Česká republika po 25 letech „demokracie“.

Uplynulo 25 let od tzv. sametové revoluce a mnoho lidí se začíná ohlížet zpět a přemýšlí, co nám tato událost přinesla dobrého a co naopak špatného. Spousta lidí tenkrát totiž vyšla do ulic z úplně jiných důvodů, než bylo odstavení komunistů od moci, nebo dokonce návrat kapitalismu se všemi antisociálními prvky, které tento systém nutně a zákonitě přináší.

Tehdejší studentští aktivisté a představitelé zničehonic se jakoby kouzlem utvořeného občanského fóra (OF) totiž mezi lidi rozšířili (překvapivě rychle a efektivně na to, aby se jednalo o náhodu) lživou informaci o smrti studenta matematické fakulty Martina Šmída, kterého měli údajně ubít k smrti policisté zasahující proti protestnímu studentskému průvodu 17. listopadu 1989.

Tato přesně načasovaná dezinformace zvedla ze židlí a přivedla do ulic velkou část národa. Lidé vyšli do ulic rozhořčení tím, že policie vraždí neozbrojené děti přímo na ulici a vyžadovali tvrdé potrestání viníků a lidí zodpovědných za policejní zásah, při kterém měl student Šmíd přijít o život.

Naprostá většina lidí, byla tedy v ulicích z úplně jiného důvodu, než prezentovali západem podporovaní chartisté a jiní disidenti, kterých nebylo v té době v republice více než tři tisíce a kteří neměli žádný opravdový vliv na širokou veřejnost.

Já sám jsem tehdy postával v Praze a na Mělníku na náměstích, cinkal klíči, které měly symbolizovat „poslední zvonění“ a provolával tehdy tolik populární hesla jako Jakeše do koše, děkujeme, odejděte atd. Naivně jsem si myslel, že všechny ty demonstrace přinesou větší svobodu ve smyslu volného cestování a konce cenzury muziky, knih, nebo zákazů veřejného projevu a protestů, ale ponechají majetek a moc v rukou státu a lidu.

Sám Václav Havel, který se postupně stal jakýmsi symbolem sametové revoluce, ve svých projevech sliboval, že se lidé nemusí bát nezaměstnanosti, nebo zdražování, a že Československá republika, pokud vystoupí z Varšavského paktu, již nikdy do žádné vojenské aliance nevstoupí a stane se nezávislou neutrální zemí dbající o blaho a sociální jistoty svých občanů.

Dnes již všichni víme, že nás obyčejné lidi tenkrát pouze využili a celou dobu nám pouze lhali. Žádný mrtvý student Šmíd neexistoval a to, že jeho roli sehrál agent státní bezpečnosti Zifčák, napovídá o tom, že celý Listopad 1989 nebyl žádnou spontánní událostí, ale bohužel předem připravovanou fraškou pro národ, za kterou stáli západní tajné služby a tzv. reformní komunisté z Československa (Adamec a spol.) a bývalého Sovětského svazu (lidé okolo prezidenta Gorbačova).

Místo slibovaného neutrálního státu se naše země dočkala rozdělení na dvě samostatné malé republiky a závazných členství v Evropské unii a vojenském paktu NATO. Dluh země raketově stoupá každým rokem, všechny továrny, doly, podniky, louky, lesy a nerostné bohatství pod nimi jsou majetkem soukromých cizích společností, nebo katolické církve a národu samotnému již nezbylo vůbec nic.

Lidé musí pracovat do úmoru za směšné platy a nakupovat zboží za stejné, nebo dokonce vyšší ceny, než jsou v zemích, kde jsou platy proti České republice až pětinásobné. Stejně je tomu s nájmy a s energiemi. Nezaměstnanost se pohybuje mezi 7 až 10% a co je ještě horší, dobrých 40% lidí z těch, kteří pracují, žije doslova od výplaty k výplatě a za svůj plat si může dovolit zaplatit pouze střechu nad hlavou, skromné jídlo a oblečení za pár korun z trhu od Vietnamců.

V současnosti jsme navíc v rámci Evropské unie a NATO z USA tlačeni do nesmyslných sankcí proti Ruské federaci a vyhrocování konfliktu, který vznikl na Ukrajině po násilném převratu nacionalistických a fašistických sil proti legitimnímu prezidentovi a vládě. Tento převrat od začátku podporovali politici z USA, jejichž cílem je destabilizovat zemi sousedící s Ruskou federací a vyvolat lokální válku Ukrajiny s Ruskem za účelem vyvolání nové studené války a tím ekonomického ovládnutí evropského trhu.

Po 25 letech od 17 Listopadu 1989 jsme tedy chudou, zadluženou zemí stojící na pokraji doufejme, že pouze studené války s Ruskem, která musí poslouchat příkazy z Bruselu a která pomalu ztrácí nejen svou suverenitu, ale i naději na lepší budoucnost v rámci Evropské unie.
56 Komentářů k Česká republika po 25 letech „demokracie“.

 1. Vaclav Pražák napsal:

  Byl to průvod,zorganizovaný špičky SSM na katedrách v Praze.Proto tam nebyl ani jeden chartista.Nebyla tam ani protirežimní mládež, která jinak vymetla,každou jen trošku zakázanou akci.

  • Zuctovani napsal:

   No jo, ale v dnešním NIKOLI NESTRANNÉM "režimu", kdy vládnoucí ("třída") je korporacemi a korporace vládou (čímž se myslí, že prostě TI CO OVLÁDAJÍ STÁT SI ZÁROVEŇ DALI UTVOŘIT PRO SEBE JAKOUSI IMITACI EKONOMIKY - "STÁTNÍ EKONOMIKU" VE SKUTEČNOSTI JEJICH, PROTOŽE CO JE STÁTNÍ, NEPATŘÍ LIDU, ALE JIM - ani se nedá říct, že "soukromě", protože je to jejich hybrid "SOUKROMOSTÁTNÍ" ještě výhodnější v tom jak náklady "socializuje" a zisky umí nasměrovat k protékání tím "svým směrem".) - personální a zájmová JEDNOTA více a více (se) svazující ("nás" se snažící PO SVÉM "integrovat").

   Read more: http://dolezite.sk/Urad-zaklad-zivota-0bN1tn.html

   A oněch 2% má 13% servisní elitu (veskrze prostě poskoky, v drtivé většině sloužící přímo ve státní sféře nebo na ní napojených strukturách - prostě v takzvaném OVLÁDACÍM SEKTORU) a právě ta "zajišťuje onu hlavní část "POPTÁVKOVÉ" STRANY (JEDNA Z "RUKOU TRHU"). Zbylých 85% je odstředěno NA POZICI otroka - mnohdy zcela NEZASLOUŽENĚ, COŽ SI ZVLÁŠTĚ třicátníci a mladší teprve musí řádně uvědomit...Jak jsou okrádáni o vlastní budoucnost.

   PS.: Na trolly níže nedejte - ty motaj pátý přes devátý - aby čtenáře znejisťovali a pletli.

   • mitro napsal:

    "Svoboda bez majetku je naprosto prázdný termín

    (abstrahuji zde od duchovní svobody a svobody mysli, jakožto konceptu rozvíjeného filozofickými a náboženskými naukami, například buddhismem). Ve chvíli, kdy pomyslíme na svobodu bez odkazu na majetek, zasejeme sémě nesmiřitelných konfliktů. /JAKO ŘÍCT ZVÍŘETI - UTÍKEJ, DÁVÁME TI SVOBODU - ALE NEMÁŠ KAM - NEMÁŠ TERITORIUM, NIC MIMO SEBE, NIC V ČEM BY JSI MOHLO JAK ŽÍT./

    Ať se to duchovně založeným osobám líbí či ne, lidský život se odehrává v materiálním světě. Nelze si jej bez něj představit, člověk je do nejvyššího stupně svého bytí spojen s tou nejnižší hmotou. A mnoho lidí ani nic jiného nevidí."

    Read more: http://dolezite.sk/Sen-o-spoutanem-Leviathanu-Ced6f7.html?rand=99#f51858#ixzz3Ir7I25Eh

    • veronika napsal:

     sorry, ale čím je člověk primitivnější, tím více potřebuje vlastnit, dokazovat či ukazovat svůj majetek...
     což je vidět fffšude...., jak lidská blbost kvete.... :-)))

     • Contumax napsal:

      Veroniko
      Souhlas většinou primitivní lidi hromaděj svý "smetí" , svou klenbu !!!
      Je jich všude kolem, nekulturní, bezcharakterní, bez rozumu !!!

 2. Žabák napsal:

  Ještě bych dodal jednu maličkost. Česká republika stejně jako zbytek evropy vymírá. Ale korektně dodám, že politici v tom nevidí problém a jako řešení nabízí imigraci z Asie a Afriky. Takže pohoda.

 3. zerling napsal:

  Však kdyby jste to tak nechtěli, tak proti tomu zvednete odpor, ne?

 4. zerling napsal:

  btw u článků tady, které se zabývají ekonomikou čr mi dost vadí přestřely. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_median_wage ceny potravin a jiných komodit lze porovnat na mnoha místech. Byl tu zveřejněn i blábol porovnávající situaci 25 let z5 a dnes s použitím inflačního poměru 1:14 což je taky nesmysl (platný jen u nájmů). Dostáváte tím toto informační médium na úroveň statistického úřadu čr. Více objektivity pls.

 5. Contumax napsal:

  Jeden můj kamarád vzpomíná, kde jsou ty časy kdy to stalo za h. vno....???

 6. Jan Jinsky napsal:

  Tenhle článek je vyslovený blábol pane Kašuko. Jestli jste měl okolo sebe v roce 89 lidi, kteří chtěli jen jinou formu socialismu, tak jste byl velkou výjimkou. Socialismu měli všichni plné zuby.
  Je to prostě jen tendenční článek, snažící se obhájit neobhajitelné. Dnes se většina lidí má líp než za socíku. Není všechno fajn a super, ale je lépe než bylo.
  Pokud je všechno tak hrozné, tak zkuste dostat na náměstí statisíce lidí volající po návratu majetku do vlastnictví státu. Mám pocit, že to bude velmi těžký úkol...

  • krysar napsal:

   Jinský zas plácáš židohavlácké sračky. Neb tu pleteš komunismus, demokracii a listinu práv a svobod!! To jsou tři odlišné věci!!

   Už jsem ti jednou psal, že žádný z "režimů" není optimální, každý má své a ne každému vyhovuje, co daný "režim" nabízí.

   Neobhajuji vysloveně komunismus, ale západní verze demokracie hnaná kapitalismem je ten nejhorší režim, jaký si lze zvolit, neb tato forma je postavená na tom, že bohatá třída je zároveň tou vládnoucí, tudíž rozhodující ve vastní prospěch na úkor střední třídy (a nezapomeň "inteligente", že hnacím motorem státu je pouze střední třída).

   Má tato střední třída možnost volby? NEMÁ!! Má vždy určeno, z čeho si může vybírat a z čeho ne, což je dáno tím, že vládnoucí třídou je výše jmenovaná bohatá třída, která kandidáty selektuje na základě financí (Babiš by například před 10ti-15ti lety neměl jedinou šanci) - takže mluvit o svobodě volby je utopistické. Uvědom si, že nástroj kampaně jsou média, které nejsou nezávislá, ale jsou soukromá, dohled nad nimi má kdo? Státní orgán, který je podřízen komu? Opět vládě! Kdo může do případného rozkolu vstoupit s "řešením" - soud - kdo jmenuje soudce? Váda! A kdo že je v té vládě? Bohatá třída, která rozhoduje jak? Ve vlastní prospěh Honzíčku ....

   Ale je tu trochu problém, ne všichni z té bohaté a zároveň vládnoucí třídy mají stejné zájmy a čím jich je více, tím více je rozdílných zájmů a z toho vyplívá co Honzíčku .... - boj o moc, která je spojená s pokusem o likvidaci protivníka. Bohužel na toto neplatí "dva se perou a střední třída se směje", bohužel je to tak, že "dva se perou a střední třída to platí" - viz vlády se ujme skupina "B" která poukáže na zlodějinu skupiny "A" a nechá ji zaplatit střední třídou, v tom lepším případě. V tom horším na to poukáže, soudí se, aby se pak zase chytla skupina "C", která soud úmyslně prohraje a nechá vše zaplatit střední třídou.

   Toto vše přináší nejen politickou destabilitu země, ale i ekonomickou. Kdyby totiž bohatá vládnoucí třída měla v zájmu dobro státu a svých "poddaných" v podobě střední třídy, spolupracovali by, což se od 89 ani jednou nestalo!

   A jak z toho ven? Střední třídě je ukradeno v jakém režimu žije, zda komunismus, demokracie, diktatura, království, jde mu pouze o to, aby se měla ta střední třída dobře, aby měla práci, jistoty, svobodu ap. a to minimálně v podobě jakou známe dnes - vlastnictví nemovitostí, svobodné cestování, vzrůstající ekonomika (tu nemáme :) ), možnost podnikání atd.

   Ale tyto požadavky budou pouze tehdy, nebudou-li se mocní prát o moc.

   Zamysli se, kterému režimu toto skoro funguje - China!
   Zapomeň teď na nějakou listinu práv a svobod, a přepni se na ekonomiku. China je kapitalistický komunismus, nebo komunistický kapitalismus, jak chceš - vládne jedna strana mocných, kteří také konají boje o moc mezi sebou, ale tyto boje jsou uzavřeny ve straně a nemají vliv na vnější prostředí v tak obrovské míře jako boje "demokratické", ale na druhou stranu umožňují střední a malé podnikání - není to super? Co k této formě přidat listinu práv a svobod tak jak ji znáš?

   Shrneme si to Honzíčku .... - budeš mít stát, kde vládnoucí třídou bude jedna silná strana, jenž se nebude handrkovat o moc, bude mít plnou kontrolu nad státem a nad velkými společnostmi - tím zajistí politickou stabilitu. Ale na druhou stranu dá lidem možnost svobody, vlastnictví, střední a malé podnikání.
   Ekonomiku zajistí právě tou možností volby svého určení, když nebude stát ekonomicky vzkvétat, střední třída mu bude zdrhat, což přinese odliv kapitálu a stát nebude prosperovat a tím nebude prosperovat ani vládnoucí strana.

   Můžeš oponovat, že tím se ztratí kontrola - upřímně, ani dnes tu kontrolu nemáme! Jakmile je někdo jmenován do vlády, lid nemá a nikdy nebude mít tu možnost jej odvolat! A věř, že ten kdo již jednou byl do vlády jmenován, toho ví dost na to, aby mu bylo v případě neúspěchu pomoženo jiným způsobem, neb vše se u nás dělá jen pro finance, ne pro dobro státu a pracujících. A když by ten dotyčný opravdu hodně moc zlobil, tak vládnoucí bohatá třída má dostatek prostředků na jeho lidskou "likvidaci" (není tím myšlena smrt).

   Takže plácat takové sračky co tu meleš, aniž bys vůbec věděl o čem meleš je jen židohavlovská lež, kterou ten zrádce a zloděj nazýval "pravdoláskařstvím".

   • Jan Jinsky napsal:

    Melu pořád to samé. Mít jedinou stranu s patentem na rozum - to už tu bylo. Jak má někdo monopol, tak ho zneužije.
    Takže s tebou jako už tradičně nesouhlasím. Čína je úplně jiný případ - jiná historie, atd. Takže opět mám pravdu :o)

    • krysar napsal:

     Ty a pravdu? To dřív začnou cikáni makat, ale evidentně jsi nečetl co jsem napsal, tedy spíše to bylo nad tvé možnosti chápání.

     A kdybys byl tak inteligentní, jak jsi kdysi říkal a pak ses to snažil dokázat stupidními hádankami, kde jsi prohrál, věděl bys, že pravda je relativní.

     Já chápu, že ty budeš tento režim obhajovat a minulej zatrzovat, neb v tom minulém jsi musel makat, v tomto můžeš sedět doma na zadku a natahovat ručku pro dávky.

     • krysar napsal:

      Jinak Honzíčku .... - opět tu zas jen plácáš a nejsi schopen dát jediný protiargument (tak jako obvykle) - ty chceš říci, že těch dnešních pár stran toho nevyužívá? Nu ty jsi fakt hodně hloupej, ale opravdu hodně! Krom toho Honzíčku .... já nahoře nepsal nic o tom, že ten samý princip komunismu + nějaký doplněk.

      Já ti tam psal, že západní podoba demokracie je to nejhorší zlo z možností, které jsou na výběr.

     • Jan Jinsky napsal:

      sice to je asi k neuvěření, ale plat mám fakt dobrý - a ne za příspěvky na tomto webu. A důkazy? Koukni na poslední průzkumy. Většina lidí je spokojena, jen menšina si myslí že dřív bylo líp.
      Prostě to je jednoduchý - mysli pozitivně Krysaři a budeš se hned na svět dívat lépe. Co bylo, bylo - dneska je líp.

     • Jan Jinsky napsal:

      Dodatek - takže podle tebe je i ISIS a KLDR lepší možnost než proklatá západní forma demokracie? To snad ne... A jaký režim je teda ten super v dnešním světě? Vůdcovský typu Ruska nebo Číny?

     • Contumax napsal:

      Krysar
      Cikáni makat, kde to furt berete, že nedělaj, já jich znám dost, který dělaj a dřou na stavbách a možná by jsi to nevydržel a za pár šušňů, okrádají je bílý stavebníci, kolikrát čekají na výplaty i dva měsíce, nedovedeš si to představit, někdy nedostanou vůbec ani korunu za ty dva měsíce...
      Trochu bych při brzdil s tím, že nechtěj dělat, příkladů Ti můžu dát víc...
      Znám je totiž osobně, asi nevíš, že i ti co pobírají dávky, si umí najít práci třeba i jinde mimo město a jezdí i 70 km do práce, a odhadem jich je 60% těch co makaj a berou dávky, je to prohnilý, dávky nestačí, některý živoří, protože se na ně s. ere, kapitalismus stvořil velký zlo, bezdomovce, duševně nemocný, všechno zruinoval, nastalo bezvládí právo není a nebude, nastala doba moderního otrokářství...

     • Krysar napsal:

      Contumax upřímně a bezezloby bych takové cikorky chtěl opravdu vidět.

      Realizoval jsem několik staveb, na dvě z nich mi dali cikorky - nejen že nemakali (a když už něco udělali, muselo se to po nich opravovat), ale ještě kradli, že i straky by jim mohli závidět!

      Od té doby jsem udělal přítrž, žádná cikorka nesmí na mé stavby.

      Ano, třeba se tam mezi nimi najde i nějaký "pracovitý", ale dle mých zkušeností je to tak malé procento, že já nehodlám za své finance zjišťovat kdo jím je a kdo není, neb v souhrnu je to nerentabilní.

      Za celou dobu jsem poznal jediného cikána, který makal a svou práci měl rád - byl to kopáč a v řemeslu se opravdu vyznal, včetně perfektního odhadu třídy zeminy a na stavbě byl "hvězdou", neb několikrát byl ve výkopu rychlejší jak bagr a tak na něj kluci sázeli. Ale tato cikorka byla vždy neskutečně nasraná když ji někdo označil za roma - on sám tvrdil, že je cikánem. Krom toho stále brečel po minulém režimu, že bylo víc práce a lépe placené, ale to sem až tak nepatří.

      Nicméně Contumax já jsem xenofob - nebo rasista dle libosti a jsem na to hrdý! Takže ano, cokorky házím do jednoho pytle a házet budu a to hlavně kvůli extrémně negativním zkušenostem, jenž s touto sortou mám.

     • Krysar napsal:

      JJ Honzíčku .... plat máš dobrý, neb si dokážeš vyběhat dobré dávky.

      Kouknout na průzkumy? To mi spíše řekni kdo ty průzkumy dělal a na jakou objednávku, neb Honzáíčku ... není průzkum jako průzkum.

      Když mi dobře zaplatíš Honzíčku .... tak na tomto vebu udělám průzkum, dle kterého Honzíčku .... budeš nadmíru inteligentní, pravdomluvný a budeš mít pravdivé informace a tudíž obrovskou důvěru.
      A nebo si ho udělám sám Honzíčku ... a dle průzkumu budeš jen bezcharakterní šmejd na dávkách, tvá inteligence nebude dosahovat houpacího koně a krom trollení budeš jen židohavlovským odpadem.

      A pochopitelně mě nevěříš, tak si na to objednám agenturu - nejlépe neziskovou, ale aby dostala "odměnu", bude výsledek průzkumu takový, abych byl já spokojený.

      Takže si ty tvé průzkumy strč do své pusinky, neb tam panují stejné poměry jako v tvé řiti.

      A k tvému dodatku - už na tvých inteligenčních testech jenž jsi tu na mě hrnul jsi prokázal, že jsi na tom hodně špatně, takže ti na něj povím jen jedno - přečti si to ještě desetkrát a pak si to od někoho inteigentního nechcej vysvětlit a až pak se mě můžeš ptát, neb zatím plácáš, tak jak máš ve zvyku, hovadiny.

     • Jan Jinsky napsal:

      Krysari, zase spatnej den? :o)
      Pruzkumy spokojensti jsou dostupne. Mas nejaky pruzkum dokazujici, ze si lidi preji navrat vlady jedne strany? Ted nemyslim pruzkum delany na teto strance.

  • dada napsal:

   Vetsina lidi se ma lepe ? V mem okoli hovori lide naopak a to ze se meli lepe za komunismu.

   • Jan Jinsky napsal:

    Tak musí víc makat, víc se snažit a méně nadávat. Kdo čumí do minulosti, ten si nepomůže. A kdo říká jen, tohle nejde, tohle je špatně, tohle ne - ten se nikam nedobere.
    Ono to je fakt o tom snažit se a nenadávat - pak to jde.

    • Krysar napsal:

     Honzíčku ... to jsou rady někoho, kdo nikdy nemakal a to nejen v zaměstnaneckém poměru, ale ani v podnikání - kdybys držel tu svou řiť co máš pod nosem, udělal bys fakt líp.

     • Jan Jinsky napsal:

      Divil by ses, ale fakt pracuju a dokonce jsem i celkem uspesny. I pres to moje IQ houpaciho kone :o)

 7. Palko napsal:

  Pan Jinský prohlédněte si toto nadčasové komunistické video, které bylo považováno za propagandu i když PRAVDA NENÍ PROPAGANDA !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=RWe0Z83IqwM

  • Jan Jinsky napsal:

   Cituji "V socialistické společnosti jsou práva a svobody skutečné". Tohle je dokument nejhoršího ražení. Zapomněli tam dát reportáž z gulagů, z toho, jak se lidé nemohli dostat na školu kvůli třídnímu původu, o zavírání za jiné názory. Prostě šílene Palko - odstěhuj se do KLDR - tam ti budou tleskat :o)

   • kurt napsal:

    Taky jsem z toho tady úplně hotový. Já si pamatuju, jak jsme tu byli omotáni dokola ostnatým drátem, jak jsme museli povinně lítat na 1. máje po ulicích s mávátkama, když jsem v 1. ročníku vš z průvodu zdrhnul, tak jsem musel před disciplinárku, kde na mně ječeli, že mně vyrazí ze školy.
    Která zvrácená mysl může tvrdit, že práva a svobody za komunismu byly skutečné?
    Jediné právo bylo právo držet hubu a krok

   • Tykva Bukvatyr napsal:

    Dnešné gulagy sa volajú fabriky zahraničných investorov, stále sa zatvára za iné názory (popieranie holokaustu) a školstvo už (väčšinou) za nič nestojí. Slovensko, ale aj Česko, sú kolóniami západných krají, ktoré nás vyciciavajú, aby si zabezpečili ešte pár rokov existencie.

    • kurt napsal:

     Ale já netvrdímm, že je to lepší, jen nedokážu akceptovat názor, že za komoušů byly práva a svobody skutečné

    • Jan Jinsky napsal:

     Milý Tykvo, v těch fabrikách se dělá 8 hodin denně, lidi dostanou zaplaceno a mohou odejít. Tohle bylo v gulagu maličko odlišné...

     • Viktor napsal:

      Já dělám 8-12 hod denně (VŠ technického směru) a vyžijeme tak tak. Když jsem na 2 měsíce vážně onemocněl, tak se vlivem výpadku úspory začaly dramaticky blížit nule (první nemocenská dorazila snad někdy v červnu, zatímco nemocný jsem byl od března, mezi tím přistály dvě faktury za regulační poplatky v našem del ústavy bezplatném zdravotnictví). Nechci kňourat, ale práce od nevidim do nevidim a strach z delší nemoci kvůli neschopnosti platit nekonečné složenky rozhodně nevypadají na příkladnou svobodu člověka...Nějaké myšlenky na kulturu pak člověka fofrem přejdou....

   • Viktor napsal:

    Teď ještě aby se dalo říci, že tu byl skutečný socialismus a měli byste pravdu. Tak to ale jaksi nebylo :-). Několikrát jsem již slyšel názor veteránů politických školení, kteří shodně tvrdili, že to, co jim říkali o komunismu a spol byly samozřejmě hlouposti, nicméně vše o kapitalismu byla pravda.....

 8. novapalo napsal:

  Som rád, že môžem hodnotiť situáciu v Čechách. Žil som 20 rokov v Prahe a za týchto 20 rokov som študoval a rozmýšľal a nakoniec som po príchode demokracie skoro ničomu nechápal. Preto teraz za demokracie poviem len veľmi jednoducho o Českej republike, čo Vás Čechov v blízkej budúcnosti čaká :
  - Nemecko už skoro zruší Benešové dekréty a budú chcieť vrátiť majetky a obsadiť ekonomicky Česko
  - Cigáni a islamisti sa budú hromadne sťahovať do Česka, aby vyciciavali ich finančný dôchodkový a sociálny systém
  - Západ (teda Nemecko) chce zlykvidovať Českú republiku, pretože je ich konkurentom vzhľadom na vzťahy na strednú Európu aj na Rusko
  - USA budú maximálne "demokraticky" tlačiť ČR do toho, aby budovali napr. radarový systém a iné vojenské zariadenia na území Česka, a teda v prípade vojny medzi NATO a Ruskom bolo Česko zničené skôr ako Nemecko a USA....... ha, ha. Západ skrátka chce, aby sme sa my somári Slovania pozabíjali medzi sebou....... ha, ha.
  Oni nám teraz zo západu dajú veľa peňazí a ziskov a ...... množstvo ilúzii ...... len aby sme sa pozabíjali medzi sebou.......
  Sme my Slovania skutočne takí tupci??!!

  • krysar napsal:

   Moc se nesměj, slováci jdou hned za námi :)

  • Definitiva napsal:

   V koloniálnom systéme anglosaso židovskej civilizácie sú malé národy odsúdené na vymieranie v otrokárskom režime. Dialo sa to s Veľkou Moravou a Slovenmi a to bola veľká krajina, stovky rokov na Slovenoch pracovali, snažili sa ich podmaniť. Vojenskou agresiou sa nedarilo, tak nastúpila politika Frankov a Byzancie, násilného kresťanstva, podplácania kráľov, podrazov a klamstiev. Poslúžili Nemci, Češi, Poliaci a Maďari, ku ktorým sa pridalo pôvodné obyvateľstvo Slovenov. Podarilo sa. Dnes sme kolóniou EÚ, výroba zdochla, poľnohospodárstvo produkuje suroviny pre Západ za najnižšie ceny v EÚ a dovážame otraviny a odpady.

   Treba si uvedomiť, že Biblický projekt je realizovaný tisícročia, tam boli položené základy sociálne parazitickej spoločnosti, ktorá na svete funguje dodnes. Dnes je Biblický projekt vnímaný ako svetová moc finančnej oligarchie, mafie, cirkvi, dedičnej moci = slušný názov pre kráľovské rody, udržiavajú sociálny parazitizmus na celom svete, zotročujú a vykrádajú národy. To, čo sa dialo so Slovenmi, dialo sa aj s Ruskom. Táto krajina za posledných tisíc rokov sa začala oslobodzovať spod jarma anglosaso židovskej civilizácie iba od nástupu Putina!

   Ak ste schopní vnímať dejiny desať tisícročia, tak dôjdete k záveru, že biela rasa, t.j. Slovano-Árijci zažívajú kultúrnu a fyzickú genocídu, že všetci západní Slovania žijú v koloniálnom systéme EÚ, ktorá je vazalom USA. USA sú zase vazalom fašistických sionistov na čele s Bush st. Malé štáty a národy nemajú šancu samostane žiť ako slobodné subjekty. Jediné riešenie je zjednotenie Slovanov na ideologickom princípe na Slovanskom princípe spoločnosti založenom na rodine, slobode jedinca, zodpovednosti jedinca= diktatúra svedomia, na spoločnom spravovaní spoločnosti, Slovanská demokracia, ktorá existovala dávno pred starovekým Gréckom, spločnosti, ktorá odmieta sociálny parazitizmus a všetky formy otroctva, spoločnosť, ktorá sa rozvíja, kde morálkou jedinca je profit spoločnosti a nie bankové konto jedinca.

   Takto zjednotené Slovanské štáty musia spolupracovať so svetovou mocnosťou, Ruskom, Čínou, BRICS, ktorých koncepcia spoločnosti je opakom sociálneho parazitizmu anglosaso židovskej civilizácie.

 9. zguriška zuzka napsal:

  Mala som 23 rokov, keď bola "nežná" a tiež som cinkala kľúčmi. A vôbec nebola nežná ale nesmierne krutá. Hlavne u nás na Slovensku po nástupe tatíčka Havla. Ľutujem, že som sa do toho klamstva nechala zatiahnuť. Bola to prachsprostá propaganda síl, ktoré chystajú nový svetový poriadok - či so mnou budete súhlasiť alebo nie. A už si to konečne uvedomujú aj obyčajní ľudia aj vo "vyspelej" Európe. Tak, ako v socializme aj teraz nemôžem slobodne vyjadriť svoj názor, lebo mňa aj moju rodinu ekonomicky zničia a o rovnosti šancí možno iba snívať. Dnešné Rusko nie je ZSSR pred 40-timi rokmi a v USA a na Západe nie je tá demokracia, ktorá bola pred 40-30-rokmi. Nemám pocit, že sa všetko zmení k lepšiemu.

 10. zguriška zuzka napsal:

  Ad. novapalo : úplný súhlas s Vašim názorom. Už viac ako 2014 rokov Germáni a Anglosasi bojujú o nadvládu v Európe proti Slovanom, o rozdelenie Slovanov a ich ovládnutie.
  Celá západná Európa žije v klamstve. Najprv (zhruba 3300 rokov pre Kristom)boli v Európe Slovania a obývali skoro celé územie Európy. Anlosasi, Germáni a iné dobyvačné kmene prichádzali do Európy až po nich. V génoch majú dobyvačnosť. Usadlé slovanské kmene im slúžili len ako zdroj potravín, kovoželeziarskych výrobkov a otrokov pre armádu a plodenie vojakov. Nepoznali ani nepoznajú usadlý spôsob života - orať, siať, chovať dobytok, zásoby v komore a pivnici. Vedia to len brať tým, ktorý to vyrobili. O pluhu sa dozvedeli a naučili sa s ním narábať až od Slovanov. Prečítajte si napr. knihu Viktora Timuru - Zamlčané dejiny. Nemusíte so všetkým v knihe súhlasiť, tak ako s tým nesúhlasím ani ja. Pravdivý je ale princíp knihy o usadlosti a duchovnej sile Slovanov a dobyvačnosti Germánov a Anglosasov a násilnej kristianizácii. Zaujímavá je kapitola o haploskupinách - krvné skupiny. Spolu z odtlačkami prstov a štruktúrou DNA je to nezameniteľný znak človeka. V spomenutej kapitole sa dokazuje to, čo som napísala vyššie. Tiež tam nájdete odkaz na nemeckú internetovú stránku, ktorá mapuje slovanské staroveké sídla na celom východe Nemecka od severu na juh. Smiešne sa javí, že všetky významné panovnícke rody odvodzujú svoju tisícročnú históriu od predkov, ktorí boli vlastne Slovania. Ľudia v západnej Európe sa na hodinách histórie neučia o Bazantskej ríši, iba o západnej časti rozpadnutej Rímskej ríše. Nedávno zostavila EU skupinu historikov, ktorá mala za úlohu napísať Dejiny Euópy. Učebnicu zostavili tak, že to bola vlastne história západnej Európy, o starovekom Grécku, Byzancii a Slovanoch tam nebola žiadna zmienka. Samozrejme - Gréci sa ozvali. A čo my Slovania? Sme ticho.
  Ale chcem sa vrátiť k téme. Ak by sa Putin nechal vyprovokovať k otvorenému vojenskému konfliktu, tak by bomby padali na územie Poľska, Slovenska, Česka, Maďarska, max. Rakúska. Tvorili by sme tak nárazníkovú zónu pre Nemecko a Francúzsko. A tí by boli zas z obliga.
  Po 25 rokoch je to horšie než zlé.

 11. kurt napsal:

  já vyšel v 89 do ulic, aby celý zapíčený komunismus chcípnul a už nikdy neobživnul. To, že to co přišlo má k demokracii skoro stejně daleko je druhá věc. Současný režim je stejný sajrajt jako komunismus jen v jiných aspektech. Přestěhovali jsme se z bláta do louže, akorát, že ta louže je vyhřátá od slunce. Ale je to pořád louže.

  • Contumax napsal:

   Kurt
   Jo souhlas, akorát to bylo zabalený " v zápaďáckým pozlátku " .....
   Tváří se to jako ctnost ale je to opak, bílá je černá, hořké je sladké, den je noc a noc je den ....
   O ctnosti v životě neslyšeli, nevědí co to je, a ani nevědí co to znamená...

 12. kurt napsal:

  Jo a platy na Západě nejsou 5x větší (jen když to porovnáme přes směnný kurs a navíc 4000€ rozhodně nemá každý, běžnější jsou platy kolem 2000€) resp. oni si rozhodně nekoupí 5x více zboží, protože mají jinou strukturu nákladů. Např nájmy jsou venku několikanásobně vyšší. Takže porovnáváno spotřebním košem, který tady posledně tolik lidí, kteří o tom nic nevěděli, napadalo, jsme životní úrovní v průměru na cca 60-70% průměru starých zemí EU

 13. JARIS napsal:

  Vzpominam na konec 70. a zacatek 80.let, jak se zivotni standart rapidne snizoval. Spousta veci nebyla k dostani nebo byla pod pultem ci pro zname za nejaky ten baksis. Stale se neco shanelo a o trapne socialisticke propagande nemluve. Pomalu se vse zacalo bortit. Podstata veci ovsem byla, ze Ceskoslovensko vse vlastnilo a to je velice dulezity fakt. Proc tehdejsi vlada neinvestovala do modernizace prumyslu a vubec ekonomiky, to bych se jich dnes rada zeptala. Misto toho nechala kola ceske ekonomiky kompletne zadrit a odesla v pokoji od valu. Kdyby totiz bylo tenkrat vseho dostatek a volne cestovani i do zapadnich zemi, sametova revoluce by se nekonala. Lidi tenkrat byli nastvani a nespokojeni a chteli radikalni zmenu. Meli dost te falesne 'sovetske' propagandy, kde se snoubila bida s nouzi. Neni divu, ze silhali po zapadnim stylu zivota. Netusili, ze Ceskoslovensko zustane ozebracene a vlastne prodano do otroctvi Eurosajuzu. Havel je vlastne vlastizradce, ktery otevrel brany dokoran 'zahranicnim investicim', lidove receno zlodejum a vekslakum. Holt se ucime tou tezkou cestou. Neni vsak vsem dnum konec. EU se rozpadne a zacne se nanovo. Potrebuje to jen chytre a schopne Cechy.

  • kurt napsal:

   přesně tak ty bolševické sentimenty tady jsou děs.

   • Divenka Prostá napsal:

    MĚLI JSME, ALE UŽ NEMÁME!
    Vyspělé zemědělství, které uživilo národ
    Světoznámé sklářství a porcelánky
    Levný benzín a naftu
    Bezplatné zdravotnictví a školství
    Vyspělý strojírenský průmysl
    Levnou hromadnou dopravu
    Textilní a kožedělný průmysl
    Kulturu a sport pro všechny
    Levné a zdravé potraviny
    Levnou elektřinu a plyn
    Levnou pitnou vodu
    Keramický průmysl
    Práci pro všechny
    Bezpečné ulice
    Sociální jistoty (víte vůbec co to je?)
    Levné bydlení
    Levné služby

    NEMĚLI JSME, ALE UŽ MÁME!
    Nezaměstnané
    Žoldáky v zahraničí
    Tuneláře a bílé koně
    Novodobé zbohatlíky
    Rozkradenou republiku
    Bezdomovce a žebráky
    Státní dluh 1,7 bilionu Kč
    Strach z toho co přijde
    Stoupající kriminalitu
    Morálně zdevastovaný národ
    Nemorální příjmy-malé i velké
    Sebevrahy z existenčních důvodů

    To přineslo 24 let od listopadu 89. Pravda a láska zvítězila!

    • Jan Jinsky napsal:

     Vyspělé zemědělství, které uživilo národ - pravda
     Světoznámé sklářství a porcelánky - důvodem zániku byla Čína, nikoli převrat
     Levný benzín a naftu - v přepočtu na tehdejší a nynější plat je dnes nafta a benzín dostupnější
     Bezplatné zdravotnictví a školství - stejné jako dřív.
     Vyspělý strojírenský průmysl - ten co nestačil s dechem na konkurenci?
     Levnou hromadnou dopravu - pravda
     Textilní a kožedělný průmysl - dtto s Čínou
     Kulturu a sport pro všechny - máme i nadále
     Levné a zdravé potraviny - za potraviny se dnes utratí méně procent platu než v roce 89
     Levnou elektřinu a plyn - a k tomu smogu všude plno
     Levnou pitnou vodu - pravda
     Keramický průmysl - dtto s Čínou
     Práci pro všechny - a k tomu platy super nízké, nízkou produktivitu a všeobecné zaostávání
     Bezpečné ulice - pravda
     Sociální jistoty (víte vůbec co to je?)- jo, jo všichni stejně a pěkně se stádem
     Levné bydlení - na které se čekalo +ř let v pořadníku
     Levné služby - jaké služby??

     NEMĚLI JSME, ALE UŽ MÁME!
     Nezaměstnané - pravda
     Žoldáky v zahraničí - viz vojáci v Lybii, na Kubě atd
     Tuneláře a bílé koně - korupce byla a možná větší než dnes
     Novodobé zbohatlíky - měli jsme místo toho komunistické pohlaváry co si taky nakradli
     Rozkradenou republiku - zato byla na huntě. Podinvestovaná, rozvoj nula, zaostávání
     Bezdomovce a žebráky - na žebráky za socíku si pamatuju
     Státní dluh 1,7 bilionu Kč - zato podinvestovanost a zaostalost
     Strach z toho co přijde - jak kdo
     Stoupající kriminalitu - ona ta kriminalita už +é let klesá
     Morálně zdevastovaný národ - to je věc názoru. Nemyslím si, že tiché nadávání za socíku bylo důkazem morální velikosti
     Nemorální příjmy-malé i velké - a co je na tomhle špatně? Kdo se snaží ten má víc než ten co se nesnaží. Je fakt, že je to nespravedlivé k nemocným, ale to za socíku bylo to samé
     Sebevrahy z existenčních důvodů - pravda

     • Divenka Prostá napsal:

      Vy jste doopravdy maloměšťácký čecháček - skalní volič odSTOP09. Takoví jako Vy se mi přímo hnusí a opovrhuji.Pokud se budete chtít pouštět do nějaké polemiky, a ještě při tom psát, budete muset nějaké to školství navštívit a alespoň se seznámit s existencí toho, co chcete kritizovat, jinak se může stát, že budete pouze a jen bezmyšlenkovitě oponovat. Jako vždy doposud.
      Kontrolní otázka: kdy Češi víc válčili – za komunistů anebo za kapitalistů? Kdy se o zákonech platících na území Čech a Moravy víc rozhodovalo v cizině- tehdy anebo nyní? Kdy byly české země víc závislé na ekonomických rozhodnutích a nařízeních z ciziny – tehdy anebo dnes? Kdy vláda na území Čech a Moravy víc korespondovala se zájmy obyvatelstva, budoucnosti ekonomiky, dalščích generací etc? (Proč jsou stát i obyvatelstvo dnes – po pouhých 25 letech tolik zadluženy, když státní majetek byl z převážné části zprivatizován? Jak je to vůbec možné a proč jsou na tom s dluhy podobně i tradiční západní země?) Prostě si přiznejme. Jedna diktatura byla nahrazena jinou diktaturou. Diktatura jedné strany byla nahrazena globální diktaturou nadnárodního kapitálu se vším všudy co k tomu patří v ekonomické, politické, vojenské a bezpečnostní oblasti, kultury, ideologie, sociální sféry etc. Na astronomicky rostoucí dluh a cizí účet (otroků v „rozvojových“ zemích, plundrování jejich přírodního bohatství, pracovní síly) s vládou lichvářů není problém vytvořit „zázrak“. Problém je pak ten účet za ten „zázrak“.
      Kontrolní otázka: nebyl nakonec ten „vnitřní dluh“ se sociálními jistotami a postupným zlepšováním životní úrovně, bezpečností a mezinárodním „pacifismem“ lepší než nynější stupňující se válčení a zrychlující se zadlužování a zbídačování s perspektivou bankrotu a násilí? Vládu nacistů a komunistů už jsme tu měli. Teď přichází čas vlády globálního neoliberálního fašismu. A hloupých nastrčených tro(t)lů typu jinsky.
      Dnes ksme satelity spojených států, jsme jejich vazaly. Po pravdě řečeno, jinak to ani neumíme již stovky let. Jsme takový malý nárůdek ve středu Evropy. Vcelku loajálně naši předci pokládali před sty lety své životy za nejjasnější mocnáře, císařpány a jejich rodiny, Franze Josefa, řečeného „Procházka“ a blahoslaveného Karla I. Dnes nejsme moudřejší, jen symboly, za něž budeme umírat, se změní. Loajálnost našich předků klesala až s prodlužující se válkou. Po slibu tehdejšího prezidenta spojených států Wilsona formulovanému ve čtrnácti bodech a podpory osvobození ze „žaláře národů“ s autonomií pro národy Rakouska-Uherska, se přiblížila nule. Rakousko i díky tomu válku prohrálo a my jsme dostali svůj „samostatný“ stát. Tato „samostatnost“ se ukázala být naprosto iluzorní takřka přesně po 20ti letech. Nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem, v tomto případě nad naším členstvím v NATO, a raději začít něco dělat. Heslem naší doby by mělo být vystoupení z tohoto agresivního vojenského paktu. Je to naše povinnost vůči těm, kteří, když to neuděláme, zemřou. Naše vystoupení možná podnítí další národy a země a stane se největší charitativní a humanitární misí všech dob. Je za minutu 12. Až odbude dvanáctá, atomový mrak zahalí oblohu, a už to nepůjde. Před více než sto lety bylo mírové hnutí mnohem silnější než dnes. Mezi hlavní aktivisty patřila i rodačka z Prahy, baronka Bertha von Suttner, rozená hraběnka Kinská. Tato pacifistka a spisovatelka, autorka románu „Odzbrojte“ dokonce v roce 1905 obdržela Nobelovu cenu za mír. Přesto to bylo málo a první světová válka začala pár dní po její smrti. Nedožila se tedy toho, co předvídala, před čím desetiletí varovala a proti čemu bojovala a zasvětila svůj život. Někteří „mírotvorci“ mezi které původně patřil i její přítel Alfréd Nobel, se domnívali, že míru bude dosaženo vymýšlením nových strašnějších zbraní a zvýšeným zbrojením jako odstrašujícího prostředku. Tyto úvahy a teorie se ukázaly jako mylné. Míru se dosahuje mírem, dobra dobrem. Žádné dobro nelze šířit špatnými prostředky. V našem případě je nutné zřeknout se účasti na loupežení a vraždění organizovaném našimi „spojenci“ a místními jinskými. Chceme-li žít.

     • Krysar napsal:

      A Honzíčkova "pravda" vycházejíc z židohavlovského odpadu - za vše může Rusko a China - to jsi tu už dlouho Honzíčku ... nepsal.

     • Jan Jinsky napsal:

      Divenko, o zakonech se jednoznacne rozhodovalo vic v zahranici za dob SSSR. A dneska je ta budoucnost vyrazne lepsi. Atomova valka a kolaps civilizace panikari hlasaji uz desitky let a ono furt nic - nastesti.
      Bud si socialosmus nezazila nebo se ti ted vede hodne spatne. Jinak to tvoje obhajovani byvaleho rezimu nechapu...
      A opovrhovat mnou muzes, to je tak vsechno co muzes delat :o)

     • Jan Jinsky napsal:

      Kdepak Čína ani Rusko za to, že je to u nás teď lepší než v roce 89 nemůže. To si mně špatně pochopil Krysaři :o)

 14. martin bareš napsal:

  contumax. kde jsu ty časy kdy.... palec nahoru

  krysar: dík za doplnění.
  Já jen doplňuju, že komunismus tady žádný nebyl, to je jen idea jako např. liberální společnost jak ji představoval Liberální institut s jistý pracovníkem Klausem (seděli poblíž žižkovský Viktorky) a propagaci jim dělal ČR v zač. devadesátých let.
  Proti tomu je socialismus, který tady 40 let vydržel a doplatil na světové hrátky mocných a zkostnatělost našeho vedení, ráj.
  Liberální institut servíroval lidem lahůdky jako: když všichni budou něco vlastnit, tak budou všichni štastní. To znamená v realitě, že ani zrnko rýže nepropadne na zem někudy, kde by to nikdo nevlatnil (rozuměj: blbej stát). A tak dále. Několik těhle pětiminutovek jsem při ranním vstávání zaslechl, když jsem si pouštěj ještě rádio a dělal rozcvičku - hmed jsem se rozdýchal, když jsem to slyšel. I tehdejší redaktoři, kladeči otázek, se divili.

  Ti fšichni, co kakají na minulý režim, zvouce jej komunistický, jsou zkrátka blbí, neznaje základy ekonomie. Ale hlavně že jsou IN.

 15. Divenka Prostá napsal:

  Co že jsme to chtěli, zvítězí někdy Pravda a Láska nad „pravdoláskou“? Je to vůbec možné, když všechno jistí „Ministerstvo pravdy“ – média v moci SYSTÉMU? Tušili jsme před čtvrtstoletím, o co novému systému jde? Jen jedno je dnes jisté: Systém s názvem „Elitáři všech zemí, spojte se“, si může po 25-ti letech blahopřát. A co my – řítíme se jako uvařená žába do totality podle Orwella? VÁLKA JE MÍR, SVOBODA JE OTROCTVÍ, NEVĚDOMOST JE SÍLA – tak by mělo znít heslo oslav pádu jedné totality a nástupu nové. Evropská unie je spolkem států, sloužících zájmům USA a s územím pro základny NATO. Ukrajina je prostředkem odříznutí Evropy od Ruska a umocnění její závislosti na USA a tím záchrany dolaru. Rusko je ostrovem normálnosti ve světě likvidace křesťanství, rodin a prosazování homo vztahů s dětmi ve vlastnictví úřadů a v pěstounské péči. Rusko má prezidenta, který nejde na ruku americkým zájmům jako Jelcin, proto vadí. USA jsou před bankrotem a i pro vlastní už budují ze své země policejní stát. Maďarsko a Orbán jsou v hledáčku škůdců amerických zájmů. Česko oslavuje Havla, kritizuje Klause, raduje se z puče na Nečase a teď táhne proti Zemanovi. A celý ten vývoj jistí už 25 let „Ministerstvo pravdy“ – média. Evropa je spolkem států, sloužících zájmům USA s územím pro základny NATO. Od roku 1989 se neděje nic jiného, než že se buduje nová totalita s centrálou v Bruselu místo centrály RVHP v Moskvě. Rozdíl je v tom, že zatímco RVHP sloužila sovětským zájmům, EU slouží americkým zájmům. Rozdíl je dále v tom, že zatímco minulá totalita zohledňovala zájmy nějakých 80-ti procent lidí, nová totalita zohledňuje jen zájmy několika procent lidí (tzv. elit). EU je prostředkem USA, jak ovládnout Evropu pro své zájmy a výsledným efektem má být Transatlantická unie, která umožní americkým korporacím (elitářům) dělat si v Evropě co chtějí. EU není hospodářský spolek, EU je politický zájem USA. Kam se hrabe ztráta suverenit evropských států z dob RVHP na tu současnou pod vlajkou EU! Po roce 1989 byly všechny státy rozloženy, aby byly následně spojeny v EU, s výjimkou jednoho – Německa. Dnes máme silné Německo a Merkelovou, díky nímž EU skáče tak, jak USA pískají. A jak píská EU, tak skáčou všechny státy Evropy , dnes už jen protektoráty Německa, potažmo USA. Evropě byla přiřazena role zachránce dolaru a politik, který tomu nejde na ruku, má smůlu, způsob jeho likvidace se vždycky najde a volby jsou jen fraška. Snad nejvýrazněji je úspěch SYSTÉMU viditelný v tom, jak všude, kde kdysi byla vojska Varšavské smlouvy, jsou dnes základny NATO.

 16. Patrik napsal:

  Ďakujem, za "úžasné" pravdivé komentáre... Nemôžem dodať viac, ako len že nám všetkým Slovanom držím palce... a nielen Slovanom samozrejme, ale každému dobrému človeku na tejto planéte, aby sme sa spamätali, zvrhli tých zmagorených debilov z elitných kresiel a učinili tento svet konečne šťastný a krásny bez rozdielu kto, čo, ako... Láska nám v tom pomáhaj...

 17. Marq Deharse napsal:

  Na Europortálu někdo uvedl,že 2/3 z dotázaných se má dnes
  lépe než před 25 lety.Náš dluh je dnes 1600 000 000 000Kč
  a opět vzroste o 100 miliard, protože MF pan Babiš s tím
  nic neudělá.Takže za 4 roky budeme dlužit 2 bilióny.Státní
  majetek byl rozkraden/zprivatizován,případně restituován
  církvím,kolaborantům,Židům. Spořící účty cca 2%,z toho asi
  nezbohatnete, ale můžete si půjčit na cokoliv za cca 15%.
  Jak z té dlouhodobé pasti ven.ČNB(Singer)vám nepomůže.On
  s platem cca 400 Kč/měs tak maximálně devalvuje korunu o
  dalších 7%,takže vás všechny bez rozdílu okrade jako před
  rokem. Singr,poslanci,senátoři,soudci,ministři to přežijí.
  V příštím roce si všichni chtějí přidat.Poslanci 20 tisíc
  a důchodci si také polepší v průměru o tři stovky, což je
  bomba,protože 45 Kč od Kalouska byla urážkou všech občanů
  této země. Nakonec vám všem (2/3)co se daří doporučuji,
  zopakujte si trojčlenku,velkou násobilko,smíšené zlomky a
  poopravte své názory. To co vás čeká nevypadá růžově.

 18. zguriška zuzka napsal:

  1.Len oprava faktov - v roku 1989 neskončil komunizmus ale socializmus. Ku komunizmu sa nedopracoval ešte ani jeden štát na svete. Viď. odborná literatúra.
  2. súhlasím - predtým sa 80% ľudí malo dobre, teraz 20%
  3. súhlasím - keby socialistické štáty dovolili ľuďom ísť do zahraničia ako to bolo za Juhoslávie, nemuselo dôjsť ku revolúcii. Časť by ostala na západe. A čo by sa stalo? Nič.
  4. tí, čo si za tých 25 rokov nakradli milióny, si tými peniazmi tak upevnili moc, že sú neohroziteľní. Kúpia si policajtov, súdy, prokuratúru. A to považujem za problém.
  5. vy ktorí hovoríte o "sentimente za socíkom" - prosím skúste sa od toho pojmu odosobniť a pozrieť triezvo na vec - to nie je sentiment, ale častokrát konštatovanie faktu. Viem o čom hovorím, lebo viem porovnať čo bolo a čo je. V 1989-om som mala 23 rokov, vedela som niečo o daniach, pamätám si ceny, podporu bývania atď. Tiež súhlasím s Jaris.

  • Jan Jinsky napsal:

   Tak to jsme skoro stejně staří. Taky si tu dobu pamatuju. Podpora bývania byla taková, že se v pořadníku čekalo 15 let a koupit byt v podstatě nešlo. Ceny byly nižší, ale průměrný lat byl pod 3000 Kčs.
   Prostě tohle jsou vzdechy minoritní části obyvatel po tom, jak bývávalo dobře. Naštěstí je takových fakt výrazná menšina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!