Iluze Igora Chauna a Miloše Zemana o 17. listopadu 1989

Snímek obrazovky pořízený 2014-11-16 20:38:20Režisér a dokumentarista Igor Chaun včera zveřejnil na svém videokanále sestřih z dokumentů o 17. listopadu 1989. Učinil tak v reakci na prohlášení Miloše Zemana, že zákrok policistů na Národní třídě revoluci nevyvolal a nebyl příliš brutální a vyvolala ji až falešná zpráva o smrti Martina Šmida. Oba však jsou pravdě vzdáleni.

Dnes je jasné, že změna režimu byla možná pouze díky dohodě mezi velmocemi a s tím souvisejícímu  rozhodnutí Státní bezpečnosti a špiček KSČ. Kdyby to byla opravdová revoluce, tak jsou střety skutečně mnohem tvrdší, protože režim by se tak snadno nevzdal nehledě na přítomnost sovětských vojsk, která by vzpouru snadno potlačila.

Mýlí se tedy Igor Chaun i Miloš Zeman. Otázkou zůstává, jak moc kdo z nich záměrně.
13 Komentářů k Iluze Igora Chauna a Miloše Zemana o 17. listopadu 1989

 1. Radek Dvorak napsal:

  Pan reziser Chaun ma pravdu ale jen z casti!!!
  On tam byl ale kdyby byl v zime 1988 na Vaclavaku tak tam bylo vice zranenych a nekteri meli zraneni i Patere!!!
  Jinak pamatka Havla a 17.11. se nemohla zneuctit neb zadna pamatka neni v normalnich hlavach!!!
  Zasah byl tvrdy to ano ale slavit neni co!!!
  A vzpominam si sam na tu dobu ze vse se rozbourilo az 21.11.!!!
  A nezlobte se ze napisu: Never ze tomu ze to byla Revoluce!!!
  Bylo tady spousty Prostredku jak zastavit neco co Rezim by nechtel pripustit!!! Uz mnou vzpominana zima 1988 na Vaclavaku!!! Mimochodem doba Kdy Havel mel nestandartni schuzky a pana Vonku umlatily StB v Hradci Kralove v Kriminalu!!!

 2. jusla napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=xaxY0ypJS-Y&list=PLtWAkye06QTCdbrhbzZrBbBoMxKwDBr2W&iex=17 reziserom dokumentu bol chaun,tento rozhovor vznikol pri pauze natacania dokumentu o mikim volekovi,je to tendecny tvorca,hovori iba to co sa hodi do kramu,a sere si do huby o akej demokracii a slobode hovori este by som pisal ale idem blejt

 3. Jajakoprognostik napsal:

  A tak je to se vším co se valí na "alterstream"...Labyrint lží ze strany jedné ba i z druhé a pak se v tom čoveče vyznej:D a v tom promíchané střípky reálií, aby to mělo grády.
  Pan Korál, dneska za jedna!
  Mimochodem...víte, že už bylo po těch létech načase, aby si stihli "vygenerovat" staré struktury nové "krytí"? - nové mesiáše - "prognostiky"? Zvou se "spolek" VŠEHRD nebo mediálně "Mladí ekonomové", jde o zčásti ekonomy, zčásti právníky - pečlivě vybíranými pro plnění úloh (zvláště matení veřejnosti) jejich předchůdců, co tu nakradli...

 4. Porovnejme onen masakr v 89 s Majdanem v Kyjevě a musíme dát za pravdu Zemanovi.

  • pavelka70 napsal:

   Evo, máš úplnou pravdu, souhlasím. Né že bych "Poštu pro tebe" Igora Chauna nějak vychvaloval, ale proč solidní réžie populárního pořadu, musí být naopak vyvážená politickou úchylkou jejího režiséra. Proč Igorek cpe nos do politiky, když na to nemá. Myslím, že jeho přihřívaní mainstreamové polivčičky je obyčejnou chamtivou snahou o výdělek! Je trápný dnes dělat velikou bublinu jenom ze zásahu na NT. Ať udělá reportáž o nezaměstnanosti,korupci,mafiánství a lobbyzmu ve vláde!
   Na to už nemá. Ale jako tatínek se moc neosvědčil:
   http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-karlovy-vary/138742/igor-chaun-vzal-k-dceri-do-postele-cizi-zenu.html

 5. to je jedno napsal:

  No to je pro naši zemi typické. Bitva na Bílé Hoře taky byla spíše jakási šarvátka - kolem 400 mrtvých na obou stranách, většina z Moravského praporu...

 6. Václav Prazak napsal:

  Na Klárově, nás bylo,max.200 průvod proti prezidentovi několik tisíc lidi.Podle vlajek českou ukrajinsky.Ted budou na koni a začnou to rozjizdet.Toto je začátek konce.

  • Calembredaine napsal:

   Odborářů na protinečasovské demonstraci bylo 100 tisíc! A dělali si z toho něco Kalousek nebo Khárl? Akorát se pošklebovali. V Budapešti je to nebezpečnější, ale Orbi si s těma hazlama taky poradí, lid stojí za ním stejně jako za Zemanem či Ficem (na toho to taky zkoušej, leč ve volbách jim dal opět za uši). Nemaj šanci! Neměli by ji ani v Kyjevě, kdyby ten vůl Jankovyč poslouchal Putina a ne kecy západních loutek Wallstreetu! Především neměl stahovat z ulic pořádkové síly dokud banditi neslpní podmínky dojednané s představiteli EU - tedy nevyklidí všechny budovy a nerozejdou se! Měl je vybavit samopaly a kulomety, nasadit obrněnce a srát na výhrůžky že mu zmrazí konta v bankách. On tam totiž hlavně žádný neměl mít!!! Zeman tam žádný nemá - doufejme ...

  • Žabák napsal:

   Respekt pane.

  • Kluk napsal:

   Problém je v tom, že oni to měli dobře zorganizované, proto jich bylo několik tisíc a vás jen dvě stovky.

   Musím se ale přiznat, že mám celkem obavy o naší republiku!

   Možná, že se dočkáme zanedlouho stejně krvavého majdanu jako byl ten na Ukrajině!?

 7. rur napsal:

  Jedna duchovní klika ruku v ruce jde: Chaun, Dušek, Hnízdil, Cílek, Halík (E.Tomáš,Grof) ....Havlo-Dalajlamovska osvěta. Nechť si to každý spojí a pochopí po svém.

 8. Viktor napsal:

  Ono pokud jde o populárkní škatulku pro 17. listopad jako masakr, pak se stačí podívat na wikipedii na definici slova masakr a je jasno: Masakr je termín sloužící většinou pro označení hromadného vyvražďování, ať už na lidech, či jiných živých organismech.[zdroj?] V méně používané konotaci značí situaci, která měla za následek velké ztráty na životech.

  Jediný "zmasakrovaný" byl agent STB Zifčák, navíc pochody byly organizovány studentskými organizacemi SSM a na václavák byly "vmanipulovány" hlasy "pojďme na václavák" a spol, což byli nejspíš halsy tajných policistů v civilu (dobové zýáznamy se poměrně hemží civilisty, tkeří pomáhají policistům zajišťovat skutečné civilisty, takže jich bylo poměrně dost).

 9. fero napsal:

  pozrite si clanok na

  http://www.pravdaaloz.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!