Rusko se stalo nezávislým úvěrově-emisním centrem

Spojené státy vzaly na sebe zodpovědnost za devalvaci rublu. S prohlášeními v duchu „naše sankce úspěšně zapracovaly, rubl padl“ vystoupili včera představitel Bílého domu Josh Ernest a šéf národní ekonomické rady Jason Furman.

K našemu štěstí Američani lpí na své strategické chybě. Pokud by pokračovali pokrytecky v duchu devadesátých let – prý, my jsme vaši přátelé a všechny vaše problémy způsobil deficit liberalizmu v ekonomice – jejich radám by v Rusku možná naslouchali. Ale takhle je vše jasné: Státy nám vyhlásily ekonomickou válku, je třeba se bránit.

Situace, která nyní vznikla kolem rublu, není ojedinělá. Stejným způsobem Američané před nedávnem zaútočili na měnu Turecka, Brazílie a Indie. Prostřednictvím svých spekulantů a novinářů se Státy pokusily vykolejit liry, realy a rupie, aby za pomoci finančního teroru zajistily „sladký život“ zemím, které se odmítají podřídit příkazům z Washingtonu.

Dobře o tom píše známý crimsonalter, jehož analytika je jedinečná tím, že už před měsícem Crimson současné dění předpověděl. Cituji z listopadového čísla:

„A s rublem bude všechno v pořádku. Ale ne hned. Nejprve musí ekonomika projít přes „dolarový zlom“. Potom, jak se bude měnit její struktura a po zavedení petrorublu, ruská měna dosáhne  víceméně adekvátního kurzu. Nejspíš tomuto procesu silně napomůže stažení drahé břidličné ropy z trhu a přechod energetického obchodu ze stavu konjunkturní hojnosti do stavu dlouhodobého deficitu.“

A tady je citát ze včerejšího článku:

„Poprve se ruble emitují ne pod dolarovou obligací, ale pod obligací státního podniku (Rosněft) – Moskva se tak stává nezávislým emisním centrem a oni ji za to bijí... lze tvrdit, že natolik zuřivý a ukvapený útok na rubl a na ekonomiku celkově byl způsobený hlavně tím, že Rusko se důkladně zabývalo proměnou v nezávislé emisní a finanční centrum. Svoboda a nezávislost se nikdy nezískává snadno... opět se nás snaží srazit z cesty směřující k vytvoření suverénní ekonomiky.“

V jeho článcích jsou popsány zkušenosti z jiných zemí, kterým pomohla vypořádat se se spekulanty finanční „trojice“.

1. Prudký nárůst diskontní sazby.

2. Prudký nárůst povinných minimálních rezerv pro měnové operace.

3. Demonstrativně přísný trest několika velkým spekulantům.

Naše CB, zdá se, dosud není připravena „trojici“ použít. Nesmělé a opožděné zvýšení sazeb spekulativních půjček na 17 % způsobilo očekávaný efekt: palbu kritiky na adresu vedení CB a pokus několika poslanců (včetně některých zjevných agentů USA) lobbovat za uvolnění celého vedení CB.

V podmínkách tak velkého tlaku jsou ruce CB svázány: velmi pochybuji, že CB má na to, aby nevyhnutelné ostré a tvrdé akce k podpoře rublu uskutečnila.

Zdá se podle všeho, že vstupujeme do nového roku 1998: ale s dobrými devizovými rezervami, nízkým vnějším dluhem a řádově lepší ekonomikou. Na základě zkušeností z toho období lze předpokládat, že v blízké době nám bude dost těžko, ale napodzim roku 2015 se projeví pozitivní dopady devalvace, což se odrazí v tom, že naši výrobci budou mít dost peněz i objednávek.

Nyní o hlavní události posledního měsíce, která zřejmě bude dokonce důležitější než dvojnásobné oslabení rublu.

Proč celá naše opozice včera jednomyslně atakovala Rosněft, obviňujíc ho z kolapsu naší měny? Ozvala se směšná obvinění z toho, že údajně Rosněft je vinen kolapsem rublu – i když to je nemožné už z čistě technických důvodů, protože v momentě vzestupu stížností Rosněft ještě pro něj vytištěné peníze neobdržel.

Důvodem této nervózní reakce pro-americké opozice je, že CB poprve za velmi dlouhou dobu natiskla ruble ne na základě obligací dolaru, jak tomu bylo dříve, ale na základě obligací Rosněftu. Tím jsme se odpoutali od dolaru a stali se nezávislým emisním centrem: to znamená, že jsme začali financovat naši ekonomiku na úkor tisku rublů.

Naši patrioti jsou stále pobouřeni systémem „valutového panelu“, do něhož Rusko vkládalo zisky z prodeje ropy do amerických dluhopisů a potom na Západě bralo pro nás potřebné rozvojové úvěry – ovšem už pod daleko vyšším úrokem. Fakticky jsme Západu platili dolarovou rentu, zatímco sami jsme byli omezeni tímto vazalským režimem a naší ekonomice se stále nedostávalo peněz.

Ještě před rokem by odstoupení od „valutového panelu“ znamenalo vyhlášení války Spojeným státům. Ale nyní, když na nás USA zaútočily první a použily všechny prostředky, které mají k dispozici, aby ruskou ekonomiku zničily, odmítnutí „měnového panelu“ už Rusku žádné další problémy nezpůsobí.

Nyní nemusíme přemýšlet o tom, kde vzít peníze na stavbu mostu přes Kerčský průliv, na položení potrubí plynovodu „Síla Sibiře“, na výstavbu nových tunelů metra a vodních elektráren.

Nyní centrální banka může jen tisknout peníze, stejně jako to dělají západní země. Přitom riziko pádu do dluhové pasti v důsledku levných peněz naší ekonomice prakticky nehrozí: v Rusku je katastrofální nedostatek peněz, a tak prvních pár trilionů rublů naše hospodářství spolkne bez jakýchkoli nepříznivých důsledků.

Pro ty, kdo se obávají inflace: obraťte pozornost na USA a na Evropu. Západní země si tisknou tolik peněz, kolik chtějí, nicméně růst inflace tam nepřesahuje 1 – 2 % ročně. Až nyní, když USA ztratily jakékoli zábrany a dovedly svůj dluh na 18 trilionů dolarů, musely své tiskařské lisy zastavit.

Pokud ekonomika USA nyní připomíná klasického amerického dvousetkilového tlouštíka, pak naši ekonomiku můžeme srovnat se silně vyhladovělým člověkem, kterému skrz kůži lze spočítat všechna žebra.

Zdroj: http://politikus.ru/articles/38316-rossiya-stala-samostoyatelnym-kreditno-emissionnym-centrom.html
42 Komentářů k Rusko se stalo nezávislým úvěrově-emisním centrem

 1. Robo napsal:

  :-)
  Rusi a my s nimi..vlastne CELÝ SVET môžeme len poďakovať pánu prezidentovi Putinovi..:-)
  Sloboda Ruska totiž odštartuje dôležitý precedens a potom už je k SVETOVEMU mieru len veľmi drobný krôčik, ktorý bez väčších problemov zvladneme..:-)

  • Jan_Antal napsal:

   Všetko je inak, ako sa na prvý pohľad dá. Je to opäť džudistický chmat, kedy sa sila protivníka využije proti jemu samotnému. Treba si určiť, kto je protivník, inak je to nepochopiteľný ťah.
   Západný finančný kapitál, chcel zničiť Putina nespokojnosťou obyvateľstva druhým krokom. Prvý krok bolo uvalenie sankcií a tým odstrihnutie Ruska od možnosti získať valuty obchodovaním, ktoré potrebuje na udržanie životnej úrovne obyvateľstva. Odpoveď Putina bolo obmedzenie dovozov zo západnej európy. Tento ekonomický stret bol 1:1. Obyvateľstvo Ruska to so šomraním akceptovalo. Tovarové toky si však postupne nachádzali cestu na Ruský trh cez spriatelené krajiny, takže mierna výhoda bola na strane západu. Druhý krok cez útok na menu mal byť zdrcujúci. Mal vyvolať obrovskú nespokojnosť u obyvateľstva a definitívne odstránenie Putina. Putin to však očakával a centrálna banka dostal príkaz naoko brániť rubeľ, tak aby sa devalvácia javila ako úspešný krok západu. Bol to jediný správny krok, ktorý mohol Putin urobiť, pretože ľudia aj toto akceptovali v medialnej vojne, kedy sú presvedčovaní zo strany ruských médií o nepriateľských útokoch západu a toto bol jeden z ďalších útokov. Súčasne si ponechala dostatočný manévrovací priestor, tým že centrálna banka spálila len malý objem dolárových rezerv na túto operáciu. Putin využil moment vysokej popularity u obyvateľstva podporenej médiami a otvoril novú cestu pre oslobodenie sa s pod dolára. Tento rýchly devalvačný krok umožnil bleskovo získať úspory obyvateľstva a oslabiť ich veľkú kúpyschopnosť, bez toho, aby bol obvinený z krádeže. Aké to bude mať dôsledky?
   Poľahky sa ubráni pred sankciami, pretože znížená kúpyschopnosť obyvateľstva nedovolí západu na ruskom trhu nič predať so ziskom. Zároveň uvoľnená kúpyschopnosť bude presmerovaná cez tlačenie nových peňazí na ďalší rozvoj Ruska a zníženie nezamestnanosti. A kto je nepriateľ v tejto hre a bitke o vplyv vo svete? Nepriateľom Putina sa malo stať jeho obyvateľstvo po všetkých týchto krokoch. Obyvateľstvo to však pochopilo inak a výsledkom pre západ bude definitívna strata ruského trhu a nárast nezamestnanosti na západe z nadvýroby. V Rusku to naopak podporí domáci priemysel a investície zo zahraničia. Veď sa znížila hodnota všetkých aktív na polovicu a rovnako aj ľudská práca má polovičnú hodnotu ako pred týždňom, Rusko má všetko, čo k ďalšému rozvoju potrebuje, t.j. vyprázdnený domáci trh, krajiny, ochotné investovať svoj voľný kapitál – Ćína, správne namotivované obyvateľstvo, všetko prijať a pracovať. Rusko tento týždeň týmto krokom urobilo menovú reformu a prispôsobilo sa zmeneným podmienkam. A kto prehral? Žiaľ bol to západ, ktorý stratil Ruský trh.
   Západ urobil chybu, keď spustil na Ukrajine prevrat ako bod číslo jedna. Prvý krok mal byť útok na ruskú menu. Druhú chybu urobili, keď spustili ozbrojené operácie na východe Ukrajiny. To umožnilo Putinovi získať obrovskú popularitu a veľmi sa zviditeľniť. Tým že západ stratil Ruský trh, svoju porážku západ zavŕšil. Dôsledky uvidíme aj u nás doma. Spustí sa tlač peňazí a tiež bude nasledovať postupná devalvácia. Trh je spojitá nádoba a výhodu získa ten, kto môže urobiť nepopulárny krok ako prvý.

   • JARIS napsal:

    Jane A., tleskam tvemu komentu a moc si preju, aby to tak bylo. Zdvihl jsi mi naladu, jelikoz jsem byla zhnusena, kam az mohou jit podvodnicke zido-zionisticke banky. Uz nemam cerny den. Diky!

   • zdena napsal:

    Jan Antal : perfektní komentář, taková logika by mě v životě nenapadla... díky moc za zorientování se v tom ekonomickém guláši ...

   • novapalo napsal:

    Súhlasím, západ je nielen zločinecký, ale aj hlúpy. Teda Slovensko sa spolčilo ako ich otrok do skupiny zločincov a hlúpych. A Slovensko bude za toto v budúcnosti znášať nielen ekonomické, ale hlavne sociálne a psychologické dôsledky.

   • jimm61 napsal:

    Četl jsem, že nejen Rusko se připravuje na to, že bude ropu, plyn a ostatní suroviny prodávat jen za zlato.

  • Daniel napsal:

   Jasné že len im môžeme poďakovať. Isto nie Američnom. Rusi nám dali ďaleko viac.
   My potrebujeme SLovenské korene podporovať. A preto PUTIN:
   https://picuscapital.sk/zvysil-sa-rating-ruska-do-investicneho-pasma/
   Pozri si článok ako sa Rusom darí. :)
   Veľmi dobre napísané

 2. Pavel p napsal:

  Toto, je-li to pravdivé, je začátek KONCE DOLARU, nezačnou-li dřív amíci válku svými nastrčenými loutkami ( Ukrajinou a "naší demokratickou" Evropskou únií)!

 3. antiNWO napsal:

  Veľmi zaujímavá informácia, že Rusko začína s vlastným emitovaním Rubla a to cez obligácie Gaspromu, pretože doteraz si to nemohli dovoliť, všetci vieme prečo. Ako sa vraví každá minca má dve strany a všetko čo robí USA Rusku mu vybuchne priamo do tváre. Na celých sankciách, páde ceny ropy a páde Rubla Rusko poriadne zarobí heh. Sankcie Rusku pomohli vytlačiť dovoz potravín z EU a to bezbolestne a bez obštrukcií z WTO a dať priestor domácej výrobe o čo domáca výroba už roky prosila. Takže viac práce pre domácich a vyššia potravinová sebestačnosť vlastne sen každej krajiny. Cena ropy síce klesla ale klesol aj Rubel voči USD takže Rusko predáva ropu po prepočítaní za viac Rublov ako pred pádom ceny ropy a v Rusku sa platí Rublami a nie USD. Veď pád Rubla je presne to čo Rusko potrebovalo, teda drahý import a teda nepredajný zo západu nahradi domáca výroba. O devalváciu sa snaží mnoho krajín počnúc Japonskom, Čínou a aj EU sa o to pokúsila len všetky natlačené Eurá zhltli banky na vykrytie toxického portfólia čo držali a nič sa nedostalo do obehu a to sa tak ECB snačila že dokonca zaviedla záporné úrokové sadzby. Včera a predvčerom Rusko testovalo vlastnú obdobu SWIFTu. Áno devízové rezervy Ruska v USD klesli o 200 miliard USD za posledný rok a to len preto, že za tie papiere nakúpili zlato. Západ nedokáže vo svojej sebeckosti a arogancii pochopiť jednu vec ktorá mu v tomto prípade zlomí krk. Kým na západe platí hoc nech zdochne aj sto ľudí od hladu len nech ja mám plné brucho a drahé auto v garáži, Rus radšej zdochne len aby jeho vlasť prežila.

  • Cico Ciciak napsal:

   "Veľmi zaujímavá informácia, že Rusko začína s vlastným emitovaním Rubla a to cez obligácie Gaspromu, pretože doteraz si to nemohli dovoliť, všetci vieme prečo."

   Vysvetliť prosím!!! Nie som ekonóm!!!

   • zdena napsal:

    Cico, nejsem sice ekonom, ale pokusím se a snad mě pak nějaký ekonom opraví. Obligace je dlužní úpis, který se povinně musí splatit dohidnutým způsobem, smí ho vydat pouze banka a zárukou jsou vždy nemovitosti. já sama tomu rozumím tak, že uvedené ruské obligace byly kryty tedy nikoliv dolarem jako ručitelem cennosti, ale majetkem Gazpromu, který je nepředstavitelně velký.... čili oni se za své dlužní úpisy zaručují ruským majetkem a ne zástěrkou strýčka z ameriky.

    • Cico Ciciak napsal:

     Ja som sa dostal potiaľto:

     Mudroval som nad tým, pozeral som Fjodorova a povedal by som, že to znamená to a síce, že doteraz keď chcela centrálna banka Ruska emitovať nejaké ruble do ekonomiky, keď rástla a bola ich potreba, tak musela nakúpiť ekvivalentné množsvo dolárov na finančnej burze, buď za ťažko zarobené ruble, komodity, ropu, plyn... a až potom mohla ruble trebárs natlačiť a ponúknuť súkromným bankám v Rusku na úver. Samozrejme, že to je nehorázna neokoloniálna okova!!! Tým vlastne živia tých šmejdov z ussa!!! Čím viac rastie ekonomika Ruska, tým viac z toho majú kolonialisti!!! A to je špatné!!! Takže teraz to už Rusi nerobia, ale robia to tak, že Gazprom vydá dlhopisy...

     Ale kto ich kúpi???!!! Ruská centrálna banka???!!! Ale tá potom musí natlačiť ruble a dať ich Gaspromu, nie???!!! Ale zase sme tam, kde sme boli, že CB Ruska musí paralelne kupovať odpovedajúce množstvo dolárov!!! Čiže nechápem, ako sa takto odstrihnú od dolára???!!!

  • Věra napsal:

   antiNWO velmi hezky řečeno a taky tleská Jan_Antl,věřím Putinovi,že to ustojí.

  • novapalo napsal:

   Súhlasím, a my západní Slovania by sme sa zasa mali vážne začať učiť od Rusov. Pretože my západní Slovania sme boli nakazení západnými duševnými kresťanskými chorobami. Demokracia, emancipácia žien, feminizmus žien, dokonca rodová rovnosť medzi mužom a ženou??!!, presadzovanie homosexuality proti prirodzenosti ..........

  • Cico Ciciak napsal:

   No dobre, že sa v Rusku platí rubľami, ale nebude to tak, že aj keď ich budú mať teraz viac, tak proste chleba namiesto 20 rubľov (len tak tresnuté), bude stáť 35 rubľov???!!! Chápeš, keď je viac peňazí v ekonomike, tak ceny idú hore!!! Čiže budú na tom akoby rovnako, lebo sa to zneguje, nie???!!! Síce ak budú kryté prácou a produktami a na trhu bude dostatok produktov, tak by ceny nemuseli ísť hore, lebo bude väčšia konkurencia!!!

 4. Josef Švejk napsal:

  Pindostánci v bílém baracku mají asi pocit, že hrají tenis s betonovou zdí. Čím víc to do ni napálí, tím rychleji se jim to vrátí.
  Možná mají nedostatky v příručce «how to». Jak být sexy, nebo jak uvařit vodu mají popsáno podrobně, ale heslo - jak zabít medvěda jim možná chybí. Chtělo by to v nějakém think tanku (alias myšlenková nádrž, myslivna, mozkovna) dopracovat a doplnit.
  Nebo přeslechli hlas z Uralu: "Jestli nám sem budou strkat rypák, tak přes něj dostanou."

  • Robo napsal:

   nech len strcia. Čím skôr a čím viac strčia, tým skôr dostanú konečne poriadne po papuli! Nech len zvedia, "zač je toho loket"!:-)

 5. Alfa napsal:

  Obama má asi svou černou bibli, s přikázáním:
  ◘ Buď agresivní
  ◘ Otroč národy
  ◘ Vnucuj svůj pokřivený pohled
  ◘ Muč lidi
  ◘ Ignoruj svobodu a soukromí
  ◘ Okraď všechny
  ◘ Zabijej kde se jen dá

  Je to král satanistů.

  • koloděj napsal:

   obama ? ale ne, bibli s těmito "přikázáními" maji ... ja vlastně ani nevím, kdo to je .. Rotschild a rockefeller jsou myslím jen jejich podomci, místodržitelé. Vstupní brána strachu a nenávisti na tento svět.

  • Robo napsal:

   VŠETCI kokoti sú satanisti.
   Dokonc už aj chudinky deti v US školách sa musia o satanizme učiť..

 6. Sio napsal:

  Dobrý článek, zajímavé příspěvky. Přiznám se, nevěděl jsem, jak to s tou emitací rublů je.
  Ještě jsem kdesi četl úvahu o tom, že pokud začnou (a prý od Nového roku) Rusové prodávat naftu za ruble, mohou jich také spoustu dotisknout. Kupci je totiž budou potřebovat. Mluví se o tom, že rubl bude kryt zlatem. Ale Rusové mohou přece hravě pokrýt hodnotu rublů také surovinami.

  • Alfa napsal:

   Já jsem zase četl, že Rusko skupuje předženým dolarem americké devalvované zlato.
   Takže se to sice jeví jakože Rusko obchoduje v dolarech, ale tímto dolarem ihned zkoupí americké levné zlato. Brzy takto amíkům vykoupí zlato a pak přejde na obchod ve zlatě, čímž se stane z dolaru co? No přece bezcený papír na vytření prdele.

 7. Konavi napsal:

  to
  Jane A
  vy si to dost idealizujete a zjednodušujete - CB Ruska udělala chybu ( a měla s tím počítat, když byl před pár varován samotný Putin Straussem - Kahnem přes Hollanda ) a dostat rubl do normálu a kondice bude dost fuška ( a nevěřím, že ničení vlastní měny byl další judo mazaný záměr Putina ). Psychologicky podařeným útokem na rubl získal navrch západ ( tedy USA), který až nebývale lehkým úspěchem na poli bankovní spekulace vyloženě šokoval země BRICSu a přátelské země Kremlu ( taková Venezuela je v tuto chvíli naprosto konsternována a tuší, že její země je vydána napospas americkým spekulantům - i když připouštím, že tady se moc snažit ani nemusí). Takže do nové světové měny ( a nového rublu) je cesta ještě hodně daleká a není nikde psáno ( už vůbec ne podle dosavadních kroků), že toho bude úspěšně dosaženo.

 8. Cico Ciciak napsal:

  „Poprve se ruble emitují ne pod dolarovou obligací, ale pod obligací státního podniku (Rosněft."

  Kto tomu rozumie???!!! Je tu nejaký ekonóm???!!! Dík

  • zdena napsal:

   Jan Antal : perfektní komentář, taková logika by mě v životě nenapadla... díky moc za zorientování se v tom ekonomickém guláši ...

 9. Josef napsal:

  Ano, ten článek vystihl podstatu věci. Rusko se vydalo stejnou cestou jako vyspělé západní ekonomiky, t.j. kvantitativním uvolňováním peněz. Rozdíl je ale v tom, že Rusko je na začátku a jeho "vyhladovělá ekonomika" pár nově natištěných triliónů rublů shltne jako malinu, aniž by ji to ublížilo, ba naopak ji to ohromě pomůže v oživení, protože tyto peníze budou přesně cíleny na investice a smysluplné reformy v podobě oživení a rozvoje domácího průmyslu. Tyto peníze tak splní svůj kladný účel a neskončí v sejfech zlodějských bank tak jako na západě. Tento nastávající ekonomický "boom" logicky přivede plno zahraničních investorů z Číny, Jižní Koree, Japonska, Indie a Jižní Ameriky. Všechny tyto státy kašlou na nějaké USA vyhlašované sankce a zahraniční politika těchto států se bude přirozeně řídit tím, co je pro tyto státy výhodné. Onen trefně popsaný "tlouštík", nacpaný až k prasknutí natištěným sajrajtem z FEDU, si neuleví, protože ten jeho bezcenný sajrajt nikdo nebude jako platidlo přijímat.Tudíž když se nebude moci vysr.., tak praskne. Bohužel, tím tlouštíkem je i EU. USA mi líto není, svou zlodějskou a agresivní politikou ve světě si vykoledovala svojí spravedlivou odměnu.

 10. Cico Ciciak napsal:

  Jaká je současná situace ve světě a jaký bude další vývoj?
  ----------------------------------------------------------
  http://citymart.cz/soucasnost.html

  Nič nové!!! To už hovoril ten vraj existujúci prof. Christie!!!

 11. Věra napsal:

  Já nevím,moc tomu nerozumím,ale je to asi tak,že si Vladimír vytřel s dolarem p....l a použitý mu ho vrátil zpátky,nebo...?

  • Alfa napsal:

   Spíš dolar, bezcený papír, sám o sobě obsahující hovno, doputoval k Vladimírovi, a ten se ho v podstatě nedotknul, ale ihned ho vyměnil za americké devalvované zlato (levné zlato).

 12. Cico Ciciak napsal:

  Jevgenij Fedorov - Proč Rusko musí odstoupit od dolaru - Koloniálna ekonomika!!!
  --------------------------------------------------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?v=7VHL9SUokPM

 13. joe napsal:

  co znamena "Poprve se ruble emitují ne pod dolarovou obligací, ale pod obligací státního podniku (Rosněft)" ???

  • Robo napsal:

   Asi skrátka, že začínajú byť niečím kryté a úplne nezávislé na USD.
   Je to prvý raz od prvej svetovej vojny, kedy vzniká skutočne nezávislá (a niečím položená) mena. Tomu sa pokúsia kokoti ZA KAŽDÚ cenu zabrániť.
   Nemajú šancu, jar sa už nedá zastaviť.

   • joe napsal:

    a cim zacinaju byt kryte? cim boli kryte doteraz? co je to ta dolarova obligace?

    • Cico Ciciak napsal:

     Tiež prvý krát počujem tent pojem!!! Obligácia je dlhopis, ktorý vydáva vláda alebo veľký podnik!!! Je to vlastne listina, kde je len napísaná suma, ktorú sa zaručíš splatiť tomu, komu ju predáš za reálne peniaze!!! Vlády obchodujú s obligáciam na finančných trhoch/burzách!!! Ale čo je to dolárová obligácia to teda neviem!!! Lebo čo viem podľa tohto, tak ruská cb musí kupovať doláre, aby mohla emitovať ruble a nie obligácie ussa vlády!!!

     Peniaze ako dlh - Největší podvod v dějinách lidstva
     ----------------------------------------------------
     https://www.youtube.com/watch?v=i8SKl4qZHLo

     Jevgenij Fedorov - Proč Rusko musí odstoupit od dolaru - Koloniálna ekonomika!!!
     --------------------------------------------------------------------------------
     https://www.youtube.com/watch?v=7VHL9SUokPM

     Okupační rubl - Jevgenij Fjodorov - Vzdělávací TV - z roku 2012 titulky CZ
     --------------------------------------------------------------------------
     https://www.youtube.com/watch?v=5cXMA_zwTxo

     • joe napsal:

      Nemusite mi vysvetlovat co je obligacia, velmi dobre to viem, som totiz ekonom. Kazdopadne si nemyslim, ze som vseved tak som si to chcel nechat vysvetlit.
      Ale ta veta mi pride uplna blbost a hladanie senzacie tam kde nieje. Kazda (okrem statov EMU a nejakych vynimiek) centralna banka si emituje peniaze podla svojho uvazenia. Tak nechapem preco by (hlavne Rusi) museli byt v emitovani vlastnej meny vazali USA. USD je zatial celosvetova rezervna mena, siroko akceptovana, ale tym to hasne. Rusi mozu zacat predavat ropu v inych menach alebo vymienat za ine komodity co moze poziciu dolara oslabit, ale urcite ju neoslabi ten nezmysel co je pisany v clanku. Hlavne je zaujimave sledovat ovce jak to zeru ... podobne ako keby som cital diskusiu na idnes/sme.

     • Cico Ciciak napsal:

      Tak nám to vysvetli ty ekonomikus pavedatorus!!! Tam som ti dal link, jak Fjodorov vysvetluje, že musia nakupovať doláre, ak chcú emitovať nejaké množstvo rubľov!!! Je to preto, lebo majú nastavenú koloniálnu ekonomiku ako porazená strana vo vojne - studenej!!! Tu si pozri video, ako to tam prebiehalo po rozpade ZSSR, kto im to zaviedol cez zákony a ústavu a zákon o cb do praxe!!! Americkí "poradci" a šábesgój zradcovia!!! Prečítaj si aj túto knihu!!! Tu autor popisuje, ako to v Rusko prebiehalo a je z tej situácie docela zúfalí!!! Ale zase si si nepozrel odkazy, ale hneď sa vrhneš na pidy!!!

      Sestřih pořadu - Vojenské tajemství s Igorem Prokopenko - Západ žije na cudzí účet, divoká privatizácia v Rusku
      ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      https://www.youtube.com/watch?v=z6IuT1N3Xww

      Židovská nevyhlášená válka lidstvu - Alexej Fjodorovič Pavlov - Vynikajúce!!!
      -----------------------------------------------------------------------------------------
      http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

     • joe napsal:

      Ked sme si potykali, tak ok. Nemam pri tvojom poslednom prispevku tlacitko "odpovedet", tak to davam na ten posledny kde ho mam.

      Niesom centralny banker, takze to co napisem nemusi byt presne ale principialne to bude snad dostatocne. Centralna banka ma niekolko nastrojov na kontrolu obejmu penazi a kurzu narodnej meny v ekonomike - napr. stanovenie diskontnej sadzby, operacie na volnom trhu (nakup predaj valut), kvantitativne uvolnovanie (laicky len vytvaranie penazi z nicoho).

      Fjodorov sa tam defacto udivuje nad tym, ze centralna banka je nezavisla od vlady. Je to tak vsade a ma to prakticky dovod ten, aby nemohla nekontrolovane financovat vladu - to by viedlo napr. k rychlej inflacii a nekonktrolovanemu bordelu. Hlavnou ulohou CB je udrziavat menovu stabilitu a na to tam ma v zasobach tie dolare, eura a zlato a preto ich len tak nemoze nekontrolovane poskytnut do obehu.

      Dalej tam popisuje nejaky mechanizmus, ktory vypada presne ako operacie na volnom trhu. Je to jeden z nastrojov, ktorym CB ovplyvnuje kurz. Na volnom trohu nakupi nejaku inu menu (casto eur/dolare) a do obehu tymto pusti vlastnu menu. Touto operaciou ale zvysuje objem penazi (a meni kurz) a vytvara inflacne rizika. Keby sa tie dolare rozdrankali jak by si asi pan Fjodorov zelal, tak potom by CB nemohla nakupovat na volnom trhu ruble lebo by nemala za co! a prisla by o jeden nastroj menovej politiky.

      Dlasim nastrojom by bolo kvantitativne uvolnovanie, ale o tom tam priamo nepadla rec. To funguje tak, ze centralna banka "vytvori peniaze" a poziciava ich komercnym bankam atd. To su inflacne rizika ovela vacsie nez u predchadzajuceho nastroja lebo objem penazi sa moze zvysovat nekontrolovane. V pripade RF (ale aj CR a inych relativne slabych ekonomik) by toto znamenalo len narast inflacie a preto sa tento nastroj velmi malo vyuziva.

      Takze osobne neverim ze by kvantitativne uvolnovanie v RF bolo podmienene nejakym nakupom dolarov, nepise sa o tom ani v zakone o ruskej centralnej banke. Fjodorov ma zaujimave nazory, dlhsie ho sledujem, ale toto mi pride ako velmi pritiahnute za vlasy. Navyse je nezmysel, ze by si Rusi od niekoho nechali diktovat sposob akym mozu/nemozu emitovat nove obezivo. Nema to logicke opodstatnenie.

 14. Contumax napsal:

  Díky Bohu za Rusko !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!