Brutální zásah Policie ČR proti aktivistce Věře Řezníčkové – kdo má pravdu?

Včera 15.11.2014 kolem 16h odpoledne došlo v Praze nedaleko Hradčanského náměstí k zadržení, kolapsu a následnému odvozu na pohotovost aktivistky Věry Řezníčkové. Jela autem odvézt materiály k petičnímu stánku na Hr. náměstí. Prostor však byl uzavřen z důvodu církevních obřadů a Policie ČR jí nedovolila vjezd autem.

Následně došlo k diskuzi na téma ústavních práv a po cca 20ti minutách, kdy byla Věra Řezníčková neústupná ve svém požadavku uvolnění průjezdu, se členové Policie ČR rozhodli ji vytáhnout z auta násilím. V.Ř. následkem zákroku a vzhledem ke slabšímu zdraví ztratila vědomí. Přivolaná záchranka ji pak odvezla na pohotovost. Tam se za několik hodin vzpamatovala a večer se na vlastní žádost rozhodla s několika modřinami vrátit domů.

Vzhledem k tomu, že na místě nebyla sama, ale s doprovodem přátel a známých, kteří měli k dispozici kameru a fotoaparát, tak se celou situaci podařilo natočit na kameru a nafotografovat. Během dneška se objevily tyto záběry i na TV NOVA:

http://tn.nova.cz/clanek/drsne-video-rozdelilo-cesko-vyrvali-ji-z-auta-a-ona-omdlela.html

Reakce veřejnosti jsou rozporuplné. Většina komentuje a hodnotí zákrok Policie ČR jako adekvátní. To jsou však lidé, kteří s velkou pravděpodobností Věru Řezníčkovou vůbec neznají a tedy ani nechápou.

Angažovala se dříve v aktivitách Holešovské výzvy a nyní pomáhá s organizací pražského Anti-majdanu. O tom, jak je náš společenský systém zkažený, toho ví opravdu hodně a dle svých možností pomáhá s různými aktivitami, které by mohly situaci alespoň trochu napravit.

A jakožto Beran je tvrdohlavá a neústupná a když je přesvědčena o své pravdě, tak je schopná jít až do tvrdého střetu. To, že lidé v naší zemi včetně lidí ve státních službách včetně Policie ČR už dávno ztratili jakoukoliv soudnost pro slušné, rozumné a čestné chování, je nepopiratelný fakt.

Fakt je ten, že kdy Věra Ř. uposlechla výzvy Policie a na místo došla pěšky spolu s ostatními, tak by k ničemu nedošlo. Fakt je také ten, že kdyby Policie umožnila průjezd, tak by se také nic špatného nestalo.

Jenže: Divíte se, že člověk, který toho v životě už opravdu hodně zažil a moc dobře ví, co se v této zemi děje, už si nenechá srát na hlavu od nějakých debilů v uniformě?

Já ne.

Fotogalerie: http://nwoo.rajce.idnes.cz/Vera_Reznickova_brutalne_napadena_Policii_CR_-_15.11.2014/
176 Komentářů k Brutální zásah Policie ČR proti aktivistce Věře Řezníčkové – kdo má pravdu?

 1. Jan Plecháč napsal:

  To je horší jak za komunistů.
  Zamindrákovanej člověk v uniformě, asi by potřeboval ústavní léčbu. Ubožák

  • Martin23 napsal:

   Naprosto jasná věc. I dobrá myšlenka, když ji provádí blbec, dopadne špatně. Ačkoliv jsem proti pravdoláskám,proti Kyjevu a majdanistům, tak ta paní mlela totální sračky. Pakliže někdo nechápe, že ikdyž veze petici, tak musí dodržovat například dopravní předpisy, tak bohužel. Ta arogantní paní prodělala duševní záchvat a kolem ní byla skupina pitomců, která ji v tom podpořila. Trapné a ostudné. Svobodu si lidé nemohou plést s anarchií. Toto video pak u soudu bude jasný důkaz proti ní. Postup policie by naprosto v pořádku.

   • iveta.malá napsal:

    To se hodně pleteš, ústava je nadřazená zákonu o Poblicii. „Pomáhat a chránit“ v tomto případě mělo znamenat vyčlenění skupiny poblicistů k doprovodu auta (-k vyložení věcí, co paní požadovala), nikoliv vyvléčení ženy v pokročilém věku poměrně brutálním způsobem z auta. Bohužel, někdo stále nechápe, že v listopadu 89 jsme demonstrovali za Poblicii s lidskou tváří.

    • Martin23 napsal:

     Pokud v Ústavě naleznete, že při převozu petičních archů nemusíte dodržovat pravidla silničního provozu či pokyny policie, tak klidně dejte vědět. A nemusíte být přitom osobní, agrsivní a sprostá.

     • krysar napsal:

      Stačí toto inteligente:

      Odstavec předpisu 273/2008
      Zákon č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky
      § 48
      Zajišťování bezpečnosti chráněných objektů a prostorů
      (1) Policie zajišťuje bezpečnost chráněných objektů a prostorů. Rozsah zajišťování bezpečnosti stanoví na návrh policejního prezidenta ministr v závislosti na bezpečnostní situaci a možné míře ohrožení.
      (2) Chráněným objektem a prostorem se rozumí objekty a prostory zvláštního významu pro vnitřní pořádek a bezpečnost, o nichž tak rozhodne vláda; chráněným objektem a prostorem se rovněž rozumí objekty a prostory, pro které taková ochrana vyplývá z mezinárodní smlouvy.
      (3) Za chráněný objekt nebo prostor se považuje rovněž objekt nebo prostor, který nesplňuje podmínku podle odstavce 2, po dobu trvání jeho bezprostředního ohrožení. Policie zajišťuje ochranu takového objektu nebo prostoru po nezbytnou dobu. O zajišťování této ochrany rozhoduje policejní prezident, a pokud věc nesnese odkladu, policista provádějící úkon.
      (4) Při zajišťování bezpečnosti chráněného objektu nebo prostoru je policista oprávněn
      a) zjišťovat důvod vstupu osoby do objektu nebo prostoru,
      b) zjišťovat totožnost vstupující nebo vycházející osoby,
      c) provést prohlídku vnášené nebo vynášené věci,
      d) zastavovat vjíždějící nebo vyjíždějící dopravní prostředek a provést jeho prohlídku,
      e) provést prohlídku vstupující nebo vycházející osoby,
      f) na dobu pobytu osoby v objektu nebo prostoru jí odebrat zbraň.

      A teď mi pověz kde tam je odstavec o zákazu vjezdu/vstupu! Fízl má právo pouze kontroly totožnosti a prohlídky osoby/vozu, ale nemá právo zakázat vstup/vjezd, pokud by však prostor nebyl označen zákazem vjezdu/vstupu, což NEBYL!!! Tento zákaz vstupu/vjezdu uděluje dopravní inspektorát a vlastník/správce nemovitosti/pozemku.

      Pak je tu neuposlechnutí výzvy fízla, ale toto není trestným činem a zákon o policii poměrně přesně určuje, kdy smí být použit donucovací prostředek, čímž obušek s příčnou rukojetí je. Zásah byl proveden bez zákonných důvodů a v neadekvátní situaci, kdy byl použit proti osobě ženského pohlaví, která nebyla agresivní.

      Krom toho, když už ji chtěl vyvést z vozu, měl použít tzv. hmatů chvatů, které by byli adekvátní a věř, že mnohem účinější, ale to by ten šmejd fízláckej musel něco umět a znát.

    • Jiří napsal:

     Tak v žádném případě není v ústavě napsáno, že ji měli povolit vjezd či vytvořit doprovod. To si paní Iveto raději přečtěte ústavu Vy!!!

   • iveta.malá napsal:

    Pozor, Martin23 není soudce, jak se nám snaží naznačit, ale obyčejný fízl. Staší se podívat na jeho slovník – samé „lidé nemohou“, „lidé musí“. Sám nemůžeš nic a ani ti nikdo nebude přizvukovat, i kdyby ses stavěl na hlavu a obuškem nás vláčel po náměstí.

    • Martin23 napsal:

     Vy asi máte nějaký problém z doby, kdy jste dělala kádrovačku. Bohužel zapomínáte, že lidé mají práva i povinnosti. PS. Nejsem fízl a do dnešního dne jsem si myslel, že se přispívají samí rozumní lidé.

     • iveta.malá napsal:

      Vážený pane, kdo mě tady hned zkraje zkádroval jste byl vy, tak se omlouvám za tykání a odhadování jistě velké osobnosti podle použitých slov. A zase se pletete, povinnosti máme právě do doby, než si myslíme, že policisté porušují zákony, to by jinak asi listopad 89 nikdy neproběhl. Jistěže je lepší uposlechnout, je také lepší nevyčnívat, nedemonstrovat, neodmlouvat, prostě slepě jít a nepřemýšlet co se po mě chce, tak jak to znáte asi líp z dřívějška (…já jsem mladší ročník), ale jsme svobodní lidé, že? Paní s tím asi počítala, ale to neznamená, že zásah takového prasete je v pořádku. Jinak jsem na těchto stránkách poprvé a naposledy, protože jsem zdejšího guru nikdy nevolila a ani nebudu. Sbohem

     • Jan Jinsky napsal:

      Kdpak Martine, tady jak máte odlišný názor od místního mainstreamu, tak jste placený fízl. Tak to tady chodí, nad tím se netřeba rozčilovat.

    • Mirasov napsal:

     iveta malá, krysar: s prominutím, ale co vy dva jste za idioty? Policie samozřejmě má právo zakázat vjezd motorovému vozidlu, notabene každý je povinen uposlechnout výzvy policisty, v opačném případě se dopouští přestupku. K tý krávě starý, arogantní, se policisté zachovali ještě moc hezky, strpení s ní měli až moc. Vy všichni tady, co melete hovna o neadekvátním a nezákonném zákroku, si nejdřív sami zákony nastudujte, ať nejste k smíchu, když otevřete hubu, ignoranti!

     • Gulliver napsal:

      Podle tvý logiky jsme v roce 89 měli na výzvu policie taky spořádaně odejít domů a dodnes žít v komunismu, protože oni taky měli příkaz nás na ten Václavák nepustit. Taky by sis pochvaloval, kdyby nám pendrekem zamáčkli ohryzek, zastavili krev do mozku a odtáhli za krk, že? Naštěstí tehdy ty policajti ještě měli nějaký zábrany a nemlátili holky.

      A ještě něco – zrovna tebe bych tipoval jako velkýho fandu pana Svobody, kresliče tykadel, který způsobil finanční újmu reklamní agentuře a majiteli billboardu a pak za to odmítl nastoupit na veřejně prospěšné práce. To bylo tehdy kvikotu, jak byl v právu, protože to byl politický protest, co?

     • Filip napsal:

      Ahoj a souhlasím jsou to debilové píší tady samí sračky a ta kráva si to zasloužila.

   • Stanislav napsal:

    Mam osobnú skúsenostne s podobným postupom polície ešte z čias socializmu. Vtedy VB vtrhla do nažho bytu a odvliekli otca za ruky a nohy v spodnom pradle z bytu a potom ho dobili na stanici VB k infarktu. Bolo to za sociku a čuduj sa svete otec sud vyhral, policajtov vyzliekli z uniforiem a museli platiť bolestne a zníženie práceschopnosti. Som fakt zvedavý ako to dopadne. Policajti postupovali ako banda diletantov amatérov, proste v duchu hesla Pomáhaj a chráň. Ta pani je chorá nielen na srdce ale asi aj na hlavu. Ti policajti sú však na hlavu určite.

   • moony napsal:

    Jééééj já jsem nevěděl, že když mám petici, tak můžu jezdit i do zákazu vjezdu:D:Daa kamkoli:D Pozor mám petici všude mě pusťte,stojím nad zákonem:D:D to je fakt neuvěřitelný:D

    • Gulliver napsal:

     Tam nebyl zákaz vjezdu. Tam jenom stál policajt, a nechtěl tam to auto pustit. Během té scény mu za zády projelo aut několik včetně turistickýho vlaku.
     Kdyby ale ta paní říkala, že jedou s peticí, aby se celá Ruzyň jmenovala Praha 6 Václava Havla, tak by se stateční policajti podělali a pustili ji bez řečí.

   • petr svoboda napsal:

    nikde v záběrech jsem neviděl značku zákaz vjezdu i pokud to bylo dočasně uzavřeno mělo být osazenou minimálně přenosnou dopravní značkou zákaz vjezdu jinak to byla zvůle policie čr

    • gogan napsal:

     Značky netřeba, pokud jsou přítomni policisté.
     Zákon č. 361/2000 Sb §76
     5) Pokyny policisty, strážníka obecní policie, vojenského policisty nebo příslušníka vojenské pořádkové služby jsou nadřazeny světelným signálům, dopravním značkám nebo dopravním zařízením.

  • Tom napsal:

   Za komunistů by dostala obuchem a sla na nekolik dnu do vazby.

  • 123 napsal:

   Tak ty a ten kdo psal tento článek a mnoho dalších s vyjebanejma nazorama jste asi dobrý piče, víte hovno a urážíte obyčejný lidi kteří akorat plní svoje povinnosti, a to že mají uniformu vás všechny vymletý mozky asi strašně provokuje, že máte potřebu se na nich realizovat. Když nikdo z vás nezná zakon o PCR, tak se pak nemuzete divit, ze koncite rypakem na betoně. Vsichni ti dementi na videu s kecama co nedavaji absolutni vyznam a logiku by meli dostat kanadou na usmev. Mejte se hezky s pozdravem vylizte si a zdechnete.

  • MIRA napsal:

   Ten policista dělal jen svojí práci, a to tak jak musí dle zákona, který dává jasné instrukce jak postupovat v takovém prípadě (kterému NErozumíte „ani za mák“:-) . Výzvu aby opustila prostor, kde se konala bezpečnostní akce dostala několikrát a nikdo ji nezakazoval pokračovat pěšky a nikdo krome ní se tam nechoval agresivne a zamindrákovaně. Pedpokládám, ze s tím máte své zkušenosti asi vy sám. Proto chápu e uvazujete, jak uvazujete, jelikoz neuvaujete :-). NEBERTE SI TO OSOBNĚ :-D…

  • Patrik Semecký napsal:

   Bohužel, jak autor článku, tak i ty, plecháči, jste v zajeti stejného pomatení mysli. Byl jsem přímo u toho jako přesvědčený podporovatel Zemana. Styděl jsem se za tuto komedií, která pak následně nafilmovaná, vyzněla zcela kontraproduktivně pro nás, příznivce presidenta. Ta dáma se chovala od počátku velmi provokativně, zřejmě počítala vyvoláním incidentu a s jeho zveřejněním. Výsledek je na veřejnosti jednoznačný: Podívejte se, jací lidé podporuji Zemana ! Velmi jsem se podivoval přítomné policii, která se chovala velmi klidně a postupovala dle běžných zákonných pravidel. Takže výroky toho plecháče i Korala o „potřebné léčbě“ se týkají především jich obou. Dokonce celou akcí považují se strany té dámy za sehrané provokační divadlo. Tohle není náš způsob podpory presidenta Zemana !

 2. Jakub napsal:

  Twl, to je kráva. Kdyby zvedla tu svou tlustou prdel a odnesla ty materiály s spolu s ostatníma, tak se nic nestalo. Myslím, že byse měla léčit, na hlavu.

  • krysar napsal:

   Léčit by ses měl především ty! Není žádný zákonný důvod v souvislosti s fiktivním ochranným prostorem – je to jen výmysl, který odporuje ústavě a listině základních práv a svobod.

   • Jan Jinsky napsal:

    Nazdar Krysaři. Mimořádně je zde celkem jednoznačný názor na tu paní. A ten prostor není fiktivní. TO bychom to mohli dovést ad absurdum a říct, že tvůj dům-byt je také jen fiktivně vyhrazen a každý tam může vlézt.

    • Calembredaine napsal:

     Je to fakt, zkoušet to na majdančiky s autem!:))) Takovou blbost bych neudělal. Na ty musí minimálně s BTR! A kosit! Ćili mít v něm i dobrýho kulometčíka – to je základ!

    • krysar napsal:

     A Honzíček … a jeho výplody, nebo spíše sračky. Honzíčku … nastuduj si ten zákon, nastuduj si ústavu a listinu základních práv a svobod a pak tu mel ty své hovadiny, neb opět plácáš o něčem, o čem vůbec nemáš potuchy.

     Víš Honzíčku … veřejný prostor není majetkem státu, ale města či občanů (v tomto případě jej stát pouze spravuje) a platí na něj jisté povinnosti umožnění vstupu.

     Soukromá nemovitost je výlučně ve vlastnictví osoby a jsou na ní jiné práva a k nim vztažené povinnosti – to koukáš jakej jsi neznalej debil Honzíčku …., ale o tom jsem se již mockrát přesvědčily.

     • krysar napsal:

      Honzíčku …. zde máš full přepis „chráněného prostoru“:

      Odstavec předpisu 273/2008
      Zákon č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky

      § 48
      Zajišťování bezpečnosti chráněných objektů a prostorů
      (1) Policie zajišťuje bezpečnost chráněných objektů a prostorů. Rozsah zajišťování bezpečnosti stanoví na návrh policejního prezidenta ministr v závislosti na bezpečnostní situaci a možné míře ohrožení.
      (2) Chráněným objektem a prostorem se rozumí objekty a prostory zvláštního významu pro vnitřní pořádek a bezpečnost, o nichž tak rozhodne vláda; chráněným objektem a prostorem se rovněž rozumí objekty a prostory, pro které taková ochrana vyplývá z mezinárodní smlouvy.
      (3) Za chráněný objekt nebo prostor se považuje rovněž objekt nebo prostor, který nesplňuje podmínku podle odstavce 2, po dobu trvání jeho bezprostředního ohrožení. Policie zajišťuje ochranu takového objektu nebo prostoru po nezbytnou dobu. O zajišťování této ochrany rozhoduje policejní prezident, a pokud věc nesnese odkladu, policista provádějící úkon.
      (4) Při zajišťování bezpečnosti chráněného objektu nebo prostoru je policista oprávněn
      a) zjišťovat důvod vstupu osoby do objektu nebo prostoru,
      b) zjišťovat totožnost vstupující nebo vycházející osoby,
      c) provést prohlídku vnášené nebo vynášené věci,
      d) zastavovat vjíždějící nebo vyjíždějící dopravní prostředek a provést jeho prohlídku,
      e) provést prohlídku vstupující nebo vycházející osoby,
      f) na dobu pobytu osoby v objektu nebo prostoru jí odebrat zbraň.

      Tak a ted mi ty neinteligentní tvore pověz, kde pak máš právo policisty zakázat vstup/vjezd do chráněného prostoru? NIKDE!!!

      Specielně pro tebe Honzíčku …, chráněný prostor/objekt je prostor se zvýšenou ostrahou, neb se tam nachází zájmová osoba, policista má právo prohlédnout osobu jenž do tohoto prostoru chce vstoupit/vjet, ale nemá provo ji vstup/vjezd ZAKÁZAT!!!

      Tudíž ten fízl mohl požádat o kontrolu vozu a osoby, a pak ji měl opět pustit!!! Něco jiného by bylo, kdyby tam bylo dopravní značení zákazu vjezdu/vstupu osob, což tam nebylo, neb o toto musíš žádat vlastníka nemovistosti a dopravní inspektorát!!! Pak dále, kdyby osoba ve vozidle odmítla tuto prohlídku, jak osobní, tak i vozu, má policista právo osobu zadržet z důvodu podezření, ale pouze na dobu nezbytně nutnou (což znamená Honzíčku …, že osobu zadrží, provede prohlídku a pokud nic nenalezne, tak ji opět pustí a o všem sepíše úřední záznam).

      Na videu však není jediná zmínka fízla, že chce toto učinit!!! A to ani bezpečák, který si tam postává a je znalý zákonů jako ty Honzíčku …

      Krom toho – proč na tento zákon nadávám – přečti si kdo o chráněném prostoru rozhoduje!!! Naprosto nekompetentní osoba, bez jakékoli kontroly, tudíž Honzíčku …, když zmiňuješ něco o soukromých nemovitostech, tak věř, že toto rozhodovací nekompetentní hovado může rozhodnout že chráněným prostorem je např. tvá zahrada a ty proti tomu nic nezmůžeš, ač byli evidentně porušeny tvé práva!!! Tímto ten zákon odporuje ústavě a listině zákl.práv a svobod!!!

      A proto se fízl dopustil několika hrubých porušení, které odporují nejen zákonu o chráněném prostoru, ale také zákonu o policii v souvistosti s donucovacími prostředky.

      Proto byl tento případ pouze policejním terorem, kdy soukromou osobu bezdůvodně napadli zbraní a přivodili jí zranění!!!!! Neb jak jsem tu už psal – neuposlechnutí pokynů policie není trestným činem, ale pouze přestupkem!!! Je to to samé, jako bys zastavil na zákazu stání, fízl by tě za to postřelil a zavřel!!!

     • Jan Jinsky napsal:

      Krysaři, až si utřeš sliny a přestaneš nadávat, tak si můžeme povídat. Do té doby ti přeji příjemné prožití oslavy 25-tého výročí demokracie, svobody a lepšího zřízení.

     • iveta.malá napsal:

      Tak ještě naposled těm posledním komoušům, kteří nechápou. Zřízení je vždycky zřízení, ale my teď máme „demokratické“ zřízení právě proto, abychom se proti němu mohli kdykoliv bránit. Howgh

     • bob napsal:

      vzdyck.y miluju tihle pseudopravniky…pro vsechny hlupaky tady, na ZÁKLADE ROZSUDKU USTAVNIHO SOUDU, JE KAZDY POVINNEN UPOSLECHNOUT VYZVU UREDNI OSOBY A NENI OPRAVNEM POSUZOVAT JEJI ZAKONNOST, OPRAVNENOST ATD…!!! JE POVINNEN UPOSLECHNOUT A NASLEDNE SI MUZE ZAKONYM POSTUPEM STEZOVAT NA NEZAKONNOST VYZVY! TAKZE TA AROGANTNI PANI,MELA ODJET A PAK PODAT STIZNOST NA POLICISTU…VYZVU NEUPOSLECHLA DOPUSTILA SE PRESTUPKU…POLICISTA POUZIL ADEKVATNI SILU,DRZELA SE JAKO DEMENT VOLANTU,KAZDEJ KDO JE NORMALNI BY SE PUSTIL…HMATY CHVATY JSOU STANDARD,TAKY JI MOHL „ZLOMIT RUKU“-UDER DO ZAPESTI TELESKOPEM BY TO VYRESIL-,KTEROU SE DRZELA TOHO VOLANTU,ABY SE PUSTILA…PANI JE BEZPOCHYB PRESTUPKOVE ODPOVEDA,ZASAH POLICISTY (ZA ME ADEKVATNI )POSOUDI GIBS,THATS ALL..

   • Patrik Semecký napsal:

    Blafáš tady nesmysly ! Platí, že pokud policie něco uzavře, tak to platí ! Pokud máš námitky, můžeš si stěžovat ! Policie dostala rozkaz to uzavřít pro motorová vozidla, tak se můžeš ohánět třeba písmem svatým, nejenom Ústavou, ale v právu nejsi !

  • Jarda napsal:

   Mohla, ale ona tam jela s potřebou vyvolat konflikt. Je to její koníček.

   • Patrik Semecký napsal:

    Naprosto jednoznačně ! O něco výše je názor Boba, který už nemůže být jednoznačnější. A tak diskuse o tom je zcela zbytečná a jen poškozuje celou podporu presidenta ! Takové akce musíme v zárodku odmítat !

  • Mýdlo napsal:

   Jakube, kdyby tohle někdo řekl o tvé mamince, to by se ti nelíbilo, viď? I když tvý mamince je hádám tak 30, takže figuru má pěknou, ale stejně, už tak, prosím, nemluv.

  • MIRA napsal:

   souhlas :-)

  • j.wolf napsal:

   Vy jste naprostej idiot!!!

 3. Žabák napsal:

  Přesná ukázka toho jak se aktivismus dělat nemá. Arogantní chování paní a absurdní až dětské vztekání se s následným záchvatem. Vážně je takovej problém odbočit, zaparkovat a ty stolečky tam donést??? Když vás vyzve několik policistů slušně, že sem prostě vjet nesmíte, tak co ta paní čekala? Bylo všem okolo úplně jasný a i tý ženský v autě, že ji prostě vyndaj násilím. Takže soráč, ale tentokrát mé sympatie nemaj. Ano to co tam říkali je pravda, ale normální člověk to zaparkuje jinde a né že tam stojí a provokuje.

  • Janhonza1 napsal:

   Asi máš pravdu. Taky si myslím, že hlavou zeď neprorazíš. Paní bojuje proti všem a to není úplně OK a v tomto případě to bylo KO.

  • to je jedno napsal:

   Já bych to shrnul takto: Paní Řezníčková je obdivuhodná dáma, ale tentokrát neměla svůj den… Nikdo nejsme dokonalý. Taky jsem si vzpomněl na Kateřinu auau Jaques…

 4. Žabák napsal:

  Připomnělo mi to „Já mám právo sedět“ :)
  https://www.youtube.com/watch?v=uy0LCSP_0q8

 5. Kluk napsal:

  Policajti byli zbytečně tvrdí. Ale je fakt, že ta ženská měla tu zadnici zvednout a nedělat zbytečné „vlny“.

  • Žabák napsal:

   Tvrdí? :) Vždyť ji tam 20 minut prosí na kolenou :) Přece se nemůžem chovat jak mainstream a nadávat jen kvůli tomu, že sou to cajti. Tentokrát prostě FAIL v řadách opozice.

   • krysar napsal:

    Ne trdej, ale nepřiměřenej. Paní upozornila na špatný zdravotní stav, on si měl vyžádat potvrzení, pokud by tak neučinila má jiné prostředky než použití donucovacích prostředků!

    Vezmemeli to od konce, tak první je střelná zbraň, pak donucovací prostředek (obušek s příčnou rukojetí, slzný plyn ap.) a pak jsou hmaty chvaty, které by v tomto případě byli adekvátní. Ale blbeček fízláček není, tak jako většina z nich, profesionální a evidentně toto neovládá ač by měl.

    Nu výcvik za našich daní jsou opět jen vyhozené prachy.

    • iveta.malá napsal:

     Right, nikdo nevyvrátil její tvrzení, že je nemocná.

     • Jarda napsal:

      Nemocná je. Divím se, že s duševní poruchou má řidičák. Po téhle akci už asi ne na dlouho.

     • hate napsal:

      když je tak nemocná na srdce, tak proč hulí jednu za druhou? :D a dle vyjádření PČR: „s největší pravděpodobností žádný kolaps neprodělala, neboť přímo v nemocnici jakékoliv ošetření striktně odmítla“

   • bob napsal:

    VIDIS TY HLUPAKU…ON POUZIL HMATY A CHVATY S PAKOU POMOCI TELESKOPU…TAKZE DLE TVEHO ADEKVATNI ZASAH..PROSIM TE UZ TU NIC NEMEL, NEMAS VUBEC PONETI CO A JAK….dle teorie pani a tech blbecku s ni,bych se mohl rozhodnou,zte si postavim peticni stanek u tebe doma..na zahrade…v parlamentu…kdyz je ta ustava a pravo peticny nadrazeno…proste MELETE NESMYSLY…nehlede na to ze i pravo peticni je upraveno zakonem a ani bych se nedivil.zda v tom zakone neni uvedeno,minimalne nejaké ohlaseni obci,ze ten stanek nekde davate,aby se clovek nedostal do rezimu zaboru verejneho prostranstvi…pani byla evidente problemova,vyzev neuposlechla,dopadla jak dopadle…v USA,zemi svobody by ji odstrelili a byl by klid,tak co tu kvakate,jak se tady mame spatne a ze „fizlove“ neco zneuzivaj…pral bych vám ,aby Vás na ulici nekdo napadl,okradl a vy pak plakali stestim, ze Vás „fizl“ ochrání …

 6. J. Hruška napsal:

  Od chvíle, kdy se Káča JauJau vrhla na policistu, snažila se ho strhnout k zemi a při tom vřeštěla, že jí bije vzbuzují podobné scény rozporuplné pocity. Přestože by si policista v civilizované zemi měl umět poradit i s podivnou ženou po dobrém – tedy pokud není vysloveně fyzicky agresivní.

 7. pavelka70 napsal:

  to je síla! Policajti si dělají svou práci, která jim byla nařízená! Ta jejich kariéra bude stoupat, ůměrně s růstem poslušnosti! Vždyť měli přísahu na Akademii! V pořádku. Každá práce se hodnotí.Museli plnit rozkazy. To mzdové ohodnocení asi stojí za to, dnes, kdy je nezaměstnanost.Copak tam po svědomí. (když táta,nebo bratr,nebo táta,někdo z rodiny byl taky policajt). Mému synovi bych takovou práci nedovolil.Aby mně vytýkali sousedé, co jsem to vychoval. Jiné pojmenování pro policajta neznám než – ROBOT!

 8. Petr napsal:

  Když vjezd není povolen, tak proč by měla mít výjimku. Jiné by bylo, kdyby pouze ji nechtěli pustit.

 9. JARIS napsal:

  Zajimalo bymne, o jakou petici slo.

 10. stas mikeska napsal:

  jsem naprosto presne obeznamen se zasahem Policie. Uvedena osoba byla opakovane vyzvana o opusteni od umyslu vjezdu z duvodu uzavreni prostoru. Neuposlechla a nasledne Policie postupovala presne podle zakona. Bohuzel pani hystericky reagovala a predstirala mdloby, ktere na osadku sanitky neplatily. Mohla projit pesky, ale bohuzel vsadila na provokaci zcela nesmyslnou

  • Žabák napsal:

   No tak jestli ještě navíc to hrála, tak další bod dolů :/ Prostě takhle néé vážení.

  • Marek napsal:

   To jí píchali špendlíkem, že to tak dobře v sanitce zjistili? Jste obeznámen maximálně tak s velikostí svého přirození a nejen vy. 5 cm.

  • vasek napsal:

   ty vis tak akorat prd

  • krysar napsal:

   Asi nejste dostatečně obeznámen, tak aby jste to mohl napravit, zde je přepis zák.o chráněném prostoru:

   Odstavec předpisu 273/2008
   Zákon č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky § 48
   § 48
   Zajišťování bezpečnosti chráněných objektů a prostorů
   (1) Policie zajišťuje bezpečnost chráněných objektů a prostorů. Rozsah zajišťování bezpečnosti stanoví na návrh policejního prezidenta ministr v závislosti na bezpečnostní situaci a možné míře ohrožení.
   (2) Chráněným objektem a prostorem se rozumí objekty a prostory zvláštního významu pro vnitřní pořádek a bezpečnost, o nichž tak rozhodne vláda; chráněným objektem a prostorem se rovněž rozumí objekty a prostory, pro které taková ochrana vyplývá z mezinárodní smlouvy.
   (3) Za chráněný objekt nebo prostor se považuje rovněž objekt nebo prostor, který nesplňuje podmínku podle odstavce 2, po dobu trvání jeho bezprostředního ohrožení. Policie zajišťuje ochranu takového objektu nebo prostoru po nezbytnou dobu. O zajišťování této ochrany rozhoduje policejní prezident, a pokud věc nesnese odkladu, policista provádějící úkon.
   (4) Při zajišťování bezpečnosti chráněného objektu nebo prostoru je policista oprávněn
   a) zjišťovat důvod vstupu osoby do objektu nebo prostoru,
   b) zjišťovat totožnost vstupující nebo vycházející osoby,
   c) provést prohlídku vnášené nebo vynášené věci,
   d) zastavovat vjíždějící nebo vyjíždějící dopravní prostředek a provést jeho prohlídku,
   e) provést prohlídku vstupující nebo vycházející osoby,
   f) na dobu pobytu osoby v objektu nebo prostoru jí odebrat zbraň.

   Z něho se můžete dočíst, že fízl neměl jedinný zákoný důvod zakázat vjezd, neb prostor nebyl označel dopravním značením zákazu vjezdu/vstupu.
   Pak také neuposlechnutí výzvy není trestným činem, ale pouze přestupkem a tudíž použití obušku s příčnou rukojetí proti osobě ženského pohlaví, která není agresivní je nepřiměřený. Za přiměřený by se dalo považovat použití hmatů chvatů a vzhledem k tomu, že říkáte že jste obeznáme, tak jistě víte že by nedošlo e zranění a škrcení a osobu by z auta vyvedl mnohem lépe, to by však ten fízl musel být k něčemu a ne ničemu.

   • hate napsal:

    předpokládám, že rozsah zajištění bezpečnosti(zákaz vjezdu motorových vozidel) byl stanoven jak uvádíte

    dle

    § 48
    Zajišťování bezpečnosti chráněných objektů a prostorů
    (1) Policie zajišťuje bezpečnost chráněných objektů a prostorů. Rozsah zajišťování bezpečnosti stanoví na návrh policejního prezidenta ministr v závislosti na bezpečnostní situaci a možné míře ohrožení.

 11. mirec napsal:

  Fuuj.Zelené k___y!!!

  • bob napsal:

   Krysari,jsi but hlupak a nebo demagog…donucovaci prostredky muze pouzit pokud osoba na vyzvu neupusti od protipravniho jednání,NIKOLIV JEN TRESTNEHO CINU…nesmysly ze si policista musi neco vyzadat o jejim stavu,jsou fakt k zblití…nemusi nic…pani mela uposlechnout,tahnout do prdele a pak si stezovat,vse by bylo ok..naschval delala problemy a porusovala zakon,ma co ji patri…cigaro v jeji hube a simulace mdloby je jen tresnicka na dorte……idioti jako ty a ona,by se meli mlatit denne…NEPOUZIL TONFU,ALE TELESKOP TY IGNORANTE A POUZIL HMATY A CHVATY…ve svojich komentarim lzes,z neznalosti pouzivas nesmysly…jsi hlupak

   • Jan Jinsky napsal:

    Krysař není hlupák, je to velmi inteligentní člověk – aspoň to o sobě rád tvrdí :o) Akorát má potřebu neustále urážet a nadávat…

 12. krysar napsal:

  Je to jen porušování listiny základních práv a svobod, horší jak za totáče, ale co, Česká republika není suverénní a svobodný stát, je pod dohledem totalitního a nesvobodného režimu SSa.

  Pokud chtějí zamezit vjezdu vozidel, případně vstupu osob, mohou to řešit zákonem a to v tom směru, že danou oblast uzavřou dopravním značením, což se zde nestalo (asi by ani nestalo, neb na to potřebují souhlasné stanovisko vlastníka a dopravního inspektorátu). To, že si nějaký zmrdeček v uniformě stoupne a začne kecat něco o ochranné zóně je v rozporu se zákonem a to nejen dopravním.

  Nicméně fízláček se dopustil porušení služebního zákona a to v souvislosti s použitím donucovacích prostředků, které použil proti osobě jenž se nedopouštěla protiprávního jednání – neuposlechnutí výzvy fízla není trestným činem! A jeho zákrok vzhledem k situaci nebyl přiměřen. Paní Řezníčková zastavila na místě které ji určila „uniforma! a tudíž za ni přebrala veškerou zodpovědnost a to včetně bezpečnosti silničního provozu. To že neuposlechla výzvy vystoupení z vozu ač před tím upozorňovala na svůj zdravotní stav je opětovné pochybení, neb si fízl měl vyžádat potvrzení od doktora, či doložení ZTP (je stejné jako by zastavil vozíčkáře a ten mu říkal, že prostě bez pomoci vystoupit nemůže) a v neposlední řadě je tu použití donucovacích prostředků – v tomto případě obušku s příčnou rukojetí (tzv. tonfy), která je v rukách vycvičené osoby (což fízl je) zbraní, která se smí použít pouze je-li situace nezbytně nutná. Celkem bych chtěl vidět služební záznam dotyčného fízla o použití donucovacích prostředků, který musí pokaždé po jeho použití sepsat do 24h.

  Normálně bych v souvislosti s tímto zákrokem podal stížnost i na inspekci MV (to jsou pěkný hajzlíci na fízly, neb to z větší části nejsou bývalí policisté, ale právnickej civil).

  • Michal napsal:

   Pokud se ti tu nelibi muzes odcestovat jinam treba do USA zeme svobody . A tam kdyz te zastavi policista tak te takhle vytahne z auta uz jen proto ze nebudes mit ruce na volante a nikdo se tam s tebou nebude bavit 20 minut a domlouvat ze tam autem nemuze , navic pokud vim tak prikaz policisty (pokud bereme v potaz pravidla o silnicnim provozu) je nadrazen vsem dopravnim znackam tudiz tam zadna znacka nemusi byt . Jak bys to potom resil kdyz se stane nehoda nebo neco jineho a je uzavren prostor treba kvuli vrazde a ohledava se misto to tam taky pojedes protoze tam neni dopravni znacka? Proberte se proboha.

   • Jaroč22 napsal:

    Zbláznil ses? Co to propaguješ? V Americkým Fergussonu je už několik týdnů válečný stav právě z důvodu policejní brutality. O jaký americký svobodě mluvíš? O tom útoku na internet a zničení TOR sítě před týdnem? O tom, jak se ten astrofyzik s pláčem omlouval feministkám, že si vzal barevnou košili s kresleným obrázkem kozatý ženský? Jsi opravdu tak hloupý, že sem chceš všechno tohle přitáhnout?

  • Martin napsal:

   tak zaprvé – policisté jsou nadřazeni jakékoliv DZ. I když tam není, příkaz policisty postačí.
   za druhé – její zdravotní stav zřejmě tak komplikovaný nebude, když může řídit – tím pádem i sednout/vysednout a po svých odejít z vozu.
   za třetí – inspekce MV už neexistuje. Tuto složku nahradila Generální inspekce bezpečnostních sborů (z větší části policisté, co už mají odslouženo)
   za čtvrté – vaše příspěvky jsou nesmyslné, ušetřte Nás ostatní, zpytujte svědomí a před tím, než něčím přispějete do mýna zde, uvažte to, aby jste tady nevypadal jak úplný pitomec

 13. Karel napsal:

  Tak jsem si vzpoměl na rozhovor s jedním číšníkem letos v jednom hotelu v Krkonoších. Vyprávěl mě, že byl cca 15 let v USA, kde také dělal číšníka a dokonce se oženil. A tak se všemu tam přizpůsobil, že když ho tady u nás zastavila na silnici policie a požádala ho o doklady, tak měl ruce na volantu, ani se nehnul a sdělil jim, že má doklady v tašce na yadním sedadle, jestli se pro ně může otočit a z tašky vyndal. Policie mu – nechápavě – řekla „proč byste nemohl“. A mě říkal, že v USA, kdyby se bez dovolení jen trochu prudčeji otočil dozadu, tak ho policie roztřílí. Takže sice mohu litovat tu paní, že omdlela (a lidsky s ní cítit), ale i když se mě mnohdy pokyny policie, když někam jedu či jdu také občas nelíbí, vždy (ač třeba nerad) poslechnu. A vždy si říkám: Co by se tomu policistovi asi stalo, kdyby mě pustil, ač má příkaz nikoho nepouštět? Mohla opravdu buď vše odnést (donést na místo) pěšky – zvlášť, když z textu plyne, že jich v autě bylo více, nebo mohli počkat, až „akce“, kvůli které byla uzávěra, skončí. Být to v USA, tak je možná mrtvá.

  • vlad napsal:

   karel: Jen drobnost. Být to na majdanu v Kyjevě mohla na toho plicajta hodit zápalnou láhev….teda podle Štětiny, kníže pána, Bursíka, Kocába či Kalouska. Ale v zásadě souhlasím s Váma.

 14. xxx napsal:

  Stará pí*a si myslela, že pro ni pravidla neplatí. Jestli tohle má být opozice proti současnému mainstreamu, tak to horší snad být nemůže. Chovala se jako afektovaná kr*va a dostala, co zasloužila. Tímhle videem ona a ta její suita blbečků ukázali, jak ubozí a podlí lidé to jsou.

 15. Axel Schmidt napsal:

  Právo však bylo na její straně a to ona věděla.

 16. marko napsal:

  Ja bych ten článek nazval:“ Brutální zásah paní Řezníčkové proti policii ČR“.
  Jednou je tam zákaz vjezdu pro všechny z nějakého důvodu tak proć se stále dokola ohánět ústavou která přeci neřeší dopravní vyhlášku. Howg.

 17. Josef napsal:

  Postup Police ČR byl zcela legitimní, až nad rámec vstříc, tedy až do konání zákroku zajištění. V čase 20:36 a 20:48 dostala plně na srozuměnou, že se jedná o osobu s postiženým srdcem. Při zjištění této informace měla Policie ČR OKAMŽITĚ informaci vyhodnocovat (např. vyzvat osobu s doložením zdravotnímu záznamu), a na základě ní adekvátně jednat. Bohužel k naneštěstí bezprostředně zvolila zajištění, které vzhledem k možnému zdravotnímu riziku zajišťované osoby bylo konáno neadekvátně a nepřiměřeně. Byly použity donucovacími prostředky, mající za následek značné omezení dýchacích cest v oblasti krční, po dobu téměř 39 sekund (20:51-21:30)! Zdravotně postižená osoba, jenž je vystavena takovému fyzickému napětí, je přímo vystavena ohrožení života. Dále postup při první pomoci ze strany Police ČR byl opět nedostatečný, teprve až na výzvu civilisty učinilo zajištěné osobě opatření proti ochlazení zajištěné osobě, která v té době byla již v bezvědomí. Stalo se tak, až po necelých 8 minutách (22:30-30:20). Obdobně, pokud při zákroku veřejný činitel způsobí omezení přívodu kyslíku do mozku, měl by zvolit vhodnou stabilizovanou polohu a zvednout nohy ošetřovanému, v tomto případě byla učiněna pouze stabilizovaná poloha. Váš kolega bohužel zazmatkoval, a je již teď jasné, že tohle u soud bez právního postihu nezůstane. Žel k pochybení došlo, jak ze strany veřejného činitele, tak ze strany zajišťované osoby. 

 18. Lex Druid napsal:

  Žasnu, co se najednou všude vyrojilo fízlů a jejich sympatizantů. Za socialismu se říkalo, že každý pátý občan je spolupracovník STB a nebo aspoň práskač. Podle názorů v diskusích je to dnes každý třetí. Jste prasata.
  ČR je policejní stát a největší kámoši s fízlama jsou paradoxně oligarchové, mafiáni a Havlisti, kteří skrze své politiky a státní správu ovládají a řídí české soudy a policii.

  ČESKÁ REPUBLIKA JE POLICEJNÍ STÁT !!!
  http://www.dfens-cz.com/images/2010/police_tab1.jpg
  Víc policajtů na jednoho občana má už jen Turecko.
  A když už jsme u toho Turecka, víte, že i v tom Turecku mají o 2300 Kč vyšší minimální mzdu než u nás? Kde asi udělali tuneldědek a kleptoman Klaus a pobožný Chemický Míra chybu?
  Tak Vám vy Havlistický prasata jménem všech normálních slušných lidí PĚKNĚ DĚKUJU. Jen bourat, rozvracet, špinit, privatizovat co jste nebudovali, tunelovat a krást. A všechno zajištěné pod dozorem Vámi vybudovaného a řízeného policejního státu.
  PROLHANÝ PRAVDOLÁSKAŘSKÝ ZLODĚJSKÝ HAJZLOVÉ !!!

  • vasek napsal:

   chce to revoluci ale ted uz opravdovou a nemazat se s nima zadnej samet !!!

   • Jan Jinsky napsal:

    Jen na to sehnat ty lidi… Nějak nejsou Vašku. Většině lidí se vede celkem dobře, takže marné to volání – bratrů ve zbrani je pomálu.

  • Jarda napsal:

   Trochu jsem se ztratil.
   STB bylo špatně, Havlisti jsou špatně, Klaus je špatně, tak co je tedy dobře ?

   • Jan Jinsky napsal:

    Nic, dobře už bylo. Nejlépe asi v nějakém komunistickém ráji, který si tu někteří vysnili.

 19. Jana napsal:

  Už první verbální reakce té paní směrem k policistům byla natolik arogantní, že mi celá záležitost připadá jako předem připravená provokace. Stejný hnůj, jako na nás kydá druhá strana.

 20. Václav Prazak napsal:

  Pánové a dámy,dnes za kravinu paní Reznickova zítra vy.Kouknete se jak policie pracuje,stejně jako za totace,proti aktivistům za svobodu-ve předu uniformy,vzadu koordinuje jeden civil a další si natáčí lidi co jsou s paní.Ten dle model jsem zažil na každý protirezimni akci před 89 akorát kamery a fotaky byly obřích rozměrů.At ste na nalevo,napravo,slušný člověk takovéto totalitní chování policie vas může snadno dostat do kriminálu.Toto policii nesmí projít.Keci ze plni své povinnosti už slyšelo při zatýkání za komunistické a nacistické totality od ceskych zaprodanych policistu statisíce cechu a slovaku.U spousty z nich to byly poslední slova co slyšela.Nedovolte to policii-dnes petenti a antimajdanisti co nesnasime-hura!ale pak přijde rada i na vas,a důvod? ten se ve správný totalitě vždy najde!HANBA POLICII V UNIFORME I CIVILU!

 21. Markéta P. napsal:

  Celé video jsem viděla, četla různé články z různých zdrojů a různé reakce na něj. Paní Řezníčkovou neznám a v druhém kole jsem prezidenta nevolila.

  Přiznám se, že mě zarazila většina názorů na obhajobu zásahu Policie, včetně nenávistných až sprostých názorů na tuto starší dámu( včetně vulgarit typu ta stará kráva, p…ča vyhulená si o to koledovala apod.). Bože kde to žiju ?

  Ať už to bylo jakkoliv neškodilo by více úcty a slušnosti.
  Jinak musím napsat, že Tvůj komentář k události, je Honzo zatím nejlepší,který jsem četla a mluví mi z duše.

  „Divíte se, že člověk, který toho v životě už opravdu hodně zažil a moc dobře ví, co se v této zemi děje, už si nenechá srát na hlavu od nějakých robotů v uniformě?“….

  Víme svoje,že ? ale bohužel Einstein měl asi pravdu, když řekl, že jenom dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloubost, ovšem tím prvním si nejsem tak jist.

  Jinak jsem stále s Vámi a zdravím ostatní. MP

  • Jarda napsal:

   „Ať už to bylo jakkoliv neškodilo by více úcty a slušnosti.“
   Krásně jste to napsala. To by si měla p.Řezníčková přečíst, než zase bude někomu nadávat do fašistů.

 22. mino napsal:

  V každem případě to byla provokace paní!!!Policie je od toho aby udržovala pořádek a jestli měla příkaz nikoho dál nepouštět,myslím vozidla,tak je to jasné a bez řeči.Jak výše je uvedeno v „demokratické“USA by byla zřejmě po smrti.

 23. Honza8 napsal:

  Ta paní nezvolila moc rozumnou formu protestu. Přišlo mi to dost hloupé ikdyž s některými názory souhlasím. Policista nemusel tu starší paní tahat z auta ven za hlavu jak pytel brambor. Měla přistoupit na ten nabízený kompromis.

 24. stas napsal:

  pani porušila tyto zákony „ústav neústava“ Zákon č. 219/1999 Sb. o ozbrojených silách ČR … podle 110/98 Sb. zákona o bezpečnosti ČR. A policista jednal přesně podle zákona, který byl přijat Parlamentem. Paní měla štěstí, že tento incident nebyl v USA

 25. Václav Prazak napsal:

  Nezapominejte prosím proč jí tam nechtěli pustit.V chramu sv.Vita,byla Dukova mše pro V.I.P katoliky a v nich je tolik lásky k bližnímu svému ze jedna panni na zidlicce s petici před hradem je natolik srala,že na ni zavolali policii v uniformě i civilu a ty ji tam z duvodu bezpečnosti mše nepustili.Policie není vatikanska a jastli maj knížata,kalouskove a spol.při modlení strach,z jediný paní na zidlicce s petici,tak patří do ústavu.A pro všechny katolíky z te mše-pred bohem a zákonem jsme si všichni rovni,tak na nás neposilejte policii i my platíme daně.

 26. mino napsal:

  Znovu jsem si video prohlédl a konstatuji:Policie jednala naprosto správně!!!!

 27. X-MAN napsal:

  1. Policajti měli smůlu, že zrovna narazili na skupinku erudovaných právníků. Policajti porušili mezinárodní zákony a ústavu a oháněli se nějakými neplatnými vyhláškami. Zamindrákovaný benga!

  2. Jednoznačně nemusíte uposlechnout jakéhokoliv příkazu policajta, když si myslíte, že máte pravdu nebo vezete petici nebo třeba něco jinýho, stačí jen, že si myslíte, že máte pravdu.

  3. Rozhodně si zaznamenejte čísla policajtů, protože z toho se pos**u strachy a nacpěte jim telefony nebo foťáky až pod nos.

  Stydím se už delší dobu za to, že jsem čech. Zasloužíme si bordel jakej tady máme, protože minimálně půlka národa je dementní. Vivat Řezníčková!

  • Martin23 napsal:

   Vy jste evidentně další „erudovaný“ právník. Každý z těch bodů je legračně dětinský. Žádné mezinárodní zákony či ustava vás nechrání porušovat zákon během přepravy petičních archů. Také váš subjektivní pocit, že máte pravdu, vás neopravňuje v neuposlechnutí výzvy policie.

 28. Jiri K. napsal:

  Dle meho nazoru se situace mela resit jinak. Jen s prvnim policistou,ktery ji zastavoval a daval info ze jde o chraneny prostor,ci co…..kde je tento pojem napsan v zakone by me zajimalo. Pokud nebyla komunikace uzavrena (zatarasy a dopravni znaceni,atd),nevidim duvod nezjistovat a nediskutovat o narizeni,ci zakazu policistou oznamenym. Pani dle pokynu policisty posunula vuz tak,aby nebyla prekazkou v provozu. Takze dle meho nemel policista pravo na to ,aby nutil pani k vystoupeni z vozu,ale to je vec nazoru. Zasah jako takovy byl neprimereny a neprimerene vedeny vzhledem k okolnostem-pani posunula vuz dle pokynu policisty(projevila vuli policistu poslechnout),nejevila znamky toho,ze by chtela pres kordon projet,pouze o tom diskutovala(ponechme stranou jak obratne).Po zasahu a naslednem zdravotnim problemu pani,jsem nikde nevidel aktivitu policistu o zdravotni stav postizene,ktery vznikl jako primy nasledek jejich zakroku. Nikdo z policistu nedonesl lekarnicku,nezajistil zkratka adekvatni prvni pomoc,vyjma „popleskavani po tvari poskozene“, az na vyzvu okolo stojicich svedku se po lekarnicce zacala „shanka“ ze strany PCR. Pokud policiste nejsou schopni sami usoudit,ze jejich zasah mel na zdr.stav osoby negativni vliv a donest lekarnicku svoji(opodal stalo vozidlo PCR)a podat nalezitou prvni pomoc, tak dle meho nazoru takovyto policista nema na ulici vubec co delat a je treba se zamyslet nad jejich sloganem Pomahat a chranit. Nechapu jak se policista,ci policiste mohli dostat do zavazadloveho prostoru vozidla poskozene,byt to mohl otevrit spolucestujici?????? Hlaska typu „polozte ten telefon,ted je nejdulezitejsi tocit“,atd. z ust policisty je k velice usmevna a zaroven zarazejici(ze by dalsi omezovani )!!!!! Osobne bych tuto kauzu konzultoval s pravnikem a zvazoval bych zalobu.

  • Martin23 napsal:

   Policista na místě je nad to vaše značení a zátarasy. Zkuste si představit situaci, že na křižovatce řídí dopravu policista a vy máte pocit, že na to nemá právo. Pro mě úsměvná situace. V takových chvílích můžete mít pravdu jen když chcete odvrátit situaci, která je nebezpečnější než vaše konání. To že ta paní vezla petici z ní ovšem nic nad zákon nedělalo a nikdo jí nebránil v aktivitách kolem petice. K těm ale nepatří vjezd do zákazu.

 29. Markéta P. napsal:

  to Mino, Honza8, Stas aj.: Vy o koze, já o voze. Howgh!

 30. Jiřík R. napsal:

  Paní se opakované porušila zákon. Neuposlechnutí výzvy veřejného činitele při výkonu jeho pravomoci je přestupkem dle ustanovení § 47 odst. 1 písm. a) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů.

  Dále, vjezd byl uzavřen z bezpečnostních důvodů kvůli konání jiné akce. Průjezd byl možný pouze s povolením od magistrátu… Proč si to paní „chytrá“ nezjistila ? Hlavně že každý zná svoje práva, ale na povinnosti už kašlou.

  Po 20ti minutách přemlouvání ať si tam dojde pěšky. Přece jenom čumilů a kameramanů tam bylo dost na to aby to odnesli… Jinak myslím, že urážená PČR je též přestupkem ;-)
  Paní byla několikrát, spíše mnohokrát vyzvána ať zaparkuje vedle nebo jede jinam, že průjezd jí prostě nepovolí! Načež paní byla ším dál agresivnější a dětinštější. Ohání se petičním právem, ale to platí na petice, ne na vjezd autem! Bohužel pro paní, ona v právu nebyla.

  Policisté pouze dělali to, co měli. Nepovolit vjezd motorovým vozidlům. Protože nikdo nevidí lidem do hlavy, a nikdo neví, jestli by do někoho nenajela nebo třeba by v autě měla bombu…
  Mno a jelikož paní se chovala dál jako arogantní agresivní kráva, musela být zpacifikována aby se něco nestalo. Byla několikrát vyzvána aby vystoupila z auta. Neučinila tak. A to že má nemocné srdce není důvod aby nemohla vystoupit. Hlavně že řvát 20 minut na policisty a kouřit cigaretku je v pořádku s nemocným srdcem.. Po upozornění že když si nevystoupí bude vytažena, nijak nereagovala… Když začali s hmaty tak se stále držela jak klíště a po přestání z policejní strany byla ještě jednou upozorněna, že dojde k těžšímu kalibru… Paní vyndali a uvedli do stabilizované polohy, zkontrolovali že dýchá a zavolali sanitku.

  A ohledně té přikrývky, že teda udělal něco ten její kameraman ? Točil do poslední chvíle a ochota pomoc byla totálně nulová, viz hledání lékárničky v kufru.

  Nejsem zastánce chování policie, ale tady to bylo zcela na místě a tentokrát stojím na jejich straně. Všechno má svoje hranice a tohle už paní přehnala… Proč to dělat jednoduše když může dostat „po držce“. Může být ráda, že dopadla ještě takle.. V jiné zemi by se s ní tak nepárali. A policisté konečně ukázali, že mají mít respekt a nenechají si srát na hlavu, jak se doposud dělo.

  • Jaja napsal:

   Plně s vámi souhlasím, nějaká pomílená bába začne arogantně vypiskovat na policajty a ještě se pak cítí dotčeně. Na můj vkus měla policie až moc trpělivosti a mohla zasáhnout mnohem dřív. To ale tihle konspirativci nechápou. Našel jsem krásný článek v reflexu, krásně popisující tyto pomílence. http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/57716/chemtrails-a-cip-v-zadku-utociste-bezvyznamnych.html

  • Jiri K. napsal:

   Cetl jste co jsem psal vyse???? Sam pisete,ze se pani dopustila prestupku…..,ze neuposlechla vyzvy prislusnika PCR. Na jakem zaklade policista pozadoval vystoupeni ridicky z vozu???? Ze spachala prestupek proti vyhlasce???? Zadny nespachala, protoze zastavila a i auto posunula na misto kam ji policista rekl. Nasledne ji po nekolikaminutove debate (at uz byla duchaplna jakkoliv)nasilim vytahli z vozu(nebyla agresivni,projevila dobrou vuli poslechnout policistu,tim,ze popojela s vozem ,kam ji bylo receno)Takze vase argumentace,ze by do nekoho mohla najet,nebo ze ma v aute bombu je ucelova.Nota bene tam byla ochranna sluzba a i PCR,tak ji s jejim souhlasem mohli vuz prohlednout a pustit ji do mista(treba i s dohledem) Po vyzve k vystoupeni z vozu meli dost casu na to aby ji oznamili,ze je zadrzena a meli ji poucit o jejich pravech. nevim z ceho usuzujete,ze ji zkontrolovali zivotni funkce,to z videa neni patrno. jedine co je ze zaznamu patrne,je to ze PCR se hrabala v jejim zavazadlovem prostoru a je jedno za jakym ucelem, coz je s podivem.kdyz pujdeme do dusledku,tak merit veci byl aby pani nestala,tam,kde stala. Zadrzenim a predvedenim ridicky, by se tento problem nevyresil,protoze by tam auto do odtahu zustalo stat.A hlavne nepiste,ze by s nim nekdo z PCR odjel. To by byl jen dalsi exces.Pokud by se toto stalo me,tak policista co se hrabal v kufru a najednou mel zajem o nenataceni a mentoroval druheho ,aby se soustredil by mohl mit docela problem. Pani mohla mit v kufru napr. nemalou hotovost ,ktera by mohla zmizet a svedku na to urcite bylo dost.Nebo myslite,ze se mylim…..??

  • Jiri K. napsal:

   Jeste poznamka pod carou,ciste filozoficky. Kdyz policista rekne :Jdi a zbij ho“, nebo „Zastrel ho“ a ja ho neuposlechnu,tak jsem spachal prestupek????? To je usmevne vidte…..?

   • Jiřík R. napsal:

    Můžete mi říci kde se policie hrabala v jejím zavazadlovém prostoru ? Já teda vidím se tam hrabat jenom kameramana ( který samozřejmě patří k té paní), nevím jestli koukáme oba na stejné video. Policista jí upozornil co jí bude čekat a po několikáté výzvě k odjezdu na vedlejší parkoviště jí teda vyzval ať si vystoupí z vozidla. Když stále neposlouchala výzev policistů, upozornili že jí z auta vytáhnou… Když se rozhodla odjet, měla smůlu protože už bylo pozdě. Byla vyzvána k vystoupení z vozidla a následnému zadržení na stanici na Malé straně. Jestli jste si nevšiml, chtěli jí zadržet a předvést, ale paní se bránila ;-) A pokud jste dobře poslouchal, říkali, že paní je stabilizovaná a její životní funkce jsou v pořádku, dýchá a čekají na příjezd sanitky.

    • Jiri K. napsal:

     Ze je pani stabilizovana a jeji zivotni funkce jsou v poradku…aha…asi koukate moc na ordinaci v ruzove zahrade…..Takoveto tvrzeni si muze dovolit rici odborne znaly a vyskoleny personal…….a pokud to nevite tak jako zadrzeneho Vas maji policiste poucit o svych pravech…a zde na to cas meli a rozhodne to nebylo slyset……nicmene zakrok ohrozujici zdravi,ktery nasledoval za prestupek je v tomto smyslu vina jednoznacne na strane PCR.K tomu hrabani v zavazadlovem prostoru…vy jste tam nevidel policistu,ktery jeste kameramana „usmernoval“ at nenataci…?…..meli prinest svoji lekarnicku,ale evidentne z tohoto zaznamu lze dovodit,ze ji nemeli.Tecka

    • Jiri K. napsal:

     § 58 Zvláštní omezení

     Při zákroku proti zjevně těhotné ženě, osobě zjevně vysokého věku, osobě se zjevnou tělesnou vadou nebo chorobou nebo osobě zjevně mladší 15 let nesmí policista použít údery a kopy, slzotvorný, elektrický ani jiný obdobný dočasně zneschopňující prostředek, obušek ani jiný úderný prostředek, vrhací prostředek mající povahu střelné zbraně podle jiného právního předpisu s dočasně zneschopňujícím účinkem, vrhací prostředek, který nemá povahu zbraně podle tohoto zákona, vytlačování vozidlem, vytlačování štítem, služebního psa, zásahovou výbušku, úder střelnou zbraní, hrozbu namířenou střelnou zbraní, varovný výstřel a zbraň, vyjma případů, kdy útok takové osoby bezprostředně ohrožuje život nebo zdraví policisty anebo jiné osoby nebo hrozí větší škoda na majetku a nebezpečí nelze odvrátit jinak.

   • vasek napsal:

    aspon vidime co mame za vylizance u policie

 31. Svobodný napsal:

  Ono je v podstatě jedno na čí straně bylo více chyb. Tady je jasně vidět jediné. To že se s nikým s..t nebudou. Takže až půjdete demonstrovat tak se na to připravte. Nejlepší je tichý odpor. Na co se nechat mlátit od těch šašků. Zatím jsem nezaznamenal že by nějaká petice k něčemu byla, ale budu rád pokud mi to vyvrátíte, třeba změním názor

  • iveta.malá napsal:

   To je právě ono, na co se nechat mlátit? Sedíš na prdeli doma a pořádáš svůj tichý odpor moulo.

   • Svobodný napsal:

    ano nekupuju zbytečnosti jako jsou třeba šminky, nejnovější pc hry a další voloviny které nejsou nutné k životu. a nepodporuju systém ale čeho jste dosáhli vy vašema peticema ničeho to by jste museli být radikálnější jenže na to nemáte koule a tak jen hulákáte do větru. Fakt si myslíte že si vás někdo tam nahoře všímá? Jen jim hrajete do ruky a nechávají vás být aby jste náhodou nešáhli po zbraních a tak vás mohou v klidu kontrolovat protože nejste žádná hrozba. Teprve až jim půjde o kejhák tak si vás začnou všímat a nebude to hezký ani pro jednu stranu. Takže toho dělám mnohem víc než vy.

  • vasek napsal:

   ty jsi akorat parazit

   • Svobodný napsal:

    A i kdyby tak proč ne? Co myslíte že jsou oni? Politici a jiní…to jsou ty největší paraziti. Klidně jim financujte ten jejich systém který nás akorát žene nyní do války ale já to dělat nebudu nechci mít na rukou krev tím že budu platit jako vy. Protože vy jistě nejste parazit jen ovce.

 32. Divenka Prostá napsal:

  Když tady tak čtu komentáře několika osvědčených TOP-trollů, plné vulgárních výrazů, nezbývá mi než konstatovat, že český národ se skutečně stává čím dál více národem „debilů“. Kritizujete tady tu paní, že je to „p..a“ a pod., chválíte zákrok policistů, a vůbec vám nedošlo, co vám toto video chtělo ukázat! Lidé jsou již ve stavu zoufalství a tak začínají jednat neuváženě, policista byl měl být především také „člověk“. Vůbec vám asi nevadí, že policie dokáže ochraňovat „Pražský Majdan“, který tu nemá co dělat neboť je výrazem neonacistů, ale pokud někdo ze zoufalství chce proti těmto praktikám nějak protestovat, tak hned dokážete akorát sprostě urážet. Když tam těch policajtů bylo tolik, tak by úplně stačilo, kdyby té paní umožnili stánek vyložit na místě a pod jejich kontrolou by se mohla opět vrátit na vyhraněné parkovací místo. Pokud tady někdo tvrdí, že zásah byl adekvátní, je to stejný sprosťák jako ti, kteří zásah provedli. Pokud místo vzájemného pochopení a porozumění se budeme častovat hulvátskými výrazy, tak to v téhle republice dotáhneme akorát tak „do pr..le“, tam můžete jít společně s těmi, kteří si z vás dělají srandu a rozkrádají tuto kolonii EU, potažmo USA. Změňte si prosím ten slogan na autech policie na „POMÁHAT A CHRÁNIT ZLODĚJE, NA OBČANY S..EME“.

  • iveta.malá napsal:

   Policista sice vždy byl a je člověk, ale jaksi jiné kategorie, mnohdy tzv. bezmozek. Byla jsem se náhodou projít na Vyšehradě, netušíc, že přijel vysoce postavený papeženec a policista omezující mou svobodu pohybu, stejně jako u té aktivistky, odmítal sdělit na třikrát položenou otázku důvod. Papeženec, nikým nevolená vrchnost by měl používat ochranku pokud se cítí ohrožen lidmi, nikoliv mnou placenou Poblicii. Takže otázka je, komu mají pomáhat a koho chránit, to v tom jejich heslu už nenajdeme.

  • Martin23 napsal:

   V jistém smyslu máte pravdu, ale vy i ta paní si musíte uvědomit, že pokud chcete bojovat proti Majdanistům, tak se především nesmíte chovat jako oni. Ta paní měla pravdu, ale tuto pravdu prosazovala nejen špatně a pomýleně, ale i v rozporu se zákonem. Na tom se nedá nic změnit.

   • iveta.malá napsal:

    Ahoj, za nikoho nebojuji a nestojím na žádné straně, pouze na svojí. Asi jsem nepochopila, že tyto stránky jsou nějak politicky postižené. Protože vím, kdo je v jistém ohledu nepřítel svobodného občana, to jest Poblicie bránící systém a s tím jediným mám osobní, nikoliv virtuální zkušenost, tak tě žádám, nezařazuj a neškatulkuj když víš tak akorát HOVNO. Přečíst si zákony umí každý. podpis: AntiZeman, AntiPapež, Anti23

    • Jarda napsal:

     Pokud chcete stát jenom na své straně, tak doporučuji opuštený ostrov. Tam by vás nikdo neobtěžoval.

 33. Martin23 napsal:

  Naprosto jasná věc. I dobrá mylšenka, když ji provádí blbec, dopadne špatně. Ačkoliv jsem proti pravdoláskám,proti Kyjevu a majdanistům, tak ta paní mlela totální sračky. Pakliže někdo nechápe, že ikdyž veze petici, tak musí dodržovat například dopravní předpisy, tak bohužel. Ta arogantní paní prodělala duševní záchvat a kolem ní byla skupina pitomců, která ji v tom podpořila. Trapné a ostudné.

 34. vendeta napsal:

  vyzivam vsechny aby sly a nasli ty vsechny smejdy kteri tam byly a nejlepe ihned popravit

 35. vendeta napsal:

  samozrejmne ze ty sasci v un iformach

 36. Contumax napsal:

  Trochu odbočíme, byl bych LIDSKÉJ být policajtem…
  Vidím, že někdo starší, pomůžu i když řve anebo ji nechám ať si to vodnese ale nebudu jí tahat z auta….
  Policajtů je tady až až, policejní stát jsme, jiný metr dobytku a jiný metr Velký hlavě !!!

  • Martin23 napsal:

   Vy jste to video neviděl?

   • iveta.malá napsal:

    …takže jsem se na to video konečně podívala a musím říct, že ten samý šašek č. 302249, kterým akce začala, mi bránil na Vyšehradě ve svobodě pohybu (projití veřejnou komunikací při podobné akci papežského poskoka), nikoliv v projetí autem (dodržení dopr. předpisů), ani nedokázal sdělit důvod. Takže tam zakopaný pes nebude. Tyhle lidi prostě nemají mozek a ti kdo se jich zastávají nejsou daleko od jejich cechu. (Nejlepší je když se fízly schovávají za číslo 23, to miluju…)
    No ještě nakonec, to vše neznamená, že paní nebyla krapet demagogická v argumentech, nicméně jako žena ti mohu sdělit, že hysterie také vypadá jinak, to jsi mě měl vidět při sledování toho videa…
    Jo a Zemana nesnáším kdyby něco, je to jenom malá čínská (nebo ruská?) KURVA.

   • vasek napsal:

    videl jsem ucelove braneni zhotoveni peticniho stanku v ikriminovanou dobu taktez jsem videl komercni a turisticke automobily ktere za profit mohly jet kam chtely zvalaste pak na hradcanske namesti

    preprava peticniho stanku byla ucelove zablokovana
    tudiz byla ucelove zablokovano sireni jiste informace

    ty chcipnes predevsim v dlouhych utrapach

    • Jarda napsal:

     A je to tady ! Už vím, kde je problém. Vy jste viděl uplně jiné video. Na tom, o kterém se diskutuje, všechna projíždějící vozidla odbočovala ! Taková pitomost a jak to člověka může zmýlit.

  • Jarda napsal:

   „anebo ji nechám ať si to vodnese“ to jako vážně ?

 37. Tibor napsal:

  To snad nieje pravda to su ale debili. Dnes v uniformach chodia len tupý sprosti ludia ktorý maju v hlave nasrané.Ved tá žena vám nič nespravila.

  • Jarda napsal:

   Tipnu si. Jste ten bělovlasý Slovák, co jí hecoval ? Místo aby jí vysvětlil, co je zákaz vjezdu.

 38. Svobodný napsal:

  A co že nám chystá SSA? Nevhodné pro slabé povahy a samozřejmě děti.
  https://www.youtube.com/watch?v=jnZKtRejmSA

 39. Žabák napsal:

  Asi si dám na palubku nápis PETICE a v tu chvíli sem podle názorů některých lidí zde NAD ZÁKONEM.

  VÁŽENÍ JESTLI CHCETE NAHRADIT JEDEN BORDEL JINÝM BORDELEM, TAK TO ŘEŠENÍ VÁŽNĚ NENÍ.

  Paní si tam mohla klidně ty stolečky a petici donést. Policajtům šlo o to auto. To už vám fakt tolik hrabe, že nechcete ani dodržovat dopravní předpisy?

 40. Žabák napsal:

  Třeba přístup Korála, co sem viděl videa na různých peticích apod. se mi líbí, protože nejde za konfliktem, ale snaží se splnit ten úkol proč tam de. Nechat si demonstrativně rozbít držku, natočit se u toho a brečet jak sou policajti zlý, je ubohý. To je můj názor.

 41. Lucky napsal:

  Poprvé za 25 let si lid přímo zvolil prezidenta a policie brání lidem v petici za jeho ochranu. Komu tedy slouží tato policie? Na demonstraci proti prezidentovi vedené ve fotbalovém žargonu se policie neukázala.

 42. Luboš napsal:

  Proč si paní myslela, že když je uzavřen průjezd pro všechny, zrovna ona projede? Srdce asi moc nemocný nemá, když může kouřit. Zde ji měli vytáhnout klidně dřív a nezabývat se jí tak dlouho.

  • Xpartak napsal:

   Luboši ….. Neznalost zákona neomlouvá.Měl by ses stydět.Vysvětlim jak pro blbce.
   Uzavírka je dle vyhlášky-v pořádku
   Ovšem vyhláška není nadřazena zákonu- v tomto případė volneho pohybu
   Není nadřazen ústavě ČR presněji mezinarodni dohodě o občanských právech.
   A pravo petični je nadzakonem chranėno a zaručeno ustavou !!!!!

   Správné jednání policie by bylo = policistou doprovozeno auto na misto petice a dohlednout na vyložení petičniho materyalu a odjezd z uzavřené oblasti dle vyhlášky.

   Jestli se tento případ dostane k soudu, budou tito policisté souzeni v Hagu za porušeni ustavy ČR, pošlapavani prav občanů, zneužívani pravomoce, hrube porušeni mezinarodnich smluv a dohod a jednani proti lidskosti.

   Vym o cem mluvim…uz sem u soudu vyhral ..prakticky ze stejneho jednání.

   • Jarda napsal:

    Vym, že je to tu slušnej materyál :o)

   • Jarda napsal:

    Tak šupky, dupky a dejte odkaz na pasáž s policejním doprovodem.

    • Xpartak napsal:

     Peticni pravo =
     Zakon 85/1990 sb.

     Doprovod policie je resen zakonem „koordinacnim“ – 128/2000 sb.
     A take povinostmi policie ze zakona o policii.

     • Xpartak napsal:

      Jardo ..stejne tak joko nemuze byt odepren vjezd zasobovaciho vozu pro restauraci jez se nachazi v uzavrene oblasti, tak nesmi byt znemozneno zasobeni peticniho stanku, ktery je navic chranen nejen zakony a ustavou, ale i mezinarodnima dohodama….

      Jak proste.. :-)

     • Jan Jinsky napsal:

      A kde v těch zákonech píší o tom, že se ke stánku musí dojet autem? Paní protestovala – a dostala přes čumák. S tím musela počítat.

     • Xpartak napsal:

      Policie ma povinost zpristupnit jakoukoliv potrebnou moznost k pohybu na urcene misto…v tomto pripade bylo jasne stanoveno, a policie byla informovana, ze je pani invalidni…a tudis mela take podle techto informaci jednat. Asi tezko by mohl nejaky invalida pesky prenest pro nej tezky naklad na dane misto…k tomuto ucelu slouzi vyjimky ze zakona. Policie tyto vyjimky nebrala v potaz a jednala tedy dosti neadvekatne a hlavne NEPROFESIONALNE.

     • Xpartak napsal:

      Jane…mlceni je souhlas…nebo uz dosli napady jak okecat nezakonne jednani policie ?
      Padnych a podlozenych argumentu mam opravdu hodne…

     • Jan Jinsky napsal:

      Ne, mlčení bylo výrazem toho, že jsem šel spát :o)
      Takže když bude nějaký prostor uzavřen, stačí si najmou invalidu (ta paní na invalidu až tolik nevypadala a měla okolo sebe lidi, kteří by jí mohli pomoci věci odnést).

   • Jana M napsal:

    Asi dost dobře nevíš o čem mluvíš. Prostor byl uzavřen kvůli ohlášenému veřejnému shromáždění, nehledě na to, že jde o pěší zónu.

 43. Jarda napsal:

  Jde z toho trochu strach když to tu člověk čte. Akorát nevím, jestli je tu tolik hlupáků nebo lhářů. Paní je prostě zkušená provokatérka a celá akce byla naplánovaná. Schválně to dotáhli až do konce. Stačilo položit kamery, přestat kecat a odnést stoleček pár metrů. Ale to by pak celá akce neměla smysl.

 44. Jarda napsal:

  Dříve se říkalo „To zase bude v alejích nablito!“
  Dneska je to na netu mnohem horší a každý den :o(

 45. runner napsal:

  Ta tlustá a blbá paní je pěkná kráva :-))))

 46. pepa kool napsal:

  Hystericka pani mi svym projevem pripomina me pripalene sousedky pokrikujici na ulici. obycejna provokace, pokud neco chtela dorucit na stanek, mohla jit pesky, jak uz tu zaznelo, alespon by udelala neco pro sve churave zdravi.
  meli ji auto vystrikat kasrem a vylezla by sama.

 47. Vindaloo napsal:

  Meli tu tlustou kravu rovnou na miste zastrelit. Bylo by o jednu dobrou komunistku na svete vic (podle hesla mrtvej komous=dobrou komous) a tady vo jednu hysterickou picu min.
  A ty slovaci co tam delaj? Ty bych vsechny vystehoval zpatky do slovenskej osad odkud pritahli, to jim snad dosli ovce, nebo co tady hledaj? Vcetne Babise a ty jeho cubky co chce bejt primatorkou.
  A pak by to mohli jeste poradne probrat tady, takovejch vygumovanejch (tady se ani neda rict s vymytym mozkem, vetsina prispevatelu tohoto webu nema s mozkem vubec nic do cineni) kokotu pohromade, to si vylozene rika o napalmovej darecek pod stromecek…

 48. Xpartak napsal:

  ja take nesouhlasim s tim projevem, ktery vypustila z ust.Nehodlam omlouvat jeji chovani vuci policii a take tak nesouhlasim s kralem Zemanem. Je mi tedy uplne jedno co pani zvatla ci koho se to hodlala branit…..je ale treba uznat fakt, ze byla v peticnim pravu dle ustavy a policie ji mela vypomoct jak bylo potreba.Zda pani je nebo neni invalida si mohla policie overit predlozenim invalidniho prukazu a ani to neudelala, navic policie neadekvatne pouzila donucovaci prostredky k vyklesteni potencialniho invalidy se slabym srdcem a ani na toto nebrala ohledy….Nechci se pripojit k obhajobe hubate huby pani Reznickove, je ale potrabe poukazat na zneuziti pravomoce nebo primo hrubou neznalost zakona na strane policie…..

  Cim dal casteji se setkavam pouze s vyrazem “ jmenem zakona „, ale jakeho ani oni sami nevi..jejich bezna obhajoba je paragraf 15 a 155 o policii…..bohuzel ani obsah tehto zakonu neznaji…

  Pani byla sprosta tak dostala pres hubu no..debre ji tak…ale pokud je znamo, tak zakony plati pro vsechny a to i pro policii, ktera zde porusila jak prava tohoto lec sprosteho obcana, tak i mezinarodni dohody… Kazdy kdo tvrdi ze pani nebyla v pravu a ze policie jednala spravne by se mnel podrbat na hlave a stydet..duvody sem jiz psal o par radku vis……

  Ano stydim se za svevolne krouceni zakona panu z rad policie !!!!!!

  • Milan napsal:

   Petiční zákon:
   § 1
   (1) Každý má právo sám nebo společně s jinými obracet se na státní orgány se žádostmi, návrhy a stížnostmi ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu, které patří do působnosti těchto orgánů (dále jen „petice“).
   (2) Právnické osoby mohou toto právo vykonávat, je-li to v souladu s cíli jejich činnosti.
   (3) Peticí se nesmí zasahovat do nezávislosti soudu.
   (4) Petice nesmí vyzývat k porušování ústavy a zákonů, popírání nebo omezování osobních, politických nebo jiných práv občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a sociální postavení, nebo k rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z těchto důvodů, anebo k násilí nebo hrubé neslušnosti.
   § 2
   Ve výkonu petičního práva nesmí být nikomu bráněno. Výkon tohoto práva nesmí být nikomu na újmu.

   Tak čím se Policie ČR provinila? V celé věci jde o to, že zmagořená žena, která by měla být odzkoumána psychiatrem nebo potrestána za své provokativní jednání, chtěla vjet svým vozidlem do zákazu vjezdu a policie jí v tom bránila, aby nedošlo k porušení zákona. Ano policie by něco porušila, kdyby tam tuto provokativní ženu nepustila a jin vozidlo, které nemělo povolení tam pustila. O to celé v této věci jde a zákrok policie byl absolutně korektní a v pořádku. Stydět by se tady měli ti, kteří tady plivají na policii ČR, já si jejich zákroku vážím a cením. Dlouhou dobu se drželi i přes provokace a urážky soudruhů ze Slovenska a jedné bláznivé ženské. Zamyslet nad sebou by se měli ti, co tady plivou na Policii.

 49. Peter Petersky napsal:

  Naplánovaná provokačka.
  Stát se to v Německu, Rakousku, Itálii, Francii, atd.
  policie by se s ní nabavila a vytáhla ji z auta už v 10. minutě. Někdo kdo nerespektuje policii a vykládá si zákon pos vém si nic jiného nezaslouží
  Dobře to udělali a měli sebrat i ty ostatní slováky za urážky.

 50. Milan napsal:

  Zásah byl úplně profesionální a chování policistů bylo na vysoké úrovni. 20 minut se snažili o rozumné řešení a až poté došlo na zákrok, kdy policista má oprávnění použít donucovací prostředek proti osobě, která neuposlechne výzvy. A bláboly tý ženský o ústavě jsou jen k úsměvu. A ty čoboli měli předvést na služebnu. Jak to na místě řekl jeden mladý muž na místě, ať si jedou poučovat k nim do Bratislavy, když je to u nás tak hrozný.

 51. Akke napsal:

  Novodobá Kateřina Jacques. Paní Věra naprosto evidentně připravena provokovat a konfrontovat se s Policií. A jako zázrakem vše natočeno, zadokumentováno. Naštěstí i pro Policii. Většina píšete o tom, co vše Policie udělala špatně, ale je třeba začít hezky od začátku a nazývat věci pravými jmény, aneb co vše špatně udělala paní Věra Řezníčková.

 52. Jana M napsal:

  Řeznice dostala to co chtěla. Porušila hned několikrát zákon a zcela jasně šlo o plánovanou provokaci. Hezky je to zde: http://odveci2.wordpress.com/2014/11/19/policejni-brutalita-a-nebo-nepovedena-provokace/

 53. jap napsal:

  I když se paní Řezníčková podle mě nechovala racionálně a trvala si na své „vykonstruované“ pravdě, tak v žádném případě neschvaluji zákrok, který policie předvedla! Vytahovat ženskou z auta tak, že ji obuškem škrtí, i přesto, že řidička předtím sdělila, že má slabé srdce a léčí se s ním… nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že ten policajt je sadista. Je mi z něho zle, celý den mi je z něho a jeho spolupracovníků špatně.

 54. Obyčejný občan napsal:

  Napsáno tu je toho hodně a místy i bohužel nadávky. Je smutné, že někteří lidé neumí mezi sebou komunikovat bez vulgarit (ale konec konců i náš prezident je toho docela poměrně slyšitelným důkazem).

  jako člen jedné nejmenované neziskové společnosti taktéž někdy vjíždím na místa, kde je provoz z nějakých důvodů omezen, ale nikdy by mě ani nenapadlo neuposlechnout výzvy policisty. Vždy se s nimi snažím rozumně dohodnout a ještě jsem nikdy nenarazil na žádného se kterým by to nějak nešlo. Ale jít na to styl „řvu a troubím“ není zrovna civilizovaný způsob 21. století.

  Tato „dáma“ tam přijela už s úmyslem udělat rozruch a vyvolat konflikt, což dokazuje množství kamer a lidí, které u toho byli.

  Policisté s ní měli poměrně dost trpělivosti a použili přiměřenou sílu (já osobně bych jí tam klidně hodil slzný plyn a počkal, až auto opustí sama o své vlastní vůli, ale to by asi někteří považovali za nepřiměřené, ještě že nejsem policista :D).Věřím, že kdyby policista chtěl použít nějaký z hmatů na „vyproštění“ z auta, tak by ho ta šílená osoba např. kousla.

  Ne každý, kdo tvrdí, že je nemocný, nemocný je. A pokud někdo má nějakou diagnózu, tak mu i doktor zdělil co má a nemá dělat. Pokud se tím sám neřídí, tak je to prostě (odpustě mi prosím toto slovo) blbec.

  Na závěr se vám přiznám, že mi je 25 a tudíž jsem 17.11.1989 křičel jen kvůli mým základním potřebám a ne kvůli svobodě. Taktéž nechci nic srovnávat s tím jak to tehdy bylo. Mám jen svůj názor a ten zní: Chování policistů bylo správné. „Dáma“ dostala jen to, o co si koledovala a možná i to,co očekávala.

 55. jirka napsal:

  Samozrejme nesouhlasim s jednanim zeny,ktera neuposlechla vyzvy policistu CR,ale zadny zakon ani ustava neopravnuje policistu k takovemu dementnimu zakroku,navic proti zene. Dovolim si s jistotou tvrdit,ze kdyby tam byl ten zamindrakovany kovboj sam a v aute sedel robustni chlap,tak si to ten chcipacek v uniforme nikdy nedovoli. A co se mu smejdovi stane? Vubec nic. Vyklepal bych ho z uniformy a poslal do kriminalu dobytka.

 56. JoseP napsal:

  Když se podíváte na celé video nezkrácené, tak ta paní je opravdu na ránu. Obdiv policistům že to tak dlouho vydrželi.

 57. Adam napsal:

  Copak je tohle chování rozumných lidí? Paní dostala instrukce, neuposlechla, o způsobu zásahu by se dalo asi polemizovat, ale co mohli dělat s obézní ženou bránící se, i když u toho skoro umře a je jí to jedno? Policisté jen plní rozkazy jsou to jen lidi a z rozmaru této paní, že teď chce se z ní všichni nepo. Bylo jí řečeno ať si zaparkuje a můře dojít pěšky. Byl tam zákaz tak tam je zákaz.. Je to všechno na hlavu a nemuselo se stát vůbec nic, kdyby paní měla trochu víc rozumu..

 58. Nevím,proč se tu dohadujete nad zákony.Jde tu o lidskost,ne o donucovací prostředky.Šli na ni jak na zvíře,jasně nahlas řekla,že má nemocné srdce,měli dle toho jednat.Kdyby jim exla,bylo by to v pořádku?Se divím,že nestříleli…Když tam těch pitomců bylo tolik,měli dva stoupnout před auto a jednoduše ji nechat být,třeby by si to rozmyslela,násilím,by do nich nevjela,násilí,neadekvátní,použili oni.To máme opravdu super policii,výkvět,elita národa.Můžou si dovolit vše!Viz hońky na dálnici,silnicích za auty,motorkami,končí to smrťáky…jak jinak.V tomhle státě,je ale už možné všechno.

 59. Lumír napsal:

  Dobry den , myslim ze to berete vsichni trochu unahleně je fakt ze ji dovolili ze muze to tam donést ty svoje věci , za dalsi ji řekli že pokud chce jet dal potrebuje povolení k tomu, Pak je tu slovni utok na uredni osobu , za další nase zakony a ustava jsou řekněme obecná a neni jedno cilena a proto ji muzeme chapat i z jinych uhlu nez je myšlena co se tyaka vyjádřeni nekterych lidi ohledne jinych zemí prosim vas jsme v ČR ne v Americe nebo jinde ve světe nechapu proč musela křičet navíc ohledat občana nemůže pokud vim každý policista a pokud je dotycna osoba pořádána tak by měla uposlechnout a uprime nebaví me cist vulgarni vyjádření mnoha z vas je to dost otravný a rekneme ze to vypovida o vasich osobách jak bez myslenkovite mluvite a ohanite se zakony a ustavou Ja uprime moc o zakonech nevim ale je fakt ze ustava je nejvyšší zakon ale je tu podle me neco jinyho co by meli lidi respektovat jeste vic nez ustavu a zakon byt v klidu a rict v klidu pak by se i dalo lecos vysvětlit upřímě se nepriedavam ani na jednu stranu obe strany podle me delali hlouposti .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!