Státní pošta Ukrajiny končí práci na Donbase

Státní pošta „Ukropočta“ ke dni 27. listopadu ukončila příjem a odesílání zásilek na území protiteroristické operace. Přesněji – „na teritoriích Doněcké a Luhanské oblasti, která nejsou pod kontrolou ukrajinské armády,“ – píše se v oznámení tiskové služby ministerstva.

Stalo se tak na základě dekretu prezidenta ze dne 14. 11. 2014 № 875/2014 přijatého z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu „O naléhavých opatřeních ke stabilizaci sociálně-ekonomické situace v Doněckém a Luganském regionu,“ a také Kabinetu ministrů Ukrajiny 11. 07. 2014 № 1085-r „O schválení seznamu obcí na územích, kde orgány veřejné správy dočasně neuplatňují nebo neuplatňují zcela své pravomoce."

Zejména v DNR poštovní služba nebude poskytována do a z měst Doněck, Dokučajevsk, Gorlovka, Jenakijevo (kromě města Uglegorsk), Ždanovka, Kirovskoje, Makjejevka, Sněžnoje, Torez, Charcyzsk, Šachťorsk, Jasinovatá a osídlených míst pod ně spadajících.

Dále nebude posílána pošta do osídlených míst v okresech: Amvrosijevském a Novoazovském a také do obcí Pionějrskoje, Primorskoje, Kominternovo, Doďjanoje, Zaičenko, Širokino, Berďjanskoje, Pavlopol, Piščevik, Černěnko, Lebedinskoje a Solino ve Staroběževském a Šachťorském okrese.

V LNR příjem poštovních zásilek nebude uskutečňován v i z měst Luhansk, Alčevsk, Antracit, Brjanka, Kirovsk, Krasnyj Luč, Krasnodon, Pjervomajsk, Rovjeňki, Sverdlovsk, Stachanov a pod ně spadajících obydlených míst.

Také na Luhanštině nebudou poštovní služby prováděny do a z osad v oblastech: Antracitovskij, Krasnodonskoj, Lutugunskij, Pěrevalskij, Sverdlovskij, Slavjanoserbskij (hranice rajonu stanovené v souladu s rozhodnutím Nejvyšší rady ze dne 10. 7. 2014 № 1692-VII o změnách územně správních zařízení Luhanského regionu).

Spolu s tím „Ukrpočta“ informuje, že v případě nutnosti dopravy zásilky zákazníkům, kteří žijí na teritoriích, jež nejsou kontrolována vládou Ukrajiny, je možné zásilky dopravit na poštovní oddělení „fungující v oblastech kontrolovaných ukrajinskou vládou“.

Dopis nebo balík může být také odeslán „na vyžádání“ s uvedením nejen adresy příjemce, ale také nejbližší obce kontrolované ukrajinskou vládou, dále okres, kraj a také název poštovních služeb a poštovní směrovací číslo. Odesílatel také musí o zásilce informovat příjemce a dohodnout s ním místo určení.

„Ukropočta“ také oznamuje, že v souvislosti s aktivním bojem se neuskutečňuje příjem zásilek ve městě Avdějevka a obydlených místech Telemanovského a Jasinovatského okresu DNR, „aby se předešlo riziku ohrožení života a zdraví poštovních zaměstnanců“.

Částečně jsou poskytovány služby v Děbalcevu (pracuje SPO Děbalcevo № 1, 3, 5, SPO Mironovskoje, SPO Svetlodarskoje) Doněcké oblasti a město Popasnaja (SPO Popasnaja № 1, 2) v Luhanské oblasti. Dopravit do těchto míst lze pouze registrované zásilky a nezapomeňte uvést telefonní číslo adresáta. V případě doručení zásilky je adresát upozorněn spolupracovníky „Ukropočty“ a je povinnen na vlastní náklady zajistit převzetí, protože dodávka do domu se neprovádí. V uvedených odděleních se provádí příjem všech druhů.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1417113833
2 Komentářů k Státní pošta Ukrajiny končí práci na Donbase

  1. dan napsal:

    Je to defacto uznání Novorusie !!

    • Palo napsal:

      respektíve, zníženie hrubého zisku Ukropočty o nejaké miliony hrivien ročne. Je to zámer , alebo nevyhnutnosť. Výhovorky na bojové akcie sú len záplata na oči.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!