Porošenko zakázal dodávky léků na území DNR a LNR

Náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Těreščenko informovala v přenosu telekanálu 112, že dodávky léků z Ukrajiny do DNR a LNR nebudou více pokračovat, a to v souvislosti s nařízením prezidenta Ukrajiny Petra Porošenko.

„Na území, které je bohužel okupováno, nemáme možnost posílat léky. My dodržujeme zákony Ukrajiny, a tak jsme povinni poslechnout příkaz prezidenta a rozhodnutí vlády o zákazu dodávek jakékoli pomoci na okupovaná území,“ – řekl ministr zdravotnictví Ukrajiny.

V tutéž dobu Alena Těreščenko tvrdí, že ministerstvo se obrátilo na Červený kříž i na misi OBSE s prosbou o pomoc při dodávce léků na území DNR a LNR.

Před několika dny u budovy kabinetu ministrů Ukrajiny aktivisté zbili dva náměstky ministra zdravotnictví – Alenu Těreščenko a Jevgenije Morozova. Kyjevané tu demonstrovali kvůli potřebě vydělit peníze na provádění životně důležitých procedur u nemocných se selhávajícími ledvinami a pro děti s hemofílií.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20141124/1011262289.html
16 Komentářů k Porošenko zakázal dodávky léků na území DNR a LNR

 1. Žiarislav napsal:

  Aspoň jeden dobrý skutok pán Porošenko, zachránil ste kopa ľudí.

 2. Tartar napsal:

  S tým sa musí Novorusko vysporiadať, predsa sa chce osamostatniť. Som na strane Novoruska ale chápem postup Kyjeva. Dozrel čas pohnúť sa ďalej na Kyjev, mier nebude pokiaľ jedna strana nebude víťaz a druhá porazená. Napr. nerozumiem čo rieši prímeria, no dobre je prímerie a čo ďalej? Ani len DNR a LNR neexistujú vo svojich hraniciach a v tých obmedzených nemajú šancu na prežitie. Novorusko má šancu na samostatnosť keď sa pohnú na západ a obsadia cca 50% územia Ukrajiny. Najlepšie by bolo obsadiť až Kyjev.

  • Calembredaine napsal:

   O tom celou dobu píšu a Honzyk se z toho může posrat ...

   • Jan Jinsky napsal:

    Ale ne Calembredaine. Je to spíš o tom, že by bylo lépe se dohodount než po sobě střílet. Myslíš, že obyčejným lidem fakt tolik záleží, jestli jim vládne Novorusko nebo Ukrajina? Houby se změní.

    A k těm lékům - souhlasím s Tartarem. Proč by měli dodávat do státu, který se proti nim profiluje jako nepřátelský? Bohužel to je jednoduchá logika na kterou dojedou obyčejní lidem, jak tomu bylo vždycky.

    • Janhonza1 napsal:

     Byl jsem tam, tak můžu potvrdit, že právě obyčejným lidem leží Ukraina nejvíc v žaludku. Těm nahoře to vyhovovalo vždy. Korupce jak z jiné dimenze.

    • Calembredaine napsal:

     Jo kdyby! Tady toto jsou vymyšlený státy! Tam by pak opravdu bylo fuk, název jako název, obojí je rusky, tak co, že? Jenže Jeníku! Je to jinak: slovanským lidem kurva záleží jestli je diriguje Slovan nebo Chazar! A než pod Chazarem žíti - to ti povidám - lepší mrtvým býti! Proto to masové hrdinství lidu v boji s kyjevskými žoldýky wallstretských nosatců! Existence prokletého pastátu Ukrajiny je dílem nepřátel ruského lidu! Toto si přečti, Jeníku! Rusky umíš jako já, oba jsme chodili do škly ve stejný době - http://iks2010.org/?p=73830

    • Roman napsal:

     "Myslíš, že obyčejným lidem fakt tolik záleží, jestli jim vládne Novorusko nebo Ukrajina?" - To přece nemůžeš myslet vážně? Kdyby to tak v historii fungovalo, mohlo dnes v celé Evropě už 70 let spokojeně vládnout hitlerovské Německo. A lidem by to podle tebe bylo úplně jedno. Nemohl bys sice mluvit česky (v Novorusku rusky), nadřazená rasa by tebou opovrhovala, vraždila by tvé příbuzné, ničila tvůj majetek, kradla tvé území, ale tobě by na tom nazáleželo. Uvědomuješ si, co jsi vůbec napsal?

 3. JARIS napsal:

  Je na case, aby sami Ukrajinci povesili Porosenka s jeho gaunery na prvni kandelabr! To nejsou lidi, to jsou kyjevske zrudy!

 4. koloděj napsal:

  no, je vidět, že čokoláda a spol se už s východem rozloučili. Síce si tam stále hrají na vojáčky, ale počítám že brzy začnou hloubit příkopy a stavět ploty. (tedy opravu nevím, jak to zaplatěj )
  a k lékům - nevím, jaký režim dodávek panoval doteď - jako že nacibandy vidí kamion léků pro povstalce, tak otevřou zátarasy, aby mohl projet ? nebo jim to posílaj točkama ? Jistě jim záleží na zdraví tamních dětí, žen a stařečků...

  Podle mně je to jen takové plivnutí do lijáku, bezcenný žvást. Léky tam asi nepadaj z nebe, ale pašují se z Ukrajiny, Ruska a vůbec odkud se dá.
  Jediný psychologický výsledek prohlášení je - "vy nejste naši, nechceme vás". Možná je to způsob, jak většinu nabuzených ukrajinců připravit na zprávu " když nás tedy nechcete, tak si tam chcípejte " což bude "kyjevská pravda", proč "odkopnout" východ.

  Možná Porošenko opravdu válku nechce, ostrá prohlášení dělá pro někoho jiného (naoko) a přitom pracuje na oddělení východu (přece jen - v Minsku mluvil 2 hodiny o samotě s Putinem). Všimli jste si, jak za ten půlrok zestárl ?

  • gammaray.jp napsal:

   žiadne lieky tam nie sú. Citujem: " Ide o stavebniny, potraviny a palivo pre prácu núdzových služieb."

 5. marabu napsal:

  ok, tak este to len pripravuju, mohli by to doplnit.
  a ukrajina tam neblokuje len lieky
  http://slovak.ruvr.ru/news/2014_11_25/V-bankomatoch-Donecka-dochadza-hotovost-4616/

  Vtom ma skor prekvapuje ze ich tam vobec dodavali, peniaze.
  Posobi to na mna ako ked sa dobijali kedysi hrady. Obklucit, vyhladovat, podkopat moralku. Uz len cakam ze tam budu chciet vyvolat nejake epidemie, aby to mali komplet.Napr nejake infikovane deky, po americku.
  Moralka im uz nevravi, smutne.

 6. koloděj napsal:

  Tady je jeste jedno možné vysvětlení ...

  news.e-republika.cz/article2890-USA-m-ni-pravidla-hry-o-Novorossiji

  • Koňev napsal:

   Možno Rusko čaká že Novorusko vybojuje ešte nejaké územia a potom zakonzervuje hranice oficiálnym prijatím do Ruska.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!