Izvestija: Ruská Státní duma navrhuje koncept ,,státu-agresora“

Ve státní dumě byl přednesen návrh zákona, který navrhuje nový koncept ,,států-agresorů.“ Státy, které uložily sankce proti Rusku, budou spadat do této kategorie. Návrh zákona, navrhuje omezení fyzických a právnických osob ze ,,států-agresorů“ a s nimi spojených ruských právnických osob. Bude jim zakázáno podílet se na auditech, právních a jiných poradenských službách v Rusku.

Seznam zakázaných činností, by ruská vláda mohla rozšiřovat. Autoři návrhu zákona, jsou poslanci Katasonow, Romanov a Fjodorov.

,,Vláda Ruské federace má právo schválit seznam ,,států-agresorů“ na ochranu základů ústavního pořádku, národní obrany a národní bezpečnosti, ochrany domácího trhu Ruské federace, rozvoj a ochranu národního hospodářství.“ To bylo ve zdůvodnění, k návrhu zákona. Návrh zákona stanoví, že vláda projedná seznam bod po bodu a zohlední všechny faktory.

,,To je věcí vlády, aby určila, které firmy budou zařazené na seznam sankcí. Ale určitě to bude alespoň šest velkých amerických účetních a poradenský firem, které působí v Rusku. Deloitte, KPMG, Ernst & Young, Pricewaterhouse Coopers, Boston Consulting Group, Mackenzie,“ řekl poslanec Fjodorov. Poslanec se nicméně domnívá, že i přes návrh zákona na podzim, sněmovna zváží, zda by ministerský kabinet mohl jednat ,,bez zákona, alespoň co se smluv týká“ ve zrychleném řízení.

Podle informací ředitele Institutu pro problémy globalizace, Michaila Delyagina, jakýkoliv koncern, dokonce i velmi velký, je loajální k zemi, ve které je registrovaný. Koncerny mohou provádět citlivé operace ku prospěchu svých států, aniž by to přiznaly. ,,V některých zemích, například v USA, existují otočné dveře mezi byznysem a veřejným úřadem. Každý ředitel americké poradenské firmy, pak nakonec, může skončit ve vysoké pozici v CIA a pak jít zpátky do byznysu.“ řekl Delyagin.

Ekonom Nikita Kritschewskij řekl, že ruští vládní úředníci a státní podniky, uzavírají smlouvy se zahraničními poradenskými a účetními firmami. I přes sankce neustále používají ruský rozpočet, aby i nadále financovaly a pomáhaly zahraničním ekonomikám, kdy miliardy dolarů odtékají na Západ.

,,Rusko neumožní, aby si vyvinuli svůj vlastní poradenský byznys“ řekl Kritschewskij. Návrh zákona musí být jasně formulovaný, že sankce z ruské strany se nebudou týkat jenom matek západních koncernů, ale i jejich poboček a frančíz. Kritschewskij byl překvapený, že ruské společnosti ještě chodí ke společnostem, které prokázaly svou neschopnost a neprofesionalitu. Připomněl, že ,,Mackenzie“ v polovině osmdesátých let, na základě svých analýz, udělal chybné prognózy, které vedly ke konkurzu několika koncernů. Kritschewskij je přesvědčený, že tyto společnosti by díky informační válce, mohly poskytovat ,,vadná nebo špatná doporučení.“

Autor: Izvestija, Překlad: Solveigh Calderin

Zdroj: http://www.contra-magazin.com/2014/12/iswestija-russische-staatsduma-schlaegt-konzept-des-aggressor-staates-vor/

http://izvestia.ru/news/574512
6 Komentářů k Izvestija: Ruská Státní duma navrhuje koncept ,,státu-agresora“

 1. V napsal:

  Jeden z veľmi spravedlivých prístupov k západným byznismanským firmám, pôsobiacich nielen na Ruskom trhu.Nie je všetko zlato, čo sa blyští!

 2. Definitiva napsal:

  Akt nepriateľstva voči Rusku sú aj spätné dodávky plynu na Ukrajinu. Slovensko pod vládou gumového charakteru R.Fica môže byť na zozname agresorov a vôbec by som sa tomu nečudoval. Orbán, politik s chrbtovou kosťou, bude priateľ Ruska. A my zase máme dôvod nadávať na Maďarov. Dodnes som sa nedočítal, ktorí daňoví poplatníci za tento plyn zaplatia.

  • Roman napsal:

   Já se obávám, že oběma je nám asi jasné, i když jsme se tom nikde nedočetli, kteří daňoví poplatníci ten plynový dar Ukrajině zaplatí. Malou splátkou Slovensku asi měla být nabídka nějakého ukrajinského ministerstva. Aspoň se o tom psalo. Ale nakonec ta ministerská místa doslala USA (finance), Gruzie (zdavotnictví) a Lotyšsko (hospodářství). Na Slovensko tak možná zbyde nějaký ten náměstek. Mimochodem, 4.12. dostla Ukrajina od EU druhou tranši pomoci ve výši 500 milionů euro a shodou okolností hned 6.12. ruský Gazprom potvrdil, že Ukrajina si předplatila dodávky plynu na prosinec. Ukrajina zaplatila 378 milionů dolarů, čímž si předplatila miliardu krychlových metrů plynu. Takže i ostatní daňový poplatnící EU už na ten slavný Euromajdan cálují. Slov

 3. Věra napsal:

  Dobře Rusové dělají,vždyť se jen brání a my díky našim neschopným pitomcům budeme na seznamu taky,ale strýček Sam se o nás postará,už má pro nás dáreček v podobě TTIP,takže vážení ještě nebylo tak zle,aby nemohlo být hůř a hůř bude to se vsaďte,ne hned,chvíli to potrvá než se to ukáže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!