O situaci v Novorossii

1. Posilování vojenské přítomnosti USA a NATO na Ukrajině pokračuje. Za poslední 4 dny v oblasti letišť východní Ukrajiny přistálo 32 vojenských transportních letadel. Vykládají se nejen náklady s protitankovými systémy, komplexy REB, bezpilotní letadla s potřebným vybavením, neprůstřelné vesty 5. – 6. třídy, rozličnou optikou a speciálním vybavením, ale i několik mobilních komplexů protidělostřeleckého boje, několik BMP a asi 10 dělostřeleckých systémů.

K dispozici je také informace od zdroje z vedoucích pozic v oděském přístavu, že před několika dny bylo dodáno 10 BMP a 3 houfnice. Takže za týden na Ukrajinu přibyly 2 sestavy s BMP a BTR z východní Evropy. Při tomto tempu zálohování techniky a nárůstu pomoci ze zahraničí obnovení bojeschopnosti vojsk junty do červencové sestavy lze očekávat v první polovině ledna.

 

2. Vojenské síly Novorossie skutečně odvezly těžkou techniku na dvě vzdálenější území. Vzdálenost odvedení byla stanovena na 10 – 20 kilometrů. Fronta se stejně jako dříve drží hlavně pěchotními BMP, z artilerie je možné v první linii potkat minomety a protitankové „Rapíry“, odvážejí se Grady, houfnice a několik tanků. Kolona s nápisy „Na Mariupol“ se nyní nachází na frontě mezi Telmanovo a Novoazovskem.

Protivník na své straně pokračuje ve svém prostoru s upevňováním obrany. Kromě zaminovávání pobřeží staví minová pole ve směrech, kde hrozí napadení tanky. Pracuje se na systému rotních kontrolních stanovišť, pod nimiž vede odpovídající inženýrské zabezpečení, které však po letních ztrátách bojuje s katastrofálním nedostatkem inženýrské i stavební techniky. Vojentorg za poslední týden několikrát zvýšil aktivitu své práce, což bylo očividně reakcí na americké vojenské přípravy.

 

3. Humanitární situace je i nadále velmi vážná. Do Novorossie zaslané prostředky a humanitární zásoby již dovolily začít proces zmírnění následků proběhlé katastrofy. Uskutečňují se výplaty sociálních dávek, které Kyjev zastavil, ale je třeba chápat, že to jsou výplaty jen částečné. V Doněcku a Luhansku nyní potraviny víceméně jsou, nicméně na trzích je možné narazit na prodej humanitární pomoci z ruských dodávek a nákladů Achmetova, které nedávno začal blokovat Kolomojský.

Zdroj: http://cassad.net/category/war/1171-o-situacii-v-novorossii.html
42 Komentářů k O situaci v Novorossii

 1. Contumax napsal:

  Jsem s nima, pořád se těším až se něco dozvím z východu Ukrajiny !!!

  • Robo napsal:

   Najbližší rok asi nič moc dobré..:-(
   Za to potom, to bude, panečku, "tóčo"!:-)

   ...až budú utekať z Ruska a spolu s Ruskom aj celého sveta. Možno sa potom dokonca dozvieme pravdu aj z ČT a NWOO.org budeme môcť slávnostne uzatvoriť, ako už nepotrebný..:-)

   • realista314 napsal:

    USA stavia na Ukrajine vojenskú základňu. Keď nemal Putin odvahu zaútočiť na Ukrajinu, tak už vôbec na USA. Zaváhal a získal iba Novorusko.

    • Alfa napsal:

     Putin narozdíl od otrokáře a teroristy Obamy, respektuje svobodnou volbu lidí, a nechce zbytečně prolévat krev. Respektovat svobodu je odvážnější než poslat miliony lidí na smrt.
     To zvrhlé USA usiluje o prolévání krve, invazi a zotročování národů.

    • geronimoh napsal:

     Realisto, v jedné větě tolik nesmyslů. Putin žádné Novorusko zatím nezískal a kdyby zaútočil na Ukrajinu, tak by udělal přesně to, co měly USA naplánováno a dnes je NATO s Ruskem ve válce ....

     • realista314 napsal:

      USA má v pláne dobýť Rusko alebo jeho časť bez boja pomocou zdradcov v Rusku.

     • Robo napsal:

      Už to skúšajú dlho (po vzore farebných revolúcii), ale ani toto tam neplatí.
      Musia byť už riadne frustrovani (kokoti)..:-)

  • Martin23 napsal:

   Kdyby Putin povstalecké republiky nepodržel, tak už se není o čem bavit. Tím, že pomohl, tak dal jasně najevo priority Ruska. Teď se jen čeká, kdo první udělá krok, který druhá strana vyhodnotí jako důvod zásahu. Je zjevné, že NATO by na Ukrajnu muselo přesouvat techniku dlouhé týdny až měsíce, aby to mělo nějaký efekt. A s ohledem na mezinárodní situaci to není ani možné. Tady dnes nejde o nic jiného, než dodat Ukrajině ambice k tomu, aby zaútočila, vyprovokovala Rusko k zásahu a USA mohly vyhlásit a ospravedlnit naprostou izolaci Ruska ze strany EU a USA, která je dnes neprůchodná. Rusové už léta pracují na tom, aby izolace ze západu měla co nejménší následky. Čím déle to budou oddalovat, tím lépe se na to připraví. Ovšem armáda RF je schopna ukrajinské soukromé zločinné nacistické oddíly, podporované NATO, zdecimovat během pár desítek hodin. Můj odhad je ten, že v nejbližších týdnech nacistický Kyjev zaútočí a to tak, že bude muset zasáhnout oficiálně Rusko. To zničí strategické i taktické síly Ukrajiny a zajistí hranice Novoruska a zajistí si pozemní cestu na Krym. USA vyhlásí totální embargo vůči Rusku a v bývalých postsovětských republikách NATO značně posílí, budou se stavět nové základny, padne nová železná opona, o což momentálně USA jde. S tím už mají Američani zkušenost. To je současný cíl. Rusko se zakope na západní hranici, na Evropu zacílí JZ středního doletu, prohloubí spolupráci s Čínou, zeměmi BRICS, Jižní Amerikou a státy jako Egypt či Irán. USA chtěly izolovat Rusko již v kauze Sýrie, tam patrně Putin usoudil, že ještě není připraven. Dnes již neustoupí, nemá kam, a nikdo se mu nemůže divit. Patrně v další fázi začnou symetrická opatření Ruska, které začne stavět základny u svých spojenců po světě. Toho se logicky Obama obává, proto nabídl ruku ke smíru Castrovi. Sám si uvědomuje, že pokud by se Putin choval stejně bezohledně jako USA ve východní Evropě, zrovna na Kubě, svět by se asi jadernému konfliktu tentokrát nevyhnul. Lidé jako šílenec Mc Cain by to tam spolehlivě dovedli. Ovšem pokud USA necouvnou, stejně se tomu bodu nevyhneme. Je to jen otázka času. A za vše mohou USA. Netají se tím. Je to obsahem jejich politických a legislativních dokumentů, že postavení pervní velmoci světa budou hájit za pomoci všech prostčedků. Ekonomické a politické prostředky jsou vyčerpané. Již nějakou dobu užívají prostředky silové. A to je bez diskuze. Takže NATO dnes ve východní Evropě nemají prostředky bojovat efektivně bojovat s Ruskem, jejich cílem je z Ruska udělat takového strašáka, aby Evropa přerušila veškerou spolupráci s Ruskem. To je dle mého názoru to, oč se hraje. Přímá konfrontace není pravděpodobná. Buď by muselo jít o totální masivní úder vedený na Rusko zejména JZ nebo by jakákoliv jiná forma skončila dnes jistou porážkou USA (NATO).

 2. Alfa napsal:

  Otrokářský svině co nerespektují svobodnou volbu skupiny, aby si žila jak uzná za vhodné.

 3. RPG-II. napsal:

  Ak NATO vyzbrojuje západnú UA a Rusi sú ticho, znamená to, že sú v bojovej pohotovosti. Ukrajina týmto skončila.

 4. Ivan napsal:

  Zapadni genozlocinci opat pouzivaju znamu metodu zatiahnutia do vojny vyhliadnuty stat...!

  Presne takto zatiahli USA, V. Britania a Holandsko do II.WW Japonsko... Japonsko bolo zavisle od nakupu surovin v Indocine, kde samozrejme muselo drzat aj politicky vplyv. Britania najskor zatiahla Japonsko do okupacie kolonialnej Ciny, Holandsko do okupacie Filipin a USA nakoniec vyprovokovali Japonsko k utoku na Pearl Harbour...!

  Uvedeni zlocinci totiz blokovali vplyv Japonska, vratane obchodnej blokady, pricom Japonsko na rozdiel od uvedenych zlocineckych kolonialnych statov NEMALO iny zdroj surovin a tak muselo o svoje prezitie zacat bojovat na zivot a smrt...!

  Historia sa neopakuje, ale chyby ludstva sa opakuju takmer pravidelne...

  Presne, ako zlocinci nanutili Japonsku vojnu, taraz pripravili scenar napadnutia Ruska..., pricom do prvej linie, za pomoci domacich zlocineckych kolaborantov, pripravuju k bratovrazde Ukrajincov...!

  A moj komntar napriklad k postojom Nemky Merkel:

  Aj Merkelovej prastryko trubil do sveta, ze berlinsky Reichstag podpalii komunisti a vysielac v Gliwiciach v predvecer vojny prepadli Poliaci...

  Merkelova zabuda na jednu vec (zjavne umyselne), ze 21. februara 2014 za garancie aj jej ministra zahranicia bolo dojednane skutocne pokojne riesenie ukrajinskej krizy... Vtedy este nikoho ani nenapadlo napriklad odclenenie Krymu... No ale garancie Nemecka mali rovnaku vahu, ako garancie Ribbentropa v roku 1939 a zmluvne potvrdenie, ze Nemecko neprepadne Rusko... Tu vidno serioznost nemeckej politiky v Europe, v ktorej kraca aj nemecka Venusa...!

  Ked nepokoje po podpisani zmluvy o pokojnom rieseni utichali, bolo nutne podpalit Majdan (aka podobnost s Reichstagom...!) Nie je vylucene, ze medzi americkymi a polskymi strelcami zo striech hotela Kyjev, boli aj Merkelovej specialisti..., ostrelovaci zavrazdili viac ako sto civilnych demonstrancov aj neozbrojenych policajtov, madam Venusa, to rozvirilo bratovrazedne rozvratenie Ukrajiny...!

  Takze jej najnovsie nareky nad celistvostou Ukrajiny maju opat vahu hollywoodskych slz..., su velke, ale falosne...!

 5. gandalf napsal:

  Mám obavu, že RF z toho pomalu vycouvá a Novorusko nechá napospas ukrům /ne že bych si to přál/. Ale nic tím nezíská, spíše bude nucena dělat ústupky a kompromisy dále. Ta 5. kolona v RF jim přerostla přes hlavu /včetně centrální banky/.

 6. Marek napsal:

  Přípomíná mi to Vietnam, Koreu. SSA vyšle jednotky na podporu té strany, která jí víc poklonkuje. Přímo se tedy zúčastní občanské války. Jak dlouho ještě bude Sovětský, resp. nyní Rusko tolerovat tento stav? SSA bude zabíjet její obyvatele velmi blízko hranic.

 7. martin bareš napsal:

  Dám sem jeden můj postřeh k článku, který zdánlivě se zprávou o situaci v Novorosiji nesouvisí. Zdánlivě.

  Týká se zprávy, která je níže - "Konference o regulaci medií".

  Začnu vzpomínkou.
  Kdysi mi z nějakého důvodu chodily nabídky na předplatné na ilustrovaný týdeník "Time" v angličtině. Je velmi dobře udělaný, na rozdíl od Newsweeku více barevný.
  Zrovná v té době Američané chystali přepadení Iráku. Já jsem dostával zdarma pravidelně výtisky každý týden, abych si předplatné koupil. Četl jsem to se zájmem.
  Zprávy o chystané invazi doslova přitahovaly. Spousta technických detailů, informací o zbraních. Barevné fotografie plovoucích amerických kolosů v Suezu, "ekologický kraim" Husajna, když zapálil ropné vrty a petrodolary Američanům mizely ve vzduchu, vše řádně opepřeno starostmi o naši planetu v komentářích očitých svědků. Pochopitelně amerických či USA milujících.

  Později jsem si uvědomil, jak se dobře dělá propaganda, tedy jedna její část, a manipulace veřejnosti. Zahrnout čtenářstvo / diváctvo spoustou atraktivních faktů, Američané tomu říkají "catchy", aby to prostě upoutalo, chytlo. Lidi se rádi dívají na nové věci, či na něco, co jako nové vypadá. A nemusí se u toho moc přemýšlet.

  O smyslu celé operace a jejím pozadí o světě "na druhé straně barikády", mágové z Time neřekli ani slovo. Jen jednou se tam objevilo, jak Husajn s flintou v ruce, jak nějakej přiožralej dobytek, stojí na prkenný tribunce a Američanům (podle článku) vyhrožuje a flintou mává. Krásná manipulace, která je známá, ale musím ji a další podobné stále, stále připomínat.

  A když jsem začal číst ten článek o konferenci, hned jsem přestal.
  Přestal jsem proto, že jsem si vzpomněl na příběh, který píši výše. Možná jsem o něco závažného přišel, ale myslím, že ne.
  Spousta intelektuálů, odborníků na slovo vzatých, úředníků vyšších i nižších, svědomitých pracovníků i jen leštičů klik, vařičů káv či rozhoďnožek zde mluví. A mluví. A mluví.
  O tom, že veřejné sdělovací sračkomety nám 25 let lžou jak když tiskne a udělaly z lidí to, co udělaly, jim nějak uniká.

  Tohle jsem chtěl říct k naší mediální pohodičce, ne komentovat situaci v Novorosiji, kde fašouni vraždí i šestnáctileté hrdiny a střílí je jak škodnou - viz nedávný rozhovor s jedním fajn klučinou odtamtud zde.

  A ještě po x-tý opakuji: totální bojkot!
  Spousta

 8. martin bareš napsal:

  slovo"spousta" tam nepatří, vloudila se chybka.

  A totální bojkot oficiálních medií, samozřejmě.

 9. RPG-II. napsal:

  gandalf asi myslel na to aby sa nezopakovalo Kosovo.

  • gandalf napsal:

   Jj. Mám takové "mrazení". Pokud to ovšem není taktika - ale to ukáže až čas. Na druhou stranu, pokud projde /a jako že jo/ ta změna "neutrality" Ukrajiny, tak to zřejmě RF poněkud rozváže ruce. Uvidíme.

 10. geronimoh napsal:

  Rusko má ale ruce stále svázané - potřebuje čas aspoň do roku 2020 na přezbrojení a posílení armády, do té doby se do velkého konfliktu s NATO nepustí. Proto USA tlačí na pilu už teď, dokud ještě není Rusko v plné síle. Jedině by do toho nějak zasáhla Čína, to by změnilo poměr sil. Ale Čína hraje mrtvého brouka.

  • Robo napsal:

   Rusko sa nika. netlačí, pretože chápe jednoduchú vec - VOJNA JE ČÍRE ZLO!
   A verte, že ak bude musieť, bude aj aktivnr bojovať a nejaké obavy o nepripravenosti Ruska sú zbytočné. Rusko vo vojne NEMÔŽE prehrať..:-)

   • geronimoh napsal:

    Robo, jsi si jistý, že Rusko nemůže ve válce prohrát ? Pro dlouhou konvenční válku mají země NATO mnohem víc obyvatel, než Rusko a i výrobní potenciál zemí NATO je obrovský. Sice by trvalo, než by se rozjela válečná mašinérie zemí NATO, ale tomu nemůže Rusko samo vzdorovat. Leda by mělo Rusko nějaké tajné zbraně schopné rozhodnout válku ve svůj prospěch. Ty ale může mít i NATO. Nebo prohrávající strana odpálí svůj jaderný arzenál a bude po všem.

    • Robo napsal:

     Obyvateľ NATO som aj ja a na nejakú vojnu sa im vykaslem. To radšej pojdem sedieť.
     Rusko nedávno "vyplo" celú lietadlovu loď US. Väčšina posádky potom z US armády odišla.
     Jadrová vojna (tá veľká) NEBUDE.
     US sionisti majú silnú opozíciu už aj vo vnútri Pentagonu a CIA. V ČT sa to pochopiteľne nedozvieme.
     Áno, SOM SI ISTÝ, že Rusi NEMÔŽU prehrať.

     • geronimoh napsal:

      Robo:
      o vypnutí letadlové lodi nevím, to je asi nesmysl, protože ta je obklopena celým konvojem a vojáci taky nemohou jen tak odejít z armády. Vím o přelstění systému AEGIS na US křižníku v Černém moři a pak to Rusi ještě udělali Kanaďanům. Ti si na ně za to dokonce stěžovali. Z toho US křižníku odešlo asi 27 důstojníků, ale těžko do civilu, to není jen tak. Že ty nepůjdeš bojovat je bezvýznamné, 90% Čechů poslušně půjde ....

     • Robo napsal:

      to myslim..:-)

     • Robo napsal:

      V tomto má v skutočnosti NATO podporu len Poľska a par štátov. Ani tam nenarukuju ale všetci. Nenechaj sa pomylit a zastrašiť, to chcú.
      Proste mi ver..:-)
      Vidím tu okolo seba vela ľudí a stále viac, čo sa "prebúdzajú"..:-)

  • Boyar napsal:

   china kitajci kdyz se rozhodnou nemuseji strilet zastavu dopravu zbozi do eu a jsme ko vsichni...

 11. martin bareš napsal:

  Robo: já si taky myslím, že s vnějším útočníkem Rusko neprohraje.
  Nebezpečí je nepřítel vnitřní. Zbohatlíci, zlatá mládež, ti co vycestovali na západ a viděli ho z rychlíku, navedenci podplacení USA a další lidský odpad. To je pátá kolona. Všude ve světě. Podívej se u nás. Hlavně v Praze, kde je elit nejvíc a různejch podezřelejch intelektuálů, všeználků a žvanilů. Tihle lidi jsou rozmazlení blahobytem, prasečím konzumem, vizemi "možností" všechno vidět, všude být. Tak, že pojmy vlastenectví. národ, slovanství mají na háku. Čím bohatší, tím suverénější a blbější.
  A já si myslím že o trochu méně, ale podobně to bude v Moskvě (nikdy jsem tam nepobýval). Jedno z nejdražších měst na světě. Rád bych se pletl, ale obyvatelé hlavních měst jsou mi často podezřelí.
  Jednou jsem se bavil s Angličanem o tomhle. Londýn versus venkov. Nemyslel jsem jenom vesnice, ale třeba Manchester, Birmingham atd., jiná velká města. Řekl mi, že si myslí, že Londýn je stát ve státě, ale nepřikládal tomu nějakou důležitost. Nějak jsme tu debatu nedotáhli do konce. Jistě: velkorysejší, společenštější, bonvivánštější - ale s lidmi stejné společenské úrovně. Tohle už je můj názor.
  Abych to uzavřel: společenské rozdělení mne v tomhle straší. Nejsem rovnostář, ale důsledky rozdělení společnosti podle majetku a názorů jsou třeba zde veliký. Vezmi si to u nás.
  My se nejsme schopni sjednotit právě z tohohle důvodu. A taky sem to americký z+rdi ve světě tlačej.

  Rád bych se v tomhle plet.

  • vlad napsal:

   Martin Bareš myslím, že se nepleteš.

  • Robo napsal:

   Rusi sú v tomto iní, než my "zapadaci"..
   Oni sú naozaj v určitých ohľadoch omnoho pred nami. Oproti nám majú napríklad omnoho nezávislejsi mainstream (médiá), ale to je to najmenšie, to ani nemyslim.
   Skrátka ani zlatá mládež na čele s oligarchami (s nimi, mimochodmom, Putin účinne bojuje už dlho) nezlomi ruského ducha.
   Putin podporu nestratí, pretože Rusi vedia, že to s nimi myslí dobre a jeho kroky sú vždy dobre premyslené a účinné a majú jediný cieľ - slobodu Ruska a potazmo potom i celého sveta.

  • Contumax napsal:

   Martin Bareš
   Jo to jo, znám ty smrady z Phy bydlel jsem tam 19 roků, vím o čem píšeš !!!
   A co se týče TV tu už nemám 22 let,noviny nekupuju nejmíň 25 let, takže bojkot absolutní co se týče lživé propagandy....

  • novapalo napsal:

   To je správyn postreh. Hlavný nepriateľ Ruska je vo vnútri - jeho karma a duchovná kresťanská všeobecná degenerácia, ktorá sa ľahko šíri cez média ako televízia, internet a podobne. Ak sa Slovania nezbavia kresťanského duchovného omylu, pretože kresťanská filozofia obsahuje zásadné a neprekonateľné omyly proti skutočnému Bohu a reálnemu vesmíru - tak Slovania budú zločineckým západom zničení.....
   Tak, ako povedal L.N. Tolstoj "Najväčší Diabol je církev".

 12. Contumax napsal:

  Víte proč v USA nejdou udělat barevný revoluce ???
  Protože tam nemají americkou ambasádu !!!

  • Robo napsal:

   Tam žiadne farebné revolúcie nepotrebujú, na to im poslúži ich kongres a snemovna. Tochu inak, rovno si schvália všetko, čo potrebuju na ešte väčšie zotrocenie vlastného a aj celosvetového ľudu. Jak som písal, v určitých, satanistickych a temných ohľadoch, sú tam uz omnoho ďalej, než my.
   Onedlho ale tvrdo narazia i doma.
   Narážajú i teraz, akurát sa o tom nedozvieme na ČT a bohužiaľ ani tu..

   Admin, môžete niečo urobiť pre nás aj v tomto ohľade? Zaslúžime si CELÚ pravdu..
   To, že svet je ihriskom iluminatov, už vieme. Teraz sa ešte potrebujeme dozvedieť pravdu o tom, jak sa veci majú do väčšej hĺbky - že sme totiž veľmi blizko tomu sa konečne oslobodiť:-)

 13. Calembredaine napsal:

  Toto mi přijde jako relevantní názor!
  Евгений Князь•2 часа назад
  Если бы не остановка Путиным наступления, Киевскую часть Руси, сегодня, уже давно бы вернули домой. В Русь единую! Включая исконно русские земли Львова и Галиции. И это было бы подлинным поражением США и Гейропы! Но именно Путин со своим окружением все время играют с западом в поддавки. Квачков и многие другие прямо заявляли что администрация Ельцина, как и администрация Порошенко собрана американскими советниками по завершении майдана 1991-го года в Москве. А Путин - приемник Ельцина. У кого еще есть иллюзии на его счет? Причем Путин сам, в одном из так называемых "разговоров с народом" признался, что в окружении Чубайса например были сотрудники ЦРУ! А кто Чубайс и как он опекаем властью помните? Путин - сам и есть агентзапада! И вообще, все что ни делалось с момента прихода к власти первого презерватива Миши меченного - все во вред! А народ как игрушка в руках СМИ и кровожадных олигархических вурдалаков! Кому сегодня принадлежит бизнесс в России? Шелл, Рено, Гугл и т.п. ... Кому принадлежат СМИ? Героев России сегодня кидают в тюрьмы! Врагов - милуют! Все светлое и чистое - маргинализируют! Устроили каки в1917-м братоубийство. А народу мозг пудрят про хитрожопый план Путина и его гениальность! (((

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!