Reportáž z konečného dobytí starého terminálu doněckého letiště

Snímek obrazovky pořízený 2014-12-11 17:55:29Na přelomu listopadu a prosince se podařilo jednotkám doněcké domobrany, mezi nimiž byl i jeden Slovák, kompletně vyčistit starý terminál letiště v Doněcku. Stavba za stovky miliónů dolarů se během bojů o doněcké letiště proměnila v ruiny.

Kompletní video z osvobození starého terminálu zde:
44 Komentářů k Reportáž z konečného dobytí starého terminálu doněckého letiště

 1. Slávek napsal:

  Stačí se dívat jen do těch upřímných očí a tváří a je hned jasné za co ti chlapi bojují. Brání svou vlast, jsou to Rusové a ti se ubrání vždy a všem. Držím palce a modlím se za ně...
  Slávek

 2. Kolemjdoucí napsal:

  Tu máte ty své hrdiny na bojových pozicích v Doněcku, kousek od letiště:

  https://www.youtube.com/watch?v=KqJdQYGe0sA&app=desktop

  Nic víc než zmrdi... až budete zase plakat nad tím jak padají ukrajinské granáty do školek separatistů.

  • Slávek napsal:

   Jo? a Vy víte kdo tam ty Grady odpaluje? Je mi Vás upřímně líto jak jste si nechal vymýt kebuli.

   Slávek

  • Miloš Streda napsal:

   A čo si tým videom chcel povedať ???

   • Kolemjdoucí napsal:

    to Slavek: když od někud střílí děla tak na místo odkud pálí střílí všechny nepřátelské baterie v okolí. Pokud separatisti střílejí schválně z pozic mezi paneláky vystavují úmyslně svoje vlastní civilisty velmi pravděpodobnému riziku odvetné palby ukrajinské armády.

    • vlad napsal:

     Jinský čeče ty jsi se přejmenoval na Klemjdoucího?

     • Calembredaine napsal:

      To není Honzyk! Ten si hraje na hloupějšího než je, kdežto u Kolemjdoucího je to přesn naopak! Mě definitivně přesvědčil o svý totální nekompetentnosti když začal žvanit, že bývalý expert Ukrajinský armády, major ten a ten cosi řekl a on na to vyblil něco ve smyslu "co čekat od starýho bolševika co prožil léta svý nejlepší kariéry za SSSR". Je to normální vůl! Pokud někdo uvažuje logicky, musí dospět k tomu, že by takový expert byl nejméně generál druhu vojsk, ne-li maršál! Když je nědko majorem ve výslužbě, navíc majorem Ukroarmády, je na místě si položit otázku, jako asi hodnost mohl mít v té bolševické armádě před 25 lety? A kolikpak mu tehdy bylo. A já si tu námahu dal a zjistil jsem, že to byl 27-letý nadporučík! To teda je "kariéra starýho bolševika" jak hrom! Takovu blbost může vypotit jen pitomec a od tý doby jeho názory přezírám jako žvásty pitomce ...

    • Calembredaine napsal:

     To je snad logický proboha! To přeci je nucen dělat i Hamas v Gaze! Až jim sionisti vrátěj tu poušť a daj nějaký letišťáko, aby mohli zajistit letecké krytí svým pozemním bateriím, tak taky začnou střílet nsa Izrael z neobydlených zón! Ale nejdřív jim taky musí k tomu letišťátku dát i letadýlka a vycvičený personál! Krape t mysli chlape než vypustíš zas nějakou píčovinu! Ve Stalingradu chlapi bránili každej barák odkud se dalo střílet a stříleli na nepřítele odkud se dalo! Němci nebyli jiní - v Berlíně zaplavili i meto když bylo třebazabránit přístupu k Reichstagu z podzemky a na civilisty taky nekoukali! Žvaníš nesmysly! Kdyby ukronacistická svoloč místo armády poslala vyednavače s pravomocemi mírového rozchodu dvou suvernénních zemí, tak by nikdo nestřílel odnikud nikam!

    • Vladislav napsal:

     Dokažte, že ty paneláky jsou obsazené civilisty. Vzhledem k tomu, jaká je v místě situace, je prakticky jisté, že v nich týdny až měsíce není už nic s výjimkou potkanů a holubů. A takt to vypadá prakticky se všemi "argumenty" vaší grupy.

  • Palko napsal:

   Nevidím že jsou u letiště devítipatrové budovy.
   https://www.google.com.ua/maps/@48.0660113,37.7179423,3706m/data=!3m1!1e3

   • Slávek napsal:

    Chlapče, kolik je Ti let??? Do opravdové války s tebou a pak bys jim mohl radit odkud mají střílet Ty Vojevůdče.

    Slávek

   • Slávek napsal:

    a proč by tam měly být? U letišť se obvykle vysoké budovy z hlediska bezpečnosti přistávajících a vzlétajících letadel nestaví. Bojuje se v celé m Donbasu, nikde není nepsáno kdo střílí a odku a kam. To je ta mediální masáž, na kterou mnoho lidí naskakuje. Stačí do podtitulku napsat cokoliv a už je to "zaručená" zpráva.

    Slávek

    • Kolemjdoucí napsal:

     střílejí z Doněcka mezi panelaky s vlastními lidmi... ostatní co tu píšete jsou pindy bez argumentů...
     obhajujete vrahy co se přiznávají k vraždámch vzdávající se zajatců (viz. rozhovor vojáků ve videu) a neštítí se umyslně ohrožovat životy vlastních žen a dětí při střelbě dělostřelectva z civilních zon..

     • rudolf napsal:

      A ty máš důkazy?Argumentovat můžeš jak chceš,ale to nejsou důkazy

     • Žabák napsal:

      Ty debile a kdo střílí do toho města co ty čůráku? Já vim, že bys byl nejradši kdyby šli do pole před město a nechali se vod fašounů postřílet, ale NASRAT PÍČO, NASRAT !!!

     • Calembredaine napsal:

      Pan Strelkov jasně vydal rozkaz nebrat ukronácky do zajetí! "Zabít ale nemučit!" řekl. Pan Stalin zajatce neuznáva a kdo padl do zajetí, jakoby zradil. Já bych každýho zajatce v žoldu kyjevský junty nechal narazit na kůl a postavil bych alej - až do Dněpropetrovska jen ze samých kůlů a na každým by kvičela jedna ukronacistická bestie! A vysílal bych to jejich pomalý chcípání každý den v televizi přes nějaký nezávislý vysílač (na youtube by to neuveřejnili, to je mi jasný) ...

     • Alex napsal:

      Sorry, ale to sídliště je ve Švýcarském Bernu, Wilhem strasse 14, a kluci právě odpalují novoroční rachejtle. Někdo to video zneužil.

    • maskérna napsal:

     Naprostý souhlas Slávku. Buď zdráv.

  • šepa napsal:

   No tohle video jsem viděl u spousty uživatelů na Youtube a celkem dost lidí psalo, že tohle je ve městě Mariupol :-), které okupuje UA jednotky...nicméně já nemusím mít pravdu, ale Vy také ne

  • Calembredaine napsal:

   Oni jsou na svým letišti, tak si tam můžou třeba stavět sněhuláka! Náckové tam krom povinného chcípání a hnojení polí svýma mršinaama nemaj co pohledávat! Každej padlej civilista jde na vrub chlíváků co je tam nutěj bojovat - teda nosatců z Wallstreetu a jejich prašivých loutek, makakem Obamou počínaje a koňskou kebulí Kerrym konče ... na nic se nevymlouvej!

 3. Slávek napsal:

  kolemjdoucí: Nebo Vám prosperuje firma ve které za minimální mzdu zaměstnáváte UKR dělníky? Jiné vysvětlení mne nenapadá
  S.

 4. šepa napsal:

  Nicméně, teď jsem dohledal, kde se opravdu střílělo, mapa z vrchu celkem souhlasí s mapou na maps google (https://goo.gl/maps/ZNnNl), a zde je dokonce street view (https://www.google.com.ua/maps/@47.9388713,37.7678481,3a,75y,304.7h,76.03t/data=!3m4!1e1!3m2!1sDgnRtB6JSn439pt2DnABjA!2e0)....z Gradu střílel z toho parkoviště což je cca 50 metrů od obytných domů, které jsou s největší pravděpodobností opuštěné, neboť celý okraj Donětsku byl bombardován, hlavně rezidenční části...

 5. Оксана napsal:

  Pod letištěm je obrovský protiatomový kryt , který ještě nevyčistil nikdo , a taky tak brzy nevyčistí. Blin , Ukropy v bunkru třeba vyhladovět, jinak tam budou smrdět do jara.

 6. Žabák napsal:

  Stojí proti nim přesila 10:1 a drží se výborně. Kdyby je Kreml nezastavil, mohli bejt už v Kyjevě.

  • Jama50 napsal:

   Doufejme jen, že to zastavení pro ně nakonec bude mít větší důležitost než to rychlé dobití Kyjeva.

   Ještě se Západ neprobudil, aby si uvědomil, co to ti jejich představitelé vlastně podporují. Ale čas asi nastává.

  • Contumax napsal:

   Žabák
   Když se člověk podívá na války i jiným okem, zjistí, že v minulosti i v dnešní době dokázala porazit mohutnou armádu " hrstka " opravdu malá co do počtu a výbavy malá obranná " Domobrana " !!!
   A taky se stávalo, že agresor " nevědomě - dochází v mozku velení ke zkratu " - bojoval proti vlastní armádě - po nočním boji se zjistilo, že zhebli jejich lidi !!!

 7. Kolemjdoucí napsal:

  Děkuji uživateli šepa za dohledání místa odpalu Gradu. Tímto bylo vyvráceno uživatelům:

  Slavek
  Palko
  Alex

  že to je v Doněcku. Dále pro Calebredeine: toto není konflikt velkého rozsahu jako druhá světová ani se nebojuje v troskách velkoměst aby bylo nutno používat těžké dělostřelectvo uprostřed měst. Toto je typické ruské pohrdání životy obyčejných lidí. Předpokládám, že ten kdo k tomu dal povel se těší na záběry zničených paneláků a mrtvých separatistických děcek po odvetné palbě ukr.armády.

  to Slávek: kdo Grady odpaluje je snad jasné, toto otázka trotla.

  to Vladislav: paneláky jsou uprostřed obytné zony velkoměsta, dokažte vy že jsou neobsazené lidmi, já vám nic dokazovat nemusím.

  to Оксана: uklidním tě, k pozemnímu bunkru už jsou vykopané nové přístupové cesty.

  to Žabák: tvrdím, že přesila 10:1 kterou zmiňuješ od porážky v první etapě občanské války neexistuje. Celá ukrajinská armáda je v současnosti tak na polovčiní síle co separatistický vojenský superstát podporavaný Ruskem.

  • Pája napsal:

   Pane Kolemjdoucí, vy jste ten poslední, který by měl poukazovat na druhé a omlouvat ukropy… Speciálně poté, co jste pronesl, že bylo v podstatě dobře, že lidi v Domě odborů upálili!!! Tady se ochomýtáte panelákem, ale v Ilovajsku a jinde ukropové neseděli v budovách? Neměli vedle nich techniku? Nestříleli z ní? Sám jste i jednou psal, že například „na taktice krytí/stání za stromy či domy není nic špatného.“( 9.9.2014 (14.45)) Na jedné straně vám to nevadí – když ukropové stojí u domů a na druhé straně se můžete pominout? S takovou jistotou jste psal, že ten Grad byl u doněckého letiště, a pak děkujete za vyhledání místa, které je v podstatě na druhé straně Doněcku… No comment… Kromě toho se opět zaměřujete na jednu stranu mince. Co se stalo v noci z 30.11. na 1.12. ve čtvrti Tekstil'shchik a ulici Ostrovskogo (nedaleko vámi opěvovaného linku google maps), to už vás jako správného demokrata nezajímá. Nemluvě o ostřelování míst, kde žádné systémy ani těžká technika nebyla, ostatně to se podle vás může stát, že to ulítne, že jo? Ale toleruje se to pouze u ukropů. A nesnažte se ani moralizovat, když si dovolíte napsat: „mrtvých separatistických děcek“! O nevinných dětech, které s touto válkou nemají nic společného, ani jí nerozumí, psát jako o „separatistických“… to už je vrchol a ukazuje to vaši skutečnou nenávistnou/ukropovskou povahu. Rusové pohrdají životy a ukropové si váží životů svých obyvatel, když je vraždí? Alespoň jednou se zamyslete nad vašimi výpotky. Už jednou jsem vám psala, že vás nepovažuji za vaše zrůdné názory za člověka a teď jste mě v tom opět utvrdil

  • Vladislav napsal:

   Kolemjdoucí: omyl, (ne)příteli, VY musíte dokázat své tvrzení, s nímž jste vyrukoval jako první, a sice že povstalci střílí z míst mezi paneláky a berou si jako rukojmí tudíž civilisty tam žijící!!!
   Jste poněkud drzý a nepodloženě sebevědomý? Nemáte náhodou chazarské příbuzné? Co svět světem chodí, tak se ve slušné společnosti dokazuje nejprve VLASTNÍ kontroverzní tvrzení, ne, že se protistrana z něčeho bez důkazů obviní a ještě se po ní chce, aby dokazovala svoji pravdu.

   A propos, když jsme u těch důkazů: KDE máte ty důkazy, že letadlo malajských aerolinií sestřelili tzv. separatisté?? KDE máte důkazy o vojenském vměšování Ruska, kdy už budou předloženy??

   Na závěr mé skromné přání: běžte s tou sioamerickou arogancí už někam, ano? Vaše "pravda" není nadřazena ničemu a nikomu, a to, že si to ve svých tupých makovic orientálního tvaru pořád myslíte, je čistě a pouze VÁŠ problém.

  • Calembredaine napsal:

   Neexistují žádné "malé" a "velké" války, stejně jako nějací "nadlidé" a "obyčejní lidé"! Každá válka je buď spravedlivá nebo nespravedlivá a ta druhá může být oboustranná. A tak jako každý voják nosí v tornistře maršálskou hůl, má i každý civili možnost stát se hrdinou! I tím že padne bombou fašistů, vedoucích nespravedivou vlku se takovým hrdinou a mučeníkem stává a jeho oběť není zbytečná, protože jeho vrah volá kletbu na vrahy ze země a posiluje vojáky a bojovníky v odhodlání k vítěství a strašné, ale spravedlivé pomstě!

   • Calembredaine napsal:

    A proto se Amíkům říká "pindosové"! Oni rádi obětují za své zájmy jiné! Když nemaj Latinos, turbany nebo šikmookce, tak vlastní negři taky poslouží coby futrkanon. Jen aby náhodou nepad nějakej prominentní pankhart, co má tatínka ve správní radě nějaký mamutí korporace a kterým se říká Yenkee doodle! To by pak byl malér! Jako když jednoho takovýho pankharta zbabělýho vyfackoval přímo v polním lazaretu generál Patton a málem ho to stálo hvězdičky! To je ta emerická "úcta k o obyčejnýmu životu", ale podložená neobyčejnejma prašulema! To pan Stalin nekoukal kdo je čí dotr, svýho vlastního syna odmítl vyměnit za maršála a nechal (odmítl milost) zastřelit Pearlmutrova zvlčilýho synka, kterej se dopustil na frontě vraždy. Ten mu to pak taky spočítal na 20. sjezdu, že ...

 8. Kolemjdoucí napsal:

  sry. že to není v Doněcku

  • Vladislav napsal:

   Máte to marné. "Pravda", za níž bojujete, jaksi oslovuje stále méně lidí, a to na celém Západě. Moc a síla židozednářů vlastnících 99% klíčových západních médií, holt není všechno - a Vám asi nezbude, než se s tím pomalu začít smiřovat.

 9. Kolemjdoucí napsal:

  to Paja: těší mne, že o mých příspěvcích ze září přemýšlíte i v tomto požehnaném předvánočním čase. Co se týče střelby z ruin rozbořené vesnice, každý racionálně uvažujíví člověk vidí rozdíl oproti panelovému sídlišti ve kterém chodí civilové po zemi dívat se co se u nich děje a omladina si létající rakety natáčí z balkónů. To k dokreslení vašeho příběhu. Co se týče Oděssy, předložil jsem serii videí o tom jací neviní lidé byli uvnitř, jak házeli ze střechy zápalné lahve do proukrajinských demonstrantů. Odpovědí byla proruská demagogie a odvádění od tématu. Stejně tak při mém srovnání tohoto útoku a útoku na budovu s centrem opozice na Majdanu. Nebo střelba Janukoviče do Nebeské stovky na Majdanu u videa kde janukovičovi snipeři stříleli přímo do demonstrantů postupujících k parlamentu jste po mě požadovala jako důkaz aby neměli odstřelovači kukli či byli označeni nějakým průkazem... prostě demagogie, neschopna uznat pravdu oponenta.

  Nevím co se stalo ve čtvrti Tekstil'shchik nebo v Iljovansku ani mne to nezajímá, událostí je mnoho. Čistě se nechová ani jedna strana. A já jsem ani jednu stranu nikdy neobhajoval. Pouze mne vytáčí zaslepenost některých článků a některých diskutujících.

  to Vladislav: dobře, podívejte se po salvě kdo chodí dole po zemi. Dále z logiky věci, před domy parkují auta, některá jsou zasněžená jiná ne, vchody nejsou zatlučené, někdo natáčí akci z protějšího paneláku. Ve sněhu jsou vidět cestičky k domům... = domy jsou obydlené. Stačí? Načal jste letadlo. Nevím kdo ho sestřelil, mohly to být obě strany. Vojenské vměšování Ruska bylo dokázáno jak separatisty tak samotnými Rusy mnoha způsoby (dodávky techniky, munice, tzv. dobrovolníci, dělostřelecká podpora z území Ruska, specialisti.. atd.). Na urážky tu jsem zvyklý, ale většinou se ukáže, že tupá makovice je ten který osočuje. V tomto případě vy.

  • Calembredaine napsal:

   To s tím Janukovyčem je píčovna! Kdybys používal víc mozek, přišel bys na to i bez videjek a jiných sraček cči berliček! Když chce někdo svrhnout vládu, tak ten a nikdo jiný používá odstřelovače!! Tohle si Chazař vyzkoušeli v roce 1905 v Petrohradě když tam gapon přivedl ty demonstranty, tak spustili z blízkýho parku palbu na pakácovou stráž a ta se již postarala o odvetnou palbu a mnoho mrtvých - důvod k revoluci! Podobně to probíhalo i v Benghází najaře 2011! Tím jen nasereš lidi, tím nic nepotlačíš! kdo chce potlačit revoluci, ten použije kulomety! Viz Káhira! Nemusíš ani pálit do davu, stačí pořádný dlouhý a jasný dávky nad hlavy a uvídíš ten chaos a úprk! Snajper takový efekt nevyvolá, jednotlivý střely nejsou ani slyšet ve vřavě, a když padaj jednotlivci, tak si toho nikdo v chaosu ani nevšimne, ale když pak dav zjistí, že někdo byl zastřelen, tak je mela! Dav pak bezhlavě zaútočí dokud má sílu a pokud ani pak proti němu není použita adekvtní palba, tedy kulomet, tak vítězí! Takže by leda janukovyč toužil sám sebe svrhnout o půl roku dřív (a to není jistý že by volby prohrál!). Snajpeři patřili jak sprívně řekla ten estonský ministr najatí loutkovodci Majdánu, těm jediným prospěli ...

  • Pája napsal:

   Že bych přemýšlela o vašich příspěvcích? Moc si fandíte, pouze na některé vaše výroky nelze zapomenout… Další do seznamu jsou totiž „mrtvá separatistická děcka“. Nevím, o jakých střelbách z ruin mluvíte, když ukropové stáli a stříleli od civilních, nerozbořených domů ve městech, které okupovali či okupují nebo stříleli po škole u Lugansku, ve které seděli místní občané, to pro upřesnění. Oděsu ani Majdan není třeba znovu připomínat, ani vaši „objektivitu“, i po předložení videí, které vaši „verzi“ naprosto zpochybňovaly, a to v obou případech, ale toho vy si raději nevšímáte. Jinak v Oděse přeci nebyli žádní proukrajinští „demonstranti“, ale fotbaloví fanouškové / pro mě placení vrazi! A co se týká čtvrti Tekstil'shchik nebo Ilovansku… To je právě ono… koukáte se na věc pouze z jednoho úhlu, ostatní vás nezajímá, ale jiné poučujete o zaslepenosti. Přeberte si to jak chcete.

 10. Calembredaine napsal:

  Jinak už dávno před Majdanem se vědělo, pro koho pracujou "záhadní snajpeři"! - http://www.zvedavec.org/komentare/2011/12/4722-neznami-sniperi-a-zapadem-podporovane-zmeny-rezimu.htm

 11. Kolemjdoucí napsal:

  to Calembredaine: chápu co chceš naznačit, ale janukovičův Berkut stál týdny (možná měsíce) v lajně a nechal si na hlavu házet molotovy. Udělali pár náběhů do demonstrantů, vyčistili pár ulic, ale nikam to nevedlo. Jistě si pamatuješ jak situace začla s ubýhajícími týdny pomalu gradovat. Berkut byl nasranej, že jim nedají nadřízení volné ruce a majdan potřeboval masakr. Vědělo se, že z hotelu střílí snipeři a to lidi z obou stran aby se to pořádně rozjelo. Po vypálení centrály demonstrantů na Majdanu, kde umřelo x lidí. S demonstranti rozhodli zaútočit na parlament a udělat oficiální převrat a tam dostali svůj masakr. Přidám sem videjko, které ti jako člověku syrovému jistě udělá radost:

  https://www.youtube.com/watch?v=0p4LyrI8nVM

  čas: 2:49 tady máš pořádnou palbu z automatických zbraní i snipery, můžeš ve tvářích lidí krčících se za stromy najít oporu pro tvůj argument o neúčinnosti takové palby. Jeden odstřelovač dokázal ve válkach zastavit činnost celých rot. Státy je raději než kulomety vužívají k rozhánění demonstrací protože lze zabíjet konkrétní, většinou velící, osoby v davu, který se pak rozpadne. Navíc pokud nestřílí tupě jako na Ukrajině je velmi těžké identifikovat ke komu patřil. Sniper je nejlepší na dav, hned po mrazu a vodním děle naplněném hovny.

  Článek ze zvědavce je dobrý, podporuje to co jsem již uvedl.

  • Calembredaine napsal:

   To je ukronacistickej propagandistickej sestřih Já viděl skutečný video s popisem přesné situace, kde kdo odkud a jak. Tam byly jiné záběru, kde specnaz pálil do asfaltu před tyhle bombometčíky se štítama. Ti co padaj jsou zasahováni ze strany, kde ani specnazi v tu chíli bejt nemohli. V tomhle ukronáckovským propagandistickým skeči není jedinej padlej berkut, ale těch tam přitom padlo na desítky! Jen samí nácky tam ukazujou, a ještě bezvýznamný pěšáky! Kde máš ty tvý "velitele"? Odstřelovač by měl smysl jedině kdyby noc předtím zastřelil Parasjuka! To leda, jinak pomohli spíš majdančikům - http://dusannavratil.blog.idnes.cz/c/420383/Proc-vypukla-valka-na-Ukrajine.html

 12. Kolemjdoucí napsal:

  Hele já se na to díval online, když do nich stříleli. Bylo to koordinovaný a ve více ulicích. Ty dávky šli do lidí. Majdanisti byli organizovaní po vojensku, tak jak je to naučili v Polsku. Velitelé v těhle akcích byli na úrovni četa družstvo. Ti hnali dopředu svoje kámoše povely a to není těžké jako fízl rozlišit a pak je sejmout. Berkut to taky schytal, ale historii píšou vítězové.

  Ad "černá labuť" Parasjuk a jeho vystoupení proti Kličkovi. Parasjuk utnul proevropského Klička, když přišel přesvědčovat Majdan o svých úspěších z jednání s Janukovičem o smíru. Řekl jen to co si většina lidí na Majdanu myslela. Ani Rusko ani EU. Lidi šli za ním a tím ukázal Kličkovcům kdo skutečně řídí lidi na ulici a to Pravý sektor.

  • Calembredaine napsal:

   Jj. s tím Sektorem souhlasím. Oni byli páni, to Jats věděl, takže je nemoh vyhnat z podílu na vládě, to udělali až voliči ve volbách! Ta vláda neměla právo se zrodit, potože jediná vláda která mohla udržet zemi celou by byla vláda národního porozumění, kde by seděli zástupci všech politických sil. To mohl zastřešovat jedině, jeho vyhnáním skončila Ukrajina ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!