Rusko, americké sankce a hloupé války CIA o ropu

Nejnovější titulky dramaticky hlásí pád ruského rublu vůči dolaru a euru. Cena ropy po celém světě klesla na 57 dolarů za barel, na konci srpna byla cena víc než 100 dolarů za barel. Ministr OPECu odmítnul ceny stabilizovat. Obchodování v ruských rublech, se muselo zastavit v polovině prosince.

Poté americký Kongres hlasoval pro další kolo ekonomických sankcí proti Rusku, které prezident Obama musí pouze podepsat. Podívejme se na všechny tyto zprávy trochu zblízka a uvidíme velký strategický zmatek. Západní spojenci, především američtí oligarchové, zoufale hledají řešení, aby si udrželi globální moc.

Někdy používám názorné adjektivum ,,hloupý“, když mluvím o jednání lidí, o kterých si běžně myslím všechno jiné, než to, že jsou hloupí. Říká se ,,zlý“, ,,špatný“ nebo dokonce ,,satanský“, ale ne ,,hloupý.“ Stejně se mi zdá, že označení ,,hloupý“ je vhodnější. Ve skutečnosti je to jejich hloupost, že díky hladu po moci, nejsou schopní rozeznat následky jejich globální taktiky nebo strategie.

Definujme inteligenci, jako schopnost porozumět, jak v našem vesmíru všechno dohromady souvisí. Pak můžeme jakou hloupé nazvat ty, kteří i přes přístup k velkým finančním prostředkům a přístup k nejchytřejším hlavám, nejsou ve stavu svět vidět jinak, než omezeně.

Od 1946 do 1990 studená válka stabilizovala jejich imperiální moc nad západní Evropou, třetím světem, Japonskem a Asií. S koncem studené války, se tato síla dramaticky podkopala, protože nové síly, jako je Čína, Rusko a dokonce i Írán, vymáhaly svá svrchovaná práva.

Můžeme si představit, jejich reakci:,,Vraťme se k tomu, co tehdy fungovalo. Začněme přece novou studenou válku, nebo dokonce krok za krokem, novou nekonvenční globální válku. Získejme nazpět naše Americké století (American Century), náš ,,Projekt pro nové americké století“, jak tomu říká Dick Cheney a jeho přátelé.“

Nyní se snaží o zopakování úspěšné strategie z r. 1986. Přes Saúdskou Arábii stáhnout cenu ropy ke dnu a tím svrhnout Putina nebo Madura ve Venezuele a Írán obrátit vzhůru nohama. To naznačuje podrobná zpráva spolehlivého politologa Wayne Madsena z Washingtonu. (viz tady: das besagen fundierte Berichte des zuverlässigen Washingtoner Politforschers Wayne Madsen)

V roce 1986 přesvědčil Rijád, tehdejší americký viceprezident George H. W. Bush, otce George W., spolu s ministrem zahraničí Georgem Shultzem. Stejně tak přesvědčil John Kerry na svém setkání s krále Abdalláha v září 2014, k ,,reverznímu ropnému šoku,“ který tehdy pomohl ke zhroucení přetíženého Sovětského svazu. ,,Pokud to fungovalo v roce 1986, tak proč ne v roce 2014?“ Tak určití lidé ve Washingtonu přemýšlí.

Role CIA a sebevražedná cena ropy

Bývalý zaměstnanec NSA Madsen, s dobrou dostupností na různé frakce washingtonské zpravodajské komunity píše, že to byl šéf CIA John Brennan a agenti CIA v rámci státní saúdskoarabské ropné společnosti Aramco, kteří vyvinul ďábelskou strategii. Saúdská Arábie a Kuvajt mají nechat zaplavit světový trh ropou a banky z Wall Streetu, jako je Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Citigroup se spekulacemi na short-futures na ropu, mají udělat zbytek špinavé práce.

Nemohu sice potvrdit Madsenovo tvrzení, že záplava trhů skrze Saúdskou Arábii bude pokračovat nejméně pět let a podpora od Saudů pak skončí. CIA společnost Aramc, dala na rady ropných inženýrů od Schlumbergera a dalších zahraničních ropných servisních společností, nepoužívat žádné další injekce se slanou vodou. Že je Brennan připravený, tuto saudskou strategii nasadit proti Putinovi, je pravděpodobné. Lidé, kteří ho znají, ho označují za ,,primitiva.“

Je tu jen jeden problém: Tato geniální strategie, je v konečném důsledku hloupá. Ke kolapsu žene nejen rubl a ruské příjmy z ropy, ale i americký ropný průmysl, a tím i několik set miliard dolarů na plánované investice v oblasti energetiky, po celém světě.
F. William Engdahl

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/europa/f-william-engdahl/russland-us-sanktionen-und-dumme-cia-oelkriege.html;jsessionid=C80855295577B6D7DD92C7DE504CD1A3
14 Komentářů k Rusko, americké sankce a hloupé války CIA o ropu

 1. Zed napsal:

  SSA na vlastních lidech ani firmách z krátkodobého pohledu nezáleží. Důležitější jsou geopolotické zájmy a snaha o udržení hegemonie petrodolaru. Pokud padnou nepoddajné režimy, ztrátovým společnostem by se to v dlouhodobějším měřítku mšlo vrátit. Je však otázka jestli. Dnešní Rusko není bývalý SSSR, ani Irák, rubl je zase zpákty pod 60 USD (což se po oficiálním radostném, krátkodobém a halasném hýkání opět zamlčuje) a na jeho straně jsou státy BRICS, což v 80. letech taky neexistovalo. Tato strategie teň nemusí vyjít a taky nevyjde. O to víc hrozí riziko, že SSA vyvolají nějaký konflikt. Na Ukrajině je vše nachystáno. SSA nemají možnost běžnými mírovými prostředky se z astronomického zadlužení vyhrabat. A otevřeně vyhrožují, že padne - li dolar, rozpoutá to obrovskou krizi, která vyústí ve světovou válku. Ukrajina svědčí o tom, že až k pádu petrodolaru to SSA zajít nenechají.

 2. Miloslav napsal:

  Velmi pěkný článek. Plný zajímavých úvah. Faktem je, že na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi ohromné množství velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války a ničení hodnot. Je nejvyšší čas začít něco zásadního v lidských vztazích měnit. Zdroje planety jsou téměř vyčerpané a solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu. Osobně se domnívám, že brzy vznikne nové univerzální učení, které v jednotném výkladu spojí vědecké a náboženské pojetí světa a které umožní nově ho uspořádat. Více na:
  Pochová věda boha?: http://dolezite.sk/John-Lennox-Pochova-veda-Boha-oevOW0.html#ixzz3MfFmEMYk
  Prognóza budoucnosti lidstva: http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html
  Teorie vševývoje reálskutečnosti: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

 3. Robo napsal:

  ale nechajú, proces sa už nedá zastaviť. Pád doláru znamená konečne pád US.
  Dokonca i v Europe už konečne stratili veľkú časť podpory a ďalej strácajú.
  Okrem pumpovania slanei vody k ťaženiu ropy totiž podcenili i situáciu na Ukraine.
  Európsky ľud a dokonca i väčšina politikov (i keď zväčša skryte) tu skrátka ďalšiu vojnu nechcú.
  A tak geopolitika US stráca na všetkých frontach..

  • solium napsal:

   Tiez si myslim, je tu par kupenych svin, ako Barros ci Rompuy a pod., ale vacsina starsich EU politikov chape, ze toto by uz mohla byt posledna vojna pre Europu...

 4. miroslav napsal:

  Liapete tu riadne ko..tiny. Dolár ešte bude celkom dlho, až Cína uzna konec. Na druhej strane sa silne bude presadzovať ruské hospodárstvo, no za slabí rubel toho skúpili celkom dosť. Mimo to nebolo povadané že rusi sú závisly na rope, v zhroba 18,3 %, a obdobný objem HDP majú v prácach atomových elektrárnach..ježiško je putin, ten krpatý zmrd sa ničím nechváli ale chčije všetkým na topánky ako keby mal 2,20, nielen EU ale aj tomu nobelevu kokotikovy...ten by bol rád aby sa europa utopila v močke toho protifašistickeho zmrda, a profašistický zmrdi nas budú fo forme prepitého kokota Havla učiť o emerickej demokracií a najme tej pražskej piče Olbrihtovej o smrti 500 000 iráckzch detí. vždy som čechov zastával, a vždy budem, chrapúňov nikde, na slovensku či čechách- nikdy. Bohužial Olbrihtovgá - ked príde na to na to, tak môže poslať do pi.e 500 000 českých detí, a prijebaný česy s tým budú spokojný, hlavne "že my deláme nezávislou politiku. Zaorálek je ale ko..t kterého budetemarne nahrazvat..je vás v čechách víc ????

 5. JARIS napsal:

  Tak trochu od cesty. Kdyz vam prumerni Americane tvrdi do morku kosti, ze v koncentracnich taborech byli lide ziveni LEPE nez civilisti, a ze tam meli sporovni zarizeni a bazen na plavani, jeden se musi pak zamyslet, jak asi uvazuje 'chytry' American. Jak to tak pozoruji, nebude v tom rozdil. Devet z deseti Americanu jsou hloupi.

  • Robo napsal:

   JARIS:
   V US sú v "demokratizacii" (rozumej ohlupovani) školstva niekoľko desiatok rokov pred nami, tak sa im nediv.
   Jak som už povedal, bežný US ovčan je este omnoho väčší otrok, než sme my..

 6. Cico Ciciak napsal:

  Kupodivu na mainstreame!!!

  Peter Stanek v Téme dňa TA3 - Rusko, rubeľ, ropa, ekonomika... - Vynikajúce!!!
  ------------------------------------------------------------------------------
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wi1RrflM-xU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!