Díkůlvzdání: Oslava genocidy domorodých Američanů

Smutným faktem o Spojených státech amerických je to, že během několika staletí se podařilo přepsat vlastní historii na mytologickou fantazii. Pojmy svobody, volnosti a svobodného podnikání v "zemi svobodných a domovu statečných" jsou jen prázdnou formou.

USA byly založeny a staly se prosperujícími na základě dvou hlavních hříchů: za prvé, na masové vraždě původních Američanů spolu s krádeží jejich půdy evropskými kolonialisty a za druhé, na otroctví. Tato chmurná skutečnost je daleko od pohádkovém příběhu o národě, který ve svém kolektivním vědomí na sebe pohlíží jako na univerzálního strážce dobra a pokroku. Nejnovější verze této mytologie byla vyjádřena Ronaldem Reaganem, který prohlásil, že "Amerika je zářící město na kopci, jehož maják září světlem pro všechny lidi milující svobodu na celém světě."

Při přepisování své vlastní historie o Díkuvzdání vypráví bílá Amerika disneyovskou pohádku o anglických poutnících a jejich boji o přežití v novém a drsném prostředí. Poutníci našli pomoc u přátelských a mimořádně štědrých indiánů z kmene Wampanoaga v r. 1621. Bohužel pro domorodé Američany byla vděčnost evropských osadníků velmi krátká. V r. 1637 přikázal guvernér Massachusetts John Winthrop masakr tisíců indiánských mužů, žen a dětí z kmene Pequot. Tato událost předznamenala začátek genocidy amerických domorodců, která byla dokončena za o něco více než 200 let. Hlavního cíle, což bylo přivlastnění si nových území a dobývání jejich zdrojů, bylo dosaženo. Genocida, která začala v roce 1637 a znamenala dobytí celého kontinentu, vedla k tomu, že většina domorodých Američanů byla vyhlazena, několik jich bylo asimilováno do bílé společnosti a zbytek žijící ve městě pomalu vymírá.

Když Kryštof Kolubus "objevil" v roce 1492 Ameriku, tak na své výpravě za zlatem a stříbrem odhadoval počet domorodých obyvatel žijících severně od dnešního Mexika, které mylně nazval indiány, odhadem na 15 miliónů. Byla to, dle všech měřítek, prosperující civilizace. O třistapadesát let byůa populace indiánů na sever od Mexika zredukována na méně než milión. Tato genocida byla uskutečněna na domorodcích systematickými masovými vraždami a také nemocemi, zejména neštovicemi, šířenými evropskými kolonialisty.

Proto-kapitalistický sklon k chamtivosti, jimiž se vyznačovali Kolumbus a jeho nástupci, byl pro domorodé Američany neznámý. Oni se dívali na půdu jako na kolektivní vlastnictví, nikoliv jako na něco, co by mohlo mít individuálního vlastníka. "Kolumbus a jeho následovníci nepřišli do pustiny, ale do světa, který byl na některých místech osídlen hustěji, než tehdejší Evropa. Kultura tam byla komplexní, lidské vztahy byly rovnostářštější než v Evropě a vztahy mezi muži, ženami a dětmi byly  mnohem harmoničtěji rozvinuty, než kdekoliv jinde v tehdejším světě." To napsal Howard Zinn ve svém mistrovském díle Historie lidu Spojených států.

V mnoha ohledech se americká oslava Díkůvzdání dá přirovnat k tomu, jako kdyby v Německu oslavovali Holokaust. Den Díkůvzdání je americký holokaust. Tyto původní zločiny genocidy a otroctví nejsou pouze součástí historie USA, ale mají pokračování v jejich novodobé politice. Systematické útoky na jiné národy a kultury stále na základě nejrůznějších falešných záminek a lží pokračují. Tyto války zanechaly v průběhu amerických dějin po celém světě milióny mrtvých a jsou vedeny ze stále stejných důvodů: rozšířit bohatství elity USA.

Obhájci Díkůvzdání budou tvrdit, že ať už je původní význam svátku jakýkoliv, tak se jedná o vzácnou příležitost pro setkání rodiny a projevení vzájemné vděčnosti. Pro většinu dnešních Američanů je však těžké být vděčni. V podstatě, pokud nepatříte ke 2% současné vládnoucí vrstvy, tak není vůbec nic, za co byste měli být vděčni. Jak byste mohli být vděčni za to co máte, pokud hrozí, že vás vyhodí z domu, nemáte práci a nemůžete živit svou rodinu. Jak můžete být vděčný, pokud jste bez domova a válečný veterán? Jak můžet být vděčni, pokud jste chudí a nemocní ve společnosti bez sociální spravedlnosti? Toto Díkůvzdání budou celebrity a politici opět hrát parodii na to, co by měla bý skutečná charita a pomoc bezpočtu chudých a bezdomovců. Sice jim to na chvíli uklidní svědomí, ale charita by neměla být náhradou za sociální spravedlnost. Jen abychom zkazili chuť některým lidem předtím, než se pustí do zlatavého krocana: Pamatujte si, že oslava Díkůvzdání je oslavou genocidy.

Zdroj: http://www.counterpunch.org/2014/11/26/celebrating-the-genocide-of-native-americans/
36 Komentářů k Díkůlvzdání: Oslava genocidy domorodých Američanů

 1. echo napsal:

  zil som dlhe roky v statoch... americania ani nepremyslaju co to za sviatok... hlavne ze sa da zabavit...

 2. Limba napsal:

  Jedenie mŕtvych zvierat je tiež prejavom genocídy.

  • Cico Ciciak napsal:

   ussáci vyhubili takmer všetých bizónov, ktorých tam bolo na desiatky miliónov a nakoniec ich zostalo len tuším pár stoviek alebo dokonca ani to!!! Toto bola riadená genocída za účelom genocídy indiánov, aby nemali čo loviť, kedže boli na bizónoch závislí!!!

 3. NgareM napsal:

  Pro Limbu. Až se v příštím životě narodíte, zkontrolujte si chrup. Pokud budete mít špičáky, narodil/a jste se opět, bohužel, jako masožravec nebo VŠEŽRAVEEC! A to GMO sojou nespravíte.
  Vegetariánství souvisí s duchovního vývojem, čím jste dál, tím méně potřebujete masa v dospělosti. Ale pro vývoj těla je nezbytné přijímat během růstu (do 15-18 let) živočišné bílkoviny.

  • Limba napsal:

   Špičáky majú aj bylinožravce, napríklad môj pes ktorého kŕmim. Rastliny sú plnohodnotné jedlo ak sa kombinujú, v jednej rastline nie je všetko čo potrebujeme. Mäso nestačí vynechať zo stravy, treba ho niečím nahradiť. Sóju nemám dôvod jesť, je to tropická rastlina, v strednej Európe rastie kopa kvalitných a lacných rastlín. Reinkarnácia, darwinov alebo akýkoľvek vývoj druhov je asi nezmysel, lebo na to neexistujú dôkazy. Skôr pozorujem úpadok a ten sa možno brzdí prirodzeným výberom. Vražda je vraždou pre každého mysliaceho a cítiaceho tvora, či je to beloch, černoch alebo orangután. Materské mlieko je rastová tekutina a dieťaťu ju stačí piť pár rokov. Chemické zloženie tela dospeláka a dieťaťa sa nelíši, dieťa môže vyrásť na rastlinnej strave, čo sa deje aj dnes a deti sú zdravé.

   • geronimoh napsal:

    pro Limba :
    Přesně tak. Jsem vegetarián přes 20 let a tak se o to samozřejmě i zajímám. Podle toho co jsem zjistil, člověk maso k životu nepotřebuje a dá se žít v klidu i jako vegan, čili čistě na rostlinné stravě.
    Podstatné je, z jakého důvodu člověk nejí maso. Pokud je to z etických důvodů, nic ho nezvyklá. Pokud z náboženských, nebo zdravotních, tak se nechá přesvědčit třeba doktorem, že potřebuje maso a opět sejde z cesty .... Nevím jestli dělám ve svém životě věci správně, jen tím vegetariánstvím jsem si naprosto jistý.

    • Radbůza napsal:

     Zdravím, hezky řečeno. :-) Ano a to co vede k tomu poznání a postojům v oblasti etiky je naše vyzrávání. Jak v oblasti ducha, ale i hmotné. Tedy v oblasti citu i rozumu. Je to přirozený proces.

    • Limba napsal:

     pre geronimoh: Súhlasím! Živočíšne potraviny sú podradné jedlo. Zvieratá sa exponenciálne množia a raz začne byť rastlín nedostatok. Šikovenjšie zvieratá začbú zabíjať iné. Jedenie zvierat je jedlo z núdze. Aj vegán, ak by mal trpieť hladom, môže zjesť mäso, a nič hrozné sa mu nestane. Rastlinné bielkoviny sú kvalitnejšie ako živočíšne, ale v živočíšnych je kopa látok ktoré v jednotlivých rastlinnách nie sú. Preto treba mať pestrú stravu. Propagácia živočíšnych potravín je prvým stupňom ničenia ľudskej spoločnosti. Od zabíjania zvierat nie je ďaleko k zabíjaní ľudí. Sme inteligentní, dokážeme si vypestovať a ochrániť dostatok rastlinnej potravy. Nemusíme väzniť a vraždiť zvieratá.

   • Macjanti napsal:

    Když by věta: "Špičáky majú aj bylinožravce, napríklad môj pes ktorého kŕmim." byla následek veganství nebo vegetariánství, jdu si pro klobásu. Zelenina asi ničí mozkové buňky. A psa "pošlem na pašu". :-)

    • Limba napsal:

     Zelenina je iba obloha, vitamíny a minerály, podobne ako bylinky. Energetický a bielkovinový základ tvoria napríklad obilniny, okopaniny, strukoviny, mastné semená a oleje z nich.

 4. tratra napsal:

  Podle těch komentářů by si člověk myslel, že je na úplně jiné stránce. Vegetariáni by se laskavě měli přesunout jinam. Těším se na knížku Howarda Zinna, jmenuje se Dějiny lidu Spojených států amerických a k mání je první díl. Pokud platí, že stát je takový, na jakých principech byl založen, pak jsou na tom USA dosti blbě, protože hesla o svobodě a rovnosti psali otrokáři. Vůbec novodobé otroctví je úplně strašidelná záležitost a genocida Indiánů to samé. Což platí i o bizonech. V jednom dokumentu o krajině Velkých jezer jsem viděla Indiána, který říkal - kráčíte tu po zemi prosáklé krví mých předků. A americká armáda je vlastně organizovaný spolek vycvičených vrahů, který se pohybuje po celém světě a s pomocí neskutečně drahé nejmodernější techniky likviduje vše, co se vládcům NWO nehodí do krámu. Bez přemýšlení, které Američanům tak nějak všeobecně chybí. Kdysi jsem si myslela, že kniha 1984 je o bolševismu - ale fakt není. Orwell jako svého času zpravodajec do věcí viděl víc než jiní a budoucnost si domyslel. Už v ní prakticky žijeme.

  • Limba napsal:

   Vegáni odmietajú financovať zotročenie a vraždenie zvierat. Čo keby ľudia odmietli financovať vraždenie okupačných armád?

 5. Vladislav napsal:

  Komentáře o vegetariánství/veganstvi jsou zcela mimo - nejde o nic nez o módu importovanou k mam ze Západu, nasi předkové v ramci celostniho pohledu na svet (zdravomysli) nikdy nic tak stupidního nehlasali - uz vidim, jak nechávali každé jaro zit hromady mláďat, která nikdo nejedl - a dalsi zvirata nechávali dozivat přirozenou smrti;-) Pravda je taková, ze bylozravci jsou predurceni jako potrava pro jiné tvory, a člověk, ktery nema problémy přijímat prirodni zákony takové, jaké jsou, s tim nema potíže. Člověk je navíc vsezravec, nikoliv bylozravec, a pokud se nekdo chce dobrovolně ničit odnimanim si těžko nahraditelnych živočišných bílkovin, at to dela, je to jeho hloupost.

  Veškerá dosavadní prosperita tzv. Západu je založena na dvou pilířích, jak uz na tomto serveru částečně zaznelo: otrokarstvi/kolonialismu a jedinečné geografické/klimatické poloze. Jakmile tyto výhody pominou, ztrácí Západ náskok - což se začíná dít prave ted.

  • Cico Ciciak napsal:

   Nechaj to na každom človekovi a nepleť sa do toho!!! Človek nie je ani bylino ani mäso žravec!!! Človek je to, na čo sa cíti!!!

   • Vladislav napsal:

    Když se střetnu s hloupostí, tak na to reaguju, Cicáku. Hloupost vegetariánů/veganů je evidentní, a je o to horší, že se vydává za ctnost. Vy prostě NEJSTE ani ohleduplnější, ani lepší než chlápek, co si dá k večeři krvavý roštěnec, a jste stejní fanatici, jako "svatý" Vojtěch klátící idoly. I on si myslel, že "ví víc". Spojuje vás jediné: neznalost přírodních zákonů povyšovaná na ctnost.

 6. geronimoh napsal:

  Vladislave, vegetariánství není žádná móda importovaná k nám ze západu. Když o tom nic nevíš, tak se k tomu nevyjadřuj.
  Podle mého názoru dokud budou lidé ubližovat zvířatům, budou ubližovat i jiným lidem a nebude to mít konce, dokud nevyhyneme.
  Že má člověk zuby jako všežravec, neznamená, že nemá na výběr.

  • Vladislav napsal:

   Co si myslíš, geronimoh, že dělali naši velcí předkové s hospodářskými zvířaty, kterých chovali mraky? S velkými počty mláďat, se stárnoucími zvířaty? Nechávali je roztrhat vlkům? Počkali, až pojdou, a pak je někde zakopali?
   Vegetariánství/veganství je totální blud, slepá ulička. Je to environmentalistický žvást, lest NWO pro tzv. "alternativce". Žiješ v omylu, pokud si myslíš, že nejezením masa se stáváš "ohleduplnějším". Přírodní zákony jsou nadevše a řídí se jimi vše od prvoků po člověka. Smyslem býložravců (jedním ze smyslů) je být potravou masožravců a všežravců. Nerespektovat to znamená popírat Řád a Smysl.
   Jediné, v čem má vaše skupina pravdu, je to, že jíme masa příliš. Neprospívá to našemu zdraví a není to ohleduplné ke zvířatům. Jinak jste totálně mimo.
   Skočili jste na špek NWO. Ten si vás už přes vegetariánství pohlídá, abyste nebyli "zbytečně" silní a zdraví a neměli tak energii na něco podstatnějšího, co by mohlo být SKUTEČNĚ prospěšné.

   • geronimoh napsal:

    Vladislav :

    Já k tomu rozhodnutí dospěl sám, že nechci ubližovat zvířatům. NWO do toho vůbec nepleť, to jsi úplně vedle. Prostě opět se sebevědomě vyjadřuješ k vegetariánství, aniž bys o něm něco věděl. Kde jsi vzal, že býložravec je určen jako potrava pro masožravce ? Můžeš si podat ruku s křesťanama, ti zase tvrdí, že bůh řekl, že mají jíst maso. Pokud se jich zeptám na přikázání nezabiješ, tak si začnou vymýšlet, že se to na zvířata nevztahuje. Svého času byli i černoši označeni za zvířata a podle toho se s nima zacházelo. Jinak já o žádné naší skupině nevím, je to čistě můj postoj. Ostatní vegetariáni jsou mi samozřejměě sympatičtí. Pro tvou informaci, nejvíc jich asi bude v Indii - pár set milionů - z náboženských důvodů. Co dělali se zvířaty naši předci není podstatné, za prvé se snad i duševně vyvíjíme a pak třeba první křesťané byli vegetariáni - následně ve 4.století nuceni pod hrozbou smrti veřejně zabíjet a jíst zvířata, protože byli nenásilní a nehodili se pánům do armády.

    • Vladislav napsal:

     S krestanama si ruku podávat nehodlám. Bylozravci jsou v potravnim řetězci pod masozravci a vsezravci, tomu odpovídá jejich fyziognomie, pocty, způsob života, zkratka vsechno. Přírodní zákony - to je alfa a omega všeho.
     Lide chovají obrovské množství zvirat na maso, zvirat, která by se jinak ani nenarodila, kdyby titiz lide místo masa jedli pouze zeleninu.
     Ja mam s vegetariány bohaté zkušenosti. Znám vás celou radu. Chlapi bez svalu, sama ruka, sama noha. Nafoukla břicha, věcná únava. Ženské frigidni, často lesbické, problémy s dosahovanim orgasmu.
     Pokud jde o pití mléka, tak jediná situace, kdy nefunguje, je u lidi, jejichž tela neprodukuji laktazu. Ti mají problémy. Ja piju litr denně a mam pri dvoumetrové vysce 110 kg, z toho 60 kg svalu. Nedovedu si představit, ze bych to zvládl z máku a sóji, pri 4 tvrdých trénincích denně:-)
     Co tedy dělali ti nasi předkové s těmi zvířaty? Asi je jedli - takze to asi byli hlupáci, jak jinak. Moudrost mate teprve vy, postindustrialni městští bloudici, absolventi různých humanitnich fakult, zoufale se snažící byt "jiní" - a doufajíci, ze objevíte Ameriku...Ind neni lepším člověkem, nez Eskymak, živící se témeř výhradně živočišnou stravou - stejne jako neni nejzdravější amazonský Indian s nafouklym břichem, živící se 100% rostlinou stravou.
     Proč asi?
     Masa jíme prilis, o tom žádná. Vegetariánství, či dokonce veganstvi, je pitomost, slepá ulička. Chces poznat skutečne zdravé, dlouhoveke lidi? Odjed na Kavkaz - a seznam se s jejich jidelnickem: 2 litry a pul kila zakysanych mléčných výrobku denně.

 7. Contumax napsal:

  Ježíš Kristus jedl beránka....
  Proč jedl beránka i chléb ???
  Určitě i fíky a datle a zeleninu....
  Po potopě světa doporučil Bůh Otec jíst lidem maso, protože věděl, že bude na lid útočit satan ještě víc a věděl, že když lidé budou jíst maso budou duchovně silnějšími.
  Je to věc svědomí... nemám výčitky, nemám hřích.
  Tohle ale platí o stravě, neplatí to o desateru !!!

 8. Contumax napsal:

  Když se tak dívám i na starý emerický filmy, zjišťuju, že byli už dávného retardovaný od svych dědů, to už mají v krvi, ta debilní zlá infantilní povaha, že je všechno jen a jen pro ně !!!
  Takový ty smradi co potřebujou pořádnéj vejprask anebo, anebo, že by vodprásk !!! ???
  _

 9. geronimoh napsal:

  Contumax :
  Správně jsi zmínil to desatero. Téměř žádný křesťan ho nedodržuje. Je to pro něj jen obchod, páchá hříchy a chodí do kostela, tím je to smazané. Prostě další úspěšný židovský projekt .....

  • Cico Ciciak napsal:

   Cirkev je už od 5-6. storočia infikovaná zdenármi a inou židovskou chamraďou!!!

   Infiltrácia rímsko katolíckej cirkvi zednármi - Slobodný vysielač
   -----------------------------------------------------------------
   https://www.youtube.com/watch?v=nuosNmSkG_4

   Skús Petra Chobota!!! Ale za to by som nedal ruku do ohňa!!! Volakde som čítal, že aj všetky tieto new age viery ako budhizmus, zen, jóga a podobne, sú len dieľom židovských zmrdov a ich tajných spolkov, práve na zdiskreditovanie kresťanstva a jeho zničenie!!! Pretože oni chcú nakoniec vytvoriť nejaké jednotné univerzálne náboženstvo, aby mohli zase o niečo ľahšie ovládať ľudí!!! Ale to zase odporuje tomu tvrdeniu P. Chobota o tých mimákoch - dravcoch, ktorí sa živia naším utrpením!!! Pretože povedal by som, že práve čo najviac rôznych náboženstiev, rozháda ľudí čo najviac a uvrhne ich do čo najviac konfliktov, kde sa budú topiť v krvy!!! Boh vie!!!

   Petr Chobot - Osvoboď svou mysl
   -------------------------------
   https://www.youtube.com/watch?v=j3BIBRgQByU

   • geronimoh napsal:

    Budhismus nebude židovský projekt. To je něco úplně jiného.

   • Vladislav napsal:

    Žid vymyslí cokoliv, aby "sjednotil" svět. Zkusil to s křesťanstvím - a bohům žel uspěl. New Age je verze 2.0. Je mu v podstatě jedno, co to bude za učení, hlavně když parazitovi potečou i nadále aktiva.

   • geronimoh napsal:

    Cico Ciciak napsal:
    "Cirkev je už od 5-6. storočia infikovaná zdenármi a inou židovskou chamraďou!!!"

    Já myslím, že déle. Vždyť se křesťané modlí k židům. Ve 4.století aby oddálil konec římské říše císař Konstantin svolal koncil a sjednotili 3 tehdejší náboženství do jednoho - římskokatolického. Přepsali bibli, vyndali z ní co sejim nehodilo, přidali, co se jim hodilo atd.

  • Vladislav napsal:

   A vy těm židovským projektům svým vegetariánstvím, či dokonce veganstvím, jen dál nahráváte. Principiálně vzato, i kedlubna vnímá, že ji někdo utrhne a sní, i strom cítí stres, když uvidí muže s pilou. Vaše kosti mají nedostatek vápníku, protože i kdyby ho v sóji bylo sebevíc, je oproti tomu z mléka nebo masa mnohem hůř přijatelný. Vaše svaly jsou permanentním nedostatkem proteinů atrofované, naopak vaše tenká střeva hypertrofovaná. Většina z vás má problémy s plynatostí a trvale nafouklá břicha. Máte sníženou sílu nejen fyzickou, ale i sexuální, řada vašich žen působí jako "babochlapi", zatímco muži zženštile a nemužně. Hůře plodíte děti a ty bývají méně zdravé.
   A proč to všechno? pro váš megaomyl. Žijete v rozporu s přírodními zákony a přirozeností, a platíte za to daň.

   • geronimoh napsal:

    Vladislav :

    ty jen dokazuješ to, co my vegetariáni dobře známe - máš panický strach, že ti někdo chce sebrat maso. Kdyby jsi měl aspoň nějaké argumenty, ale ty tu plácáš jeden nesmysl vedle druhého, aniž bys o tom něco věděl - jako třeba s tím vápníkem - naopak lidé co jedí hodně mléčných výrobků mají odvápněné kosti, to ty ale vůbec netušíš. Nejlépe se vápník získává z obilovin, máku apod.
    Samozřejmě že i kedlubna vnímá, že ji někdo utrhne. Když nejím maso, tak je pro mé přežití potřeba utrhnout mnohem méně kedluben (potrava ze které by vyrostlo maso pro mě), to ti asi nedošlo. Extrém jsou pak "fruktariáni", kteří jí jen plody, které nezabíjí rostlinu.
    O vzhledu a fyzické kondici vegetariánů se vůbec nevyjadřuj, nemáš o ntom vůbec páru....

    • Vladislav napsal:

     O vzhledu typického vegetariána jsem uz psal. Ja jsem vegetariánem nikdy nebyl, znám pouze osudy jinych lidi: holky, která po vysazeni masa nemohla 2 roky otěhotnět, a kdyz nakonec přece uz, porodila 1,5 kg chlapečka, ktery musel strávit prvni půlrok života v inkubátoru. Muze, ktery intenzivně cvičil, ale z máku a soje docílil akorat toho, ze byl oblbly (protoze i zralý mak je ve větších dávkách opojny) a trpěl nadprodukci ženských pohlavních hormonu (ze sóji). Mezi vegetariánkami je cca 2-3x vyšší procento leseb nez mezi masozroutkami. A tak by se dalo pokračovat. Neni mi 20 ani 30, abych slepe několik let následoval jakési módní trendy a pak se dalších 15 let léčil z následku. Na to je zivot prilis krátký, kamo.

     • geronimoh napsal:

      Vladislav :

      Ne ty vegetariány neznáš. Udělal jsi si vlastní úsudek, nic proti, ale nevydávej to jedinou pravdu. Nevím, kde jsi vzal, že vegetariánky jsou častěji lesby, takový výzkum snad nikdo nikdy nedělal. Vegetariánství nikomu zdraví nepoškodí, naopak. Mezi vegetariány jsou i kulturisti a vrcholoví sportovci, a to proto, že dosahují lepších výsledků. Ivan Lendl kdysi musel vzdát turnaj jen proto, že jedl vepřové a uprostřed turnaje prostě odpadl. Pokud pořád vzpomínáš naše předky, tak pro ně (pro většinu) bylo maso vzácnost, ještě moje matka v dětství jedla maso max.1xtýdně. Vyjímkou bylo období v zimě po zabíjačce. Dlouhověcí jsou také často Japonci - bez mléka, hodně rýže, zeleniny a k tomu ryby. Za zdravou lze považovat středomořskou stravu - hodně zeleniny a olivového oleje. Dokud neznali fast-foody, neznali rakovinu tlustého střeva. Když zmiňuješ ty amazonské indiaány s nafouklýma břichama, tak nevím co to má společného s vegetariánstvím, oni maso jedí. Nepsal jsem, že Ind vegetarián je lepší člověk, ale že vegetariánů je nejvíc právě v Indii a není to móda ze západu, jak tvrdíš ty. Ty mléčné výrobky kdysi chtěli v USA zakázat/omezit zákonem, protože jsou zdraví škodlivé, ale mlékárenský byznis se o takové zisky nenechá připravit ..... Něco si napřed zjisti, než to budeš vydávat za pravdu. Já nikoho k vegetariánství nenutím, to ani nejde, to su musí každý rozmyslet sám. Ale tvoje útoky na vegetariány je nesmyslné a nepravdivé.

 10. Irča napsal:

  Souhlasím s geronimohem :)
  Jen pro představu, Vladimíre, já jako veganka mám mnohem svalnatější tělo, více energie a silnější imunitu než celá řada všežravců. Takže klid, prosím, a nech nás žít. Díky :D

 11. Irča napsal:

  A rozhodně nejsem babochlap, jak by se z toho svalnatějšího těla mohlo zdát :) A jsem na kluky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!