Šéf Stratforu Friedman: Ukrajinskou krizi zinscenovali Američané

George Friedman, zakladatel a generální ředitel firmy Stratfor, potvrzuje zapojení amerických služeb loni na jaře do převratu na Majdanu. Šéf organizace, která je známá jako ,,stínová CIA“, tak obviňuje všechny popírače zapojení USA ze lži. Ukrajinská krize je zcela v zájmu USA.

V rozhovoru pro ruské noviny ,, Kommersant“ Friedman potvrzuje, že krize na Ukrajině je cílenou akcí amerických služeb. Souvisí s potrestáním Ruska za jeho loajální postoj k syrskému prezidentovi Bašárovi al-Asadovi. Friedman zdůraznil, že USA rozpoznaly významnou úlohu, kterou by Rusko mohlo hrát na Blízkém východě. Postaraly se o lokální konflikt v sousedství, který by umenšoval roli Moskvy v syrském konfliktu.

Pro USA bylo jasné, že Putinova snaha, aby Asad dál vládnul, by poškodilo zájmy USA v regionu. Cílem Washingtonu vždy byla podpora rebelů a Asadovo svržení. Zdá se, že se Rusko podceňovalo. Spojené státy vážně reagují na nárůst vlivu z Mosky, hovoří Friedman dále. Rusko se stalo pro Washington problémem, takže se musel zahájit manévr, který odvede pozornost. Moskva se tak nemůže soustředit na konflikt na Blízkém východě. Výsledkem toho je převrat na Majdanu.

Neustále dokola transatlanticky orientovaní novináři a politici opakují, že revoluce na Majdanu má jediný původ v ukrajinském národě. Že Spojené státy – jak potvrdila Victoria ,,Fuck the EU“ Nulandová – investovaly celkem 5 miliard dolarů do přípravy převratu, zřejmě nikoho nezajímá.

Podobně ,,nedůležité“ se zdá, že Hunter Biden, syn amerického viceprezidenta Joe Bidena, teď pracuje pro ukrajinskou plynárenskou společnost. Nemluvě o tom, že s Ukrajinou by se mohl rozšířit raketový štít NATO, prakticky až do předsíně Moskvy.

Americký think-tank ,,Stratfor“ (Strategic Forecasting Inc.) se nazývá ,,stínová CIA,“ na základě svého zpravodajského charakteru. Za pomoci otevřených i skrytých zdrojů zpracovává tato organizace analýzy a prognózy, které znovu a znovu přebírají politici a média. Zejména informace o geopolitickém pozadí jsou považovány za zvlášť fundované.

Autor: Marco Maier

Zdroj: http://www.contra-magazin.com/2014/12/stratfor-chef-friedman-die-ukraine-krise-ist-eine-us-inszenierung/
19 Komentářů k Šéf Stratforu Friedman: Ukrajinskou krizi zinscenovali Američané

 1. Ivan napsal:

  VELKY BRAT..., moze aj vas nechat uniest a nechat mucit, aby ste sa priznali...

  Zdroj:
  http://www.zvedavec.org/komentare/2014/12/6270-kongresova-zprava-o-muceni-dokazuje-ze-al-kajda-do-utoku-11-zari-zapletena-nebyla.htm

  prineesol informaciu o zlocinoch US prezidentov a najvacsej statnej teroristickej organizacii na svete, americkej CIA

  Kongresová zpráva o mučení dokazuje, že Al-Kajda do útoků 11. září zapletena nebyla
  Thierry Meyssan( více o autorovi > )
  20.12.2014

  Zveřejněné výňatky ze zprávy senátního výboru týkající se tajného mučícího programu CIA odhalují rozsáhlou zločinnou organizaci. Thierry Meyssan si za vás 525 stran tohoto dokumentu přečetl. Našel důkazy o tom, co říkal již roky.

  Dianne Feinstein, předsedkyně Senátního výboru pro rozvědku, 9. prosince 2014 uvolnila výňatek ze své tajné zprávy o tajném mučícím programu CIA (1).
  Předložení zprávy

  Odtajněná část tvoří pouhou dvanáctinu původní zprávy.

  Samotná zpráva se nezabývá rozsáhlým systémem transportu a izolace, který americké námořnictvo zavedlo během funkčních období prezidenta George W. Bushe; programem, který vedl k celosvětovému unášení a izolování více než 80,000 lidí na palubě 17 lodí s plochým dnem v mezinárodních vodách (jde o tyto lodě: USS Bataan, USS Peleliu, USS Ashland, USNS Stockham, USNS Watson, USNS Watkins, USNS Sister, USNS Charlton, USNS Pomeroy, USNS Red Cloud, USNS Soderman, USNS Dahl, MV PFC William B. Baugh, Alex Bonnyman MV, MV Franklin J. Phillips, MV Huage Louis J. Jr., James Anderson Jr. MV). Stojí za to se věnovat 119 případům lidských pokusných králíků, vystavených psychologickým experimentům na Guantanamu v a padesáti tajných věznicích od r. 2002 do konce roku 2009, tedy ještě rok po zvolení Baracka Obamy.

  Výňatky ze zprávy neuvádí kritéria, podle kterých byli lidští pokusní králíci vybíráni. Pouze uvádí, že každý vězeň uvedl následující, zatímco naznačují, že tato přiznání nebyla vynucená, ale dobrovolná. Jinými slovy, CIA se snažila ospravedlnit svoji volbu tím, že to veřejně odsoudila.

  V původní zprávě byla jména agentů a kontraktorů CIA zapojených do programu nahrazena pseudonymy. Navíc byly odtajněné výňatky široce zcenzurovány, hlavně aby se zatajila jména zahraniční kompliců CIA.

  Pokracovanie v uvedenom zdroji

  VELKY BRAT..., moze aj vas nechat uniest a nechat mucit, aby ste sa priznali... boji sa toho aj nemecka kancelarka Merkel, ktoru Velky brat dokazane odpocuval a mozno sa dozvedel nieco, za co by ju mohol dat uniest a mucit...?!!!

  • Robo napsal:

   Náš strach je v skutočnosti ich JEDINÁ zbraň proti nám.
   Už sa dozvedáme pravdu. Až sa ju dozvieme celú, strach v ten moment stratíme a kokoti OKAMŽITE prídu aj o zvyšok svojho vplyvu.
   Čas na pravdu je tu práve teraz, už nejakú dobu sa ju dozvedáme. Zvyšuje sa neustále i počet zdrojov, odkiaľ je šírena. JAR SA UŽ NEDÁ ZASTAVIŤ!

   • Robo napsal:

    ..a nemyslím len geopolitiku..to je len malý začiatok..:-)

   • Robo napsal:

    PRAVDA NÁS OSLOBODÍ!

   • XXX napsal:

    ty tomu veris? Ja ne. Abys v tom nebyl sam. Lidi zajima co do huby, zbytek je jim jedno. Nic se konat nebude. Mrkni se na historii- poslednich cca 1200 ti musi stacit. Petr nebo Pavel- je to jedno. Zas to nekdo veme u huby. Lidi se nechaji vzdycky oblafnout. Zrat, srat a chcat- to by vam slo. Jak rikala moje babicka

    • Martin napsal:

     Přemýšlejte o tom tak, že tento názor byl vnucen našim babičkám jako produkt promyšleného sociálního inženýrství. Dřív se o to starala RKC dnes média. Ale existuje něco jako stroj času. Nic netrvá věčně. Příjde imunita vůči dalšímu programování díky schopnosti poznat plnou funkci řízení. Přes všechnu zombifikaci školstvím, médii, GMO a zoufalým snahám učinit z nás biorobotické mutanty... Někdy si říkám, že začínají fungovat obranné pojistky ekosystému. Dochází k probuzení, které se sice manipulátoři snaží unést a opět zneužít, ale nemyslím, že by mohli tentokrát uspět.

     • Robo napsal:

      Je to úľava, keď tu už nie som sám, čo vidí aj tú druhú, optimisticku, stránku...:-) ..a bude nás stále viac, to je proste prírodný zákon. Až prekročime kritickú hranicu a....ZBAVÍME SA STRACHU! A kokoti v ten moment prídu o všetky zvyšky svojej moci, len týmto prostým faktom..:-)

      Viem si ľahko predstaviť, že niečo podobné má u tých kokotov-satanistov oveľa väčšiu "prioritu utajenia", než nejaké 9/11, či čokoľvek iné. A to už po tisícročia.

    • lubomir25 napsal:

     Bohuzial musim suhlasit, to co nam kedysi zamlcovali a chranili nas pred informaciami zeleznou oponou bolo naivne. Dnes sa to robi na vyssej urovni a je to vsetko iba psychologicky test naroda. V tom mnozstve lzi nam obcas pustia aj trochu pravdy, a co sa udeje, ak je reakcia? A potom este troska a este a napokon ani nemusia klamat a ohlupnuty narod nereaguje, zabalia to do nejakej reality show a ovecky sa zabavaju a smeju na vlastnej tragedii.
     Kedze je overene casom a historiou, ze priblizne 80% naroda je vlastne tupe stado mame aspon 20% nadeje...

 2. Martin napsal:

  Je fajn, že toto info zaznívá z takových míst. Znamená to signál, že dochází k přeskupování globálních sil, které dnes kopou s Ruskem, jsou Ruskem přinuceny ke spolupráci nebo neutralitě. Probíhá proces přeformátování globálního řádu (viz Pjakin zde...). Považovat ale ukrajinský proxykonflikt za jakýsi revanš za Sýrii je dost mělký pohled. Ukrajina byla vždy používána jako "avenue" k útokům na Rusko. Sama Ukrajina vznikla jako globální projekt ke zničení ruské civilizace - procesu probíhajícím staletí. Při zjednodušeném chápání problému lze říci, že Západ potřebuje depopulisované a rozkouskované Rusko jako plankton pro živení západní civilizace. Pravá podstata ovšem spočívá ve snaze zničit alternativní civilizační koncepci. Je potřeba si uvědomit, že okno k uskutečnění tohoto záměru se uzavřelo v devadesátých letech, kdy se to málem povedlo. Dnes již posuny na globální šachovnici tuto možnost definitivně vylučují. Zoufalé kroky z řetězu utržené lokální elity v District of Criminals jsou anachronické. Mohou ještě přinést hodně utrpení a nestability, ale nejsou schopny zvrátit probíhající objektivní globální procesy.
  Nicméně podobných výpovědí bude přibývat a mediální pohádka lokální elity USA bude dále dezintegrovat. Největší legrace bude pozorovat různé jí sloužící Zaanálky a Šláfenbergy otáčet kurz...

  • Robo napsal:

   Ak ho otočia úprimne (aspoň po čase), bude za to rád, aj keď dnes im často ani neviem prísť na meno..

   Inak, Rusko v tom nieje osamotené, viď napríklad blog Benjamina Fulforda.
   Okrem toho iste tušíš aj o iných silách, ktoré "sú na našej strane".

   • Martin napsal:

    S Fulfordem opatrně. Podle mne slouží rozsáhlé PSYOP. Pouští dezinfo a potom se vyhodnocují reakce. Při troše schopnosti filtrovat informace se ale dá použít jako unikátní zdroj. Otázka zní jestli cca 5% relevantních dat stojí za námahu s přebíráním balastu.

    • Martin napsal:

     Jinak Robo k tomu vašemu předchozímu komentáři. Jsem optimista, protože to probouzení je hmatatelné. Dovedete si představit v naší Gottlině server jako NWOO před 15 lety? Pamatuji na diskuze pod mainstreamem z té doby. Tenkrát byla náramná konspirace, když někdo napsal, že FED je asi tak federální jako Federal Express...
     Už se to nedá udržet. Hráz praskla a voda se valí...

     • Robo napsal:

      :-)

      S Fulfordom ma prekvapujete. S odstupom vnimam jeho (často "revolučné") slová ako pravdivé, potvrdené.
      Preto sa mi moc nezdá, že by manipuloval. Ja som u neho len opatrný v tom zmysle, či to myslí dobre len s Áziou alebo aj s celým svetom.
      Odkiaľ beriete to podozrenie?

     • Robo napsal:

      Určité dezinformácie tam vidím i ja. Napríklad v tom, kto skutočne znefunkcnil jadrové hlavice. Ale: a) ti, ktorých menuje, mohli participovať, b) pravda je ešte stále príliš revolučná a mohla by znevierohodnit jeho informáciu ...no a hlavne je celkom jedno, KTO v tomto kontexte..

 3. Martin napsal:

  Problém je v tom, že Fulford poskytuje info, které je neověřitelné. Svým způsobem to řadím do kategorie UFO. "Jmetuji se plukovník XY, mám cosmic level 10 a pracoval jsem na základně, kde klonují šedé..." Problém s tím je ten, že není jak ověřit ani to, že ten chlápek je plukovník.
  Základní knihovna UFO má řekněme padesát tisíc svazků. 99% infa je balast. US Government nasypala miliony dolarů do dezinfa kolem UFO. Vyseparovat z toho kus pravdy je úkol na několik lidských životů.
  Dám vám příklad. Čtu teď Panarinovu Informační válku. Kniha je to výživná. Zabývá se důvody pádu SSSR a infoválkou proti Sojůzu vedenou. Čtu ji přes rok. Respektive přečíst se dá za odpoledne, ale materiály kolem jsou četba na rok, když ji chci šoupnout do poličky s názvem "přečteno, ověřeno a potvrzeno" ve své knihovně. Jste schopen takto analyzovat 50 000 svazků? Já ne. :)

  • Robo napsal:

   za to tie západné zvasty overitelne sú? akurát tak vyvratitelne.
   Hovorim iba to, že Fulfordove slova sa s odstupom času potvrdzujú, vyplavuju na povrch..:-)

  • Robo napsal:

   na niektoré veci je potreba pouzit srdce, vedomie.
   Pomaly sa ho naučíme používať.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!