Kličko zakázal Dědu Mráze, zjistil v něm totiž „sovětský symbol“

Neúnavný primátor Kyjeva Vitalij Kličko, který zbavuje už několik měsíců obyvatele ukrajinského hlavního města teplé vody, jen aby nepoužil prokletý moskalský plyn, našel a odhalil nového nepřítele. Ukázal se jím být – Děda Mráz, který je podle ujištění hlavy města „sovětským symbolem“ a jednoznačně agentem ruského vlivu, jehož cílem je poplést hlavičky nevinných kyjevských dětí tím, že je naučí ruským obyčejům a ony pozapomenou na ukrajinskou uvědomělost.

Od nynějška je Kyjevanům zakázáno oslavovat Dědu Mráze. Místo toho v souladu s Kličkem schváleným programem se bude slavit Nový rok a Vánoce, děti bude obveselovat sv. Mikuláš – postava čistě ukrajinská, i když s nádechem západních kořenů, což je však naprosto vítáno.

Jak sděluje „Ruskaja gazeta“, 19. prosince na území národní rezervace „Sofie Kyjevské“ bude otevřena „novoroční rezidence“ svatého Mikuláše. Druhý den pak na podporu rehabilitovaného staříka projde od magistrátu Kyjeva k Sofiinu náměstí, kde obvykle bývá hlavní vánoční strom země, „průvod dobrovolníků – pomocníků svatého Mikuláše“. Uspořádané řady udatných mládenců, kteří nejsou ochotní umírat v Donbasu, musí v myslích Kyjevanů utvrdit přesvědčení, že země, třebaže v malém, se nyní plně odtrhuje od všeho sovětského a ruského a vrací se ke svým ukrajinským kořenům.

Bohužel nadcházející svátky přinesou mnoho rozčarování i dospělým Kyjevanům. Věc je v tom, že na rozdíl od ruského Dědy Mráze ke svatému Mikulášovi nepatří Sněhurka. Mimochodem ve vyhlášce podepsané Kličkem o ní není ani čárka. Proto hezká děvčata v červených šatech, s pěknýma nožkama a ruměnými tvářemi, které pomáhají Dědu Mrázovi rozdávat dárky a tím těšit děti (za schvalujících pohledů mužů) také z kyjevských ulic zmizí. Mravnost triumfuje a ta je klíčem ke zdravé budoucnosti ukrajinského národa, jehož představitelé se v posledních desetiletích proslavili v blízkém i dalekém zahraničí ne zrovna skromným a čistým chováním.

Jak se Kyjevané, jejichž desítky pokolení vyrůstaly s Dědou Mrázem, vyrovnají s jeho násilným zmizením?

Jak dnes připomněl jeden z obyvatel hlavního města zběhlý v historii: „Kyjev dokázal po vpádu Bátúa vstát z popela. Tak co, přežijeme i Klička.“

Zkrátka Děda Mráz se do města určitě vrátí. Nějaký boxer pro něj není soupeřem. Nestačí na něj rozumem a ani neumí dát dohromady několik slov do smysluplného sdělení. Tím spíš se ale cítí být ochráncem „starodávných ukrajinských tradicí“.

Zdroj: http://antifashist.com/item/klichko-zapretil-deda-moroza-uzrev-v-nem-sovetskij-simvol.html
13 Komentářů k Kličko zakázal Dědu Mráze, zjistil v něm totiž „sovětský symbol“

 1. Cicka Ciciak napsal:

  Klička je proste čurák!!! Úbožiak!!!

 2. MichalB napsal:

  No a za rok tam bude dárky rozdávat satan Clause, pardón Santa s basou coca-coly v podpaždí.

 3. Tykva Bukvatyr napsal:

  Toto sú následky úderov do hlavy.

 4. ladik1959 napsal:

  no boxer - prostě vymlácená hlava :-)

  • pavelka70 napsal:

   spíš bych řekl, že mu tuhle vánoční ideológii někdo nakukal z jeho okolí, taková vychcanost přece nemůže vylézt z jeho buraní hlavy. Holt, asi si počkáme,až trochu zestárne, a nakonec mu jeho ledviny rozmláti v ringu nějakej mladší žrebec...

 5. mino napsal:

  No marně,ty údery do hlavy udělali své.Zase to pos...,měl totiž zavést santu klause,to by amíkům udělal radost,ale o chcete po dementovi,který za zásluhy za vraždění na majdanu dostal koryto.

 6. Svobodný napsal:

  mno a když je tak uvědomělej kdo teda na ukrajině nosí dětem dárky? ježíšek? santa klaus, děda mráz nebo bandera? už je to velkej kluk tak by měl vědět že dárky nosí rodiče:) ten má to tělo tak promasírovaný až se mu z hlavy stala prdel a ještě mu v ní zvoní:)

 7. Karel napsal:

  To nebude těmi údery do hlavy, to je jen hon na strašáka - aby si ani na vánoce UKáčka neodpočinuli od propagandy.
  Něco jako u nás po 89.... vše ruské = špatné, německé a americké = super

 8. to je fuk napsal:

  Coca Cola nasadi santu

 9. novapalo napsal:

  Ak by sa tieto zmeny dokázali realizovať dlhodobo, teda napr. 40 rokov, malo by to veľký efekt. Ale ak 2 roky začne Ukrajina krachovať a rozpadávať sa, tak všetky navrhnuté zmeny budú defintívne naopak propagovať bývalý režim.
  Keď tu bol Dedo Mráz, bolo tu dobre.
  Keď tu je teraz západný Mikuláš, všetko je zle............
  Výsledok ich snáh bude presne opačný, aký chcú.
  Toto je ale bežný úkaz debilov a chujov, ktorí niečo chcú a urobia presne opak toho, čo by chceli dosiahnúť.
  Tak ako aj západ, chceli oslabiť Rusko a neskutočne ho posilnia svojimi činmi. Západ je hlúpy, ako bagandža....... Západné myslenie je myslenie osla.
  Je jasné, že Kličko má vyboxovaný mozog tupca a preto nedokáže nechápať, čo robí...... Mozgovo hendikepovaného somára - niet sa čo čudovať.

 10. Vlado 48 napsal:

  Že je Kličko vymlácený bezmozek bylo jasné už od začátku majdanu a těžko se to ještě zlepší.

 11. Smad napsal:

  On si totiz mysli, ze ked zakaze Deda Mraza tak nebude ani zima :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!