Vy, ani Vaše církev nemáte právo nikoho urážet a soudit pane Halíku!

Snímek obrazovky pořízený 2014-12-14 19:20:19Pan teolog a prezident České křesťanské akademie v České republice Tomáš Halík je schopný veřejně obvinit cca 50% obyvatel ČR z rasismu a extremismu, když s ledovým klidem v televizi pronese, že jen rasisté a extremisté mohou v současnosti podporovat Ruskou federaci a Putina!

Mě osobně jeho postoj vůbec neudivuje, protože si z hodin historie nepamatuji, že by někdy katolická církev podporovala vlastenectví slovanských národů a chovala sympatie k těm, kteří chtějí být nezávislí na Německu, nebo Vatikánu. Takže pan Halík, stejně jako pan Duka a vlastně všichni vyšší katoličtí církevní hodnostáři už z principu, jako členové církve, která po staletí násilně pokatoličťovala a vybíjela slovanské země, musí stát na straně západních velmocí proti vlastnímu národu a Rusku, stejně jako za husitů, za Habsburků, nebo za Hitlera, kdy tato církev také vždy pevně a neochvějně stála proti slovanským zemím a nejvíce pak vždy proti na Vatikánu nezávislému, velkému a silnému pravoslavnému Rusku.

Není tedy vůbec divu, že katolická církev stojí i dnes proti Rusku. To katolická církev uměle stvořila Ukrajinu, která nikdy předtím neexistovala, stejně tak, jako doopravdy neexistuje žádný ukrajinský národ (protože etnicky to jsou Rusové a Rusko jako takové vzniklo jako Kyjevská Rus) a nikdy neexistovali katolíky vymyšlení bájní germánští Ukrové, o kterých nikdo neslyšel předtím, než katolíci začali za Rakouska – Uherska a později, když část dnešní Ukrajiny okupovala polská armáda násilně odtrhávat tamější lid od Ruska a tvrdit jim, že jsou někdo jiný, než ve skutečnosti jsou, přičemž všechny, kteří měli tu odvahu se hlásit ke svým pravým, tedy ruským kořenům povraždili a umučili v koncentračních táborech smrti, jako byl Talerhof. Bylo to něco nelidského a zrůdného, něco úplně stejného, jako kdyby odtrhli od naší republiky severočeský kraj a mučením, výhrůžkami, popravami a výmysly nakonec za několik desetiletí většinu Severočechů přesvědčili, že vůbec nejsou Češi!

Proto také i dnes katolíci úplně stejně jako před pár desetiletími, když žehnali nacistickým zbraním, když Ustašovci ve jménu jejich nebeského pána páchali genocidu na Chorvatech, nebo když katoličtí Habsburkové pobíjeli české pány po bitvě na Bílé hoře, stojí za cizáky proti vlastní zemi, schvalují naše členství v Evropské unii, které, dělá z naší země opět německého vazala a kážou o tom, že je morální povinností přijímat muslimské uprchlíky v počtu, který nám určí a nadiktuje Německem řízený Brusel!

Nebude to však katolická církev, kdo se bude o uprchlíky starat a kdo zaručí, že budou respektovat zvyklosti a zákony naší země, přestože dostala díky úplatným politikům a zrádcům národa v restitucích majetek, který jí nepatřil a měla ho již od doby císařství jen ve správě, nebo jí  byl odebrán a znárodněn prvním prezidentem Československé republiky T.G. Masarykem za jejich roli při třistaletém zotročování našeho národa a prezidentem Edwardem Benešem za kolaboraci s nacistickými okupanty!

Katolická církev, kterou tento pán zastupuje je tím největším zlodějem a vrahem nevinných lidí v celé historii lidstva a pokud sama nevládla, byla vždy věrným sluhou těch největších diktátorů a zrůd (což samozřejmě nedělala zadarmo, ale pokaždé za peníze a pozemky). Tento pán, ani nikdo jiný z této obrazně řečeno ne boží, ale přímo ďábelské organizace, ve které se ty největší a nejúplatnější bestie maskují v rouše beránčím, tedy rozhodně nemá právo moralizovat a urážet lidi s jiným názorem, nazývat je extremisty, nebo rasisty, když organizaci ve které působí, vedou již od jejího vzniku právě extremisté, rasisté, vrazi a dogmatici toho nejtěžšího kalibru!

Otázky Václava Moravce 14.12.2014 na ČT24: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/214411030501214
96 Komentářů k Vy, ani Vaše církev nemáte právo nikoho urážet a soudit pane Halíku!

 1. návštěvník napsal:

  celý L.Kašuka je prachsprostý demagog a agitátor, nic víc.

  • Robo napsal:

   Nevidím na tom vôbec nič demagogickeho..
   Nie nadarmo sídli zednarska loza P2 vo Vatikáne.
   Pozri o tom niečo..

   • Paul napsal:

    Existuje rozdíl mezi církevní organizací (v tomto případě katolickou církví) a Kristovou církví podle písma. Křesťan podle písma považuje pravoslavné za bratry, nežehná zbraním, nevraždí, nemluví takové hlouposti jako Halík, neprosazuje "nekřesťanské" restituce apod. V roce 1054 se tehdy latinská církev odtrhla od ostatních Křesťanů a prohlásila sama sebe za jedinou všeobecnou (katolickou) církev, ustanovila papeže a snažila se mečem podřídit ostatní papežskému stolci. Tato církevní organizace a její politické ambice jsou skutečným problémem (i v dnešní době). Ne Kristus a jeho církev!

    • alfaomega napsal:

     Всем Привет,Zdravim.Řeknu jen pár slov.Ano katolicismus postavil křesťanstvi z nohou na hlavu,jelikož to je naboženskopoliticka moc.Vatikán a katolicismus je popsán v Bibli-Proroctvi Daniela a ve Zjeveni jako šelma,která svádí národy a je lživou církvi-pokračováním Babylonu.Matka všech církvi svedenych z cesty,dokonce svedla i některé protestantské církve.Mezi nima i Pravoslavnou.Proto "Ekumene"Míchá i pohanstvi s křesťanstvim.Pravoslavna církev už dávno odpadla také.
     Nemůžete všechny lidi házet do jednoho pytle.Jsou lidé kteří se řídí vyhradně Božím slovem v Bibli a ne organizaci.Jen jsou podvedeni tou organizaci.Jako my vládou.Jsme na stejné lodi.
     pán Halík křesťanem nebude,tak jak kona,jinak by z úst nevypouštěl taková slova,neboť v Písmu je to hřích.Pouze se schováva za Bibli.Stejně jako vláda,nebo USA za Demokracii.
     Kdyby jste četli Bibli pochopíte,že světonázor a proslovy veleknězu je uplně někde jinde než o čem je Boží slovo, papež se staví proti Bibli.
     Není každý katolik jako katolik.Nejsem katolik,ale nemáme právo soudit,pouze můžem poukázat na skutečnosti a činy.
     V Bibli je víc pravdy než za celou světskou historii !!!
     Bible mě velice překvapila,než co se o ní říká a přijímá za světonázor.
     Pokud nebudeme Bibli studovat,nikdy to nepochopime a bude to jen o tom,6e jedna bába povidala

     • alfaomega napsal:

      Ještě dodatek: Bible neříká to,co většina lidi činí proti ni,a přitom to vědí - dělaji to umyslně.
      Bible také varuje Boží lid,aby vyšel z té falešné církve,aby se neučastnil rán,které na ni přijdou.Říká bez přičinění rukou lidských na ni přijdou.A myslim že to není tak daleká budoucnost

     • novapalo napsal:

      Dal som si tu prácu a prečítal som si celú Bibliu.
      Také somariny a nezmysly, čo sú tam popísané sa nedajú nájsť nikde inde.
      Biblia je zásadný omyl. Preto aj celé kresťanstvo je omyl. Kresťanstvo, kresťanská viera aj kresťanská filozofia budú odstránené, pretože sú to totálne omyly.

    • Vladislav napsal:

     Lžete. Ten váš Ježíš samotný prohlásil, že strom poznáte po ovoci. Stromem je vaše křesťanská ideologie, ovocem to, co v dějinách způsobila. Křesťanství je prohnilé a prolhané skrznaskrz a není nic, čím by tuto civilizaci skutečně obohatilo - s výjimkou stovek miliónů mrtvých, tisíců zaniklých národů, stovek rozvrácených kultur. Existuje-li zlo, pak je jeho nejkřiklavějším příkladem křesťanství.

     • alfaomega napsal:

      Nenávist plodi opět nenávist.Chceš se dočkat spravdlnosti a plodíš nenávist.Jak chceš,aby k tobě byl někdo spravedlivy ? Potom tvůj soud je jako soud p.Halíka.
      Jak můžeš vědět že lžu ?
      Ale chápu,byl jsem také takovy,pokud se nepřesvědčil sám.

  • Drak napsal:

   Škoda, že tě nikdy nenavštívil rozum, chudinko.

  • dick napsal:

   Bohužel ze zkušeností vím, že každý katolík, nebo i jinak věřící je nepřesvědčitelný o čemkoli jiném kromě vlastní víry.(a vlastní nadřazenosti nad těmi jinými) Proto je diskuze s nimi zbytečná. Díky pane Kašulko. (máte totiž pravdu)

  • Calembredaine napsal:

   Tak jistě je tam plno zkratek, tzv. zjednodušení, a co? To sem má překopírovat celou knihu? Tak sám něco sesmol, pračůráku, ať vidíme, jak "nedemagogicky" a "neagitačně" vysvětlíš prasečiny co vylejzaj z tlamy tomu zkurvenýmu havloidnímu černoprodelníkovi Halíkovi ... čekám!

  • vlad napsal:

   navštšvník čeče Jinský už máš zase jiné jméno?

  • Boyar napsal:

   pan Kasulka se umi pod to co rika podepsat svym jmenem ty tozhodne ne navstevniku mel by jsi vypadnout z nasi zeme a odletet si zpet na svou planetu stroju

  • Vladislav napsal:

   Končíte.Celá ta obrovská lež jménem křesťanství, včetně její nejotřesnější podoby = katolictví, je mrtvá. Dnes už nemáte tu moc, co jste měli dřív, a jinak než mocí a násilím si lidi získat neumíte - protože lidem se už otevřely oči.
   Táhněte do pekel!

 2. Josef Švejk napsal:

  Papež František: Každý padesátý kněz je pedofil.
  Všimli jste si, že feldkurát Duka je v ČT pomalu častěji než J. Bohdalová? Prve jmenovaný zatím nemá pořad o vaření a druhá dosud nežehná zbraním a dobytku.
  Krajan z Kanady o Halíkovi: Divím se, že ještě neblahořečil Hitlera.
  Bývávalo, kdy příslušníci pedofilních spolků dělali užitečnou práci - čištění oken, topení v kotelnách apod. V poslední době zjistili, že natahovat svůj hnát pro miliardy z kapes ofčanů nebo dělat politiku je pro ně mnohem výhodnější. A "Lůza a chátra z ulice" nám do toho nebude mluvit - Duka. Neboť plány lůzy zhatí katoličtí pašíci boubelatí.
  Poznáte je lehce, jejich grimasy, strach, zloba, krutost, nenávist, zlomyslnost, lakota, podlézavost, hloupost, škleb, lstivost, mazanost, potměšilost, devótně zdvižené pohledy, svatouškovské dojetí, jidášské polibky, lichvářská lakota, prázdnota, zbabělost, pokrytectví, opilství a nenažranost nelze přehlédnout.

 3. František1 napsal:

  Tak a teď jste nám to nandal, pane Kašuko. Vůbec nebudu s vámi polemizovat o tom, zda-li bylo zabito více lidských bytostí za vlády katolické církve anebo za ateistických společenských experimentů. To bychom se nikam nedostali. Pokud se odvoláváte na vaše hodiny historie, tak to byly asi stejné pravdy, jaké nyní zažíváme z veřejnoprávních médií. Z vašeho článku je vidět velké nepochopení. Jste si tak jist, že všichni katolíci souhlasí s panem Halíkem , potažmo s hierarchií? Z vašeho článku mám pocit, že vám schází rozlišovací schopnost, kterou v jiných případech tak brilantně upaltňujete. Pokud budete tuto schopnost používat jednostranně, tak se nikam nedoberete. Mohu vás ujistit, že mnoho pravých katolíků se nachází spíše v katakombách jako za římského pronásledování a že současné postavy těch, kteří mluví a jednají za katolickou církev jsou oblečeny v zednářských zástěrách. Jenže to byste musel něco znát Církvi, víře a velkému revolučnímu převratu DVK. Obává,m se, že díky vašemu nenávistnému výlevu nebudete rozlišení schopen.Přesto vám přeji hodně Božího požehnání, zvláště v tomto adventním čase. Zdraví Římský katolík František.

  • Calembredaine napsal:

   Flanďácký kurvy se svým agentem Otrepjevem vtáhli na Rus a ohlupovali lid kecama o "svobodě", aby se tam pak mohly rozchcapovat a hanobit tuto posvátnou zem Slovanů! Moskevský lid poznal tuto zbřež a její ohavnosti, polský vši pobil a toho římskýho psa pak spálili a vystřelili z děla jeho popel směrem na Západ! A tak se stane s každým jeho následovníkem!

  • JARIS napsal:

   Frantisku, katolicka vira je virou falesnou a s Bibli nema co spolecneho. Jsem si jista, ze za temer dva tisice let katolicizmus nadelal vic skody nez uzitku. Proto se divim, ze dnesni katolik stale stoji za tou pokryteckou, pokrivenou hiearchii stovek papezu. Je velice zajimave prostudovat si zivotopisy jednotlivych tzv. 'Svatych otcu'. Jsou to vesmes hrisne nadoby az na par, opravdu par vyjimek. Co by na to rekl sam Jezis Kristus v jake pompeznosti si predstavitele Boha - papezove, kardinalove a biskupove zijou. Vim jiste, ze by vzal bic a vypraskal je z chramu jak to udelal dvakrat za sveho zivota.

   • Boyar napsal:

    kristus hovori jasne

    1 Zjevení Ježíše Krista, kteréž dal jemu Bůh, aby ukázal služebníkům svým, které věci měly by se díti brzo, on pak zjevil, poslav je skrze anděla svého, služebníku svému Janovi, 2 Kterýž osvědčil slovo Boží a svědectví Jezukristovo, a cožkoli viděl. 3 Blahoslavený, kdož čte, i ti, kteříž slyší slova proroctví tohoto a ostříhají toho, což napsáno jest v něm; nebo čas blízko jest. 4 Jan sedmi církvím, kteréž jsou v Azii: Milost vám a pokoj od toho, Jenž jest, a Kterýž byl, a Kterýž přijíti má, a od sedmi Duchů, kteříž před obličejem trůnu jeho jsou, 5 A od Ježíše Krista, jenž jest svědek věrný, ten prvorozený z mrtvých, a kníže králů země, kterýžto zamiloval nás a umyl nás od hříchů našich krví svou,6 A učinil nás krále a kněží Bohu a Otci svému, jemužto buď sláva a moc na věky věků. Amen. 7 Aj, béře se s oblaky, a uzříť jej všeliké oko, i ti, kteříž ho bodli; a budou plakati pro něj všecka pokolení země, jistě, Amen. 8 Jáť jsem Alfa i Omega, počátek i konec, praví Pán, Kterýž jest, a Kterýž byl, a Kterýž přijíti má, ten všemohoucí. 9 Já Jan, kterýž jsem i bratr váš, i spoluúčastník v soužení, i v království, i v trpělivosti Ježíše Krista, byl jsem na ostrově, kterýž slove Patmos, pro slovo Boží a svědectví Ježíše Krista. 10 A byl jsem u vytržení ducha v den Páně, i uslyšel jsem za sebou hlas veliký jako trouby, 11 An mi dí: Já jsem Alfa i Omega, ten první i poslední, a řekl: Co vidíš, piš do knihy, a pošli sborům, kteříž jsou v Azii, do Efezu, a do Smyrny, a do Pergamu, a do Tyatiru, a do Sardy, a do Filadelfie, i do Laodicie. 12 I obrátil jsem se, abych viděl ten hlas, kterýž mluvil se mnou, a obrátiv se, uzřel jsem sedm svícnů zlatých, 13 A uprostřed sedmi svícnů podobného Synu člověka, oblečeného v dlouhé roucho a přepásaného na prsech pasem zlatým. 14 Hlava pak jeho a vlasové byli bílí, jako bílá vlna, jako sníh, a oči jeho jako plamen ohně. 15 Nohy pak jeho podobné mosazi, jako v peci hořící; a hlas jeho jako hlas vod mnohých. 16 A měl v pravé ruce své sedm hvězd, a z úst jeho meč s obou stran ostrý vycházel; a tvář jeho jako slunce, když jasně svítí. 17 A jakž jsem jej uzřel, padl jsem k nohám jeho, jako mrtvý. I položil ruku svou pravou na mne, řka ke mně: Neboj se. Já jsem ten první i poslední, 18 A živý, ješto jsem byl mrtvý, a aj, živý jsem na věky věků. Amen. A mám klíče pekla i smrti. 19 Napiš ty věci, kteréž jsi viděl, a kteréž jsou, a kteréž se mají díti potom. 20 Tajemství sedmi hvězd, kteréž jsi viděl v pravici mé, a sedm svícnů zlatých, jest toto: Sedm hvězd jsou andělé sedmi církví; a sedm svícnů, kteréžs viděl, jest těch sedm církví.

    • Boyar napsal:

     1 Andělu Efezské církve piš: Totoť praví ten, kterýž drží těch sedm hvězd v pravici své, jenž se prochází uprostřed těch sedmi svícnů zlatých: 2 Známť skutky tvé, a práci tvou, i trpělivost tvou, a že nemůžeš trpěti zlých; a zkusil jsi těch, kteříž se praví býti apoštolé, ale nejsou, a shledals je, že jsou lháři. 3 A snášel jsi, a trpělivost máš, a pro jméno mé pracovals a neustal. 4 Ale mámť něco proti tobě, totiž že jsi tu první lásku svou opustil. 5 Protož pomni, odkud jsi vypadl, a čiň pokání a první skutky čiň. Pakliť toho nebude, přijdu na tebe rychle a pohnuť svícnem tvým z místa jeho, nebudeš-li pokání činiti. 6 Ale toto dobré do sebe máš, že nenávidíš skutků Mikulášenské roty, kterýchž i já nenávidím. 7 Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím: Tomu, kdož zvítězí, dám jísti z dřeva života, kteréž jest uprostřed ráje Božího.

     • Boyar napsal:

      8 Andělu pak Smyrnenské církve piš: Toto praví ten první i poslední, kterýž byl mrtvý, a ožil: 9 Vím o skutcích tvých, i o soužení, a chudobě tvé, (ale bohatý jsi), i o rouhání těch, kteříž se praví býti Židé, a nejsou, ale jsou sběř satanova. 10 Nebojž se nic toho, co trpěti máš. Aj, uvržeť ďábel některé z vás do vězení, abyste zkušeni byli, a budete míti úzkost za deset dní. Budiž věrný až do smrti, a dámť korunu života. 11 Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím: Kdo zvítězí, nebude uražen od smrti druhé.

     • Boyar napsal:

      12 Andělu pak Pergamenské církve piš: Totoť praví ten, kterýž má ten meč s obou stran ostrý: 13 Vím skutky tvé, i kde bydlíš, totiž tu, kdež jest stolice satanova, a že držíš se jména mého, a nezapřel jsi víry mé, ani v těch dnech, když Antipas, svědek můj věrný, zamordován jest u vás, tu, kdež bydlí satan. 14 Ale mámť proti tobě něco málo, že tam máš ty, kteříž drží učení Balámovo, jenž učil Baláka pohoršení klásti před obličejem synů Izraelských, aby jedli modlám obětované a smilnili. 15 Tak i ty máš některé, kteříž drží učení Mikulášenců, což já v nenávisti mám. 16 Činiž pokání. Pakli nebudeš, přijdu na tebe brzy, a bojovatiť budu s nimi mečem úst svých. 17 Kdo má uši, slyšiž, co Duch praví církvím: Tomu, jenž vítězí, dám jísti mannu skrytou a dám jemu kamének bílý, a na tom kaménku jméno nové napsané, kteréhož žádný neví, než ten, kdož je přijímá.

     • Boyar napsal:

      18 Andělu pak Tyatirské církve piš: Totoť praví Syn Boží, jenž má oči jako plamen ohně, a nohy jeho podobné jsou mosazi: 19 Známť skutky tvé, i lásku, i přisluhování, i věrnost, i trpělivost tvou, a skutky tvé, i ty poslední, kteříž větší jsou nežli první. 20 Ale mámť proti tobě něco málo, že dopouštíš ženě Jezábel, kteráž se býti praví prorokyní, učiti a v blud uvoditi služebníky mé, aby smilnili a jedli modlám obětované. 21 Ale dalť jsem jí čas, aby pokání činila z smilstva svého, avšak nečinila pokání. 22 Aj, já uvrhu ji na lože, i ty, kteříž cizoloží s ní, v soužení převeliké, jestliže nebudou činiti pokání z skutků svých. 23 A syny její zmorduji smrtí; i zvědíť všecky církve, žeť jsem já ten, kterýž zpytuji ledví a srdce, a odplatím jednomu každému z vás podle skutků vašich. 24 Vámť pak pravím i jiným Tyatirským, kteřížkoli nemají učení tohoto, a kteříž nepoznali hlubokosti satanovy, jakž oni říkají: Nevzložímť na vás jiného břemene. 25 Avšak to, což máte, držte, dokavadž nepřijdu. 26 Kdož by pak vítězil a ostříhal až do konce skutků mých, dám jemu moc nad pohany. 27 I budeť je spravovati prutem železným, a jako nádoba hrnčířova střískáni budou, jakž i já vzal jsem od Otce svého. 28 A dám jemu hvězdu jitřní. 29 Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím.

     • Boyar napsal:

      1 Andělu pak církve Sardinské piš: Toto praví ten, jenž má sedm duchů Božích a sedm hvězd: Vím skutky tvé: máš jméno, že jsi živ, ale jsi mrtvý. 2 Budiž bedlivý, a potvrdiž toho, což mělo umříti. Neboť jsem nenalezl skutků tvých plných před Bohem. 3 Pomniž tedy, co jsi přijal a slyšel, a ostříhej toho, a čiň pokání. Pakli bdíti nebudeš, přijduť na tě jako zloděj, a nezvíš, v kterou hodinu na tě přijdu. 4 Ale máš některé osoby i v Sardis, kteréž neposkvrnily roucha svého, protož budouť se procházeti se mnou v bílém rouše; nebo jsou hodni. 5 Kdo zvítězí, tenť bude odín rouchem bílým; a nevymažiť jména jeho z knih života, ale vyznámť jméno jeho před obličejem Otce svého i před anděly jeho. 6 Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím.

     • Boyar napsal:

      7 Andělu pak Filadelfitské církve piš: Totoť praví ten svatý a pravý, jenž má klíč Davidův, kterýžto otvírá, a žádný nezavírá, a zavírá, žádný pak neotvírá: 8 Vím skutky tvé. Aj, postavil jsem před tebou dveře otevřené, a žádnýť jich nemůže zavříti. Nebo máš ač nevelikou moc, a ostříhal jsi slova mého, a nezapřels jména mého. 9 Aj, dávámť některé z sběři satanovy, kteříž se praví býti Židé, a nejsou, ale klamají. Aj, pravím, způsobím to, žeť přijdou a budou se klaněti před nohama tvýma, a poznajíť, že jsem já tě miloval. 10 Nebo jsi ostříhal slova trpělivosti mé, i jáť tebe ostříhati budu od hodiny pokušení, kteréž přijíti má na všecken svět, aby zkušeni byli obyvatelé země. 11 Aj, přijduť brzy. Držiž se toho, co máš, aby žádný nevzal koruny tvé. 12 Kdo zvítězí, učiním jej sloupem v chrámě Boha svého, a nevyjdeť již více ven; a napíšiť na něm jméno Boha svého a jméno města Boha mého, nového Jeruzaléma sstupujícího s nebe od Boha mého, i jméno své nové. 13 Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím.

     • Boyar napsal:

      14 Andělu pak církve Laodicenské piš: Toto praví Amen, svědek ten věrný a pravý, počátek stvoření Božího: 15 Vímť skutky tvé, že ani jsi studený, ani horký. Ó bys chutně studený byl anebo horký. 16 A tak, že jsi vlažný, a ani studený, ani horký, vyvrhu tě z úst svých. 17 Nebo pravíš: Bohatý jsem, a zbohatl jsem, a žádného nepotřebuji, a nevíš, že jsi bídný, mizerný, a chudý, a slepý, i nahý. 18 Radím tobě, abys sobě koupil ode mne zlata ohněm zprubovaného, abys byl bohatý, a v roucho bílé abys oblečen byl, a neokazovala se hanba nahoty tvé. A očí svých pomaž kollyrium, abys viděl. 19 Já kteréžkoli miluji, kárám a tresci; rozhorliž se tedy, a čiň pokání. 20 Aj, stojímť u dveří, a tluku. Jestližeť by kdo uslyšel hlas můj a otevřel dveře, vejduť k němu, a budu s ním večeřeti, a on se mnou. 21 Kdož zvítězí, dám jemu seděti s sebou na trůnu svém, jako i já zvítězil jsem, a sedím s Otcem svým na trůnu jeho. 22 Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím.

     • Boyar napsal:

      jezukristo asi vedel proc pro tu Halikovu a spol. alias satan sro nic nepsal krom ...

      Hle, dávám do tvých rukou ty, kdo jsou ze synagógy satanovy; říkají si židé, a nejsou, ale lžou.

  • Vladislav napsal:

   Toto je slovanská země, zasvěcená slovanským bohům, římský katolíku Františku. Jestli se Vám to nelíbí, táhněte do Říma. Melte i přitom kolik slov o nesnášenlivosti budete chtít - být nesnášenlivým k nepřátelům a vrahům slovanského národa je ta nejvyšší ctnost.

 4. Jan Jinsky napsal:

  Pane Kasuka, pan Halik ma stejne pravo vyjadrit svuj nazor, jako pisatele clanku tady. Tady se naopak urazi tech druhych 50%.
  Je to o svobode slova. A to vam dela trochu problemy. Nic proti vam.

  • .lak napsal:

   Patrně podporovatele pojišťovny na život vječný urazit nelze, že byli zavedení do zvěrstev a rozsáhlých a nepřetržitých devastů lidí a civilizace se lze dočíst ve statistikách které nepsali svatí.

  • Calembredaine napsal:

   Ten zkurvysyn prokletej flanďáckej má akorát tak právo chcípnou na kůlu, jako vlastizrádný prase! A my máme povinnost ho na ten kůl narzit až mu druhej konec vyleze tou jedovatou tlamou! Smrt mu a těm co ho hájí jakkoliv a takysmrt všem příbuzným a rodinám těch co se stvůry této zastvávají!

   • Calembredaine napsal:

    oprava: narazit ... zastávají

   • Jan Jinsky napsal:

    Calembredaine, budou Vánoce, svátky klidu a štěstí. Tak klid a nádech, výdech.
    Je opravdu super, že takové kreatury jako jsi ty si svůj vztek a hrdinství vybíjí jen v nesmyslných diskusích. Je to opravdu moc dobře.

    • Calembredaine napsal:

     Nazdar Honzyku! Potrefený prase se ozvalo?:)))

    • Vladislav napsal:

     Vánoce? Nikoliv, pane Jinský: svátky zimního slunovratu. Svátky, které se křesťanským zkurvysynům nepodařilo zašlapat do země, tak si na jejich datum vymysleli ukřižování Ježíše. Nic víc, nic míň.

     • michal napsal:

      ukřižování Ježíše na vánoce? milý taky slovane, o křesťanství nevíš nic, tak se o něm radši nevyjadřuj. a dnešní představitelé církve jsou zednáři a její zrádci, většina katolíků se nechala po druhém vatikánu oblbnout, ale zdravé jádro přesto nezemřelo. ty nesmysly o vyvražďování katolíky jsou komunistická a zednářská propaganda, která se opakovala tak dlouho, až tomu i samotní křesťané uvěřili. v celé historii nebylo mírumilovnější vlády s nejméně zabitými než v katolických monarchiích. žádná skupina lidí nebyla nikdy tak brutálně vražděna v takovém počtu a pronásledována jako křesťané.

     • Jan Jinsky napsal:

      A já mylsel, že se o Vánocích narodil Ježíšek. To jsem blb.. A oni ho ukřižovali. Co se slaví o Velikonocích???
      A jinak ty svátky nejsou slovanské,ale pocházejí z římského náboženství - ale to je jedno, Slovani tady byli už asi miliardu let před vznikem Vesmíru, že?

  • vlad napsal:

   Jinský drž hubu hajzle placenej

   • Jan Jinsky napsal:

    Nebudu vlade :o) Už kvůli takovým jako jsi ty nebudu.

    • Calembredaine napsal:

     Budeš popravenej jako zrádce s celou svou rodinou, víš o tom? Po převratu ...

    • vlad napsal:

     Honzyku najdu si Tě víš o tom? :-) Jojo zatím můžeš psát a brát za to jidášský groš. Ve jménu těch co umírají na Ukrajině, vejménu těch roztrhaných dětských tělíček tě zničím. Ještě si pár dní užívej jidášský groš. Jen pár dni

     • vlad napsal:

      Tak...už jsi

     • Vladislav napsal:

      Klid. Oni končí, a velice dobře to ví. Tak korektně, demokraticky a slušně kopou kolem sebe. Mají to tak uložené. My Slované jsme často špinaví, hluční a sprostí, takže si na nás ukazují prstíčkem: podívejte na ty neomalence!! Protože ONI jsou vždy čistí, upravení a kultivovaní ... Co na tom, že jejich činy jsou činy zločinců??
      Trvá pak jistou dobu, než "veřejnosti" dojde, že ten kultivovaný, distingovaný džentlmen je kolikrát ten největší zločinec, zatímco ten nemytý mužik může být vzorem ctnosti. Že forma a obsah nejsou totožné.
      Bohům díky, ten proces už u veřejnosti nastal!

  • J. Hruška napsal:

   Když ono to není ani tak o svobodě slova, jako o lidské hlouposti. Je velice bolestné vidět, jak dvě party náboženských fanatiků (ateizmus má podstatné znaky náboženství, chybí mu jen láska a milosrdenství, na které by vyznavači všech ostatních náboženství měli teoreticky brát ohled) na sebe štěkají.

  • Boyar napsal:

   nezapominej honzo !!!! a promin ale nebudeme tolerovat satana a jeho svevuli
   prave tato svoboda o ktere ty hovoris a mas ji za dobrou je sama o osobe ve sve prvopodstate zla !!!!! - svevolnik.. spravny vyraz (preklad) je ale Bezboznik

   pro kristova sluzebnika neni toto problem vyrknouti
   a jestli ocekavas celych 100% ze bude dobrych jsi na zcesti
   tak se smir s tim ze to nebude 100% nikdy dokud nebude vse dokonano jak bylo psano
   nauc se cist i pismo nejen nejake blogy a pod
   amen

 5. john napsal:

  opět židokřesťanská psychóza. (Každý)Bezdětný bezpohlavní páter káže, jak má vypadat národ. Doporučil bych mu, ať si teda "neevropany" nastěhuje k sobě domů, když je takovej lidumil.
  http://www.atala.fr

 6. Ladislav Kašuka napsal:

  Nic proti řadovým katolíkům v článku není, zkuste si ho přečíst dvakrát, když ho napoprvé nepochopíte... Mluvím o vyšších představitelech katolické církve. Řadoví věřící jen nechtějí vidět její současnou i historickou zrůdnost!Spousta z nich jsou dobří lidé, kteří věří v lásku k bližním, jenže jsou v církvi, kterou obrazně řečeno vede sám satan ...

 7. Ladislav Kašuka napsal:

  Jinak katolíci nikdy v žádných římských katakombách být nemohli ...Zkuste si zjistit, kdy vlastně katolická církev vznikla ... de facto se jedná o odpadlíky od původních křesťanů, kterým je mnohem blíže pravoslavná církev. To, ale jenom tak na okraj ...

  • František1 napsal:

   Pane Kašuka. To opravdu nemá smysl.

   • Calembredaine napsal:

    Křesťané jsou revoluční bojovníci třídy otroků v boji proti antickému výrobnímu způsobu. V době kdy žili a působili měl i třídní boj výrazný náboženský charakter. Tím že sepreláti, čili představení této církve spřáhli s vládnoucími třídami otrokářů, zradili své členy a hlavně ty za jejichž zájmy zápasili, posvětili tak sociální nerovnost výzvami ke smíření otroků s jejich údělem! Tato odporná zrada vedla k mocnému povstání členů, která trvala 2 tisíce let! Dnes už netrvá, páč církev v roce 1963 zemřela a byla nahrazena filiálkou židozednářů ... ale vraťme se o 2000 let zpět. Povstalci proti zločinné zradě hodnostářů byli pronásledováni za své názory a krutě mučeni výkonnou mocí otrkářkého režimu. Ale oni se nikdy nevzdali a pokračovali v započatémboji celá staletí s neutuchající silou! Boj zrádných a prohnilých flanďáků s nimi byl vždy bojem marným! Po gnosticích a montanistech povstali donatisté, po nich aráni a nestoriáni, manichejští a dualisté, v Byzanci bogomilové. Ve středověku se hlavní boj těchto pravých křesťanů soustřeitl na vyvrácení feudálních okovů, které měly duální charakter - světské a církevní moci! K těmot bojovníkům Krista patří především přeslavní a zbožní kataři, za kterými táhla chudina a kteří stovřili svůj vlastní stát spravedlivých v Langedoque! Proti nim satanaští papeženci a s nimi spřažení feudální páni vytáhli na mohutnou křížovou výpravu, při které zhubili přes milion rolníků a sežehli celý jih Francie! Ale nic nevyhráli! Lid se dál bouřil proti jejich zločiné zvůli! Albigenské katary následovali pikarté a rohani, nato husité se pokoušeli vybudovat stát Boží, stát spravedlivých! A husity následovala münsterská Komuna a novokřtěnci v jižním Německu. Pak přišla na flanďáky pohroma - Žid a jeho zednářské lóže a s nimi jansenismus, kvietismus a konec jejch duchvního oblbování vyšších vrstev. Zbyli jim jen ti ubozí sedláci, které celá staletí pomáhali pánům udržovat v bídě a porobě! Ti prostoduší chudáci byli jimi nyní sprostě zneužívání k boji proti vlastním zájmům! Sedláci Vandeé, ve Španělsku karlisté atd. Ještě to zkoušeli s tzv. Papežským státem ve službách Habsburků, ale jejich boj byl marný, Řím padl a posldení nadějí těchto lumpů se měl stát fašismus. Jeho porážka učinila konec všech snah. To co se odehrávalo mezi koncem války a II. vatikánským konciem byly už jen křeče! Santiniho s Milanim už upálit nemohli, dokonce i jen vyštvat je z církve pro ně byl už problém, společenská atmosféra se změnila, nebylo koho oblbnout. A tak to vzdali a souží novému pánu - světovým židozednářům - NWO!

   • Vladislav napsal:

    Nemáte-li co říci, Františku, potom mlčte. Doba, kdy jste si mohli dle libosti křesťansky blábolit, co Vás napadlo, a veřejnost to musela přijmout a ještě se tomu klanět, skončila.
    Vy jste skončili.

  • Vlastenec napsal:

   Pan František myslel těmi takakombami to že mnoho tech slušných není vidět.A když jsou tak je utřou.Třeba Ladislav Bátora co bojoval proti genderové ideologii jak dopadl? Obrazně řečeno takakomby je to že se někdo bojí říci názor na hlas aby neměl problémy.Například jsem se nejednou v hospodě hádal a obhajoval Církev proti ohromné přesile.Sice nepříjemností mám občas víc jak dost.Protože uznávám Papeže jsem hrdý na křížové výpravy a účastním se akcí proti homosexualismu,modlím se pálím svíčku doma ale cítím že si mě váží za to že jako chlap neuhnu.To příspěvek ze života.

   • JARIS napsal:

    Jan Hus by Ti na to asi opakoval, Vlastence: "Svata ty prostoto!" Ta slova vyrkl, kdyz stal na hranici a stara dobra katolicka prihodila do ohne polinko.

   • Vladislav napsal:

    Asi nejste špatný chlap, ale sloužíte zlé síle.
    Je Vás škoda.

 8. Josef Švejk napsal:

  "Věřím, že v ženě má počátek zlo a skrze ni počala lež." Sv. Ambrož.
  "Žena je rychle vzbujelým býlím, je to nedokonalý člověk, jehož tělo jen proto rychleji dospívá, poněvadž je méněcennější a poněvadž se s ním příroda zabývala méně... Žena je nepodařený muž." sv. Tomáš Akvinský.
  Knihy ve velkém v dějinách pálily jen dvě mocenské skupiny. Katolíci a nacisté.
  Žižka byl první kdo pochopil že ta katolická chátra má viset po větvích anebo hořet na hranicích.

 9. Josef Švejk napsal:

  Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí. (Jan Hus)

  • vlad napsal:

   Josef Švejk a další přidal Prokop Holý (Veliký). Chtěl zničit Prahu jako proradné sémě. Jen to, že to byli češi mu v tom zabránilo. Ale hnal cizáky ze země. U Domažlic bylo 10 x víc křižáků a přesto zvítězil, protože měl bojovníky kteří hájili vlastní národ, pravdu Husovu. Proto věřím, že i oplčenci (domobranci) na Ukrajině zvítězí. Bojují za pravdu.

 10. Libuše napsal:

  Většina lidí snad ví,co se dělo za Rakouska-uherska když nastoupil císař JOSEF druhý--to byl ten,který zestátnil katolické církvi všechen majetek-To,co používali měli v pronájmu a od té doby začali brát plat.Komunisté církvi nesebrali žádný majetek---žádný nevlastnila.Církev s požehnáním soudů,vlády se obohacuje a okrádá veřejně ČESKÝ NÁROD ,není se čemu divit.Podívejte se jak soudy rozhodly ve věci knížátka Schwanzenbega--soudili ho podle Rakouských zákonů a zde je vidět ,že je zde něco prohnilého -že se soudy není něco v pořádku--no apříkleply mu dědíctví,Ú STAVNÍ SOUD ANI NEMRKL.aTO NENÍ JENOM TENTO PŘÍPAD----Církev se dopustila spousty zločinů,vraždila. upalovala lidi zabírala jejich majetky,lidé před nimi utíkali z domovů a církev šla jenom po majetku.Takto se to odehrávalo podle dokumentu který jsem shlédla.Historie se opakuje, jenom je jiný scénář.Nedělejme si iluze,ti výše postavení jsou stále stejní.Je třeba hledat si informace .PÍŠI TO VELICE VE ZKRATCE.Soud i vláda tyto informace musejí mit taky.

  • .lak napsal:

   Dobří křesťané škrtlova bohůšovice patrně byli řízení ze zpovědnic kdoví odkud. Nejdřív slouží bohu, poté poplatníkům a zaměstnavatelům což mnozí pochopí správně jako pekelný výsměch. :-))

  • vlad napsal:

   Libuše máš pravdu, píšeš ve zkratce obžalobu církve svaté. Dalo by se psát o jejich zločinech daleko víc!

 11. Vlastenec napsal:

  Tento článek je jaksi přitažen za vlasy.Prostě ten styl že církev může i za špatné počasí.To že z 90 procent s článkem nesouhlasím rozhodně neznamená že jsem fanoušek Pana Halíka.Tomáš Halík dělá ostudu církvi a jen přilévá oleje do ohně už tak protikřestansky laděným náladám v našem národě.Masová imigrace by rozhodně nezlepšila ekonimiku v ČR to je fakt.Jenže výrok že Církev je proti Rusku není pravdivý.Katolická Církev nikdy neříkala nic proti Putinovi.Autor článku zapoměl na věci co církev udělala dobrého pro nás.Třeba že nám dala vzdělání ,kultůru a kolik památek na které se chodí dívat z celého světa je církevních.

  Nezapomeňte že je mnoho slušných vlasteneckých katolíků co jsou proti Tomáši Halíkovi.

  • vlad napsal:

   Vlastenec přečti si něco o začátcích křesťanství u nás Slovanů!!!!!!!!!!!! Nebýt tzv věrozvěstů Cyrila a Metoda zůstali by jsme slavjani. Lid krásný a pracovitý, ale nebojácný. To o nás psali byzanští kupci v 6 století. Chlapče o tom jsou i historické svitky, přečti si něco o slavjanech. Křesťanská církev nás zotročila!

   • Vladislav napsal:

    Přesně tak. Nepotřebovali jsme křesťanství k ničemu. Naše slovanská víra stála a stojí vysoko nad ním.

  • Calembredaine napsal:

   Flanďácký kurvy se svým agentem Otrepjevem vtáhli na Rus a ohlupovali lid kecama o "svobodě", aby se tam pak mohly rozchcapovat a hanobit tuto posvátnou zem Slovanů! Moskevský lid poznal tuto zbřež a její ohavnosti, polský vši pobil a toho římskýho psa pak spálili a vystřelili z děla jeho popel směrem na Západ! A tak se stane s každým jeho následovníkem!

 12. Contumax napsal:

  Církev pravá či nepravá ???
  I né, není to tak, vždy tam i onam byli jsou osoby, který berou víru smrtelně vážně a nejsou vidět, ze sta lidí, třeba jen dva nebo tři a to je ta právě ta pravá církev !!!
  Ti zachovávají Boží desatero !!!
  Jinak jó, církev je instituce a jako taková mě ani trochu neláká !!!
  A co se týče Halíka mám ho " Zahalenýho ", nekřesťansky halí o sto šest !!!

 13. Petr napsal:

  Pan Kašuka píše "...si z hodin historie nepamatuji, že by někdy katolická církev podporovala vlastenectví slovanských národů". Tak si pěkně vybírá, k jakému tématu bude vycházet ze školních učebnic a k jakému nikoliv. Kde půjde nad rámec falšování historie. Kdy že to studoval pan Kašuka? Za komunismu před rokem 1989 nebo za komunismu po roce 1989? Pan Kašuka je či hraje komunistu, těžko říct, jestli je neomarxista a s neomarxisty typu T. Halíka jen hraje hru na osočování za otloukání katolické církve (což je hlavní zájem) nebo je bolševik leninského střihu - oslavuje Masaryka s Benešem, jako kdyby nevěděl, že ti patří do stejné žumpy jako Halík. K článkům pana Kašuky má význam občas zareagovat jen kvůli čtenářům, kteří mohou být noví.

  • vlad napsal:

   Petr...klidně budu s Tebou diskutovat. Pan Kašuka má pravdu!!

  • Calembredaine napsal:

   Tak jedinci byli vlastenci nesporně! Viz jezuita Balbín! Jenže v jaký době? Když jim teklo do bot, pankhartům římskejm! Proč nebyl vlastencem ten zmrd jezuitskej Koniáš? Tehdy sloužili germanizátorům našeho národa, habsburským centralizátorům! A nejvtší, ne-li jedinou zásluhou židozednářů TGM a Beneše bylo to že po vzniku ČSR nakopali flanďákům prdel!

 14. Vlastenec napsal:

  Conutumax: Tak to bohužel je.Je ovšem mnoho vlažných katolíků co jsou křtění ale do kostela chodí jednou za rok nebo někdy i víc.Je škoda že se mnoho vlažných katolíků církve nezastane když na nás šmejdi zase útočí.No vlžní katolíci jsou skoro jako ateisté dá se říci naprosto normální lidi.
  K oněm pravým katolíkům tak jsou to František Červenka a Michal Semín,Petr Bahník lidé z iniciativy D.O.S.T.cz
  Co je zajímavé že na těchto stránkách občas výjde článek co plive na naší církev a zároveň je tu odkaz na PROTIPROUD.CZ Který vede konzervativní katolík Petr Hájek. No rozumím tomu strategicky že jdeme proti společným nepřátelům.Jsou lidé co na církev budou plivat vždycky s tim se nedá nic dělat.Dále tu jsou hledající neutrální veřejnost a pro tu je dobré to že se řada poctivých katolíků postaví proti Tomáši Halíkovi a vůbec celému tomu pravdoláskařství.Dneska jsem v kostele nebyl jsem trochu nachcípaný nějak cítím že tímto komentářem jsem udělal víc pro Boha než kdybych do kostela přišel.

  • František1 napsal:

   Jen bych dodal, že tolik heroizovaný Masaryk, Beneš a jiní "vlastenci" rozhodně nepohrdli zednářskou zástěrou. Stejsně tak Halík nepohrdl templetenovou cenou /zednářskou). A jak víme, zednářská sekta je satanskou proticírkví. Jinak zdravím a doporučuji svaté mše FSSPX. Jinám ani nechodím.

 15. Stavros napsal:

  Halík je provokatér a v pravém slova smyslu extrémista, který usiluje o destrukci západní společnosti skrze příliv imigrantů z odlišných kulturních okruhů. Za ty jeho nenávistné kecy vůči české společnosti by mu měla být nakopána zadnice.

 16. sibolet napsal:

  Energetické pole z Alcyonu bude pročesávat lidičky a kdo to SVĚTLO nesnese,prostě ZHEBNE...https://www.youtube.com/watch?v=bY9MX-4Nnyo&index=1&list=UUkHf2sjxhcOUDdvs7zaU2LA

  • Robo napsal:

   sibolet: nezhebne, bude tu (možno už je) vytvorená virtuálna realita pre zatiaľ nepripravených - VŠETCI majú šancu nájsť pravdu, múdrosť. .vo svojom srdci....dokonca aj kokoti (Rotschildi a spol) na to raz prídu...aj Halik a Honzyk (nedmi sa pychou, že si v rovnakej skupine, Honzyku, fakt nieje na čo):-))))
   A to je ja tom vôbec to NAUZASNEJSIE!:-)

  • Jáchym napsal:

   Oh...:-)

 17. martin bareš napsal:

  abych se taky přidal.
  Za á: Halík = ZMRD, za socialismu mohl odejít studovat do Říma, had na prsou tehdejšího režimu, teď plive, hrdina alias Štetina. Se to i rýmuje.
  Za bé: chodil jsem do sboru Církve československé husitské jako ateista. Sbor důchodců, ke kterým taky patřím věkově celkem fajn. Politicky podlézavost knížeti Švarcemberkovi, Zeman největší vůl, "komunismus je zlo" citát farářka Mařenka, která jinak na mších pro důchodce horlila, jak mistra Jana nenechali ani mluvit v Kostnici a vůbec, atd., atd.Fašisté = komunisté. Musel jsem odtamtud odejít.
  Za cé: husité by, teoreticky, měli být nejodvážnější "církevní rebelanti". Slovo "církevní rebelant" asi od středověku neexistuje. A naší slavní pohrobci husitů jsou fakt jen pohrobci. Slušnost vůči nim mi velí napsat jen toto.
  Za dé: za to existuje Duka, klerofašistícká falanga TOP 09 a její členové, co nazývají císaře Josefa II zrádcem a T.G.Masaryka škůdcem národa - zpívající poslanci (viz materiály k církevním restitucím - jak se sakra ten Top 09 top vousatej poslanec, překladatel z němčiny a řitní nástavec knížete jmenuje?, zazpíval nějaké "NE" když se hlasovalo o daňovém přiznání a tím mne na chvíli zaujal, viděl jsem toho žida poprvé na fotce a zhrozil jsem se). Hledejte v parlamentních listech.
  Jinak o věřících jsem se tu už smířlivě / nesmířlivě vyjádřil kdysi. Počítat se s nimi v tažení proti lžím a lživým autoritám, fašismu, USA, EU, naší vrchnosti NEDÁ, prosím, NEDÁ, opakuji.

  • vlad napsal:

   Martim Bareš
   za A: s Tebou plně sohlasím
   za B. Korte je nemyslící slouha a Halík je jen proradný jezuita
   za C: Bohužel Hus a Žižka by se dnes za nás styděl

 18. martin bareš napsal:

  sotva jsem to odklepnul, tak jsem si vzpomněl. Korte, myslím: DANIEL KORTE je ten vejlupek nejvelupkovatěší.

 19. SLÁVEK napsal:

  Daniel KORTE = po jménu už poznáte je...

 20. Svobodný napsal:

  Pokud je Bůh vše co existuje pak každý z nás je bůh nebo jeho část a není někde na nebesích ale přímo v nás. To my jsme Bůh. Ano církev věří na boha ale na Lucifera. Podle gnostiků totiž tento svět stvořil Lucifer(světlonoš)protože i Satan přichází ve světle. Proto vzniklo tolik náboženství aby se mohli mezi sebou rvát o tom kdo zná boha lépe ale podle mně právě ti co se tváří tak jakoby ho znali ho neznají vůbec protože je pokud je Bůh milosrdný tak nemůže být krvelačný. To jen Církev s touhou po mamonu(Mamon je taky nějaký démon) a moci zneužila jméno Boží. Jakékoliv prolití krve není je jménu Boha ale ve jménu Lucifera. To jejich slavný náboženství zabilo za dobu své existence tolik lidí až hanba. Halík je jen obyčejný kariérista bez vlastního názoru a říká jen věci za které mu někdo zaplatí nebo slíbí nějaký post nehledě na to že jsem někde slyšel že by měl v příštích volbách snad kandidovat na prezidenta. Tak to jestli se tak pak už nevim co s tímhle národem bude.

 21. roman napsal:

  Môžem vás všetkých ubezpečiť,že prezident České krestanské akademie Tomáš Halík nie je relevantný a oprávnení vyjadrovať sa v mene katolickéj a ani v mene inej cirkvi štátom uznávanej. Je farárom pražskej akademickej farnosti v kostole Najsvätejšieho Salvátora (od februára 1990) a prezidentom Českej kresťanskej akadémie (od decembra 1990). V cirkevnej hierarchii je na samom dne. Názory teológa Halíka sú jeho názory, nie katolickej cirkvi.

 22. Kodl napsal:

  A tenhle kripl má být prý prezident
  Bliji

 23. Contumax napsal:

  Si hraje na pastýře ale pase sám sebe !!!
  P. S.
  Zvrácená dvojí morálka, mluví jinak než činí !!!
  Je to novodobý mor - nakažení morní takřka celonárodně !!!

 24. novapalo napsal:

  Tento krivák krivý, je z rodu kresťanského. Nemôžete veriť nič žiadnemu kresťanovi, ktorý skutočne fanaticky (alebo aj naivne, nevediac) verí v Bibliu. A už vôbec nie krivákom, ako je tento, ktorý čítal a dôkladne študoval Bibliu a na ňu sa aj odvoláva. Pán Kysucký geniálna analyzoval Bibliu aj kresťanstvo v knihe "Kresťanská civilizácia je omyl". Kresťanská viera obsahuje 4 základné fylozofické omyly. Preto, aj keď Boh určite existuje, tak určite kresťanský Boh nemôže existovať. Treba si neustále pripomínať, čo prehlásil L.N. Tostoj : "Najväčší Diabol na Zemi je cirkev". Kresťanstvo tu je len pre duševné (aj telesne) mrzačenie ľudí, aby im zločinci vládli. A kňazi, pápež aj s takými krivákmi, ako je tento, len slúžia vláde zločincov. Takže sami sú teda zločinci tiež. Slovanom, bola veľmi záludne vnútená kresťanská viera. Dokiaľ sa my Slovania nezbavíme tohto omylu, tak sa Slovania nespoja a neoslobodia sa od západného koristenia.

 25. Kolemjdoucí napsal:

  Halík NENÍ vysvěcený kněz. To odhalil na protiproudu.cz už i Hájek.

  Je letošním příjemcem finančních ocenění a grantů od p. Sorose. Jeho knihy ve kterých vykládá křesťanské náboženství jsou pro svoji tvrdou orientaci na Starý zákon a Talmud vysoce hodnoceny v USA.

  V ČR je znám napojením na Trilaterální komisi a Římský klub. Očima Pravoslavné církve, ztělesnění apoštola antikrista.

 26. Jiří napsal:

  Ještě pár takových projevů a stanu se rusofilem.
  Jiří

 27. alfaomega napsal:

  Kdo škodí, škoď ještě; a kdo smrdí, smrď ještě; a kdo jest spravedlivý, ospravedlni se ještě; a svatý posvěť se ještě.

 28. Kadel napsal:

  Pravdoláskaři protěžují Halíka, protože měl blízko ke komunistům. Halík odsouhlasil posrpnovou politiku strany a agilně plnil vše, co komunistům na očích viděl. Zastupoval vedoucího Brigády socialistické práce, byl důvěrníkem ROH, absolvoval podnikové školení pro nestraníky a dvouleté studium stranického vzdělávání a dokonce vzorně zahajoval školení nestraníků.V NDR absolvoval kurs soc. psych. výcviku. Zahrál si také roli psychologa ve filmu normalizačního režiséra Jireše (Katapult).Odmítl podepsat Chartu 77, nikdy se neúčastnil žádného protikomunistického hnutí, nepodepsal žádný protistátní dokument. Jako údajně tajně vysvěcený kněz sloužil první mši v roce 1990. Proč tedy byl (jestliže byl) vysvěcen na kněze.

 29. Jiří napsal:

  Nevěřím v Boha všemohoucího, mám přírodu a její zákony - v to věřím - nikomu žádnou víru nevymlouvám - je to každého věc , sám si do toho nenechám mluvit. Ježíš nejspíš existoval a mohl mít nové a na tehdejší dobu novátorské myšlenky. Jeho tehdejší následovníci jedli kaši a chudý chléb, chodili ve stejných roztrhaných hadrech jako on. V dnešní době je opravdu změna - ovečky chodí sice v naprosté většině stejně oblékané a hladové, ale rádoby následovníci Krista z Vatikánu a okolí musí posilovat , aby ty zlatý berličky a prošívaný hadýrky unesli/ pokud by prodali jen jeden ze svých mnoha prstenů nebo stuhu vyšívanou zlatem, nakrmili by stovky svých věřících, kterým hlásají jen pokoru a oddanost/. Je jich nabobů na můj vkus strašně moc a padesát kilo váhy z nich má málokdo. Podle mého názoru zprofanovali třebas idealistickou myšlenku vyjímečného člověka pro své vlastní zájmy a ne zrovna čisté. Moc je opojná a většina náboženství se pohybuje ve sféře donucování , vyhrožování a násilí - píšu spíše o ortodoxních kruzích - žádná normální lidská víra v dobro nikdy nikomu neublížila a může být v cokoli a v kohokoli. Budhisté třeba neřinčí meči. Babička jdoucí z kostela mi taky těžko berličkou vymlátí zuby. Víru v každém případě ano - člověk je na ní závislý - jakou kdo chce - jenže každý extrém je extrémně nebezpečný a jsem ochotný se tomu extrémně bránit

 30. Petra napsal:

  Setkala jsem se s církví živy buch...... můj blízký z rodiny tam vstoupil.......nevím si rady, nevím co to je za církev nevím si rady. Může mi někdo pomoci říci o ni něco o pastoravy atd. Děkuji moc..... církev se nachází v Hradci Králové

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!