EU přidává hodnotu.“

*  *  *

Shrneme-li to, tak občané Evropy byli obelháváni povídáním o prospěšnosti ultra-nízkých úrokových sazeb stlačených ECB, aby umožnily jejich neslavným vůdcům svévolně se zadlužovat a zvyšovat jejich národní břemena zpronevěrami byrokratické vrstvy, což v těchto rozměrech probíhalo desítky let.

Vyšlo na Reformy.cz

Submitted by Tyler Durden on 11/06/2014 14:45 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-11-06/while-brussels-burns-anti-austerity-riots-here-real-reason-europes-depression
8 Komentářů k Zatímco Brusel hoří při bouřích „proti zbídačování“, tak je tu skutečný důvod propadu Evropy do deprese

 1. Kristusky napsal:

  "Vládnoucí třídy se trvale snaží postavit se nad zákon, zákony samy tvoří. Probíhá neustálý boj utlačovaných za svá práva a jestliže se vládnoucí třídy nechtějí podřídit, dochází za určitých podmínek k povstání, revolucím a (občanské) válce."

 2. Tomax napsal:

  A to ještě občané(daňoví poplatníci) EU budou přispívat ukrajinské juntě na genocidu východních ukrajinců, na plyn, na zdecimovanou a rozkradenou Ukrajinu s jistotou, že Porošenkova natažená pracka neuvadne ve své žádostivosti - "Davaj! Davaj! Davaj!...Majdan byl, teď navalte prachy"

 3. Věra napsal:

  Je třeba,aby se už začali bát hněvu lidí.

 4. bigfly napsal:

  Politik sucastnosti = neobmedzeny vladca nad tvojim zivotom, mnoho ludi na Ukrajine to pocitilo, kto im dal na to pravo?

  Anarchisti maju na zleho politika liek...Semtex pod prdelou! Je len otazka casu, kedy sa to zacne riesit tymto sposobom...ked si niekto mysli, ze je Bohom, treba mu zariadit, aby vystupil do Nebies...

 5. PAVEL napsal:

  slusne se to rozjizdi!

 6. Contumax napsal:

  To se dalo čekat, všechno má svůj řád i ten řízenéj neřád, jenže ruka, která řídí může ochrnout, může být ochromena nebo rovnou useknuta a hlava pro výstrahu !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!