Financování ukrajinské kampaně etnických čistek zůstalo na samotných US daňových poplatnících. MMF říká, že Ukrajina nesplnila podmínky pro jejich 17 miliardovou $ půjčku

MMF dospěl k závěru, že byl příliš optimistický, když na konci dubna půjčil Ukrajině 17 miliard $, a že ekonomický stav ukrajinské vlády je daleko horší, než MMF předpokládal, a také, že vládní proti-korupční program je příliš slabý, aby šlo ospravedlnit plánovaná uvolnění půjček čili „tranše“ posílané na Ukrajinu. Tudíž je „program poskytnutí dalších dvou tranší otevřenou otázkou.“

To je však jen potvrzením už předchozího hodnocení zveřejněného 28. října, o němž byly v té době titulky v Reuters, „Je nepravděpodobné, že by Ukrajina letos získala dluhové tranše od MMF: ministr financí.“ A už tehdy to bylo „po zářijovém varování, že potáhne-li se konflikt se separatisty do příštího roku, tak by země mohla potřebovat až 19 miliard $ další dodatečné pomoci.“ Ukrajina dala jasně na srozuměnou, že v té válce pokračovat bude, a tak, že těch dalších 19 miliard $ vyplacených Ukrajině bude také zapotřebí, aby její válka proti „separatistům“ mohla pokračovat.

Tohle zamítnutí přichází pro ukrajinskou vládu jako těžké zklamání, když šéfová její centrální banky 16. listopadu řekla: „Jsem pořád optimistická, že se nám toho letos podaří dosáhnout (získání třetí tranše).“ Tato očekávání jasně naplněna nebudou.

A tak, ač se Ukrajina za peníze amerických daňových poplatníků chystá na náhradu jejích zásob zbraní, které byly během dosavadní války buď opotřebeny, nebo zničeny a také na vybudování nového nesmírného vojenského hřbitova pro naplánovaných 250 000 mrtvol ukrajinských vojáků pro další kola invaze do rebelujících regionů na (bývalém) ukrajinském jihovýchodě, tak MMF v podstatě ruší pokračující financování kampaně etnických čistek proti obyvatelům tohoto regionu. I EU už to financování zrušila, kromě almužny půl miliardy euro jako daru poskytnutého 10. prosince. Takže k jejímu financování zůstávají odhodlány už jen US, když jí darují potřebné zbraně a vojenské vedení považované za nezbytné k dobytí bývalého ukrajinského jihovýchodu a k vyhnání jeho pro-ruského obyvatelstva. Hlasovalo za to 98% US Sněmovny a zrovna tak 100% US Senátu. Přičemž 67% US veřejnosti je proti tomu.

Vyšlo na Reformy.cz

 

By Eric Zuesse
Global Research, December 15, 2014

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/u-s-taxpayers-now-alone-in-financing-ukraines-ethnic-cleansing-campaign-imf-says-ukraine-fails-to-meet-conditions-of-17-billion-loan/5419885
7 Komentářů k Financování ukrajinské kampaně etnických čistek zůstalo na samotných US daňových poplatnících. MMF říká, že Ukrajina nesplnila podmínky pro jejich 17 miliardovou $ půjčku

 1. Josef Švejk napsal:

  Mistři Parašenko a vykuk Jaceňuk asi netuší, že MMF rozhodně nikdy nebyl, není a nebude žádný zaopatřovací ústav. Pánové v jeho pozadí si počkají až něco přihodíte do placu. Chcete 17 mld zelených papírků, tak přihoďte něco za babku co má hodnotu alespoň 34 mld. Pak si budeme zase rozumět. Sláva Ukrajině!

  • Adolf Balík napsal:

   No, možná, že už nezabírají ani sliby za 170 miliard $. Pokud si myslí, že celý projekt kolonizace Ukrajiny půjde do kelu, tak to už nezabere.

 2. martin bareš napsal:

  já sem Švejku přihodím něco z k debatě o panu Halíkovi. Je to už moc dole a brzy to zapadne mezi „archiv“.
  Vzpomněl jsem si, že bych mohl, ohledně katolické církve, a její role v naší historii zmínit nějaké knížky. Pro ty co je nečetli a rádí by. A mají radi historické romány.
  1) Ludwik Winder: Následník trůnu: německý Čech, historik meziválečného období, před nácky odešel do Anglie, tam v době války umírá. Čtivé, já když jsem to četl, měl jsem dojem, že čtu o dnešku, kdy se něco velkého v uvozovkách chystá. Posledních několik desetiletí Habsburků, až k Sarajevu. Výborné.
  2) Zora Beráková: Konec hodokvasu + druhý díl, nepamatuji si název. Rudolfínská Praha a Čechy vůbec, druhá polovina šestnátého století až k Bílé Hoře. Krásné čtení třeba do postele, když není partnerka.
  3)Alfred(myslím, nebo Albert?) Doblin – přehlasované „o“. Valdštejn. Autor popisuje vzestup a pád Valdštejna na pozadí Habsburské monarchie a šílenství třicetileté války. Paráda. Tuhle tlustou knihu jsem si doslova šetřil a dumal jsem nad ní.
  4) Peter Eglund: název jsem zapomněl. Vzhledem k tomu, že tento profesor z Uppsaly napsal kromě tohoto ještě román Poltava (bitva Rusi – Švédi 1706), snadno dohledáte. Je to příběh třicetileté války – spíše její druhé poloviny očima Švéda. Vlastně když Švédi začali přebírat iniciativu nad katolíky. Velmi zajímavé z hlediska „zákulisí“ té katastrofy. Tady jsem si uvědomil, jak my a cizina dvě různé věci jsou, jak my a náš národní osud musíme držet ve svých rukou, pokud to ještě jde. Tomuhle Švédovi nějací Češi skoro nic neříkají.
  Mohu jen dodat, jak historici z různých zemí, různě nábožencky orientovaní různě hodnotí historii- zde v třicetileté válce např. vyvraždění Magdeburgu a jeho srovnání se zemí.

 3. martin bareš napsal:

  omluva za chyby v diakritice a nějaká špatná písmenka, hlavně v začátku psaní.

 4. franta napsal:

  Vzdyt je to uplne jedno, MMF jim to neda, je kontrolovan bratry ze zajordanska, a tak jim to dame my, Europani. Prece jsme jim uz pujcili penize na plyn, aby nam ho moc nekradli.
  Nic se nebojte, my na to mame, zdrazime zradlo a dovezem vice smejdu z polska, seberem dedkum penze maj uz chcipnout stejne, a do zdravotnictvi, dame nic, jen trosku zvedneme stavy policajtu a armady aby se lidi nebourili, ale my nebudem my jsme ovcane.
  No a bude dost skvary pro Jacenuka neeeee?

  • Robo napsal:

   POZOR – MMF V SKUTOCNOSTI NEMA, EU NEDÁ.
   US sú v tom skutočne už SAMI! :-) NATO počítam za US a aj už v podstate podporuje len časť Poľska a podobní..

   Vážení,
   máte to aj v tom článku vyššie – KOKOTI KONČIA!! :-)

   • .lak napsal:

    Spíš je to tak že oligarchové používají svou kanibalskou kudlu nato i banksterskch oligofreniků kterým došli už ovšem nástroje úžerů expoatací tamních na budulínkovštinu a zubožení ussraelci s eululany to cálují soldatestce fašounů „nesouměřitelně bohatých“ (v uvozovkách protože úžerníkům kromě vyčerpaných zdrojů, zdebilizovaných lidských zdrojů – naprosto nepoužitelných v konkurenci s blahobytnou rozvinutou čínou a ztráty rozumu zůstala tiskárna, když tam domácí plebs kuchají tkáňové banky moloch big pharmy ziska mamona.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!