Putin o architektuře post valdajského světa – analýza jeho valdajského projevu

Snímek obrazovky pořízený 2014-11-09 13:28:38Přelomové vystoupení Vladimíra Putina na letošní konferenci na Valdaji se dá shrnout to 5ti základních bodů: Ödmítnutí bipolarity, odklon od studené války 2.0, BRICS jako základ globální architektury, de-dolarizace a de-globalizace, degradace USA. 12ti minutové video portálu politrussia.com

 

 

 
13 Komentářů k Putin o architektuře post valdajského světa – analýza jeho valdajského projevu

 1. Stavros napsal:

  Nikoliv odklon od bipolárního, ale unipolárního světa. Jinak čím dříve k tomu všemu dojde, tím lépe pro nás pro všechny.

  • Calembredaine napsal:

   Bylo by dobrý aby americký lid povstal proti tý židozednářský sbřeži co o tam řídí a všecky je defenestroval na Wall street! Kapitol a Bílou stodolu vypálit a jejich nájemníky pak obalit v ropě a peří a hnát přes Mojavskou poušť!

   • Žabák napsal:

    Americký lid nemá ani páru co se děje, protože v 90% případů je vymletej mainstreamem stejně nebo ještě hůř než lidi tady.

    • krysar napsal:

     Souhlas se žabákem, ale na druhou stranu oni povstanou, až se jim totálně zhroutí ekonomika a SSa nebudou schopni dotovat ceny ropy a potravin, neb pak jim ten jejich imaginární blahobit velmi rychle skončí a bude to jako probuzení do tvrdé reality z velmi pěkného snu. Horší na tom bude, že ten kdo se z tohoto snu probudí není zrovna moc vzdělaný a je legitimně ozbrojený - to pak bude prdel pro SSa papaláše.

     Proto jsem už mockrát psal, že mám z tohoto obavu - ne z těch co povstanou, ale z SSa papalášů, kteří jsou si toho moc dobře vědomi a oni jediný byli třeba schopni použít jadernou pumu proti bezbraným civilistům! Co vše budou schopni udělat pro svoji záchranu?

     • Jan Jinsky napsal:

      V klidu, tohle se hned tak nestane. Mám takový pocit, že se málokdo v USA shlíží v Rusku. Takže si nemyslím, že tam budou masové demonstrace. Žije se jim tam celkem fajn.

     • Žabák napsal:

      Však proč si myslíš krysaři, že tam staví tábory FEMA s vysokým plotem ;)

     • krysar napsal:

      Jinský tys to nepochopil - tam nikdo nebude demonstrovat za rusko, neblázni.

      Já mluvím o tom, že SSa vláda dotuje ceny ropy a potravin (proto jsou tam tak nízké, oproti cenám manuální práce) + dotované ceny jsou i jiného zboží - aut, elektronika ap., a to jim vytváří ten imaginární pocit blahobytu.

      Jak pak budou reagovat, až toto SSa nebude schopna dotovat a vzhledem k ekonomickému propadu a odproštění se od dolaru/petrodolaru toto přijde velmi brzo. Pak se ceny mnohonásobně zvýší a to vřádu 100% - střední třída pak nejen že nebude mít pocit tohoto blahobytu, ale propadne se na tu nejnižší úroveň - oni pak půjdou proti své vládě, neb si neuvědomují důvod takových to nízkých cen a myslí si, že je to normální. Také když amík přijede do evropy, je neskutečně rozčarován z toho, jak to tu máme neskutečně drahé, neb zde nejsou ceny dotované státem, ale jsou určované jen tržním prostředím.
      Abys to pochopil, tak dovolená v EU pro amíka, je skoro to stejné, jako bys ty jel na dovolenou v AbuDabí do toho jejich "zlatého" hotelu, kde tě obyčejný pokoj na den vyjde na tvůj roční plat - nebo přesněji řečeno průměrný roční plat.

      Prostě střední třída spadne z hodně velké výšky na prdel a to se jim nebude vůbec líbit, proto si SSa nemůže dovolit dedolarizaci.

      SSa defacto žijí pouze z toho, že je dolar mezinárodní obchodní měnou! Aby sis mohl koupit barel ropy, musíš si nejdříve koupit dolar a aby sis pak ty finance mohl vrátit v tvé státní měně, musíš zas dolar prodat a z toho oni žijí, neb jejich export je opravdu velmi nízký a dal by se přirovnat exportu afrických zemí. Proto také TTIP, oni jsou si vědomi, že musí navýšit svůj export, ale to není tak jednoduché, neb EU má velmi přísné kritéria, které kdyby museli plnit, a pak by byla cena jejich zboží nekonkurence schopná!
      Zamysli se a řekni si - chci bojkotovat SSa zboží co tedy nebudu kupovat - CocaCola, Pepsi, US auta (které jsou v EU považována za nekvalitní a jsou oproti nabídce jiných automobilek předražená) a rychlé stravování, z elektroniky jen Appel (který mimo telefonů tu není oblíben, neb jeho použití je velmi specifické a dalo by se říci, že je to spíše systém na mejly, sdílení a texty) - nic jiného nevyváží! Pak jediné co dávají na export jsou zbraňové systémy, ale za prvé nevyvážejí novinky, ale spíše zastaralé systémy a za druhé NATO a ostatní státy které kupují (i když egypt, turecko a další země se k nim již obrací zády) mají poměrně nízké rozpočty a tudíž je to ekonomicky nevytrhne.

      Krom toho jsou SSa spíše "franšizing" a nebo pouhé montáže China komponentů, vlastní výroba prakticky žádná.

      A pak zemědělství SSa založené primárně na GMO a dalších sajrajtech, které nikdo nechce. TTIP má toto uvolnit, co pak nastane? SSa korporace budou raději potraviny vyvážet do EU, kde je prodají dráže, co zůstane na jejich trhu bude mít vyšší cenu, neb SSa ji nebudou schopni dotovat a bude problém - toto třeba postihlo Argentinu v období 99-02. Žrádlo bylo neskutečně drahé, neb co vyprodukovali šlo na export, kde to prodali s vyšším ziskem než v tuzemsku, ale střední třída a stát z toho prakticky nic neměl.

      Pamatuj, že motorem každého státu je střední třída, nikoli "oliarchové".

   • JARIS napsal:

    Prumerny American je zvlastni odruda lidi, ktera si nevidi ani na spicku nosu. Diskutovat se s nimi proste neda. Stale zijou v presvedceni, ze vladnou demokraticky svetu a hrozne se divi, ze je lidi z jinych zemi nemaji radi, kdyz pritom za jejich demokracii 'americkou cestou' pokladaji sve zivoty. Jsou hrdi na sve kolonizacni dejiny plne nasili a mrtvol. Tvrdi, ze prinesli puvodnim lidem nejen vzdelani a 'kulturu', ale i smysl zivota, ktery predtim jaksi postradali. To byla skutecna odpoved na muj prispevek, ze nasilna kolonizace je spatna. Vsechny response byly vulgarni, agresivni a hloupe a nebylo jich malo. Takze se da rici, ze nema smysl jim neco rikat. Vedi sve, ze nejchytrejsi a nejlepsi je Amerika.

    • Žabák napsal:

     Dějiny se opakují. Průměrný Říman byl šmejd co žil z daní z porobených kolonií. Chodil do arén dívat se jak se vraždí gladiátoři, dokonce se jim podařilo vyhubit některé šelmy. Tisíce, možná miliony zvířat padli pro zábavu. Otrokářská demokracie, imperialismus, kolonie, jídelní a sexuální orgie, neúcta k lidskému životu. Nepřipomíná vám tohle něco? V té době velkolepá říše, skoro neporazitelná a víme jak dopadli. Ten průměrný Říman nakonec v panice a s hrůzou prchal před těmi, kterým posměšně říkali barbaři.

     • krysar napsal:

      Tak ono když se podíváš na důvody pádu římské říše, tak přesně s tím samým se potýkáme dnes - realizace obrovských říší žijících na úkor novodobých kolonií, úpadek morálky (ještě nám tu chybí Caligula, který by pojal klisnu za svou choť, ale myslím si, že Schwarzenberg k tomu nemá daleko) a dotování nesmyslných válek buď z důvodů ješitnosti, nebo nesmyslného a neúměrného rozpínání + vlastní obrana proti jiným "civilizacím", které začínají využívat našich slabin.

 2. jura napsal:

  O nekterejch věcech v pozadí ani netuší ... Ještě nepřišel cas

 3. Žabák napsal:

  Ten konec s těma jestřábama :)))

 4. novapalo napsal:

  Toto video je trochu nudné. Všetci, ktorí sledujú svetové diania, ich toto video nazaujme. Je to všeobecné a nudné, pretože je tu dosť vysoká pravdepodobnosť omylu.
  Nechcem rovno hovoriť, že ruskí reportéri začínajú byť tupí a hlúpi. Ale je to bežný zjav, že tupci sa snažia presadiť za každú cenu a na každom mieste.
  Rusko by si malo dať pozor na takýchto ideologických tupcov, ktorí svojou hlúposťou už skoro začnú pôsobiť nechtiac opačne, teda proti Putinovi a Rusku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!