Americký senátor: Musíme udělat z Ukrajiny Afghánistán

Veterán amerického Senátu Gordon Humphrey, republikán z New Hampshire, vyzval své kolegy, aby se připravili na dodávky zbraní na Ukrajinu. Vzhledem k tomu, že Bílý dům dal jasně najevo, že se nechystá bránit ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi v realizaci jeho plánu na rozdělení Ukrajiny, musí tuto roli na sebe vzít Kongres.

To píše Humphrey ve svém článku ve vydání „The Washington Post“. Změny ve vedení Senátu v příštím Kongresu značně zjednoduší tento úkol, nicméně Senát musí začít konat nyní, domnívá se.

Jako první vystoupili s podporou poskytnutí obranných zbraní Ukrajině senátoři Carl Levin a Robert Menendez. Levin, předseda Výboru pro ozbrojené služby, vyzval k přijetí opatření už ve svém červencovém vystoupení v Senátu.

„Musíme dát Ukrajině obrannou výzbroj - včetně protitankových zbraní, které Ukrajině pomohou vrátit své území, zadržet agresi Ruska a přitom neprovokovat Rusy zbytečně,“ – řekl.

Menendez, předseda Výboru pro zahraniční vztahy, ve svém zářijovém rozhovoru situaci vysvětlil ještě jednodušeji:

„Pokud na vás najíždí tank a vy na něj střílíte z dětské hračky, nemůžete ho zastavit,“- pronesl politik.

Aby dosáhli úspěchu, musí se poslanci podporující rozhodnutí o poskytnutí zbraní Ukrajině zúčastňovat v plné sestavě na zasedáních Senátu každý den a nespoléhat na vliv několika superhvězd, které čas od času vystoupí s projevem – píše ve svém článku Gordon Humphrey.

Je třeba doplnit, že konkrétně v letech 1979 – 1990 byl spolupředsedou pracovní skupiny Kongresu USA pro Afghánistán.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20141108/1011113470.html
17 Komentářů k Americký senátor: Musíme udělat z Ukrajiny Afghánistán

 1. ronald napsal:

  problem je ze se to deje opacne-ukrajinci najizdeji do lidi s tankama...a stejne jim budou k nicemu protoze nebojujou zblizka jen strileji kanonama a rebelove jsou statecnejsi bojovnici protoze bojuji za pravdu...jinak je to ale hnusne od usa...

  • Calembredaine napsal:

   Ten senátor je mimo obraz, protože se domnívá, že jde o analogii Afganistánu. Tedy že tam někdo oupuje zemi, kde se místní této okupaci brání. Reps. že tito okupanti jsou z Ruska. Pak by to mělo logiku a šlo by to zopáknout. Ale někdo by mu měl říct pravdu. Že Ukropi nepotřebujou protitankový zbraně, ale nějaký mozkomyčky, protože musí porazit odpor místních obyvatel, kteří jsou dobře vyzbrojeni a navíc bojovat umí a chtěj, páč maj proč! Asi už v květnu dávali na ČT reportáž - taková ta objektivnější, kterých tam je poskrovnu. A v ní ukazovali dva příběhu dvou mužů - jeden Kyjevan který vítal Majdan a převrat a sliboval si od toho konec korupce a oligarchů, právní stát a platy jak u nás (nemluvil o Německu, byl rozumný, chtěl platy jak ČR), a druhý byl postarší muž z Doněcka, který Majdan odmítal s tím, že to přinese jen bídu a nezaměstanost, protože celá východní Ukrajina je ekonomickou součástí RF a že žádný změny nepřipustí. Bydlel v paneláku a dma na zdi měl fumční AK-47 a dodal, že s tím umí a každýho blbce z Kyjeva co mu přijde mejt havu s ním zastřelí jak psa! A ještě dodal, že takových je tam většina ...

  • Samo napsal:

   No on to nemyslel ze budou povstalci najizdet na ukrajinsky nacky ale obracene

  • krysar napsal:

   Ronlde, domobrana vede jiný styl boje, spíše formou partizánského - vyhybá se frontovému boji a boj vede spíše stylem udeř a stáhni se a udeř jinde s větším počtem jednotek o menším počtu členů (jsou tak efektnější a mobilnější), tímto je pak schopno vytvářet tzv. kotle - ale je to bezesporu účinější, vzhledem k jejich počtu a výbavě, než to co předvádějí ukroušové, který jdou klasickým frontovým bojem za použití těžké techniky, což není moc účinné v souvislosti s partizánským stylem/technikou.
   Pochopitelně je v tomto směru domobrana "statečnější", ale hodně to vychází z toho, že nemají jinou možnost, neb frontový boj by bohužel neustáli.

   Krom toho, ukroušové jdou klasikou SSa taktikou a to je primárně se zaměřit na civilní obyvatelstvo (SSa toto účině využili v jiných zemích), obrana v podobě vojska pak neví, zda má držet strategické pozice a nebo bránit obvatelstvo (což je, nebo by mělo být, hlavním úkolem vojska) a proto se často stávalo, že SSa získali strategické pozice bez otevřeného boje s protivníkovou armádou. Holt od II.sv.války se na civilisty nebere ohled a jsou aktivním cílem :(

 2. Kluk napsal:

  Prý: "Musíme dát Ukrajině obrannou výzbroj - včetně protitankových zbraní, které Ukrajině pomohou vrátit své území, zadržet agresi Ruska a přitom neprovokovat Rusy zbytečně"

  Ti amíci to mají v těch hlavách opravdu vymetené! Oni si myslí, že když západní Ukrajinci začnou ničit ruskou techniku na východě země, že to Rusa nenasere, haha, musím se od srdce a hluboce vysmát této Debilitě :-D

  • franta napsal:

   v druhe svetove valce britske imperium bojovalo proti nemcum "az do posledniho kolonialniho vojaka" to znamena, ze anglani vetsinou meli vojaky z kolonii, jak v prvni svetove a tak i v druhe valce.
   No a amici se to naucili po lekcich v Koreji a Vietnamu, a ted v afganistanu, Sice Irak znicili sami ale to je clkem snadne bojovat proti tankum 50 let starym je sranda.

   ovsem na Ukrajine je to trosku jine, a tak se nasla jina taktika, nechat slovany krvacet proti slovanum. proste dejte jim nejake zbrane, nahecujte je, poslete tam zidovske poradce a je to v suchu, Ono je tech zasranejch slovanu stejne mooooc jak rikala uz davno nebobozka Thacherova

  • anonymous napsal:

   O to jim právě jde. Spíše si myslí že my jsme vymetení a neprokouknem to.

 3. simi napsal:

  Amíkům se to velmi hodí,a neustále rozdmýchavají další války v evropě.To je jejich cíl.Jsou zadlužení, na obzoru žádné investice do čehokoli,prostě průser.Nemají jak dluh vracet,potřebují rozhádat EU a RF,moc spolupracovali,a oni jsou na vedlejší koleji.Také potřebují někomu prodávat své zbraně,střelivo,atd..a břidličný plyn,i když si vlastně sami neustále ničí podzemní vody...idioti !!

 4. skazde napsal:

  Veterán amerického Senátu Gordon Humphrey, PŘÍKLADNÝ BEZMOZEK, v kalhotech bobky, v hlavě vymeteno....

 5. martin bareš napsal:

  Já jsem zvědavej na malou ekonomickou válku u nás: Schapiro (velvyslanec USA) verzus ...??? to je otázka. Předmět boj o dostavbu Temelína.

  Chci tím říct, že ve mně klíčí podezření.
  Že prasovar (neuvádím celé jméno, abych ho neurazil) nás ukonejšil řečičkama o pusinkách a jejich orgánech.

  Ale že až přijde tvrdý natvrdý, tak v rámci politické korektkokotnosti, vyváženosti mezi občany neboli plebsem a majiteli tohoto státu - o to se on přeci snaží - přiklepne Temelín Westinghousu a ne Rosatomu. A 150 miliard bude v řiti. A další USA smyčka okolo nás. Možná do televíze kníkne, že nic nemoh dělat.
  To je ta naše malá válka, jak pěl Jarek Nohaviců.
  Jestli to Zeman nevzdá a bez divadelních etud bude bojovat pro dostavbu pro Rusy, veřejně se mu omluvím a kopii díkůvzdání sem dám všem k nahlédnutí.

  Ale vážně: My furt, tedy naši ovčani, čekáme v lepším případě, že ti Rusi za nás všecko vybojujou. Přitom bojujou na tolika frontách.
  A v horším případě, to je ovčanům šumafuk.
  Ale plivem na ně za každý prd.

 6. pavelka70 napsal:

  Gordon Humprey - stařeček ze senátu, (ostatně, je to vláda důchodců), se chce veřejně blýsknout svým pseudoprohlášením. Kdyby chodil na dovolenou na Jaltu, nebo do Soči, možná že by kecy byly úplně jiné. Ale co z toho, když on zná jenom Miami Beach na Floridě.

 7. novapalo napsal:

  Ak z Ukrajiny vznikne Afganistán, tak EU sa POSERE z toho na prvom miete.
  Takže ak sa Ukrajina stane Afgánistanom, tak EU aj NATO sa nefinitívne a skoto okamžite rozpadnú. Národy strednej Európy nie sú také tupé, ako západné národy. Západ sa hlboko mýli, ak si myslí, že národy strednej Európy zostanú bez reakcie..... !! Všetky ďalšie narastajúce problémy na Ukrajine, ktoré zasiahnú strednú Európu, nezadržateľne rozbehnú rozpad EU aj NATO.
  Uvedomujete si všetci súčasní hlupáci v strednej Európe, akí sú tí západní "demokrati" totálni somári??! Alebo oni nie sú somári? Oni asi sú len skutočne neskutočné svine, ktorí nás len jednoducho a primitívne vykorisťujú a neplatia žiadne dane v našich štátoch??!! Zistite si sami, aké dane platia v našich štátoch veľké nadnárodné západné firmy?????????, ha, ha.
  Žiadne dane neplatia.........
  Serú ná vás, somárov a svine Havlovského slizoňa židovského a demokratických západných chujov.........

  • Mike napsal:

   ...a přesně o to amíkům jde - když bude z Ukrjainy druhý Afgánistán, tak tím USA vyřadily dva své konkurenty jednou ranou - EU a Rusko.
   Navíc tím zabrání spoluprávi EU s Ruskem v ekonomické sféře a tím zabrání vzniku megabloku ekonomik EU-Rusko-Čína, s velice logickým a brzkým připijením Indie a dalších zemí BRICS a postupným vznikem megabloku zahrnujícího celou Evropu a Asii. A USA by byly na druhé koleji, bezvýznamná malá ekonomika....

 8. viliam napsal:

  ...plazie chazarske mozgy vedeli uz pri umelej a nasilnej ukrajinizacii tejto casti ruska o com to bude o l00 rokov...zneuzit a vyrabovat postupne celu rusku zem...cestou tejto plazej hypnozy opakovane hynie slovan rukou brata...aj na plaza vsak existuje pistala...je nacase otocit to na kyjev

 9. Mike napsal:

  Ale on samozřejmě nevěří rozumem, že Rusko napadlo Ukrajinu a ta se musí bránit.
  Ale nenávidí Rusko a kohokoli, kdo se vzpírá totální nadvládě USA. A k tomu si jeho mozek dotváří fakta - kdo se vzpírá, je buď al-Qaeda, nebo zlý diktátor, nebo okupuje cizí zemi a potlačuje lidská práva, nebo to vše dohromady a ještě něco k tomu.
  Je to staré známé "za všechno můžou židi", jen v nové verzi pro nový herenvolk, tentokrát "herrenvolk za velkou louží"

  Možná, že časem přijde US propaganda s tím, že 11. září zorganizoval Osama za pomoci Putina a únosci že trénovali na Šeremetěvu...
  (Pamatujete, jak amíci přišli po okupaci Iráku s tím, že na letišti v Bagdádu našli dva boeingy, stejné jako ty, které použili pachatelé 911 a že na nich určitě únosci trénovali u Saddáma?)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!