US dluh za poslední den roku 2014 vyrostl o 100 miliard $ a prorazil rekord na 18,14 bilionech $

Připadá nám, jako by to bylo jen včera, kdy jsme referovali, že US ministerstvo financí a Úřad sociálního zabezpečení za poslední den listopadu zvedly US dluh o 32 miliard $ a vyslaly tak celkový US dluh vůbec poprvé za hranici 18 bilionů $. Jak jsme dále uvedli, tak to rovněž znamená, že „za Obamy celkový US dluh vzrostl o 70% z 10,625 bilionů $ 21. ledna 2009 na nedávných 18,005 bilionů $.“

Do dneška to rychle uteklo, a my jsme šťastní, že vám můžeme ohlásit, že podle US ministerstva financí americké dluhem financované vyhazování z kopýtka, ač se údajně zpomaluje, když se prý podíváte na klesající měsíční zprávy o rozpočtovém deficitu, se nikdy ve skutečnosti nezpomalilo.

Jelikož za poslední den roku 2014 celkové US zadlužení během jediného dne vzrostlo o 98 miliard $ (což zase táhl dluh na Sociálním zabezpečení, který za poslední den měsíce vzrostl na rekordních 5,117 bilionů $), a tak rok 2014 uzavíráme s novým rekordem zadlužení všech dob 18,141 bilionů $ Federálního zadlužení – což je nárůst o 136 miliard $ za měsíc prosinec a o 790 miliard $ za celý rok 2014.

Dole graf celkového dluhu v bilionech $.

Source: US Treasury

Submitted by Tyler Durden on 01/02/2015 17:07 -0500

Vyšlo na Reformy.cz

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-01-02/us-debt-soars-100-billion-last-day-2014-hits-record-1814-trillion
16 Komentářů k US dluh za poslední den roku 2014 vyrostl o 100 miliard $ a prorazil rekord na 18,14 bilionech $

 1. sibolet napsal:

  Jsem dlouholetý vegetarián a přeji všem globalistum osvěžující koupel v amerických jezerech https://www.youtube.com/watch?v=J95hE5cjNJ8

 2. JARIS napsal:

  Zajimava rovnice. Kdyz si natisknu nejake ty stovky doma, tak mne zavrou az zcernam. Amerika tiskne dolary jako na pasu, navic nicim nepodlozene, a to je v naprostem poradku. Jede se beztrestne dal. Takhle to vzdycky dopadne, kdyz se sveri finance zidum neboli udelat kozla zahradnikem. Jak tenhle podvod ve velkem muze skoncit jinak, nez krachem americkeho dolaru. Je to uz citit ve vzduchu.

 3. Miroslav Kelnar napsal:

  Čím dříve dolar půjde ke dnu, tím lépe. USA by neměli mít peníze na to, aby mohli zabíjet obyvatelé zemí, kde jen je to napadne. Po tomto šoku potom dokážeme i my správně zařadit všechny ty privatizátory a reformisty, kteří nás po 1989 do této smrtonosné dluhové loterie zatáhli, jen pro připomenutí (Havel, Klaus, Dlouhý, Komárek,Ježek, Dyba, Tříska... Jak úsměvně dnes zní prohlášení, Marka za 3 koruny, Rakousko doženeme za 5 let a Německo za 12 let, myšleno v životní úrovni. Žít na dluh, to k nám přece přinesli tito výše zmínění hoši,nasledanou v pekle.

 4. Janhonza1 napsal:

  Ale, to zase není tak špatná zpráva. Letos začnu pomalu kupovat ruble a juany. Hrst dolarů bude mít na váhu menší cenu, než toaletní papír.

 5. Contumax napsal:

  Tady je uz chyba v názvu matematického čísla, je to přes 18 trilionů, trilion se píše s 21 nul.

  • Robo napsal:

   myslím, že správne je 18 biliónov USD..?

   • Contumax napsal:

    Přes billion má dluh ČR, teda já nevím , já jsem o tom s nikým nejednal aby jsme si půjčovali a nevím ani kolik a nevím ani od koho, takže tunel na nás na všechny, a ty triliony asi sedět bude protože jsou zadlužení už dlouho od doby 1913, je to umělý dluh....

    • Robo napsal:

     Pozor ale, v angličtine je napríklad "billion" naša miliarda. Majú to takto posunuté. Jak napríklad v angličtine "šanca 100:1" je naša "šanca 1:100". V mnohých filmoch to v preklade neotacaju a dosť ma tým irituju..:-) No a niekde neotacaju zas číslovky. V tomto článku je to ale napísané podľa mňa správne.
     Okrem toho, u nich je to v USD.
     No a tá číslovka hore v článku, to sú bilióny..

    • vladem napsal:

     Contumax Robo má pravdu. Vzdělané USSA nezná celosvětovou číslovku BILION. Takže rovnou z miliard skáčou na TRILION. Ale věř mi, že i těch 18 bilionu dolarů je nesplatitelný dluh. Pokud to nezamáznou světovou válkou. Jinak tzv. vnitřní zadluženost USSA (dluh obyvatelstva, jednotlivých repblík atd.) činí 70 bilionu dolarů, tedy bezcenných zelených papírků.

     • Robo napsal:

      No a Fulford (mluvci asijskych klanov) okrem iného navrhuje vymazať všetky dlhy, i naše dlhy bankám.
      Takže nech sú ich peniaze povodne akomkoľvek špinavé, ľudia sa môžu meniť (sám som toho príkladom) a okrem toho, vymazanie dlhov je dobrý základ k vymazaniu meny.
      Budeme všetci robiť, na čo sme predurčení, jak v tom videu tu na nwoo v inom článku.
      Tým pádom budeme všetci spokojní a aj bude všetkého dostatok.
      Až napríklad prestaneme žrať mäso, tak bude dosť obilia pre všetkých a čistejši vzduch a výrazne menej násilia. Až napokon násilie úplne vymizne.
      Takto to bude, k tomu máme teraz krásne nakrocene..

     • Robo napsal:

      Viete, bolo by dobré naložiť Sorosovi, čo sa do neho zmestí a este viac.

      Ešte lepšie ale bude, až mu dáme pocítiť jeho skutočnú moc - že totiž bez nášho strachu má iba BEZ-moc.
      To je to, kam smerujeme a som za to rád.
      Až by sme sa zbavili Sorosa miesto nášho strachu, iba by sme tým uvoľnili miesto lre iného kokota a nič by sa nezmenilo.
      A my zmenu chceme, MY si ju vytvoríme! :-)

     • Contumax napsal:

      No jo ku.va máte pravdu a omlouvám se za svou nevědomost nebo to řeknu rovnou prostě jsem to počítal jakoby od nás, takže se ještě jednou omlouvám Vám všem i autorovi v nadpisu článku ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!