Ukrajina boří rekordy v prodeji dárcovských orgánů

Na ukrajinských elektronických fórech a vývěskách se objevuje množství nabídek prodeje vnitřních orgánů. Ukrajina se stala světovou jedničkou v počtu nabízených ledvin, částí jater, kostní dřeně a krve řídkých kombinací „krevní skupina – Rh faktor“. Poprve za mnoho let množství nabídek vnitřních orgánů převyšuje poptávku po nich.

Tato medincínská senzace obrátila pozornost na příslušný ukrajinský trh potenciální kupce z celé řady cizích zemí. Zejména fórum Ukrkommerce.com od začátku letošního listopadu publikoval 20 inzerátů s nabídkou poskytnutí těch či jiných vnitřních orgánů. Inzerátů lidí, kteří chtějí takové „zboží“ koupit, je na stránkách 3x méně.

Lidé nabízející své orgány na prodej jsou na pokles ceny průměrně o 30 – 40 % připraveni. Jsou i tací, kdo navrhují získání například ledviny za cenu řádově nižší, než je na „trhu“. Hlavní důvod snížení cen je spatřován v zadluženosti vůči bankám na pozadí ekonomické krize a ztráty pracovních míst.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20141113/1011157751.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!