USA na válečné stezce: Poslanci razí cestu k válce s Ruskem

Poslanci obou komor amerického kongresu, rozhodnutím o rezoluci 758, otevřeli cestu k válce s Ruskem. Pouze 10 poslanců, hlasovalo ve sněmovně reprezentantů proti rezoluci, která prezidentovi umožňuje vyhlásit válku Rusku, bez souhlasu kongresu.

Zřídka kdy kongres schválí rezoluci, která je tak prošpikována propagandou, jako je tato. Bývalý republikánský senátor Ron Paul to ostře zkritizoval. A zcela oprávněně.

Rezoluce 758 byla oznámená jako usnesení, které ,,nejostřeji odsuzuje jednání Ruské federace pod prezidentem Vladimirem Putinem; jeho politika agrese vůči sousedním zemím má za cíl, jim politicky a ekonomicky dominovat“.

Popravdě řečeno, návrh zákona je složený z 16-ti stran válečné propagandy, ze které by zbledli i sami neokonzervativci, pokud by něčeho takového byli schopni.

Jedná se o druh rezoluce, kterou jsem si během mého působení v kongresu, vždy velmi přesně prohlédl jako něco, co je ,,neškodné“ vyjádření názoru, který často vedl k sankcím a válce. Vzpomínám si na to, že jsem v roce 1998 důrazně argumentoval proti ,,Iraq Liberation Act“ (zákon o osvobození Iráku). Tehdy jsem říkal, že vím, že to povede k válce.

Je stále víc zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin se svými obviněními vůči USA, má pravdu. Koneckonců, byly to USA, které investovaly 5 miliard dolarů na politický převrat na Ukrajině – jak přiznala Victoria Nuland. Ron Paul vyslovil také další fakta: ,,Všichni jsme slyšeli nahrávky zaměstnanců ministerstva zahraničí, jak si spolu s americkým velvyslancem na Ukrajině přísahali svržení vlády.“ Jak mohou USA obviňovat Rusko z intervence na Ukrajině, když po celé roky dělaly to samé a ještě dělají?

Ale to je jen špička ledovce. Již v květnu 2014se hovořilo o ,,Russian Aggression Prevention Act“ (Zákon o prevenci ruské agrese – RAPA), který podporuje militarizaci Východní Evropy. V něm se píše:

Presidentovi nařizuje: (1) Plán na zvýšení podpory USA a NATO, ozbrojených sil Polska, Estonska, Litvy a Lotyšska a dalších členských států NATO, a (2) zavádí stálého zástupce Spojených států při NATO a bere na zřetel trvalé rozmístění vojsk NATO v těchto zemích.

Nařizuje prezidentovi předložit kongresu plán, který urychlí úsilí NATO a Evropanů k protiraketové obraně.

Všechny operace NATO ve východní Evropě, přibývající vojenská rétorika politických vůdců, stále víc nasvědčuje tomu, že se americká politika radikalizuje. Nedávno uzavřené soudní rozhodnutí a rezoluce, povedou k přímé vojenské konfrontaci mezi USA a Ruskem. Vzhledem k arzenálu jaderných zbraní na obou stranách, k tomu nesmí dojít. Obrazně řečeno, USA už začaly podpalovat ohněm ruskou předsíň. Teď, když hoří a Moskva pospíchá s pomocí do té části sousedství, se kterou sympatizuje, nestojí tady Američané jen se zbraní v ruce. Už ji také nabili a odjistili.

Autor: Marco Maier

Zdroj: http://www.contra-magazin.com/2014/12/usa-auf-kriegspfad-abgeordnete-ebnen-den-weg-fuer-einen-krieg-mit-russland/
37 Komentářů k USA na válečné stezce: Poslanci razí cestu k válce s Ruskem

 1. Robo napsal:

  Jak hovorím…je to vyostrene, lebo kokoti vedia, že končia.
  Sledujte podobné správy s optimizmom..čím viac sa to vyostruje, tým viac dávajú najavo neodvratnost svojho konca.
  V určitom zmysle NASTANE nový svetový poriadok. Nie, aký planuju kokoti, ale poriadok SLOBODY ČLOVEKA..:-)

  • Višnu napsal:

   Berieš drogy? :-) Rozmiestnenie vojsk NATO je ďalším krokom majdanu 1989.

   • Robo napsal:

    Občas alkohol, častejšie cigarety a asi 5 krát trávu.
    Viem dobre, čo to znamená a aj tak trvám na svojom…v konečnom dôsledku im tretia svetová zlomí väz ešte rýchlejšie.
    Bude to pre mnohých extrémne bolestivé..:-(
    Nastávajúcej slobode, akú sme v histórii ešte nikdy nepoznali sa ale nedá zabrániť a to ma nabíja spomínaným optimizmom..:-)

  • novapalo napsal:

   Súhlasím. Čím otvorenejšie sa budú prejavovať tieto západné kruhy proti Rusku a teda aj proti nám ostatným Slovanom, tých rýchlejšie sa bude blížiť koniec tejto skupiny zločincov. A je jasné teda, že celý parlament USA je banda zločincov. Uvedomte si však jasne, že zločinci sa nedajú prerobiť na dobrých ľudí. Zločincov treba poraziť a odstrániť. A ten, kto podporuje zločincov je teda zločinec tiež. Takže musí vám byť jasné, že súčasní politici, ktorí sú pasívni, sú teda zločinci…..

   • Calembredaine napsal:

    Je to tak! Není jiné cesty a svět bude svobodným teprve až se z ruin toho baráku na tý fotce nad článkem bude kouřit ….

  • Milan napsal:

   Pevně s tebou souhlasim Robo. Taky sem v tomhle směru optimista. Ačkoliv to vůbec na to nevypadá,když se člověk koukne,co se ve světě děje,tak propadne depresy a myšlenky na lepší zítřky se rozplynou jak pára nad hrncem. Opravdu se nemůžu dočkat času,až tyhle ty,jak ty říkáš,kokoti budou na kolenou…Věřim,že ten čas se už pomalu začíná naplňovat. Tito kokoti už neví kudy kam

  • Cicka Ciciak napsal:

   Neodvratnosť konca???!!! Ale nášho!!!

 2. mino napsal:

  Vzhledem k tomu,že války nikdy na území USA nebyly,kromě války severu proti jihu,kdy se mrzačili šavlemi a vcelku primitivními palnými zbraněmi tak chudáci kongresmeni se mylně domnívají,že vyvolají válku v Evropě a na svém území bude klid.Ale to se šeredně mýlí.Tato válka by byla i na území USA a to jaderná a s konečným efekte.Vyhlazení lidstva.A nepomůžou ani utajované podzemní města v Nevadské poušti.Takže amici uvědomte si do čeho svět ženete.Amen!!!

  • JARIS napsal:

   Zamerit na Bily dum, Federalni banku a kasino zvane Wall Sreet v Jew Yorku, aby poznali, zac je toho loket. Taky to smahem vzit na Hollywoodska studia, aby konecne prestali natacet sve ‚Terminatorske‘ hovadiny!!!

 3. Žabák napsal:

  Rusko i Čína má dneska legální ekonomické zbraně jak odpálit USA během několika hodin. Měli by si to ty Pindosové uvědomit.

  • Robo napsal:

   Ved je už známy plán Putina na razenie mincí s obsahom zlata..a Putin sa snáď nikdy plano nevyhraza..:-)
   Už len tento jediný fakt (zlatý standard) stačí na agresiu voči Rusku.. Nemajú ale šancu, sú na blbej strane..:-)
   Naši politici bohužiaľ taktiež..

   • Žabák napsal:

    No naši politici, to je diskuze na dlouho. Když začnou podporovat Rusko, tak se jich amerikáni zbaví. Ale pravda taky je, že jsou neuvěřitelně pasivní a tam kde by mohli něco změnit jako je třeba vysílání veřejno právních médií, tak nedělají nic. Prostě pasivita a připosranost.

    • Robo napsal:

     To je ono…priposranost…to v nás kokoti neustále priživujú..

     Jediné, čoho sa kokoti skutočne boja je, že sa zbavíme strachu..:-)
     V tú chvíľu im už nezostane vôbec nič (bez ohladu, že majú teraz všetko fyzické bohatstvo sveta)…:-)

 4. simon napsal:

  Darebáci skončia v krytoch a mi na pekáči!

  • Robo napsal:

   hovno

  • Robo napsal:

   …v krytoch časť nich už je, pre viac info napríklad blog Benjamina Fulforda (bývalý člen zednarov 32.stupna, teraz v opozícii a pod ochranou vplyvných ázijských skupín) a pekáč sa pod nami už veky roztapa.

   Ver ale, že icb čas už končí. Náš po vekoch naopak začína, sotva si to niekto z nás dokáže naozaj i len predstaviť.

   Preto „hovno“.

   Je treba sa zbaviť strachu, to je ccelé, to stačí.

 5. Malin Gars napsal:

  USA, respektive ti co za nimi stojí a používají je jako nástroj své moci by se měli zastavit a udělat si revizi … zjistili by že směřují do stoupy …

  • Robo napsal:

   Mnohí z nich si to uvedomujú a mnohí z nich by s tým aj radi niečo urobili.
   Ešte aj oni sami sú už nejednotni, všetko hraje pre nás..:-)

 6. Cicka Ciciak napsal:

  Aká agresia voči cudzím štátom???!!! Myslia Ukrajinu a Krym???!!! Tým ussáckym dementom by už mal niekto konečne nakopnúť tie ich sprosté vymetené gebule, aby sa im v nich už konečne rozsvietilo!!! Hajzli štvácki vojnoví!!!

 7. pavelka70 napsal:

  No jo, Společnost Bílého Draka a spojení s Fullfordem, pak Bílé Klobouky v Pentagonu, musíme si ale uvědomit, že boj probíha i tajně v zákulisí. Kabala vyčenichá a zabije každého, kdo je špehuje, nebo překáží. Viz spusta úmrtí bankéřů, „samovraždy“ insideřů, a pod. Malá hrstka šílenců chce ovládnout a vybít národy, přes zkorumpované senátory v Amerických komorách, viz i zmíněnou rezoluci 758, vždyť to je absurdum z pohledu normálního míruilovního člověka! Aby jediný člověk (Obama) mohl začít 3sv.válku! A i kdyby to nechtěl udělat, tak něj použijí nejnovší technológie ovládaní mysly člověka. A je to! Zrovna jako v 1980-tém, kdy úplně neznámy Havajčan zastřelil Lennona. Práce CIA.Sakra!

 8. Contumax napsal:

  Je to sebevražedný, je to jako opilost opilce : Čím víc pije, tím víc je ztracený, čím víc je ztracený, tím víc pije !!!

  Tohle platí i o mamonu o jiných šílenostech….

 9. Contumax napsal:

  Jsou jako opilec : Čím víc pije, tím víc je ztracený, čím víc je ztracený, tím víc pije…!!!

 10. Saj napsal:

  Fakt nechapu, parta nekolika maniku v cele vyhlasi valku a ovce jdou a zabijej se a oni maji top luxus, komfort a ochranu…proc jsou lidi tak manipulovatelní, ach jo

  • Robo napsal:

   ..pretože sme ZABUDLI, kto naozaj sme.
   Jak sa zas rozpomenieme (už sa tak deje), okamžite sa prestaneme báť a z toho maju zaz strach kokoti..:-)

   • Věra napsal:

    Robo,přesně to tak je strach je to co lidi přiková,tak že nejsou schopni si představit něco jiného.Lidi jsou jako myši hypnotizované kobrou a nebo mají tak vymyté mozky a jsou jako roboti,do práce,do obchodu,na televizi a druhý,třetí,pátý den to samé po celý rok a zbytek života.Je mi jich líto,vidím to ve svém okolí.

    • Robo napsal:

     :-)

     Na inej diskusii som myslím napisal, že ste oproti iným tu viacej na začiatku cesty (OSN, ale možno ste to nebola Vy)..
     Beriem späť a držím nám pästi!:-)

    • Josef Švejk napsal:

     Errare humanum est. Někdo jim řekl, že opakování je matkou moudrosti a špatně to pochopili.

 11. viki napsal:

  Po vpáde nemeckých vojsk na Ukrajinu (WW II.) boli Nemci vítaní kvetmi ako osloboditelia, až keď Ukrajincov začali masovo vraždiť tak prišli na to prečo tam tí Nemci vlastne prišli. Amíci robia to isté v modernej podobe.Vedia vyprovokovať národ tak aby šiel brat s bratom (Slovan so Slovanom) proti sebe a vybili sa sami. Po rúškou pomoci až potom, keď už nebude sila bojovať sa potom dosadia potrebné autority aby sa vec dotiahla do zdarného konca.Daj hladnému chlieb a ten urobí všetko. A sú v tom dobrí.

 12. viki napsal:

  Rusi to vedia,že už niet cesty späť,sú pripravení ekonomicky, politicky aj vojensky.

 13. viki napsal:

  Myslím si, že Amerika hraje vabank. Všetko alebo nič. Ak sa im podarí zdolať Rusko, tak sú zahojení, ak nie sú v riti.

 14. mirage01 napsal:

  Kdo vyvolal převraty v arabském světě?…kdo se nacpal v 90-tém roce do Iráku?….kdo do Afghánistánu?…kdo podruhé do Iráku?…Kdo financuje IS?…kdo před pár dny vlezl do Čečenska?…kdo financoval převrat na Ukrajině(..kde byla legální a legitimní vláda)?…kdo humanitárně bombardoval Srbsko?…kdo podporuje Izrael?….kdo vyzbrojuje těžkou technikou svoji policii?….teď mají sami doma velké problémy.Což nám v naší TV neukážou.

 15. mirage01 napsal:

  …dnes se hodí napsat i jednu větu: Make Love not War!…vzpomeňme všichni na Johna W. Lennona.Dnes je to 34 let,co byl zastřelen…..(V New Yorku)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!