Grillo v Itálii běsní: „Nejsme ve válce ani s ISIS ani s Ruskem, ve válce jsme s Evropskou centrální bankou“ (video)

Beppe Grillo – vůdce italského Hnutí pěti hvězd - začne příští týden v Itálii sbírat podpisy s cílem vyhlášení italského referenda o opuštění eura, „co nejdříve to bude možné,“ zrovna tak, jako se to udělalo v roce 1989. Jak Grillo řekl v tomto krátkém, ale úžasném klipu BBC: „Opustíme Euro a zboříme ten systém bankéřské chamradi.“

S tím, jak za tímto plánem jsou už zřejmě dvě třetiny parlamentu, tak Grillo vykřikuje: „Vždyť už umíráme, tak přeci potřebujeme pro tuhle Evropu, která se stala noční můrou, nějaký Plán B – a ten my realizujeme,“ a běsní, že „nejsme přeci ve válce ani s ISIS ani s Ruskem! Ve válce jsme s Evropskou centrální bankou,“ to ta nám uloupila naši suverenitu.

60 sekund brutální upřímnosti o tyranii nad Evropou…

Beppe Grillo dnes také řekl…

Pro mě a pro Italský lid je nejvyšší čas udělat něco, co se mělo udělat už dávno: skoncovat s vámi, co dřepíte na tomhle místě, to vy jste bez jakéhokoliv oprávnění ty vlády zneuctili a nahradili jak je, tak demokracii náhražkami. Vy jste nejapná sebranka, co je nepřítelem jakéhokoliv dobrého vládnutí; jste jen banda ubohých žoldnéřů, vy stejně jak Ezau zaprodáváte svou zemi za misku kašičky a jako Jidáš zrazujete Boha za trochu penízků. Zůstává ve vás alespoň špetička cti? Vy odpadlíci od lidstva? Existuje nějaká neřest, která by vám nebyla vlastní? Zlato a „žrádlo“ jsou vašimi bohy. HDP je vaším zlatým teletem.

Vypakujeme vás v tom okamžiku, kdy Itálie uteče z Eura. To půjde udělat! Dobře víte, že Hnutí pěti hvězd (M5S) začne sbírat podpisy pro lidovou zákonodárnou iniciativu – a pak – díky naší přítomnosti v parlamentu spustíme poradní referendum, jako k němu došlo při vstupu do Eura v roce 1989. Tak to udělat lze! Vím, že vás to děsí. Zhroutíte se jako domeček z karet. Roztříštíte se na maličké střepy jako křišťálová váza. Bez Itálie v Euru to bude konec tohohle vyvlastňování národní suverenity po celé Evropě. Suverenita přeci patří lidu a ne nějaké ECB, ani nepatří Trojce či Bundesbance. Národní rozpočty a měny se musí vrátit pod Státní kontrolu. Neměly by být pod kontrolou komerčních bank. Nedovolíme, aby nám škrtili naši ekonomiku, ani aby se z italských pracujících stali otroci ke splácení lichvářských úrokových sazeb evropským bankám.

Euro ničí italskou ekonomiku. Od roku 1997, kdy Itálie navázala hodnotu liry na ECU (což byla podmínka, která na nás byla uvalena, abychom mohli vstoupit do eura), tak se italská průmyslová produkce propadla o 25%. Stovky italských společností byly prodány do zahraničí. To jsou ty společnosti, které utvářely naši historii a image „Made in Italy“.

*  *  *

Jak se dost věcně ptá Martin Armstrong

Od zavedení eura se všechny ekonomické parametry zhoršily, řekl tento zakladatel hnutí pěti hvězd v Itálii a má v tom naprostou pravdu. Samotná konstrukce Eura je katastrofální. Už to nijak nelze opravit. Překročili jsme hranici, za kterou už není návratu. Říká Beppe, který teď volá po referendu o vystoupení z eura. Zavraždí ho snad Brusel? Je nepravděpodobné, že by Komise EU takovéto hlasování dovolila.

*  *  *

Články o vzestupu aktivitě Hnutí pěti hvězd:

Itálie je ve válce s Evropskou centrální bankou

V Itálii začala revolta velké Liry

Jak politika sociálních médií Beppe Grilla vzala Itálii ztečí

Politická slepá ulička zrozená z italských voleb. Zkorumpovaná mocenská elita EU už má protivníka

Itálie se přidává k euroskeptickému vzepětí

Beppe Grillo: “Itálie je de facto už venku z eura”

Poznámka: V Evropském parlamentu je Hnutí pěti hvězd Beppe Grilla nejsilnějším partnerem britské UKIP vedené Nigelem Faragem, které spolu a s některými dalšími, jako jsou naši Svobodní zastupovaní Petrem Machem, v EU parlamentu tvoří seskupení Evropa svobody a demokracie.

Poznámka překladatele na okraj: Donedávna, když jsem dal do Googlu „Beppe Grillo images“, tak se mi objevila obrázková galerie. Teď musím jeho obrázky hledat po článcích, ale v obrázkových sestavách od Googlu už nejsou.

Vyšlo na Reformy.cz

Submitted by Tyler Durden on 11/14/2014 12:10 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-11-14/italys-grillo-rages-we-are-not-war-isis-or-russia-we-are-war-ecb
17 Komentářů k Grillo v Itálii běsní: „Nejsme ve válce ani s ISIS ani s Ruskem, ve válce jsme s Evropskou centrální bankou“ (video)

 1. vlad napsal:

  A co my?

 2. JARIS napsal:

  System EU jako kolnizatota mi lezi v zaludku od sameho zacatku. Slo o zlikvidovani samostatnych statu a jejich suverenity pod hlavickou tajne loupeze vsech evropskych zemi. Mozna Nemecko melo a ma z toho benefit. Konecne se nasel clovek, ktery ma moznost 'vypustit ten rybnik'plny bahna. Drzim mu palce. Jestli se to Italii podari, EU tres se a bankeri s ni! Vznikne dominovy efekt jinych statu, ktere uz davno prokoukly jejich spinavy podraz.

  • JARIS napsal:

   vzala jsem si bryle a opravuji... kolonizatora

  • Rolf napsal:

   Je vidět, že o základních ekonomických principech nevíte vůbec nic.

   • JARIS napsal:

    Myslite? A jakou tedy SOS ekonomickou spasu navrhujete Vy pro ten prohnily Eurosajuuz, ktery sotva stoji na hlinenych nohou! Dluhy, ze je sklada do homoli a prenasi je z kouta do kouta. Evropa se svymi samostatnymi staty existovala spokojene po staleti i bez ozdobne snerovacky zvane EU.

 3. vlad napsal:

  Pro všechny diskutující: prosím neodpovídejte na debilního trolla Kolemjdouci, Jinského. Jen jim tím přispíváte na žold. Každá odpověď je mu započítána. Chápu, že Vás jeho názory musí naštvat, ale zkuste být nad věcí. Přeci mu nebudem přispívat na jeho plat debila a zaprodance.
  Já už to zkoušel s ním vést dialog. Nejprve jsem si myslel, že to je to jen vypatlanec našima masmediama. Není. Každá diskuse s ním nevede nikam, ale má za to žold. Ono na něj jednou taky dojde, ale teď diskuse s ním má jen cenu jeho žoldu. Děkuji všem
  Pro uklidnění.... na všechny svině se už někde vaří voda

  • Rolf napsal:

   Proč se jich bojíte?

   • JARIS napsal:

    Ekonome Rolfe, nikdo se vas neboji. Jen tady zbytecne marite cas jinych.

   • Jan Jinsky napsal:

    Já bych taky neřekl, že se mně tu někdo bjí. Spíš jim jde na nervy, že jim trochu zpochybňuji jejich představy o světě.
    Podle toho, co jsem tady přečetl, hlavně v diskusích by svět měl vypadat následovně:
    - ČR by měla být nezávislá a velmi silná země
    - přistěhovalci by měli odejít
    - Poláci a Židé si zaslouží vyvraždit
    - vlastnictví by mělo být alespoň ze 70 procent státní
    - kdokoli by nesouhlasil, byl by zavřen, zastřelen popřípade ubit lopatou

    Poté by se u nás dařilo skvěle a byli bychom konkurenceschopnou zemí, se kterou by byla radost obchodovat.
    protože v tomto názoru spatřuji jistá negativa, tak s ním nesouhlasím - a oni mně za to nemají moc rádi :o)) Omluvám se všem, kteří mají normální názory. Ale rozhodně ne Dívence, Calembredainovi, Vladovi a Definitive - to je tady takove to "hardcore"

 4. vlad napsal:

  Pro diskutující......dík, že nereagujete

  • Jan Jinsky napsal:

   připojuji se k poděkování. POkud někdo chce diskutovat, budu rád. Pokud chce nadávat a vařit vodu na svině, pak mlčte, děkuji moc :o))

 5. mar napsal:

  Beppe Grillo si to představuje příliš jednoduše.Rozejít se s Eurem neznamená rozejít se se západním finančním blokem, jehož je ECB představitelkou. I nám ECB diktuje bez ohledu na korunu. I tak budou následovat sankce EU, snižování ratingu a jiné donucovací prostředky. Vysoce zadluženou Itálii snižování ratigu tvrdě zasáhne.

  Opustit západní finanční blok je hodně velké sousto i pro Putina. A to Rusko není předluženou zemí a má rozsáhlé nerostné bohatství. Vezměte si např. rušení platebních karet, konfiskace účtů vybraných osobností, obchodní sankce, bankovní sankce apod.

  • Jan Jinsky napsal:

   Ono jde hlavně o to, že Euro opustit lze, ale obchodní partnery těžko. Takže je to o provázanosti ekonomiky. Jestli budou mít liru nebo Euro není až tak zásadní.
   Mohou potom dělat nezávislou měnovou politiku a oslabit měnu, aby bzli více konkurenceschopní. Ale zázrak to nepřinese.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!