25 let – Mohlo být vše jinak ??

Dlouho jsem zvažoval, mám-li se k 25. výročí listopadu vůbec vyjádřit. Nakonec jsem to po obdržené pozvánce na oslavu do Semil jako aktéra té doby uvážil jako nezbytné – zejména kvůli mladší generaci, která tu dobu a hlavně tu dobu předtím neprožila. Účastnil jsem se jako delegát okresu všech sněmů OF, byl u založení ODS a na třech jejích kongresech jako jediný jilemnický občan, takže dnes mohu dosvědčit a pamatuji dobře, jak jsme většinou byli naivní. Také proto jsem mezi kolegy, jistě si plácajících tam po ramenou, jací jsme byli hrdinové, nejel.

   Přestože jsem veřejně vystoupil už v r. 86 (samozřejmě že v článku Rudého Práva podstata chybí – lze nalézt na internetu, http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo/1987/3/21/5.png ), dlouho mi trvalo, a to i přestože jsem už v r. 90 četl Analýzu M. Dolejšího i další tajné materiály a měl jsem tehdy informace “od pramene“, skoro další dva roky, než jsem uvěřil, že je listopad vlastně jeden veliký podvod, připravený KGB-StB. Zmlátit studenty v Den studenstva, jako signál k převratu mohla vymyslet opravdu jen bestie z KSČ. Někteří mnozí, kteří si z mýtu vytvořili živnost, nevěří, nechtějí věřit dodnes. Proto asi ani můj návrh na besedu se studenty zdejšího gymnasia nebyl akceptován, neb své názory netajím, nejsou v souladu se stále oficielními, takže je zkusím vyjádřit alespoň takto.

Vyrůstal jsem s dětmi “kulaků“, už tehdy jako malému klukovi mi bylo divné jejich ponižování, bránění jim ve studiu, ačkoli jako třeba Lída Koutníková/Havránková měla celou základku samé jedničky – ano, ta, co bránila u Hradce své pozemky proti stavbě dálnice a 17 let současná moc nebyla ochotna s ní její oprávněný nárok dohodnout – kriminalizování jejich rodičů. Pamatuji důsledky padesátých let, když po amnestii v r.60 se vraceli sedláci z kriminálů, později u mě na stavbě pracoval i vězněný policajt, letec, farář.. vyprávěli neradi. Rok 68 mě postihl osobně, tedy v r. 69, kdy jsem byl propuštěn, prožil jsem rozpory mezi tím, co všichni věděli a co se poté hlásalo oficielně, to mi jasně ukázalo falešnost tehdy vládnoucích – ale podobně to vnímám i dnes !!

Proto jsem se po r.89 nebál vystoupit, v domnění, že konečně nastane spravedlnost, že hůř se budou mít ti, kteří nám předtím vládli…a to se nestalo.. Po listopadu se dostali k moci, do čela státu osmašedesátníci, tedy bývalí komunisté, v r.68 vyloučení. Proto se rozdělilo OF – nám delegátům se to nelíbilo. Jako symbol proti Dientsbierovi, Rychetskému a Paloušovi byl předsedou OF zvolen Klaus, domnívali jsme se tehdy, že je od moci odstaví. Na ustavující kongres jsem jel s mandátem okresu 40:3 neumožnit komunistům vstupovat do nově vznikající strany ODS, podobně tak většina delegátů. V Olomouci se tehdy Klaus postavil proti, na dalším kongresu můj kongresem schválený návrh nevolit je 5 let do funkcí bez hlasování smetl slovy – to chcete odstřelit naše ministry Dybu, Kočárníka, Stráského… Postupně začali stranu ovládat prospěcháři, kteří ji měli jako nástroj k moci a hlavně vlastního prospěchu. Rozdělení státu bez referenda, rozbití Hospodářské komory, jejímž jsem byl prvním okresním předsedou a prosadil její sídlo do Jilemnice, moje neúspěšné návrhy na přímou volbu starosty mne přiměly k opuštění strany, která mířila jinam, než byly mé představy.

Pozdější Sarajevo jistě souviselo, ač to nikdy nebylo přiznáno, s LTO, když Kočárník, Klak dva roky bojkotovali změnu zákona a tím kryli daňové úniky. Oposmlouva jen potvrdila mé poznání, o co tu stranám jde. Že nejsou jen nástrojem řízení státu k prosperitě, ale hlavně nadrovnoprávné moci, podobně jako před listopadem, umožňující zcela beztrestné obohacování i jejich bezskrupulíózních členů. Nebudu rozebírat kapitalismus bez pravidel, rozkradené továrny, zdevastované učňovské školství, degradaci vzdělání, jen musím zmínit selektivní právo – různé na tykadla a oproti nim třeba Janoušek, Novák, Krejčíř, Bakala.…., úpadek morálky těch u moci. I naše starostka porušila zákon. Nebude stíhána – neobohatila se a nezpůsobila městu škodu – jen město si později koupilo vlek v ceně 1,5 mil. za více než 5 mil. – a lidé ji dál volili… Také u nás se dostali do čela města lidé schopní, ale  všeho, díky manipulativním volebním zákonům. Dost dlouho to lidem trvalo, než to pochopili. A tedy obecně – z bezvýslednosti situace jsou dost znechuceni, čím dál méně jich chodí k volbám, které neprodukují do čela ty nejlepší, ale mnohdy jen nastrčené figurky politických stran.

Je jedno, jestli jde o stranu, nebo hnutí, které navíc mají velmi volné stanovy a jsou ustaveny na vůdcovském principu. Po 25ti letech dochází k privatizaci státu. Je jedno, jestli jsou to strany, nebo vůdce hnutí Babiš, “nespolupracovník“ StB… Bývalá moc nás doběhla, prostřednictvím peněz, které si před 25ti lety plánovaným převratem zajistila. A my jsme jim k tomu byli křovím. Bude to dlouho trvat, než se změní společnost, darmo se neříká, že dějiny se opakují. Bohužel nástrojem změny byly vždycky války. Doufejme, že Ukrajina nebude počátkem té poslední. Ale valí se za ní islám….

Přeji nám všem, aby světoví vůdci nalezli uvážlivá řešení celosvětové krize demokracie.

17.listopadu 2014                                                                                                      Eda Seibert
6 Komentářů k 25 let – Mohlo být vše jinak ??

 1. martin bareš napsal:

  Vážený panáčku autore:

  Vynechal bych ty plamenné výrazy jako „bestie z KSČ“, děti kulaků byly ponižovány“ atd.

  Babiš „spolupracovník StB“.

  Ptáte se proč:

  Otírání o minulost mi bylo vždycky protivné, kdekdo si na tom přihřívá polívku.

  Nepodezírám Vás, že jste zapškl, protože na Vás nezbylo korýtko. To ne.
  Napíši jen ve zkratce.

  Stál jsem u nás, dnes již v krajském městě, které řídí i Vaše město, např. i okresního gaunera jménem Farský, v čele revoluce. Zní to nafoukle, ale je to tak.
  Před převratem jsem těžko hledal spolupracovníky. Např. když jsem sbíral k nějakému panfletu 2000 slov podpisy, lidi se děsili, přesto jsem 40 podpisů sehnal. Prostě fuška. Sice mě pak četl na Svobodný Evropě a já se dmul pýchou, ale to jen do té doby, než mi estébáci začali chodi do bytu na návštěvy. Pochopitelně přátelské a když jsem tam nebyl, když jsem na šichtě rubal uran. Tak si občas brali, co je napadlo, ale protže jsem človšěk docela chudý, moc toho nepobrali. Jen mi chtěli ukázat, že „na mě maj“.
  V práci to byl boj ode zdi, ke zdi. Snadno Vás likvidují i jako obyčejného dělníka, když o Vás všechno ví. Vzal to dneska už čert.
  Horší byla ztráta poctivě nabyté kvalifikace (nejsem abslovent práv v Plzni ale chemik, doktor přírodních věd, zmrzačení zdraví (doživotně) estébáckým doktorem, zdraví hlavně se rozdýchává těžce.

  Ale proč o tom píši.

  Vyrovnával jsem se tím po převratu dlouho. S čím? Se vším. A vyrovnal. Neodpouštěl jsem (to slovo nemám rád, je to navíc na duchovně-poševní debatu), ale rozpustil jsem to.

  Jestli nevíte o čem mluvím, je to váš problém. Člověk se musí naučit věnovat něčemu, aby mohl žít. Ne v nenávisti, ale normálně.

  A tak mimo jiné jsem se začal věnovat studiu marxismu. bez VUMLú, bez znalostí lidí komunistů, jejich knihoven, vybraných spisů, lopotně, tak jako všechno v dřívějším životě.
  A zjistil jsem, že je to bohužel nebo bohudík lepší východisko.

  Jsem konzervativní, musím dodat. Tady se účelově směšuje a zaměňuje levičáctví, homosexuálo, rozpad tradičních hodnot – a to vše se podsouvá marxistům. není ostatně divu, když vedení KSČM zdegenerovalo na přizdisráče ČSSD, nejhloupější straně, co převrat porodil.
  takže plivači jako vy mají pré. Bohužel, neboť:

  třetí cesty neexistují a pokud chete upravovat kapitalismus, dělejte to. nebo k tomu nabádejte druhé, hloupost cti v našem státě netratí.

  Víte, co to je Sysifoská práce? Valit tu kouli někam a ona vždycky spadne?

  Kapitalismus je nereformovatelný, chyba je v systému. Napíši Vám hned druhý příspevek, abych oddělil stejné či rozdílné.
  Zatím zdar a přeji vašemu plivání na zlé komanče úspěch. Plný a upřímně.

 2. martin bareš napsal:

  Než jsem se zranil, hrál jsem fotbal a basket. Každý odpoledne na hřišti, nebo v zimě v tělocvičně. Paráda.
  A na fotbal jsem nezanevřel do dneška.
  Sice se v něm neangažuju dělám orientační běh, spíš chod, víc nemohu, ale alespoň na něj chodím.

  Ve fotbale existuje jistý pan Pelta.
  Je to velmi bohatý a úspěšný muž.
  Je v zastupitelstvu Jablonce, aktivní člen ODS, patří mu v Jablonci kdeco, i tamní fotbalový klub.
  Abych dále pouze nepomlouval. Je to srdcař, bystrý obchodník, který pro fotbal dýše. Proto také umí sehnat prachy – což fotbalisté, zvláště ti z jeho okruhu, ocení. I já říkám, že je to lepší, než aby to socani a podobní chytráci dali cikánům.
  Jenže pan Pelta vlastní prvoligový klub a zároveň je předsedou FAČRu, což je střet zájmů. Nikdoze zůčastněných neprotestuje. A když protestuje, dostane přes prsty, už se to stalo.
  Teď se ptáte, proč o tom píši, vydržte.

  Jak k penězům přišel?
  Zručnosti nabyl už za socialismu, získával zkušenosti už tehdy.
  Majetky a mocného postavení získal ale až po převratu.
  1) jako sportovní ředitel svého času AC Sparta si mohl dovolit ledasco.
  2) V Jablonci jako zastupitel levně kupuje např. pozemky, zlomí nějakou překážku a pak je výhodně prodává. Zde mu pomáhá jeho politické členství. Stejně s nemovitostmi.
  3) Ze státních dotací získává stavební zakázky a v napojení na stavební firmu Syner (majitel Bílých Tygrů Lbc), jim zakázky dohazuje. Z této služby dostává zanedbatelné všimné.
  4)Ještě lépe se tak děje s penězi Z EU – zdroj je dál a méně průhledná cesta od EU k panu Peltovi – takže Syner má práci a on má zas zanedbatelné všimné.
  5) Další zdroje nevím, nejsem vševěd, ani nemám detektivní agentůru. Přesto si dovolím tvrdit, že jich je hodně a všechny smrděj.

  Takto pan Pelta tyje a tyje.
  Pan Pelta je mnohými nenáviděný člověk: fandové na něj kříčí, kotelníci na stadiónech vystavují jeho karikatury (u nás „Šrek je pozitivní hrdina“) a tak dále a tak dále. Podepisují se petice.
  A bulvár má o čem psát. Podívejte se panáčci, jak ta demokracie a svoboda funguje, všechno můžeme otevřeně říci a mluvit.

  Malý kaz: Všechno je na HOVNO.

  Pan Pelta tam sedí dál a bude sedět, dokud mu někdo nerozpáře kudlou jeho zbytnělý břich.

  A občas dokonce sedí na oslíku pevněji.
  To když někde k nepřístojnosti dojde a Pelta se zviditelní nějakým tvrdým postihem.
  Teď navíc to jde reprezentaci, takže může a je fandy i veleben.

  Mi capisce?

 3. kdr napsal:

  Lavička Václava Havla opět poničena!
  Česká republika: Strážník, jehož pracovní náplní je hlídat lavičku Václava Havla v Plzni, na chvíli odešel. A to stačilo, kdosi lavičku ZASE poničil! Ani ne tři týdny od posledního poničení! Předtím lavička vydržela jeden den. Nepomáhá ani kamerový systém a cedule, že objekt je střežen kamerami. Prý ale nejde o politický akt. Lavičku prý zřejmě ničí osamocené menopausní havloidky, které si odlamují skleněné rudé bordel-srdéčko z lásky k Havlovi.
  http://plzen.idnes.cz/vandalove-podruhe-ponicili-lavicku-vaclava-havla-v-plzni-pzd-/plzen-zpravy.aspx?c=A141120_085949_plzen-zpravy_jzk

 4. jedna napsal:

  A mne zas rozesmála Havlova busta,kterou sochař pojal, podrápal,popatinoval a nakonec dotvořil do podoby troglodyta.
  Při odhalování po táhnutí špagátem vynikla druhá Jeho choť, s obličejem stále Marfuši podobnějším, botoxem vyleštěným atd…
  Rovněž Madlenka Olbrajtová, ta je živým důkazem pravidla, že v jistém věku je povaha a ČINY fakt na ksichtě vidět, na ní obzvláště. Náš Jaceňuk přičinil slunéčkové, rovnátkové úsměvy. Kohopak asi napadlo odvézt do uSSa darem /!/originál Dvořákovy partitury Novosvětské..?

  • vlad napsal:

   jedna: máš pravdu. Ale svatého Václava toho času Havla teď oslavují media. A media mají „pravdu“ ve všem. Moje maminka mi říkala, když jsem utrousil něco proti lháři Havlovi, on za to nemůže. Trpěl chudák v komunistickém vězení tak to má v té hlavě trošku pomotané. Kouzlo nechtěného….mami.

 5. Antitroll napsal:

  Mám jeden dotaz na ty ČERVENÉ OVCE, A NA TY ZELENÉ OVCE.
  17.listopad se podle mě ukázal, a to jsem slyšel, a četl jako čistý projekt StB, a možná nepřímo i CIA, jelikož se psalo, že po domluvě Gorbačova s Reaganem se měl pomalu rušit východní blok, tak, aby nevznikla válka(zejména ta jaderná), tak se organizovalo kleknutí celého komunistického bloku!!!!Nedávno to potvrdil i jeden bývalý funkcionář KSČ,na jméno si nevzpomenu,ale stál za tím projevem, že děti nám nebudou rozkazovat…..).

  A JESŠTĚ K TOMU VAJÍČKOVÉMU ÚTOKU NA KLÁROVĚ(TUŠÍM)NA PREZIDENTY, A K TĚM BALÍKŮM ČERVENÝCH KARET PRO TY OVCE!!!!

  MOJE OTÁZKA??????????????????
  A S TĚMI BALÍKY ČERVENÝCH KARET PŘIŠLI, TŘEBA NA ŽÁDOST LEVICOVÉ FRAKCE PARLAMENTU A VLÁDY TAKÉ TY ZELENÉ KARTY????

  A tím senám to všechno vyjasňuje Foldyna, a spol.to měli domluveno s Klausovci, a možná i se Schwarzenbergerovci, aby si páni politici(a jejich Mafie), potvrdili,jak je na tom kdo s příznivci:-)

  TAKŽE Z NÁS ZASE UDĚLALI BLBCE, I TI POLITICI.TADY SE VIDÍ, ŽE KLAUSOVCI-ZEMANOVCI A SCHWARZENBERHGEROVCI JEDNA PARTA JE, A OVCE BYŤ ČERVENÉ, NEBO ZELENÉ JEDNO JSOU!!!!

  UŽ JIM NESKAČME NA JEJICH FÍGLE:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!