Úroveň radiace v Záporožské jaderné elektrárně přesahuje povolenou úroveň 14x

Doněcká národní republika upozornila na nebezpečí pro životní prostředí v okolí Záporožské jaderné elektrárny. Vláda DNR tvrdí, že situace s provozem v ní je kritická kvůli parametrům bezpečnosti a může přivést ke „druhému Černobylu v centru Evropy“.

Oficiální představitel DNR Denis Pušilin řekl, že úroveň radiace na ZAE značně překračuje povolené normy.

„V současné době v oblasti Záporožské elektrárny radiační pozadí převyšuje přípustnou hladinu 14x. Podle dostupných zpráv hlavní příčinou toho je odstávka třetího energobloku z 28. listopadu, ke které došlo po neúspěšném pokusu nahradit tyčové bloky ruské výroby produkty americké společnosti Westing House,“ uvádí slova politika „Interfax“.

Pravda.ru připomíná, že Záporožská jaderná elektrárna je největší atomovou elektrárnou v Evropě a lídrem elektroenergetiky Ukrajiny. Jedná se o unikátní komplex 6 samostatných jednotek s celkovou kapacitou 6 000 MW. Prvý blok byl uveden do provozu v roce 1984, poslední v roce 1995.

Zdroj: http://politikus.ru/events/39102-radiacionnyy-fon-na-zaporozhskoy-aes-prevyshaet-dopustimyy-uroven-v-14-raz.html
40 Komentářů k Úroveň radiace v Záporožské jaderné elektrárně přesahuje povolenou úroveň 14x

 1. Pascaual napsal:

  Takze akoze sa nieco pokazilo.Pockat aha to bolo planovane.Nic sa neda robit nakoniec to bola nehoda. Do Ruskeho reaktoru nepasuju Uranove tyce z USA.Veru tie z USA sa lacnejsie aj ked nakoniec predsa drahsie ked zratame tych zasiahnutych radiaciou v celej europe. Ale co potom USA nam poda pomocnu ruku a este aj zatlieskame. Spiny Ruske naschval posatvili reaktor aby tam nepasovali uranove tyce z USA.Za vsetko moze Putin on to prikazal takto postavit.

  • eM napsal:

   Pascaual: Ty seš vocas. To myslíš vážně to co jsi napsal?
   Jakékoli díly od westinghousu jsou za prvé naprosté šunty které bych dal leda na výstavu „jak se to dělat nemá“, a za druhé je samosebou amíci používají k tomu, aby měli vše pod kontrolou, a aby mohli škodit kdykoli se jim bude chtít.

   Každý malý dítě ví, že Ruská jaderná technika je momentálně špička. Navíc Rusáci si těžko u souseda postavěj nestabilní atomovou elektrárnu, ale amíkum je to jedno když jsou na druhym konci světa.

   • Martin23 napsal:

    Někdy je překážkou diskuze problém s pochopením psaného textu.

   • Pascaual napsal:

    Hochu ty si to asi nepochopil:)

    • aa napsal:

     Chapce, psany text pochopil sprvne, pokud frajirek myslel neco jineho, mel by se naucit vyjadrovat. Vetsina „frajirku“ skonci u i/y, ale co vlastne slovo znamena nevi, hlavne ze naspasl spravne i/y…

     Pro tebe torchu presneji, sarkasmus musi byt naznacen ta, aby tam kde byl pronesen byl pochopen, pokud na tomto miste pouzije „sarkasmus“, ale napise to slovami, ktere zde pouzivaji „pravdolaskari“, kteri to mysli presne jak pisi, pak chyba neni na strane ctenare, ale na strane „frajirka“ co pise sarkasmus, ale spatne…

   • Ladik1959 napsal:

    ten text od Pascaual to byla ironie to je přece jasné….:-)

    • aa napsal:

     Ale neni, psal to jako „pravdolaskar“, pokud to myslel jako sarkasmus, musi na tomto serveru psat sarkasmus jinak nez pravdolaskar svuj nazor…

     • Moore napsal:

      Ty jsi ale debilek, a jeste o tom musis presvedcovat ostatni. Ofc. tvoje kognitivni schopni jsou podpprumerne a naprosto jasnou ironii jsi prehledl, jak druzstevni lan.

      Tak zkus priste sklopit usi a napsat – ahááá, sarkasmus…

   • pepe napsal:

    Souhlas.

  • Milada Radkovská napsal:

   Nemusí být ani válka. Zlikvidují se sami a bohužel to odnese spousta nevinných lidí. Kdoví, zda to nebyl úmysl

  • Ďuro Trulo napsal:

   Poslední blok v Záporoží byl dokončen v roce 1985 a provoz zahájen v roce 1986 tedy v období havárie v Černobylu. Že bude tato stavba sloužit nějakým židooligarchům ze „svobodné okrajiny“ s tím nepočítal ani největší šílenec západu, nějaky Zbyňa Brežinsky!! Takže váš podvod s úmyslem Rusů škodit západu je židokorporátní lež a vy jste židofašistický vyvrhel. Vaše názory jsou zločinné a štvavé a budete za ně odsouzen. My máme paměť i morálku!!!!

  • ocashard napsal:

   zase se snazi USA fasouni neco prodat…ted to nejsou zbrane ale uranove tyce…proc cpou do ruskeho reaktoru americke tyce do pice?…nechapu

 2. franta napsal:

  Westinghouse se pise dohromady, to za prve,
  za druhe, ten pruser s Westingousovymi palivovymi clanky byla take v Temelinu nebo v te druhe jaderce.

  Takze ne vse co prichazi z Ameriky je koser.

  No ono to Ukrajince jeste ceka z ameriky vice nez si dovedou predstavit.

  Vitejte do ameroevropy.

  • geronimoh napsal:

   O těch palivových tyčích od Westinghouse mluvila ta naše odbornice v televizi a říkala, že se ohýbají a nejde to pak regulovat. Pak mluvila o nějaké nové ruské technologii jako o palivu budoucnosti. Westinghouse je asi pozadu.

 3. Josef Švejk napsal:

  Nesmysl! Podle světových deníků a nočníků – např. Novinky.cz „úroveň radiace nepřesáhla limity“!
  Po zkušenostech s firmou Westinghouse v ČEZkých zemích se patrně i na Ukrajině rozhodli ověřit kvalitu jejich palivových tyčí a místo aby jim ty tyče omlátili o hlavu, zasunuli je do reaktoru. Sláva Ukrajině!
  PS: Kupte si jódové tabletky, dokud jsou!

 4. Kolemjdoucí napsal:

  Když neměli problém, v rámci snižování populace, HAARPEM zlikvidovat japonskou Fukushimu. Proč by Rusku nezaškodili možnou jadernou havárií u hranic? Nedovedu si představit nic účinějšího.

  Někde jsem četl, že Westinghouse byl odmítnut při dostavbě jaderných elektráren (snad Francie), když zjistili, že v jeho dodávaném vybavení byly prvky, které umožňovaly ovládání elektrárny na dálku z USA.

  Dále je dobré vzpomenout si na nedávnou práci Mossadu v Iránu, kdy nahráli do software jaderné elektrárny vir, který ji měl přetížit.

  Jen by mě zajímalo jestli Davídek Rokeferelů žere ty stejné ryby z Pacifiku(Fukušima), co nám nově začali hromadně prodávat v Tescu.

  • Svobodný napsal:

   Ne on žere lidi protože to není člověk

   • Guldur napsal:

    Velmi správně řečeno – bohužel, u něj to platí doslova, ale je vybíravý hoch, bere jen děti… :-((.
    BTW: Stejně jako ostatní jeho „druhu“ – jednou se budou divit, až se jejich domnělý pán nakonec změní v anděla světla a vynese svůj ortel…

  • jura napsal:

   oni to zkoušeli u nás, dostavět Temelín a ovládat ho z USA. Proti byl Nečas a musel se pakovat. Samozřejmě odešel z jiných důvodů, ale nedivil bych se kdyby to byla pravda

  • geronimoh napsal:

   Fukushima ale nebyla cíl. Cílem byla Toyota. I když je Ukrajina daleko od USA, není dost daleko a radioaktivita oběhne několikrát celou planetu.

   • Kolemjdoucí napsal:

    to geronimoh: Toyota, ano říká se to, kvůli hybridnímu pohonu, který začali dávat do aut a měl vytěsnit spalovací benzinove motory. Jim nevadí, že spad oběhne planetu, naopak.

    to jura: Nečas byl podle informací od Hájka právě pro dostavbu Temelína, ale Westinghouse měl v té době probémy a chystali se ho koupit Číňani, takže by tendr nevyhrál. Vyhráli by ho Rusové. Proto ho odstavili a nyní už nikdo z politiků nechce Temelín dostavovat. Čeká se až se američtí investoři dají dohoromady.

    to Svobodný: podle téhle fotky bych věři tomu, co píšeš

    http://www.reformy.cz/wp-content/uploads/Quotes-Thumbs/David%20Rockefeller%20thumb.png

  • martin bareš napsal:

   kolemjdoucí: já si nemohu vzpomenout na potíže u nás. Když za Klausovy první vlády byly potíže s Temelínem, právě kvůli této firmě. Pokud někdo něco víte, napište podrobnosti a odkazy.
   Je nutný si stále připomínat, co špody napáchali. Vždyť Westinghouse je kandidát na dostavbu Temelína a Schapiro se snaží, patřičně zaúkolovaný. Sobotka je slabej posera, tak má šanci odstavit Rusko a nás okrást o dalších 150 miliard.

 5. Definitiva napsal:

  Z USA máme aj chemtrails. 24.12. lietali, dnes častejšie ako lietadlá uvidíte len chemtrails hmlovinu, ktorá pripláva oblohou. Dnes je jasno, nelietajú, máte ojedinelú šancu pozrieť si nebo a mraky bez chemtrails.
  Chemtrails hmlovina sa pri nízkom slnku, ráno a večer, farbí ružovo až ružovo červeno. To je dôkaz cudzích častíc v atmosfére.

  Dnes je možno jeden z 5-tich dní v roku, keď je atmosféra bez chemtrails hmloviny. Nebo pri nízkom slnku je biele, slabo bielomodré, svetlo modré až nebovo modré, od obzoru nahor. Ani stopy po ružovej farbe!

  Mraky bez chemtrails častíc sú na okraji biele, sivé, až tmavosivé.
  Chemtrails mraky sú na okraji ružové, ružovočervené, vždy plávajú na prirodzenou kopovitou oblačnosťou a ich tvar je ako ako pruhy, pásy s neostrými akoby štetcom roztiahnutými okrajmi.

  Celý rok oponenti zdravého rozumu popierajú a spochybňujú chemtrails. Dnes, možno najbližšie dni, sa na vlastné oči pozrite, ako pri nízkom slnku vyzerá prirodzené nebo bez chemtrails.

  Chemtrails hmlovina je rozlíšiteľná od prirodzenej oblačnosti na prvý pohľad, v momente, naučte sa rozdiely a verte svojim zmyslom a nie zlým sluhom zlých pánov v USA.

  Budúci rok začnú amíci používať novú chémiu, tá sa za uplynulé roky niekoľkokrát menila, vyvíjala. Počkáme si.

  Chemtrails a HAARP sú ohrozením života na Zemi tak, ako aj rádioaktivita, plíživo, neviditeľne, ak zistíte príznaky, tak už zomierate.

 6. Martin23 napsal:

  Podle mě tohle je symbolický příklad toho, jak v praxi funguje revoluční nadšení něco změnit a nemít vymyšlené, co budu dál dělat.

 7. Palko napsal:

  Někdy před půl rokem jsem četl na vebu politikus článek o tyčích z . Psali tam pokud ukrajinci použijí tyto tyče dojde určitě k velkým problémům.

  http://politikus.ru/events/19690-magate-perehod-aes-ukrainy-na-amerikanskoe-toplivo-nevozmozhen.html

  Nebo dejte slovo Westinghouse do vyhledávání na tomto vebu a objeví se všechny články ohledně Westinghouse.

 8. Žabák napsal:

  Teď sem byl na těch ruských stránkách a v diskuzi, kterou sem musel díky českému školnímu systému překládat googlem, píšou lidi, že Rusko pravděpodobně dodává to uhlí kvůli tomu, aby si tam ty blbci neodpálili jadernou elektrárnu při pokusu pokrýt ty blackouty. To už celkem dává smysl ohledně toho uhlí.

 9. Josef napsal:

  Naše JET také svého času vyzkoušela palivové tyče od firmy Westing House, aby se za krátkou dobu opět vrátila k ruským palivovým článkům. Jsou levnější, spolehlivější a hlavně jsou technicky sladěné s ruskými typy reaktorů pro které jsou vyráběny a to je případ i naší JET.
  Neštěstí je, že pučistická vláda v Kijevě tam bude cpát palivo od svých USA protektorů a bude to při tamějším bordelu a korupci dělat tak dlouho až zase dojde k havárii, kterou pak samozřejmě svedou na Rusko, jako nedávné sestřelení civilního letadla jejich vojenským letounem.

 10. Pascaual napsal:

  Staci ked si vsetci polozite otazku komu vyhovuje havaria v jadrovej elektrani na Ukraine blizko Ruska a europi v dnesnej situacii a hned mate odpoved. Co bude asi tak nasledovat je omnoho dolezitejsie.

 11. Vlabi napsal:

  Podle poslední dnešní zprávy TV Rossia 1 byla již údajně porucha odstraněna a na síť je nyní napojeno všech šest bloků elektrárny. Cituji: „Radiace v nárazníkové zóně při likvidaci poruchy byla 8-12 microrentgenů za hodinu, což odpovídá přirozenému záření v místě“.

 12. Wenda napsal:

  Dle ČTK temelínská jaderná elektrálna odebírá od července 2011 palivo od ruské společnosti TVEL,která patří do koncernu Rosatom.Dříve byl dodavatelem americký Westinghouse.Ruské palivo využívá každý šestý reaktor na sevětě,v Česku kromě Temelína také Dukovany.Všech devět českých reaktorů,šest komerčních,dva výzkumné a jeden univerzitní,pracuje na ruské palivo.

  • karel napsal:

   „každý šestý reaktor ve světě“ – to je nepřesné.
   Ve skutečnosti na ruské palivo jede více než polovina reaktorů ve světě – i v USA jede polovina JE na ruský uran. Je rozdíl mezi palivo (obohacený uran) a palivovým souborem (zpracované palivové tyče, což jsou z odolných slitin s použitím neutronově odolných materiálů např. zirkonia udělané nosiče uranových pelet – tablet). Rusové zpracovali přes 20 000 jaderných bomb (weapon grade obohacení přes 90%) na reaktorový uran (obohacení 3-5%), měli obrovské zásoby. Kromě toho, jejich obohacovací proces je asi 30x účinnější(a levnější) než západní proces (Rusové neměli v 50. letech dost elektrické energie, tak vyvinuli mnohem lepší technologii centrifug a laserové obohacování, Západ používal difůzi, která je 25x energeticky náročnější; kromě toho západní palivový cyklus je založen na žlutém koláči – oxid uranu, ale ruský palivový cyklus je založen na zeleném koláči – tetrafluorid uranu, což je mnohem výhodnější, byť velmi jedovaté). Po skončení studené války Rusové udělali dohodu HEU-LEU (vysoce obohacený uran za nízko obohacený uran) – novináři to nazývají Megatons-Megawatt dohodu, následně většina západních obohacovacích a přepracovacích kapacit téměř zkrachovala, 20 let stála. Dnes v jaderných technologiích, palivovém cyklu, zpracování uranu, … Rusové jednoznačně vedou, přes 50% jaderného paliva je od nich (i Westinghouse palivové soubory používají ruské palivo).

 13. karel napsal:

  Rusko je absolutní velmoc v jaderné energetice, je mnoho let před konkurencí z USA, Francie, Japonska, Koreje, …
  Rusko ovládá více než 58% světové těžby uranu (USA 5%), přes 60% konverzních kapacit (ze žlutého koláče na kovový a keramický uran a zpátky, USA závody jsou v rekonstrukci, jinak asi 12%), 52% světových obohacovacích kapacit (USA 18%). Mají značné zásoby, stále je navyšují – například po stopu reaktorů v Japonsku skoupili na spotovém trhu všechno palivo nasmlouvané pro Japonsko a Německo. Jsou jednoznačně absolutní jednička a dále svoje postavení posilují. Budují hlavně obohacovací závody. Mají smlouvy s Mongolskem na úložiště jaderného odpadu, kapacitu pro celý svět (použité jaderné palivo je surovina k přepracování).
  Jsou jediní, kdo provozují množivé jaderné reaktory na rychlé neutrony, schopné v budoucnu zpracovávat i thorium (kromě nich to zkoušeli před lety Francouzi, ale jejich Fenix i SuperFenix skončily havárií). Američané nepostavili od roku 1977 žádnou JE, dnes to neumí, protože ztratili kontinuitu, takže jejich Westinghouse je koupený od Japonců, a brzy to prodají Číňanům. Český jaderný průmysl postavil (podle ruského projektu a s ruskými dodávkami) 90% Temelína, novou elektrárnu si můžeme postavit sami – s ruskou kooperací. Zároveň by to českému průmyslu umožnilo podílet se na ruských stavbách JE ve světě – obrovská příležitost, Rusové mají už teď nasmlouvaných 20+ reaktorů (12 Indie, 4 Turecko, 8 Čína, 2 Maďarsko, …).
  Jinými slovy: koupit JE od amíků je zhovadilost, zkáza našeho velmi vyspělého jaderného průmyslu – kompatibilního s ruským – nebyla by to jen pitomost, byla by to vlastizrada.

  • martin bareš napsal:

   Karle díky za vyčerpávající informaci.

   Zbytečně jsem kolemjdoucího „úkoloval“, abych získal info ohledně devadesátých let, kdy se i v Temelíně začaly za Klausova lobbingu instalovat věci od Westinghouse. Už si to moc nepamatuji, tak jsem se ptal.

   Zbytečně, ještě jednou díky za fundovanou informaci.

   • vlad napsal:

    Karle i já děkuji. Něco málo jsem o této tematice věděl, ale dost hodně jsi mi doplnil informace. Dík.

  • Contumax napsal:

   Karel
   Díky Ti…

 14. smerko napsal:

  Takže mam si jít koupit ty jódové tablety??? Dokud jsou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!