Putin odjel z G20 kvůli nedodržení dohody o konci kontroly MMF z USA

Snímek obrazovky pořízený 2014-11-23 19:04:12Mainstreamová média přinesla o nedávném setkání G20 v Austrálii především zprávu o tom, jak byl Putin kritizován za pomoc Novorusku. Ale hlavní důvod setkání, tj. restrukturalizaci světových finančních institucí v čele s MMF, byl zmíněn málokde. Pro skupinu zemí BRICS je to hlavní podmínka spolupráce s Evropou a USA. Tento stav nevyhnutelně povede ke globální ekonomické válce a horší ekonomické situaci pro všechny.

4 Komentářů k Putin odjel z G20 kvůli nedodržení dohody o konci kontroly MMF z USA

 1. novapalo napsal:

  Logické argumenty.
  Ale koľkí z tých súčasných demokratických degenov sa učia rusky? Ich modla je len USA, západ a demokratická emancipácia žien a homosexuálne práva, rodová rovnosť, odoberanie detí z rodín, ktoré nesúhlasia s demokratickou degenerácciou…….
  Aj zo thoto videa je jasné, že Rusko je už rozhodnuté a západ sklapne papuľami naprázdno.
  Je teda jasné aj to, že stredná Európa už skoro bude pod výrazným vplyvom Ruska…….. Pretože západ nás opäť predá, ako to doteraz urobil vždy ….. ako nás predali Hitlerovi, tak nás predajú aj Diablovi…… úplne na nás serú.
  A Česká republika sa prvá obráti smerom k Rusku, keď Nemecko presadí neplatnosť Benešových dekrétov a bude požadovať vrátenie majetkov na území Česka Nemcom……
  My Slovania v strednej Európe už konečne musíme nájsť svoju cestu…..

 2. JARIS napsal:

  Ani se Vladimiru Putinovi nedivim. Udelali tam z neho pate kolo u vozu.Obvinili ho z neceho, co neni pravda. Byli sprosti, no proste sebranka hulvatu. Ti, kdyz jsou pohromade, tak jsou presvedceni, ze jim lezi svet u nohou a ze jsou vlastne nadlidi. Putin splnil co mel, omluvil se a odesel pred koncem jednani. Tady plati ono prislovecne, ‚Nejhorsi je srazka s blbcem – s blbci’.

 3. Vždy zdvořilý napsal:

  „Nešel jsem na společnou snídani, ale zůstal tam náš ministr financí. Do Vladivostoku letíme odsud devět hodin a dalších devět do Moskvy. Ještě je třeba se dostat domů a v pondělí jít do práce. A je třeba si alespoň 4-5 hodin pospat,“ řekl Putin na závěrečné tiskové konferenci v Brisbane s tím, že se stihl rozloučit se s některými kolegy.
  Prezident zdůraznil, že summit v Brisbane proběhl konstruktivně a efektivně. „Hostitelé summitu vytvořili příznivé prostředí pro práci „dvacítky“, přátelskou a věcnou atmosféru“, cituje agentura RIA Novosti Putina.
  Australský ministerský předseda Tony Abbott zanechal o sobě podle něj „velmi dobrý“ dojem: „Je to velmi schopný člověk, konkrétní, profesionálně řídil diskuse, disciplinovaný, všechny udržel v naplánovaném harmonogramu.“ Putin poznamenal, že „Abbott dal každému šanci promluvit, když ne na jednom zasedání,tak na dalším.“

  • Divenka Prostá napsal:

   Jo-jo, ofiko-verze, samá láska, to jo :-) Já jsi myslím, že V. Putin samozřejmě dobře věděl, na kdy je konec summitu plánován. Stejně jako je mu známo, že před koncem dohodnutého programu se obvykle neodjíždí. Jak by k tomu přišli hostitelé pečlivě připravující program a koordinující schůzky státníků a jejich doprovodu, kdyby se hosté jen tak sebrali a odletěli, kdy se jim zachce, že?Vše tedy nasvědčuje tomu, že ruský prezident předčasně opustil summit demonstrativně, aniž svůj krok dostatečně odůvodnil. Vždyť mohl konec konců oznámit, že je zdravotně indisponován. Jeho prohlášení, že si chce po šestnáctihodinovém letu trochu pospat, bylo vůči Australanům mírně řečeno netaktní. Což není na škodu, jak se do lesa volá… Co ho tedy k takovému drsnému gestu vedlo? I kdyby australský premiér po celý týden každému nevyprávěl, jak hodlá ruského prezidenta přitlačit ke zdi a ptát se, jak to bylo s malajsijským boeingem, i kdyby tiskový mluvčí kanadského premiéra nezásoboval média výhružně znějícím požadavkem, aby se ruská armáda okamžitě stáhla z východu Ukrajiny, i kdyby ruská média „nenašla“ jako zázrakem fotografii stíhačky, jak boeing sestřeluje, navíc v době konání summitu – i bez toho všeho by bylo každému jasné, že hlavním tématem jednání ruského prezidenta se západními politiky bude ukrajinská otázka. Rusko ve skutečnosti zajímá jen postoj USA a nic jiného, neboť ostatní západní státy zatím jen poslušně následují kurs, určený Washingtonem. A jelikož USA peníze ani zbraně Ukrajině prostě neposkytnou, a protože se ani nesnaží pomoci při stabilizaci tamní situace podporou koncentrace moci v jedněch rukou (nejprve nedovolily Jaceňukovi zvítězit v prezidentských volbách, potom zase odepřely Porošenkovi možnost získat většinu v parlamentu a jmenovat loajálního premiéra), znamená to jediné: s Kyjevem už se definitivně přestalo počítat. Tak proč ztrácet čas? :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!