Starikov: Útok na rubl je útokem na Putina

Současné dění na burze probouzí mnoho emocí u obyvatel Ruska. Ze všeho nejvíc asi údiv. Nicméně klidná analýza faktů snadno ukáže podstatu těchto událostí. Nic nového před námi není. Západ se snaží útočit na Putina. Kurz valuty je jediný způsob, jak dosáhnout starého cíle geopolitických protivníků – odstranit prezidenta Putina od moci za jakoukoli cenu.

První oznámení o následujícím vystoupení Putina se objevilo 25. listopadu 2014.

Interfax: „Kreml oficiálně oznámil připravovanou tiskovou konferenci prezidenta Ruska. Bude se konat 18. prosince 2014 ve 12:00 hodin. Místo bude oznámeno později.“

A od 26. listopadu začal podstatný růst kurzu euro (ze 55,87 rublů na 57,90 rublů), zatímco 25. listopadu byl kurz euro nižší než 22. 11. I dolar od 26. listopadu začíná svůj strmý růst (44,97 – 46,42 rublů). Od tohoto data obě měny rostou nepřetržitě s malými výkyvy, což vyvolává asociace s nástupem hitlerovských vojsk, pod jejichž tlakem naše vojska s bitvami, periodicky vyžadujícími protiútoky, ustoupila do vnitrozemí v létě roku 1941.

Odpovědi Putina na otázky novinářů jsou naplánovány na čtvrtek 18. prosince 2014. Proto v pondělí 15. prosince byl rubl napaden nebývalou silou, která se v úterý opakovala. Už ne jen dva rubly za den „ústupu“, autoři útoku chtějí sedmi- až osmirublový pád naší valuty denně. Proč?

Protože spěchají podrazit rubl k tiskové konferenci prezidenta Putina, aby byl vystaven v nedobrém světle, zkompromitovat ho, znemožnit mu odpovídat na otázky o kurzu rublu na pozadí děsivých čísel ve směnárnách.

Útok na rubl je útokem na Putina. Rubl není cílem této operace, je jen prostředkem. Právě proto nepadají měny dalších zemí těžících ropu (přátel USA), nebo padají jen trochu (u ne-přátel USA), ale náš rubl je atakován velkou silou. Mimochodem valuty Kazachstánu cestu rublu nekopírují, což zcela rozbíjí jakoukoli spojitost mezi kolapsem rublu a snížením cen ropy. Kazachstán ropu produkuje také, od její ceny závisí, ale jeho měna je dnes tvrzí stability. Proč? Protože Evroasijský svaz a Celní unie nejsou bez Ruska možné. Útočí se tu na „hlavní článek“ a v něm na to nedůležitější.

Vzniká otázka, proč autoři tohoto útoku na prezidenta jej nenačasovali na 4. prosinec – k okamžiku Putinova projevu před Federálním shromážděním.

Protože potřebují jiný formát. Jiný formát vystoupení Putina – odpovědi na otázky, přitom odpovědi na otázky MNOHA novinářů. Zahraničních, ukrajinských. A tyto otázky musí přijít ve stejný okamžik, na tomtéž místě, 18. prosince. 4. prosince prezident vystoupil s projevem, to nebylo interview. Proto k datu 18. prosince byl zahájen „generální útok na rubl“ a my jsme uviděli ve zprávách z burzy čísla nijak neodpovídající realitě, která nejsou způsobena dokonce ani snížením cen ropy. Do boje je vrženo vše, co nepřítel má.

„Fašista se dere k Moskvě“ – tak se psalo v roce 1941.

Ještě 1. listopadu 2014 jsem říkal toto:

„Pochopte, že veškeré politické dění kolem Ruska se točí kolem jediného, co potřebuje Západ: ten potřebuje odstranit Putina od moci. To je nutné pochopit. Je-li to dobře, nebo špatně – to je jiná otázka, ale dnes to je takhle. Proto veškeré události na ruské politické scéně – různé hráče, kteří jsou v takovém či jiném stupni svázáni se Západem, nebo proti němu – je nutné chápat pod tímto zorným úhlem:

- Buď je to podpora Putina, což znamená podporu současnému kurzu k obnovení nezávislosti, podpora Ruska.

- Nebo je to pokus o jeho svržení, což znamená pokus zastavit obnovu Ruska a znovu ho předat do rukou Západu.

Jiná varianta není. Všechno ostatní jsou jen stíny a odlesky této konfrontace.

A k tomu není co dodat...

Zdroj: http://politikus.ru/v-rossii/38274-nikolay-starikov-ataka-na-rubl-ataka-na-putina.html
27 Komentářů k Starikov: Útok na rubl je útokem na Putina

 1. Milan napsal:

  Verime ze Rusko tieto dni prekona.

  • Radek napsal:

   podporujeme Rusko s panem presidentem Putinem a věříme že to nejen překonáte, ale přežijete i ekonomickou skázu USA. Svět má štěstí, že existuje Putin a jeho lid, protože se postavil pokusu zavedení NWO. A ten se zdá se zastavil. Díky pane Putine.

  • Rado napsal:

   Verím,že Ruský ľud je natoľko múdry ako prezident Putin a nenechá sa oklamať touto zákernou hrou západu voči nemu ...Držím palce tomuto výnimočnému človeku a skvelému politikovi aby to ustál a v konečnom dosledku zvíťazil .....

 2. sibolet napsal:

  bodejt...jsou na zemském pískovišti ještě jiní hračičkové http://vimeo.com/114467950

 3. JA napsal:

  Putin je velký hráč ,ak rusko nakupuje teraz zlato ratam že sním raz bude obchodovat ropa , plyn atd... tak momentalny kurz moze byt docasny http://www.czechfreepress.cz/rusko/jason-hamlin-zlata-past-velmistra-putina.html

 4. Mária napsal:

  Mnoho síl do ťažkého boja želám. Veď tento boj je za všetkých,ktorí nestratili zdravý rozum.

 5. Cico Ciciak napsal:

  Analytik se podíval na krizi v Rusku. Je to prý úplně, úplně jinak - Klesajúci rubeľ?
  -------------------------------------------------------------------------------------
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-se-podival-na-krizi-v-Rusku-Je-to-pry-uplne-uplne-jinak-350506

  Jason Hamlin - Zlatá past velmistra Putina
  ------------------------------------------
  http://uloz.to/x6xzEvX8/jason-hamlin-zlata-past-velmistra-putina-txt

 6. I ja se připojuji a snad nebudu spát.....Modlím se za Rusko a za Vladimira kazdy den.Těžký boj ustojí,nepřátele odvrátí!Všechno nejlepší !!!!rozčílená vlaštovka:-!

 7. Ludmila napsal:

  Pozorne sledujeme dianie vo Vašej krajine. Želáme veľa síl Vám a Vašmu ľudu, pán prezident Putin.

 8. JARIS napsal:

  VCsechny ty spinave podrazy na Putina mi pripada, jakoby ho pribijeli na kriz. Je mi z toho moc smutno jak zlo neustale vitezi nad zdravym rozumem a nic v tom nemohu udelat.

 9. henryho napsal:

  v listopadu 2014 psal Reuters a Forbes o nákupu 115 tun zlata Ruskou federací. Současně jsou v oběhu spekulace o tom, že Ruská federace bude kupovat všechno zlato ruských producentů zlata, a tím je podporovat. Tato spekulace se může v příštích dnech a týdnech potvrdit jako pravda. V takovém případě ale ruská politika výkupu zlata nemůže nikdy být v zájmu USA a EU. V tomto vidím jeden z vážných důvodů útoku na rubl a jeho devalvaci. Hysterii a hyperaktivitu spekulantů. Devalvovaný rubl může totiž ovlivnit roli CBRF jako regulátora a podpory vlastní výroby zlata a tím konec konců omezit možnosti placení západního importu do Ruska zlatem. Dojde-li k plnohodnotnému výkupu zlata produkovaného v Ruské federaci, dostane se USD do kouta, ze kterého nebude úniku. Proto ta panika, hysterie a novinářská hyperaktivita. USA to vědí velice dobře. Po rozpadu SSSR se podařilo USD dostat do organismu největší země na světě, co se týče rozlohy a přírodních bohatství, a tam žít jako parazit.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-se-podival-na-krizi-v-Rusku-Je-to-pry-uplne-uplne-jinak-350506

  • Cowley napsal:

   Západní vlády zlato nenávidí,protože ukazuje jakou dělají špatnou práci.
   Proto máme na trzích umělé ponížení ceny zlata za pomoci derivátů,čili papírového zlata.
   Pak aby se neřeklo,se na trh přes nastrčené banky vrhne opravdové fyzické zlato,které obratem levně kupuje Rusko,Čína,prostě východ.
   Západu zlato schází,a nemá ani nejmenší zájem dělat před veřejností inventuru.
   Veřejnost má věřit číslům,ale Německo si počká na vrácení svého zlata z uložiště v USA 20 let. To znamená nikdy.
   Mezitím Rusko prodává svoje komodity jako plyn a ropu za dolary,ale ty obratem mění za zlato,které západu již v tuto chvíli chybí,i když účetně se zdá,že zlata má západ dost.
   Ale to je zábavný moment,západ uměle poníží cenu zlata,aby udržel hegemonii dolaru, a ten Lišák Putin ho tak koupí levně.
   No, a nyní když se Rusko chystá skupovat vlastní produkci zlata,dejme tomu nějakou "dotovanou cenou" v rublech od vlastních těžařů,tak čím by potom západ Rusku platil za ropu a plyn,až Rusko řekne: "Za dolary již neprodáváme,jen za zlato"
   Je pravda,za zlato se nenajíš,ale kdo má zlato,ten určuje pravidla.
   Až bude Rusko chtít platby za svoje komodity pouze ve zlatě,nastane odklon od USD,to pak uvidíme "jízdu",ale obráceným směrem,než je v mainstreamu prezentováno.
   Pokud ještě Rusko využije propadu rublu a odkoupí svůj vlastní dluh,bude mít ještě tento moment k dobru.
   Nemám patent na rozum,ale tak to vidím,mějte se, a udržte si klid,pohodu a nezávislé myšlení

 10. Alfa napsal:

  Netřeba se obávat. Zlo se samo zničí, neboť ničí ničí, až se samo zničí.

  • Contumax napsal:

   Alfa
   Každý zlo si nese svůj trest !!!
   Aneb každému jeho díl !!!
   Kdo činí zlé, zlé jej postihne !!!

   • Alfa napsal:

    Samozřejmě. Zlo nemůžeš konat z dobrého stavu. Ten kdo jedná špatně se zákonitě uvádí do špatného stavu.
    A tak ten kdo koná zlo se stává nemocným, narušeným, ...
    A ten kdo je ve správnem stavu se projevuje správně, a tak ten kdo koná dobro, státá se zdravým, funkčním, radostným, ...

    Stav a projev jsou jedno, není jedno bez druhého.

    • Contumax napsal:

     Zlo je nedostatek dobra....
     Není tvůrčí....
     A jak píšeš,a jestli můžu Tvou řeč doplnit zlo je jako mor, a nejhorším na ni je,že je to dost silná nakažlivá choroba.... !!!

 11. oskar napsal:

  Rusko není Libye ani Irák (kde byly taktéž snahy odstavit petrodolar)...je to trochu jiný hráč, co do velikosti a síly, jinak by tam už USA vletěla. Přeji rusům rozum a trpělivost, Putin ví, co dělá a kam spěje...

 12. eva napsal:

  Euroatlantičtí šmejdi to teď rozjeli přes bankstery...Měla by helfnout Čína - hodit na trh pořádný balík amerických dluhopisů a černý opičák v bílém chlívu by začal mít jiné starosti....

 13. martin bareš napsal:

  hlavně nezapomeňme. Putin je na druhé straně pomyslné barikády, než fašistická EU a také naše vláda. která se tváří, že fašistická není. To je nejhorší.
  Putin a jeho lidi a celý Ruský národ je naše jediná naděje. Jsem s nima.

  • ladik1959 napsal:

   souhlasím s váma ale myslím si,že se i v Evropě zvedne vlna odporu,proti těm našim fašounským vládam a Putin to ví,že až jednou ty naše zkorumpované politiky vyhážem s oken,tak budeme zase jednotní všichni Slované a spolupráce bude obnovena...

 14. Dunčo napsal:

  Putin je minimálne o dva kroky napred. RF podniká operácie na finančných domácich aj zahraničných trhoch, ktoré presmerujú od EU. Sami nepreseknú prepojenie s EÚ, to nechajú na US. Už sa na tom vytrvalo pracuje, RF to pochopila a istí sa. A povedzme si to narovinu, nikto z nich nie je tak blbý aby došlo k priamej konfrontácii (vojne) US-RF. To by znamenalo vojnu na oboch kontinentoch. Tak hurá do práce a hlavu hore.

 15. minipuls napsal:

  Já jen doufám , že si rusáci nechají putlera u moci co nejdéle.
  Čím déle tím lépe, o to víc půjdou na tlamu.

 16. pavel napsal:

  Čím víc půjdou na tlamu tím víc půjdeme i všichni v EU , až se to kolečko uzavře.Nechápu ty co si to přejí.Největší zločinci jsou dnes na západě ne na východě.Přemýšlejte.

 17. ladik1959 napsal:

  já už se za Putina i modlím a přeju aby se vše v dobré obrátilo a zlo bylo nakonec zničeno a svoboda zvítězila nad terorem a bezprávím....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!