Porošenko: Ukrajinská armáda se stala tak silnou, že se k ní jezdí učit bojovat

Ukrajinská armáda se údajně stala tak silnou, že specialisti ze zahraničí se jezdí k ukrajinským vojákům učit bojovat. S takovým prohlášením vystoupil prezident Ukrajiny Petr Porošenko na své tiskové konferenci v Kyjevě. Podle jeho slov má dnes Ukrajina „jednu z nejbojeschopnějších armád na kontinentu“.

„Přijíždějí k nám studovat naše zkušenosti a techniku boje s hybridní válkou,“ – řekl Porošenko.

Na důkaz svých slov připomenul „osvobození od útočníků“ v Chersonské oblasti.

„Osvobozen byl Čongar. Odtud ukrajinští pohraničníci postoupili vpřed a osvobodili Arabatskou šipkou. Zcela bylo osvobozeno území Chersonské oblasti. A lze jmenovat i další neméně složité úkoly,“ – zdůraznil prezident ukrajinského státu.

Nicméně jaksi zapomněl na takové „úspěchy“ ukrajinských vojsk jako Ilovajský nebo Jižní „kotel“.

Porošenko také řekl, že podepsal zákon, kterým se ruší vněblokový status Ukrajiny. Podle jeho slov otázka vstupu země do NATO bude předložena k celoukrajinskému referendu v průběhu nejbližších pěti – šesti let.

Ukrajinský prezident také ujistil, že konflikt v Novorossii může být řešen jedině mírovou cestou. Podle jeho slov bylo už osvobozeno více než půl druhého tisíce ukrajinských vojáků, kteří padli do zajetí armády Novorossie. Nicméně ukrajinský prezident doplnil, že v případě vypuknutí bojů okamžitě bude v zemi vyhlášeno stanné právo.

Zdroj: http://www.ukraina.ru/news/20141229/1011658235.html
19 Komentářů k Porošenko: Ukrajinská armáda se stala tak silnou, že se k ní jezdí učit bojovat

 1. Josef Švejk napsal:

  „V Dněpropetrovsku jsme vytvořili křesťanskou školu odstřelovačů. Jedním z hlavních úkolů školy odstřelovačů je střílet zločince z ruské pravoslavné armády! Mezi ukrajinskými prapory byla zahájena soutěž, kdo první obsadí Moskvu. Nepochybuji o tom, že to bude náš prapor Svatá Maria! Sláva Ukrajině!“ velitel praporu Dmitry Korčinský.

  • Dagmar Zemková Rondošová napsal:

   Porošenko je chorobomyselný človek, mali by ho zatvoriť do blázninca je to fašistický vrah. Trepe hovadiny. Veď nemajú ani poriadne uniformy že mu to niekto žerie to sa divím

   • Definitiva napsal:

    Vždy ten najväčší idiot sa dostane do najvyššej politiky. To neplatí len pre Ukrajinu. Jediný spoločný menovateľ sú demokratické voľby, tie sú od staroveku manipulované v prospech „elity“.

    Jediný rozdiel medzi štátmi je, že politici na Ukrajine majú dovolené hrať a so zbraňami. Niekto si kúpi vláčik, niekto radšej zbrane. Sú to dospelci s myslením decka, ich duša sa nikdy nerozvinie do štádia dospelosti.

    Zeman má svoju slivovičku, Fico sociálno-inžiniersku politiku polulistické drísty. Nám je dovolené byť obeťami, otrokmi idiotskej politiky. Dokedy?

 2. oskar napsal:

  Takže shrnuto: Mírumilovný Porošenko by strašně rád řešil situaci mírovou cestou, ale…slovo mobilizace už je nahrazeno slovem „stanné právo“ Dost důležitá drobnost.
  Přeloženo: Jak Obama řekne fčíl…tak Putin „něco provede“ a Porošenko zareaguje. Chytřejší Ukrajinci balí kufry, ti druzí mají jen jednu možnost…zaútočit na Rusa v čele nejsilnější armády široko daleko :-)

 3. tarfin napsal:

  Jak řekl napoleon.. „Aby měl národ dobré vojáky, musí být neustále ve válce“

 4. Calembredaine napsal:

  Ostatně v tom se celkem shoduje s Igorem Ivanovičem … čas pracuje pro Prasenka!

 5. romanA napsal:

  Vojna bude,žiadny mier na ukrajine je nežiadúci,židovské sviňe alá porošenko a jacenjuk všetko odsabotujú podľa príkazov a urobia z Ruska agresora!Rusom nezostane nič iného než spustit armagedon!Neviem prečo by mala amerika zostať ušetrená-musí byť odparená do vesmíru-raz a navždy!

  • starejpes napsal:

   Souhlas.
   Všechno je to o genocidě nás, Slávů a Árjů. H**no demogracyje, h**no lidská práva!

 6. J.Rindt napsal:

  Ten Pornoshenko se musel ale jako decko hodne prastit do hlavy! A nebo ho tatka Waltzman dost fackoval pres tu tucnou palici.

 7. jaroslav Klenot napsal:

  Válečná armáda se válí, bojová bojí.

 8. Věra napsal:

  No ten mě docela rozesmál.Jen by mě zajímalo,kdo se k nim jezdí učit.Kope,plive,vyhrožuje kolem sebe jak pominutej,ale kdo ho ještě bere vážně?Jestli to četl Putin,tak se směje ještě teď

  • Miroslav napsal:

   K ukrajinskej armáde sa nikto nechodí učiť ,naopak. Z armády Ukrajinci v skupinách odchádzajú a pridávajú sa k povstalcom. K ukrajinskej armáde prichádzajú len profesionálni vojaci z NATO ,aby ich učili tej “ bojaschopnosti“ .

   • Jasom napsal:

    Veď o tom to celé je – prevrátil to naruby. A má krásne zdôvodnené, že tie cudzie vojská na ukrajinskom území sa len prišli učiť od miestnych géniov.

 9. Anton Paško napsal:

  Porošenkove vyhlasenia mi pripadajú ako Hitlerove pred dobitím Berlina !

 10. Reverend napsal:

  Pan Porošenko je případ nešťastníka, který je odsouzen věřit lidem, jenž jej informují zcela nepravdivě a tak takovéto různé bláboly pak zákonitě vyvolávají otázky o jeho duševním stavu. Na jiných serverech proběhla zpráva že UK armáda ve výstrojní oblasti katastrofálně zklamala. každý voják má nafasováno pouze jedno zimní prádlo. Ti z Vás kteří jste si splnili základní vojenskou službu, určitě ví o čem píšu. Ale je také možné, že pan Porošenko opravdu trpí nějakou poruchou a dělá takovéto vlny. Asi již zapomněl na asi půl roku staré prohlášení, které měl v úmyslu směřovat do západních „demokracií“,aby je vyburcoval proti RF. V prohlášení uvedl že vojska RF překročila hranice Ukrajiny. Pak se stalo co nikdo v Kyjevě neočekával. Celkem podstatná část armády opustila své stanoviště v obavě před zničujícím útokem a zanechala tak domobraně značnou část bojové výzbroje a výstroje.Chvíli trvalo než se znovu zformovali. a od té doby to s nimi šlo z kopce.Pokud by měla domobrana dostatek živé síly, jako že nemá, tak už jsou v Kyjevě.Předpokládám že RF opravdu nezásobuje domobranu žádnou vojenskou technikou. ale poskytuje jí zpravodajské informace a určitě také radí s taktikou. Jinak by domobrana udělala stejnou chybu jako Ukrajinské jednotky, kdy postupovali chaoticky a nekoordinovaně vpřed. Pak se dostali do obklíčení, kde každým dnem se ztrácela jejich síla a síla útoku se ztratila. Tím se vytratila morálka a motivace. Teď se čeká na ten nastávající moment který zapříčiní že Kyjev vrhne na východ vše co má aby vyřešil tuto situaci vojensky. Tímto si odkryje území na západě Ukrajiny, kde se různě zformovaly větší či menši skupiny odboje proti vládě a dnes ještě nejsou ještě vládě nebezpečné. Avšak až se začnou lidé bouřit. budou to právě tyto skupiny, které budou posíleny,dozbrojeny a správně nasměrovány. No a tak se může stát že vláda v Kyjevě může padnout dřív, než se jednotky dobrovolných batalionů stačí stáhnout k záchraně. No a pak se historie bude opakovat. Vyznavači a uctívači Stěpana Bandery budou znovu utíkat na západ.No ale je možné že to dopadne jinak. Nikdo z nás kteří diskutujeme na různých fórech, nezná všechny skutečnosti, které budou určovat další běh dějin.

  • geronimoh napsal:

   Já naopak předpokládám, že RF poskytuje domobraně materiální pomoc – jídlo, zdravotní potřeby, munici apod. RF přiznala, že nebrání komukoliv z RF, aby šel domobraně pomoci, včetně vojáků z ruské armády. To je podle mě naprosto v pořádku, i když možná málo.
   Ruské televizní stanice ukazují, jak posledních 20 let ukrajinská armáda cvičila, tedy spíše necvičila ( tankisté místo výcviku v tancích běhali po cvičišti s pár kládama spojenýma dohromady, jakože tank ). Proto jim také trvá tak dlouho zprovoznit techniku, která 20 let stála a nikdo ji ani nenastartoval.
   Nevím co by se kdo mohl učit od ukrajinské armády, leda to že mají vykopané hroby předem.
   Vzpoměl jsem si, že v nějakém dokumentu ukazovali, jak v USA leží na jednom místě stovky tisíc rakví. Zřejmě to má stejného režiséra.

 11. PAVEL napsal:

  JO, NA BEZBRANNY DEDY, BABKY,ZENY A DETI URCITE MAJ,ALE TIM TO KONCI.:-)))

 12. PAVEL napsal:

  REVEREND-SOUHLASIM S TEBOU,JE TO DOST MOZNY ZE TO BUDE JAK RIKAS,A DOUFAM ZE TO TAK BUDE.MUSEJ TY BANDEROVSKY MAGORY VYHLADIT!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!