Zaorálek: Zabíjení civilistů v Novorosii je smutné, ale může za to Rusko, takže nemůžeme nic dělat

Snímek obrazovky pořízený 2014-12-13 20:15:47

V pondělí 10.11.2014 proběhla v poslanecké sněmovně debata na téma: Česká a evropská politika a řešení ukrajinské krize. Vedl ji ministr zahraničí Miroslav Zaorálek, přítomni byli novináři: Alexander Duleba, Alexandr Mitrofanov, a Lenka Víchová a za občanské aktivisty tam byl Jan Majíček. Karel Schwarzenberg a Jakub Janda z tihnktanku Evropské hodnoty v publiku dohlíželi na to, aby ministr hovořil dle instrukcí z Washingtonu.

Celé video má cca 3 hodiny a prvních cca 10 minut videozáznamu chybí kvůli komplikacím při vstupu.

Ministr Zorálek se snažil skutečně celou dobu řídit diskuzi diplomatickým způsobem, protože správně odhadl, že se jedná o kontroverzní téma, na které existují velmi rozdílné pohledy, což bylo vidět i dle dotazů diváků, ke kterým došlo ve 2. části debaty. Nicméně obrazně řečeno: Je rozumné dělat kompromis v situaci, kdy jeden tvrdí, že 2+2=4 a druhý že 2+2=5, tím způsobem, že prohlásíme, že 2+2 je 4 a půl? Což je něco, o co se pokoušel v této debatě, a zřejmě nejen v této ministr Zaorálek.

Duleba, Mitrofanov a Víchová se projevili jako příznační rusofobové. U Májíčka to nebylo úplně jasné, ale rozhodně se nestavěl na stranu Ruska, resp. Novorossie. Bylo pozitivní, že připomenul tragické důsledky americké invaze do Iráku včetně role lží politiků a médií na vzniku irácké války. A ministr Zaorálek s tím výrazně souhlasil, což je alespoň malý pozitivní posun.

V čase cca 1h57m jsem se zeptal, zda ministr Zaorálek přiznává obyvatelům Novorossie právo na život a právo na sebeurčení. A upřímně jsem čekal, že se při jeho inteligenci vymluví trochu lépe.

Sice připustil, že zabíjení civilistů kdekoliv ve světě je špatná věc, ale vzhledem k tomu, že za válku na Ukrajině je prý zodpovědné Rusko, tak s tím nemůže nic dělat. A pak už jen pokračoval v prázdných slovech k tématu, které naplňovalo většinu času a to jak by vypadala spolupráce Ukrajiny a EU.

Stručně řečeno: Mrtvých a trpících na jekékoliv straně se nezastal, z tématu se vymluvil a dál pokračoval v názorové linii, která byla v zásadě shodná s přítomnými novináři či s názory přítomného K.Schwarzenberga, který, když před koncem debaty odcházel, tak si se Zaorálkem přátelsky potřásl rukou, což vypovídá o vztazích, jaké mezi sebou tito dva pánové mají.

Pánové Mitrofanov a Duleba už svými komentáři otázku práva na život a sebeurčení arogantně zlehčili. A Víchová to dorazila tím, když tvrdila, že Kyjev neměl na začátku konfliktu ani armádu. Jinde v debatě tvrdila, že na Majdanu bylo cca jen 150 příslušníků Pravého sektoru.

Shrnuto: Pobyt mezi lidmi se zaujatým a bezohledným světonázorem, kteří jsou navíc ve vlivných společenských pozicích, je mimořádně nepříjemný zážitek. Mám to vůbec zapotřebí?

 

Mitrofanov v následujících dnech vydal na svém blogu tento komentář: http://www.novinky.cz/komentare/353144-ocima-sasi-mitrofanova-pokopany-ministr-neuhyba.html
kde mne označil za idealistického aktivistu, který toho mnoho neví a je živený informacemi kremelské kuchyně.

O jeho názorech se můžete více dočíst např. zde: http://www.parlamentnilisty.cz/tagy/Mitrofanov

Idnes vydal o diskuzi tento článek:
http://zpravy.idnes.cz/na-ukrajine-je-podle-zaoralka-pres-10-tisic-ruskych-muziku-pzt-/domaci.aspx?c=A141110_134255_domaci_kop

Pozvánka na akci:
http://www.masarykovaakademie.cz/index.php/poradane-akce/1070-ceska-a-evropska-politika-a-reseni-ukrajinske-krize

 
42 Komentářů k Zaorálek: Zabíjení civilistů v Novorosii je smutné, ale může za to Rusko, takže nemůžeme nic dělat

 1. one napsal:

  smutne aki su niektori ludia ignoranti. hlavu hore pan Koral, ma to zmysel :)

 2. Žabák napsal:

  No tak sem si přečetl nadpis a už sem nasranej. Míval sem Za orálka celkem rád, ale od tý doby co je ministr, tak co z něj padá, děs a hrůza.

  • Robo napsal:

   :-)
   Tiež rozhodne nemám v pláne pozrieť to video ani..:-)

  • Lukáš napsal:

   Taktéž jsem si o něm myslel,že je to slušný člověk.S největší pravděpodobností na něj US ambasáda vytáhla nějaká zjištění jeho leváren viz.privatizace spojená s Bakalou, a tak tančí jak oni hvízdají. Může za to Sobotka, že takového zmetka přitáhl do vlády. Poškodil tak celou ČSSD, kterou hodně lidí přestane volit. Usáci tímto ovládají hodně politiků ve světě, kteří mají máslo na hlavě.

 3. Josef Švejk napsal:

  „Mám to vůbec zapotřebí?“ to musíte posoudit sám. Osobně si myslím, že diskutovat s pytlíkem brambor velký smysl nemá. Ale proti gustu žádný dišputát.

 4. weissbach napsal:

  Celkem ty pocity chápu… Je to jak bažina.

 5. Judas napsal:

  Zaorálek je neškodný blb, který si jen hlídá své korýtko, prostě koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Ten má fest stažaný půlky, aby náhodou o ten svůj flíček nepřišel. To Mitrofanov to je jiný kalibr. To je skutečně galaktický zmrd. Toho má nejspíš na výplatnici osobně David Rockefeller. Vždy se těším na ty jeho zvratky na Novinkách, to jsou fakt nážezy. Normalizační Rudé právo proti tomu byla „červená knihovna“.

  • Ivan Polívka napsal:

   Ti novináři, kterým čouhají nohy z americké prdele, nás všechny oblbují a považují za nesvéprávné stádo. To že Mitrofanov mezi ně patří se už nějaký čas ví. Ale to je o tom : koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Je to křivák a lhář!!!

 6. Calembredaine napsal:

  A co je „ukrajina“? To je část Ruska! Takže má pravdu, ten debil s brejlema tam! Může za to rusko – je to vnitroruská věc a Chazaři a jejich přískoči se tam do toho nemaj co srát! Pokud ruská armáda smaže z mapy světa Kyjev, je to jen ruská vnitřní věc a jejich blbost, že si zničej kolébku své státnosti! Chazaři maj právo akorát tak držet hubu a nesrat se tam a povinnost přestat podporovat kyjevský separatisty!

 7. hahaha napsal:

  Fasisticka svine … ZaOralek z CSSD, z fasisticke CSSD

 8. mino napsal:

  ..o Zvorálkovi se nemá cenu ani bavit.Je to totální chudák.Bývalorudý mitrofanov kope za USA,blíží se důchod a je nutné něco našporovat.Ty ostatní moc neznám,ale pokud si je vybral Zvorálek,jinak toaletní papírek Schapira,tak je to jasné…

 9. Žabák napsal:

  Je to fakt hnus. Pustil sem si kousek a na celý video nemám žaludek. U Honzy Korála obdivuju jeho trpělivost, protože poslouchat ty sračky co tam mlely, to je skoro na medaily.

 10. Zdenka napsal:

  Já si myslím, že je vraždí Zaorálek tou svojí tlamou. Promiňte, normálně se tak nevyjadřuji.

 11. Žabáku,proboha,ne,že bys neměl pravdu,ale : oni mleli s měkkým i(když jsou to všichni dohromady mužský a ženský) a medaili taky s měkkým i,nestydíš se?;-)ahoj vlastovka jitka

 12. Radbůza napsal:

  Nu což i mistr tesař se utne, ale myšlenky jsou čisté a od srdce :-) A na ty chytráky chytrácký možná brzy dojde, buď se změní k lepšímu sami a dobrovolně (protože nikdo nevydrží být zlej na věky) a nebo je k tomu zákonitě a bezkompromisně povede další vývoj. A to i za cenu, že je to bude bolet.

 13. Gejza Sádecký napsal:

  Bohužiaľ – tým, čo vyvolali bratskú vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom – Rusmi a Ukrajincami (bez ohľadu či žijú v Rusku alebo na Ukrajine) maximálne vyhovuje, že sa tieto národy medzi sebou vraždia. Budú mať kde vyvážať zbrane vyrobené v USA, oslabia ich už aj tak biednu ekonomiku a budú mať kde vyvážať svoje prebytky tovaru – Ukrajinci sa zadĺžia tak, že dlhy nikdy nesplatia. Myslíme si, že terajší „šéfovia“ Ukrajiny (občania aj Izraelu a USA) chcú dobre pre radových ľudí? Oni majú iné zámery…

  • Calembredaine napsal:

   Tohle svinstvo není dnešní! Ukrajina je výtvor Němců!

   „Rusové – to jsou nepřátelé monarchie. Je nemá cenu zastrašovat, oni se musí vyhubit. Přáteli monarchie mohou být pouze Ukrajinci. Zbavit se ruských bez teroru není možné.“ – generálmajor Franz Rimel, guvernér Lvova, 1914

   „Ve skutečnosti tahle Ukrajina je mým vlastním dílem a ne vědomá vůle ruského národa. Vytvořil jsem Ukrajinu proto, abychom mohli uzavřít mír alespoň s částí Ruska.“ – Max Hoffmann, 1919

   „V německých politických kruzích bylo již dlouho přáním, aby se Ukrajina stala samostatným státem. Myslí si, že to bude přínosem pro Německo.“ – Michail Gruševský, 1918 (Gruševský – politik nacionalista, ten, který sepsal „nové dějiny ukrajinského národa“)

 14. Děda napsal:

  Už nikdy !!! nevolit žádné naše „zavedené“ politické strany. Hledat, trpělivě, nové strany, jiné lidi.

  • Svobodný napsal:

   A taky nekupovat noviny, nekoukat na CT, nevolit zavedené strany, nežít konzumem

   • Pavel napsal:

    Souhlasím s panem Svobodným. Jen doplním – netankovat u Shell a nekupovat Americké a Anglické výrobky. Prostě uvalit vlastní embargo na ty kurvy zednářský!

  • Ostružka Ivan napsal:

   Jestli se nepletu tak strany se mění ale lidé né. Pan Kalousek je každé volby v jiné straně…Takže rozum do hrsti -která strana už 25 let vadí všem ostatním stranám?

 15. Kdojekdo napsal:

  VALDAJSKÝ KLUB !!!
  Zaanálek, rakouský degenerát Šajsnberk trpící spavou nemocí a celá ta jejich banda? Děkuji, nechci. Kdo má chuť hrabat se v jejich exkrementech? Škoda času. Raději z jiného soudku:
  Málokdo v Protektorátu ví, co je to Mezinárodní diskuzní klub Valdaj (Международный дискуссионный клуб «Валдай»). Jde o každoroční podzimní setkání zahraničních a ruských novinářů, politiků a vědců zabývajících se zahraniční a vnitřní politikou Ruska. Pokaždé má jiné hlavní téma. Poprvé se konal 2004 v městečku Valdaj v Novgorodské oblasti. Letos v říjnu se zasedání konalo už po 11., tentokrát v Soči. Tématem byl „Světový pořádek: Nová pravidla nebo hra bez pravidel?“ Vladimír Vladimírovič na něm přednesl projev, v němž otevřeně poukázal na nemorálnost té prokleté zločinné Říše zla za Atlantikem. Ten projev je tak SUPER, že by měl být otištěn na titulních stránkách všech světových časopisů a necenzurovný vysílán všemi TV, které chtějí informovat objektivně své posluchače. Bohužel to už jsme v říši fantazie.
  Protektorátní TV nanejvýš utrousí na okraj jedovanou slinu. Přinést autentické zprávy z Valdajského klubu je v Protektorátu naprostým tabu. Čeští občané v Protektorátu žijící by však měli být informováni:
  Zde odkaz pro ty, kdo ovládají ruštinu: https://www.youtube.com/watch?v=qKqxfLnuROc
  Napadá mě, že by se mohla překladu ujmout třeba paní Irena. Kdybych měl k dispozici písemný text, přeložil bych ho sám a poslal redakci NWOO ke zveřejnění. Na překlady mluvených projevů bohužel nejsem zařízen.
  Святая Россия – моя бесконечная любовь!

  • Čtenář napsal:

   Viděl jsem Putinův projev s titulky od pí. Ireny(děkuji) a je to fakt síla. Je to srozumitelné a naprostá většina lidí s ním asi musí souhlasit. Naši politici by se mohli učit a dal bych jim to povinně naučit zpaměti a každé ráno odříkávat jako modlidbu. Mělo by to běžet v naší televizi a hodně lidí by si asi upravilo svůj názor. Jestli Putin opravdu myslí to co říká, sem rád za to, že ne všichni politici jsou úplný magoři.

 16. henryho napsal:

  „Kyjev zakázal lety na letiště v Záporoží, Dněpropetrovsku a Charkově. Letiště budou uzavřena až do odvolání.
  V sobotu 00.00 moskevského času (01.00 MSK) byla uzavřena tři ukrajinská letiště. Státní letecká správa Ukrajiny zakazuje lety ve vzdušném prostoru Charkova, Dněpropetrovska a Záporoží.
  Ministr Denis Antonjuk odůvodnil zákaz stručně: „Z bezpečnostních důvodů“.
  Řekl, že datum zrušení rozhodnutí není stanoveno, letiště budou uzavřena až do odvolání, uvádí Interfax“.

  mě to zapadá tak, že letiště jsou převedena pod vojenský režim……

 17. Zed napsal:

  Copak náš Zadolárek, jeho výroky se zabývat je ztátou času. Doufám jenom, že on půjde příkladem a v případě vyhlášené všeobecné mobilizace se jako první přihlásí. Se mnou, ať Zadolárci nepočítají. Já za idaály NWO proti Rusku bojovat určitě nepůjdu a když mi někdo strčí do ruky kvér, tak zatraceně dobře vím, jakým směrem namířím.

 18. henryho napsal:

  13.12.14. Poslali novináři.

  „Prezident Ukrajiny Porošenko řekl vůdcům frakcí o svém mírovém plánu, ale ten bude mít krátké trvání. Porošenko se rozhodl zavést stanné právo v Donbasu a na Krymu, pokud do 10 dnů konflikt nebude vyřešen diplomatickou cestou za zprostředkování mezinárodního společenství. Uvedl to vedoucí frakce „svoboda“ Oleg Tyahnibok po setkání s prezidentem Ukrajiny s představiteli parlamentních frakcí. „Prezident nás informoval o svém plánu na mírové řešení situace. O tom, že tento plán bude mít jen krátké trvání, a pokud nebude dosaženo míru, spolu s mezinárodním společenstvím a Ruskou federací, že souhlasí s naším návrhem týkajícím se zavedení stanného práva v luganské a doněcké oblasti a Autonomní republice Krym, „- řekl Tjagnibok. „

  Můj komentář: Může být takovýto program základem jednání o MÍROVÉM ukončení občanské války na východě Ukrajiny? Neměla raději v létě místo jednání v Minsku domobrana pokračovat v tažení na Kyjev? Nemá v podstatě Strelkov pravdu, když říká, že „příměří“ dojednané na první schůze v Minsku byla v podstatě ZRADA ? Domobrana odsouvá těžké zbraně – a ukrajinská armáda přiváží další! Zákaz civilních letů nad východem Ukrajiny také o něčem svědčí. Vystupování presidenta Porošenka nesvědčí o snaze se dohodnout!

  http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/12/14/ukrajinska-svodka-ze-dne-13-12-2014/

 19. henryho napsal:

  Shrnuto: Pobyt mezi lidmi se zaujatým a bezohledným světonázorem, kteří jsou navíc ve vlivných společenských pozicích, je mimořádně nepříjemný zážitek. Mám to vůbec zapotřebí?

  někteří lidé dělají to co dělají jako poslání, cití, že být na straně lidskosti je správné

  děkuji za vaši práci

 20. martin bareš napsal:

  jsem rád, že se zvětšuje počet lidí, kteří odmítají číst na novinkách oficiální zprávy, poslouchat radia, dívat se na televize, vlastnit bedýnku, číst a kupovat IDěs, Reflex, Respekt, Lidovky, právo, atd., chodit k volbám a nějak podporovat Evropskou Unii – třeba tím, že o ní přemýšlíme.

  Totální bojkot je pro mě heslo dne. Úspora času pro jiné důležité věci.

  Každý víme, že najít smysl života jinde je hračka. K tomu pavlačové drby a plivance nejsou potřeba. Hlavně si ale jména autorů té špíny a jejich námezdních oddaných/podanných pamatujme. Až ti smradi trochu pootočí kormidlo, aby se zařadili a třeba narušovali, kdyby se to hnulo jinam.

  Přitom můžeme ve vzdoru být užiteční Slovanům, sobě, Rusku a pravdě. Zdravím a končím s provomájovými hesly.
  Mějte se hezky.

 21. martin bareš napsal:

  A ještě přidám.

  nediskutujme s lidmi, kteří nechtějí naslouchat, rozbíjejí diskuze, ať jako placení provokatéři (trollové), nebo obyčejní trotli, jak tady dívenka prostá jednou napsala.
  Nediskutujme s ovčany, pro které je základem věta, že „v televizi říkali…“, nediskutujme s intelektuály, kteří svoji zbabělost a neochotu říct „ano, ano, ne, ne“ a k tomu dodat proč, halí do chytrých prázdných frází, na první pohled skvělých řešení, která řešení nejsou, jsou jen prázdnou slupkou bez obsahu, nediskutujme s voly, kteří se pozastavují nad malichernostmi jako je dvakrát kunda a jednou kurva od prezidenta, ale dva miliony uprchlých zoufalců zs Syrie jim neříká nic, atd., atd.
  Tenhle seznam by mohl mít tisíc stránek, raději konec.

 22. Cico Ciciak napsal:

  Je to neužitočný idiot bez mozgu!!! Ževraj nemôžeme s tým nič robiť!!! Boha jeho, ja by ho dobil na smrť hajzla!!! Tak ten fašistický genocídny zmrd porošenko zabíja vlastných spoluobčanov ukrajiny a západ ho ešte v tom podporuje a tent malý análny zmrd povie, že s tým nemôžeme nič robiť!!! Skap hajzel!!!

 23. Cico Ciciak napsal:

  Je to boľševik!!! A viete prečo???!!! Nie preto, že by sa otvorene hlásil k marxizmu alebo čo, ale preto, že ide v zástupe a v rade totálne zmagorený a bez mozgu ako dobytok na porážku, ako išli boľševici v Rusku v roku 1917 pod vedením židovských zmrdov, keď súhlasili, aby sa zaviedol ten zrudný židovský režim!!! Tento análny hajzel robí presne to isté, rovnako ako všetci tí havloidi, neomarxisti a liberáli!!! Všetko sú to vymetení boľševici!!!

  • Cowley napsal:

   Milý Cico, skvělá definice bolševismu.
   Dlouho jsem přemýšlel jak si v těch pojmech udělat jasno,myslím tím pravice,levice,havloidi,neomarxisti.
   Klíčové je pro definici bolševika“ bez vlastního názoru“,to jest bez poctivě vnitřně promyšleného názoru a postoje,s názorem „prefabrikovaným“,většinou „většinovým“ a někdy i líbivým,většinou „pohodlným“,bez „odpovědnosti“,viz „když to říkali i v televizi asi/tak to musí/ to být pravda.“
   Jsou to věční alibisté,schopni v podstatě čehokoliv,co budou cítit jako že je ,tím co vnímají jako „vrchnost“, posvěcené.
   Ukazuje to také na lokajský charakter a bez páteřnost.
   Jsou to věční oportunisté náchylní ke zradě v co věřili včera…
   Zajímavé však je četnost užívání slova bolševik.
   Myslím,že se užívá velmi málo,jakoby všichni ti Zadolárkové,mediální svazáci,neomarxisté,…..lidi cítili,že užíváním tohoto výrazu si sami řežou větev.
   Snaží se ukázat světu své úsilí v budování „vyspělé demokratické společnosti“,ale vzhledem k výše popsanému již toto zřízení destruují.
   Otevírají pak následně cestu k diktatuře a je jedno zda to nazveme diktaturou korporací,elit,iluminátů.
   Co je hodně může nazlobit je právě je takto označit za bolševiky.
   Pracně udržovaný obraz minulosti se jim rozplyne.
   Už zde nebude jen ta zlá KSČ.
   Opravdu si myslím,že dnešní KSČ razí mnohem pravicovější politiku než ta bolševicko-mediálně svazácká svoloč.
   Opatrně tedy s výrazem bolševik,je to silný výraz,který se do současné hry mainstreamu opravdu nehodí,protože je tak usvědčující a intuitivně pochopitelný.

 24. Kdojekdo napsal:

  @ Radbůza
  Zdravím také a díky! O videu s českým překladem jsem nevěděl. Ohromný dík paní Ireně Aneri, že už se o perfektní překlad postarala.
  Teď jde o jeho širokou publicitu aby ho shlédlo co nejvíce občanů v Protektorátu. Snad jim pak dojde jak se věci skutečně mají!?
  Святая Россия – моя бесконечная любовь!

 25. Kdojekdo napsal:

  @ Martin Bareš
  Německý přítel Ruska „Kocour z Aurory“ pověsil na youtube hit Olega Gazmanova o Moskvě – hlavním městě svobodného světa – nádherné Moskvy, hlavního města Svatého Ruska!
  Zkusme se na chvíli odpoutat od neradostné situace v Protektorátu a vyslechněme si https://www.youtube.com/watch?v=PSAgNXoRLSY
  Poznámka: při znovusjednocení Krymu, ukradeného ukropskými chochly 1954, s jeho ruskou vlastí, zněla tahle píseň na Krymu všude pořád.
  Святая Россия – моя бесконечная любовь.

 26. Kluk napsal:

  Zaorálek je opravdu dement. Už mě unavuje ta jeho jednostranná propaganda!

 27. Palko napsal:

  V dnešním systému lidé přidělili svá „práva“ poslancům, kteří
  se jednou dostali k moci a potom tam celé roky sedí (viz Zaorálek) ve své „imunitě“, dostávají celou hromadu privilegií a výhod. Ve většině poslanci hájí své osobní zájmy
  nebo zájmy jakýchsi korporací, patřících velekněžím
  a politikům (lidem u moci). Přitom operují pravomocemi,
  jež jim poskytli lidé (konají jménem lidu nebo
  jakoby ve jménu lidu), kteří nemají k rozhodování daných
  otázek žádný vztah.

 28. Vřelé díky za „kocoura z aurory“.Ja budu muset do tý Moskvy jet…když jsem viděla ty obrázky…..no nic to jen tak na okr aj…Žabáku,vše odpuštěno:-):-):-)hezky večer všem od vlaštovky jytuž

 29. ebasta napsal:

  zaorálek zrejme v rannom detstve prekonal závažné infekčné ochorenie čo dôsledkom je jeho mentálna neschopnosť plnohodnotne vnímať realitu,- ako fyzický dôsledok tohoto vážneho ochorenia mu zostal zajačí pysk!

 30. Jarek* napsal:

  Zaorálek je bezcharakterní psychopat, to nelze snad ani jinak popsat. Ten zločinec by měl viset a to čím dříve, tím lépe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!