Junta ukradla 1,4 miliardy „válečných daní“

Z platů Ukrajinců bylo nashromážděno 1,4 miliardy hřiven. Válečná daň, kterou nová majdanská vláda uložila občanům Ukrajiny, přináší své ovoce. A to jen za tři měsíce: válečná daň, která činí 1,5 % z platů státních zaměstnanců, pracujících, vojenského personálu, byla oficiálně zavedena 1. srpna.

Samozřejmě se na názor Ukrajinců nikdo neptal, a tak daň platí ti, kdo podporují politiku Majdanu, i ti, kdo ve volbách hlasovali proti juntě. Rušit tuto povinnost se nikdo nechystá, přestože příjmy Ukrajinců klesly na polovinu a mzdy a sociální dávky jsou zmrazeny už od března.

Nicméně daň je vybírána i z nemocničních dávek, z mateřských podpor a jiných státních dávek. Kam tyto prostředky však jdou, nikdo neví. Vláda se nechystá zpovídat otrokům, ze kterých dře kůži. Je však očividné, že miliardy plynou mimo zónu ATO: tam jsou „směřovány“ dobrovolné sbírky, soukromé dary, penze babiček a dědečků ze Lvova. Ale nikdo neslyšel, že by za prostředky z válečné daně byly například pořízeny výstroje pro vojáky v zóně ATO. Místo toho jim posílají kamna udělaná ze starých lahví na plyn, zednické rukavice a boty z lepenky. Zdravotnické prostředky jdou ze státních rezerv (je to například vata a gáza vyrobené v 60. letech, které odmítla přijmout jako dar i Afrika), zbraně ze zakonzervovaných vojenských skladů týchž Státních rezerv (např. pušky Mosin a munice z roku 1937). Na co se utrácejí miliardy stržené z mizerných platů je zahaleno tajemstvím. Stejně tak záhadné zmizení zlatých rezerv z depozitářů Národní banky, což nedávno přiznala její šéfka Valerie Gontareva.

Zdroj: http://antifashist.com/item/hunta-ukrala-14-milliarda-voennyh-nalogov.html
2 Komentářů k Junta ukradla 1,4 miliardy „válečných daní“

  1. pavel napsal:

    Není zahaleno tajemstvím.V každé válce se ti správní napakují.Takže místní smetánka včetně té EU a SSA si připíšou nějaký ten chechták na účty.Nakoupí Mercedesy , soukromé tryskáče a vydají prohlášení ,že dřeli jako koně a pravda a láska zvítězila.Do obyčejných lidí jim přeci nic není.Ti se můžou navzájem štvát proti sobě ,vraždit a navíc je i humanitárně bombardovat.Jak vše čisté a průhledné.

  2. Zvědavý napsal:

    Z kapes obyčejných ukrajinců se dobře financuje zbrojení a válečné štváčství, stát se ještě více zadluží a vznikne větší bída, více rozhádaný lid… a by využili zahraniční „investoři“ a za hubičku si rozparcelovali rozbitou krajinu, z níž by vesele vydrancovali všechny možné nerostné suroviny, protože mají pořád málo majetku a moci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!