Šéf „Důstojnického sboru“ BSU: Ruská vojska na Donbase nejsou

Major ozbrojených sil Ukrajiny ve výslužbě, vojenský expert, šéf „Důstojnického sboru“ BSU a představitel „odborů ozbrojenců Ukrajiny“ Aleksandr Taran vyprávěl o své cestě do Luhanské republiky kvůli výměně zajatců.

Ukrajinského vyjednavače dobře přijali v nemocnici jednotky LNR „Batman“. Řekl, že opolčenci se chovají k zajatcům lépe než ukrajinští vojáci. V LNR umožňují návštěvy ženám a matkám vojáků BSU, poskytují jim normální léčení, se kterým jsou ranění vojáci velmi spokojení.

Major Taran také řekl, že ukrajinští vojáci (minulí i současní) se ve skutečnosti nacházejí na obou stranách fronty a zabíjejí jeden druhého, což je v rozporu se všeobecným tvrzením o přítomnosti bájné ruské armády.

„Provezli mě po celé linii fronty opolčenců, téměř 300 km, viděl jsem kozáky, dobrovolníky z Ruska, ale regulérní Ruská armáda tam není,“ – řekl Taran.

„Jestli probíhá válka s Ruskem, proč není v zemi vyhlášen válečný stav?“ – položil řečnickou otázku major Taran. Šéf „Důstojnického sboru“ poznamenal, že opolčenci i mnozí ukrajinští vojáci si přejí mírové řešení, ale některé síly, které Ukrajinu rozdělují a vydělávají na válce, tento proces brzdí.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1417113218
32 Komentářů k Šéf „Důstojnického sboru“ BSU: Ruská vojska na Donbase nejsou

 1. Kolemjdouci napsal:

  Prohlášení starého komouše jehož nejzářivějších chvíle vojenské kariéry byly za dob SSSR nemají žádnou váhu. To je jako by Porošenko provedl inspekční cestu na frontu a prohlásil, že zde nedochází k žádným útokům ze strany ukrajinské armády.

  A z logiky věci. Proč by teď když se nebojuje měli být v těchto regionech masově nasazeni ruští vojáci, když je lze kdykoliv povolat k posílení stávajících jednotek přes hranice.

  • Tomax napsal:

   Ty máš ruské vojaky i pod postelí, ale chce to důkaz.

  • eru24 napsal:

   Mam to chapatak, ze ruska armada bojue bez podpory letestva a modernej vyzbroje len aby hlupacikovia tipu teba boli spokojni?

   • jirka klas napsal:

    Vzhledem k tomu, že ruská podpora má být utajená (byť se to moc nedaří), nemůže Rusko vyrukovat s plnou silou, na tom není nic obtížného k pochopení. Ale kdo nechce, ten nechápe... :)

  • Calembredaine napsal:

   Má pravdu, přdseda. On nikde nepíše, že se ruská armáda či nějaká ejí jednotka nezúčastnila srpnový protiofenzívy, ale že běhm svý 30 km dlouhý inspekční cesty na žádnou takovou nenarazil a domnívá se že ani nikdo z oficiáních míst, páč jinak jak dodává by přeci vyhlásili ten válečný stav - čili používá čistou logiku. Komunista byl i starej Prasenko, dokonce rumunskej, to není argument, komunista byl i Kučma co dojednal za UE minský ujednání. Těžiště jeho zprávy bych viděl v nerovnatelně lepší péči o zajatý vojáku UE ... a tam nic "komunistickýho" nevidím.

  • Calembredaine napsal:

   Kromě toho je to totální píííííčovina! Je mu 50 a vyskokou vojneskou ukončil v roce 1986! Jeho "vrchol kariéry" nastal v 90. letech. Ale v roce 1998 z armády odešel do zálohy a podnikal. Obrovskej "bolševik" že? Musíš krapet přemejšlet u toho co píšeš. Mě napadlo že žvaníš když jsem si přečetl hodnost. Major! To by teda byl "sovětskej expert"! tam byl každej minimálně plukovník, spíš generál!- http://www.kvirtu-pvo.kiev.ua/zas_taran.php

   • Calembredaine napsal:

    Táta byl major v ČSLA. Když počítám že u nás to bylo podobný jako v Sajuzu, páč jsme kráčeli v jejich šlépějích, tak s Vyššího vojenskýho učiliště (to je něco jako VŠ, jenže bez titulu - odcházíš coby "promovanej" technik - otec absolvoval VVU dělostřelectva a raketoého vojska v Martině) byl vyřazenej jako poručík! Na to v partaji bejt netřeba. Po otci to taky v 55 roce kdy absoloval nechtěli. Teprve když se měl stát kapitánem, což je první vyšší důstojnická hodnost, zašli za ním, aby vstoupil. To bylo v roce 64, tedy po 9 letech v armádě. Řekněme že ten Saša Taranů měl rychlejší kariéru, ale dříve jak 5 let po vyřazení se ani tak kapitánem stát nemohl. Takže kdyby to stihnul, mohl být povšen v roce 1991 a téhož roku vstoupit do KSSS. Ovšem to by tam pobyl necelý rok - Ukrajina v tom roce vyhlásila nezávislost:) Takže o jaký "kariéře starho bolševika" je tu řeč? Počítám na 100% že majora mu dala až Ukrajinská armáda a expertem se stal teprve v civilu, páč dělal zřejmě pro armádu coby dodavatel nějaký technologie, péč měl radiotechnický zaměření. V roce 2006 se stal ředitelem strategickýho podniku, což bych viděl teprve coby "vrchol kariéry"! Ano, je pravda, že je členem GRU! Ovšem nejde o ruskou vojenskou rozvědku jak jistě zajásal Kolemjdoucí, ale o politickou stranu "Громадянський Рух України" za kterou byl zvolen poslancem Nejvyšší rady - http://dreamkyiv.com/kandidat/taran-oleksandr-leonidovych/

   • Calembredaine napsal:

    Mám na mysli "vojenskou kariéru"! Tu osobní prožil v roce 2006 když se stal ředitelem státního strategického podniku ve svých42 letech! Tehdy ale nebyl SSSR, a na UA vládli oranžády, takže jak "starej bolševik"?:)))

  • budzogáň napsal:

   Už ti teče pomalu do bot...brašule, už se voda na sviňu vaří...Co? Nemáš žadny argument a jenom tady prudíš.

  • Petr Valonis napsal:

   Měl ses podepsat: slepý kolemjdoucí! Jak víš, že jde o starého komouše? A z tvé logiky věcí:tohle je argument který nepřebije žádná tvoje logika starého komunisty.Šéf Důstojnického sboru se ptá: "Jestli probíhá válka s Ruskem, proč není v zemi vyhlášen válečný stav?“ Co na tuhle vojenskou logiku odpovíš? Proč když Porošenko tvrdí, že je na ukrajinském území ruská armáda, proč nevyhlásí výjimečný stav? Tahle logika se nedá přebít žádnými ideologickými žvásty!

   • Petr Valonis napsal:

    Dodatek: Obama i Breedlove tento týden prohlásili, že na Ukrajině pořád jsou ruská vojska. Ne že tam byli!!! Přeber si tu svoji ideologicky zabarvenou logiku! Řeči o účasti ruské armády jsou určeny tobě a tobě podobným hlupákům.

  • Petr napsal:

   Píšeš ve svém komentáři "Prohlášení starého komouše nemá žádnou váhu" a já se ptám jakou váhu má prohlášení dnešních presstitutek? Chceš tedy říci, že dnes média nemanipulují, píší pouze pravdu a politici to s námi myslí pouze dobře? PRO TEBE JE DOBRÝ CITÁT OD GOETHEO. Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří falešně věří že jsou svobodní.

  • jura napsal:

   Před par dny hlásili ukrajinci 40 tisíc a NATO 7,5 tisice...

   Mas pravdu, jsou to lhari

 2. Pavel napsal:

  Ale ono se tam ted bojuje to za prvý. A za druhy, kdyby tam vlitla Ruska armáda, tak už stojí na hranici se slovenskem ;).

 3. pepe napsal:

  Svolal bych na leto defenestraci.molotovy a jine pochoutky s sebou.lide jsou flustrovani a nadale bych to v sobe nepotlacoval.srat na nasili prislovy co si neudelas to nemas proto bych zacal jednat jelikoz srouby se zacinaj ukrutne utahovat staci par zavitu a uz to nestihnem.bis.fizlove atd ta chamrat je neustale chrani i kdyz vedi a maji dukazy ze jsou to zaprodanci nikdy obyvatelstvu nepomohou a zkorumpovane soudy je to same jsou to staty ve state.zapomente na spravedlnost nasim ukolem je te zkurvene sose sundat satek a ukopnout vahy ta vazi jenom zlato.

 4. Tartar napsal:

  Dá sa s ním súhlasíť, keby tam skutočne bojovala regulárna ruská armáda tak by už dávno pila ruský čaj v Užhorode. nepopieram, že sa tam nenachádzajú ruskí dobrovolníci prípadne zopár vojenských poradcov, ale presne to isté je na druhej strane (vojenskí poradcovia z NATO a dobrovolníci z Polska, Litvy atď.)

 5. pepino napsal:

  No jo pavle, ale čo sa stane, keď dorazia k česku, kde ujdeš na rozheganej maringotke ?

 6. marabu napsal:

  si ceknite osce stranku tam rozpisuju ked sa bojuje a co sa na ukrajine deje.
  http://www.osce.org/ukraine-smm/128276

 7. Josef Švejk napsal:

  NATO: Na Ukrajině operuje přes tisíc ruských vojáků!
  Na Ukrajině zahynulo 2000 ruských vojáků, tvrdí Kyjev!
  Na Ukrajině bojuje 10 000 ruských vojáků, tvrdí Zaorálek!
  Švédský ministr zahraničí Miloši Zemanovi vzkázal, aby se zeptal českých tajných služeb. Podle nich může být na Ukrajině až 5 tisíc ruských vojáků! (soudružka Nagyová tuto informaci potvrdila!)
  Ukrajinský vyslanec při OSN řekl, že počet ruských vojáků teď na Ukrajině je 16 000!
  Na Ukrajině jsou ruští vojáci, máme jejich fotografie! Americké ministerstvo zahraničí
  There were as many as 7 000 Russian troops inside Ukraine! (The Daily Beast)
  Ruští vojáci na Ukrajině: Moskva je zase zapírá! - Blesk.cz
  Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen je znepokojen, Catherine Ashtonová (to je ta co se..re na EU) je znepokojena, bílý baracek je znepokojen!
  Takže je naprosto zřejmé, že na Ukrajině je 1000 + 10000 + 5000 + 16000 + 7000 = 39000 Ruských vojáků. A to nepočítáme ty, kteří se schovávali při přepočítávání.

  • franta napsal:

   svejku, svejku,

   marne se snazis, proste rusove jsou kurvy, impeeerialisticky svine, expansionisti, usurpatori, a kdovi co jeste.

   Podivej, proste nemas sanci, nase kavarenska magorska - oprava managorska - oprava manazrava - oprava manazerska mladez studujici za nase penize se rozhodla, ze "rusaci jsou uchvatitele a chteji znicit nasi efropskou civilizaci"

   Rozhodne bych temto polovzdelanym ovsem patricne vychcanym parchantikum pral, aby jim Babis zavedl skolne a sebral jim i stipendia (myslim pres nejakeho socdemackeho miniministra skolstvi a podobnych ptakovin) ale to se nestane, a tak tito parchantici se budou stale poflakovat po kavarenskycm internetu a..... uz mne to nebavi se temito parchantiky zabejvat, du poslouchat zida Morafce

   • openeyes napsal:

    Ukrajina je momentálne čistá kolónia. Má dosadených zahraničných "gubernátorov" vo vláde, vraždí vlastných občanov, ktorí s kolonizáciou nesúhlasia. Toto je typický zločinný anglo-americký imperiálny kolonializmus, ako ho poznáme z histórie. A tiež z histórie vieme, že tento zločinný režim národy poslali už dávno na smetisko dejín. Len zopár pohrobkov tu ešte šteká...

 8. Janhonza1 napsal:

  Zaorálek!! Jeho kosti zaorat na neznámém místě. Špatná politika = špatný konec. Pro tuhle dobu to platí dvojnásob.

  • franta napsal:

   podivej se na Zvoralkovuch ksift - je to ksicht prodavace z bazaru ojetin, tak co dal rikat.

   kdyz je to pod lupenem, a smrdi to, tak to neni urcite konvalinka, bohuzel uz to mame na bote.

 9. bb napsal:

  vidim ze poniektory mate problem rozlisovat medzi dobrovolnikmi a regulernou armadou armada rf tam nie je su tam akurat dobrovolnici tak ako aj na druhej strane ci si myslite ze keby tam bola armada rf tak by sa to taktovlieklo

 10. bb napsal:

  vidim ze poniektory mate problem rozlisovat medzi dobrovolnikmi a regulernou armadou armada rf tam nie je su tam akurat dobrovolnici tak ako aj na druhej strane

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!