Existuje „mazaný plán Putina“ pro Ukrajinu?

Je to spodivem, ale „MPP – mazaný plán Putina“ pro Ukrajinu, který už dávno přešel do kategorie humoru, stále existuje. A nebyl gaučovými analytiky a stratégy postřehnut prostě jen proto, že „mazaný plán“ vůbec není mazaný. Celkem nedávno nezávislá vláda postmajdaní Ukrajiny pozvala do svého středu bývalého gruzínského ministra Sandro Kvitašviliho, zatímco do administrace prezidenta RF si „pozvali“ z zúčtování s Kyjevem ne jednoho gruzínského „batono-varjaga“, ale celou nedávnou gruzínskou zkušenost.

V srpnu 2008 vojska Ruska mohla obsadit Tbilisi, stejně jako v dubnu 2014 mohla obsadit Kyjev. Ale takové „jednoduché“ řešení je vždycky cestou pro politické dobrodruhy či fanatiky – zrovna tak kdysi zabral i Tiflis, i Kyjev geniální fanatik Lenin. Současná ruská byrokratická mašinérie není geniální, ale vždy klidná a nenápadná. Ale když pracuje, pak pracuje. A právě nyní můžeme doslova v přímém přenosu sledovat, jak byrokratická mašinérie RF realizuje svůj prostý „mazaný plán“.

V roce 2008 po porážce Saakašviliho žádné ruské tanky Tbilisi nezabraly, otevřený nepřítel Ruské federace zůstal v čele otevřeného nepřátelského státu, orientovaného na NATO. Stejně tak v dubnu roku 2014, když vojska u Kyjeva ve skutečnosti vůbec nebyla, a ani v září téhož roku, kdy armáda Kyjeva defacto už neexistovala, žádní „zelení mužíci“ neobsazovali, ani se nesnažili obsazovat hlavní město Ukrajiny a otevření nepřátelé Ruské federace, otevřeně orientovaní na NATO, zůstali v Kyjevě u moci. Stejně jako kdysi zůstával u moci Michail Saakašvili.

Klíčovým pojmem tu je slovo – „zůstával“, což znamená zůstával, nikoli zůstal. A to je ve skutečnosti celý nemazaný „mazaný plán Putina“ pro Ukrajinu. Byrokratická mašina RF nyní prostě opakuje úspěšný postup z předchozí situace. Vždyť situace z roku 2008 byla naprosto analogická se současnou Ukrajinou – RF tehdy „nezabrala“ Tbilisi, aby na sebe nevzala odpovědnost za celou problematiku, rozbouřenou spoustou strádání a rozporů země. Po roce 2008 zůstávali na místě všichni hysteričtí protivníci a po celé zemi dál běsnila tatáž vojensko-nacionalistická hysterie proti „moskevskému agresoru“. Přesně totéž, co nyní vidíme na Ukrajině.

Zůstaňme realisty a nedumejme o tom, zda jsou Gruzínci nějak horší než Ukrajinci, a Michail Saakašvili nějak hloupější než jeho staří známí a kolegové – Turčinov, Jaceňjuk a Porošenko. Ukrajinci nejsou ani horší, ani lepší než Gruzínci a jako platí, že jedna a jedna jsou dvě, tak i oni samotným životem jsou odsouzeni projít svou „gruzínskou“ cestou. Cestou od vzrušujícího šílenství boje s „moskevskou agresí“ až po všední kocovinu, kdy hysterický patos „války s putinskými okupanty“ za dva-tři roky uvolní místo docela jiným pocitům.

Tato gruzínská cesta Ukrajiny je nevyhnutelná pro jakékoli výkyvy ve světové politice, s výjimkou nejextrémnější formy v podobě světové války. Ale na naší planetě se současná měřítka porovnávají s veličinami jako Indie a Čína – a v takovém případě je hodnota Ukrajiny téměř k nerozeznání od hodnot Gruzie. Kvůli Gruzii světová válka nevypukla, takže s největší pravděpodobností k ní nedojde ani kvůli Ukrajině.

Pomoc, kterou kdysi Západ sliboval Saakašvilimu, nebyla menší a v porovnání s rozlohou země dokonce větší, než co Západ slibuje dnes vládě Jaceňjuk-Porošenko. Nebudou je krmit, ani nebudou takovou vládu zaopatřovat – budou je jen zlehka vnadit velkými přísliby a ještě větší chválou. Vzpomeňte si, jak vychvalovali „liberální“ a „antikorupční“ reformy Saakašviliho – a podívejte se, kde jsou dnes. A stejně to dopadne s Ukrajinou. Tuto zimu, navzdory hurá-patriotickým prognózám bezduchých optimistů z RF „neruchne“. Ale zkolabuje příští zimu. Gruzínská cesta frustrace a vystřízlivění je prostě nevyhnutelná.

Protože takový je život. Pro 90 % válkou nezasažených obyvatel Ukrajiny bude za pár let otázka zhoršování životní úrovně aktuálnější než pro ně virtuální válka s Ruskem. I když zůstanou věrní mýtům kyjevských médií o „hordách altajských výsadkářů rozdrcených u Mariupolu“, ale – próza života, velikost výplat a důchodů budou aktuálnější a válečná hysterie unaví psychiku, stejně jako ji za ty roky unaví nějaký Jaceňjuk.

Nu a mrkvička „eurointegrace“ unaví také, protože v blízké budoucnosti přijdou první negativní signály – od škrtů v sociální oblasti k problémům průmyslu s evropskými standardy. Neboť takové naivní dívky v krajkových kalhotkách byrokraté v EU využívají bez ohledu na jejich vůli. A refrém „Obama s námi“ taky není nekonečný. Obama není ani s černochy ve Fergusonu.

A to je všechno - celý „mazaný plán Putina“ pro Ukrajinu. Velmi jednoduchý „mazaný plán“. Ale právě takové schéma se osvědčilo před časem v Gruzii, a není záruka, že se neosvědčí i na Ukrajině. Proto v blízké budoucnosti Kreml nebude dělat žádná náhlá gesta – nebude „zabírat“ Charkov, ani „slívat“ Donbas. Situaci budou všemi silami udržovat ve stávajícím stavu až do „gruzínského“ dozrání. Nemohu říci, že se to mně, jako Ukrajinci, líbí, dal bych přednost zabrání Kyjeva poleninsku, ale „co máme, to máme“.

Ale ještě jsme nepřipomněli zkušenost Moldávie. Oh, jaký výbuch nacionalismu, válečné hysterie a prorumunské (rozuměj – prozápadní) intoxikace tam byl v době střetnutí po občanské válce v Podněsteří. Nebylo to o nic menší než nyní v Kyjevě. A v poměru k velikosti Moldávie byla válka s PMR bohužel ještě větší než válka Kyjeva s Donbasem. Ale jaksi pod tlakem reality moldavský úder ne snad zmizel, ale silně se vytrácí v každodenním životě pracujících migrantů.

Tak jednoduchý „mazaný plán Putina“ je samotným životem odsouzen k úspěchu – pokud samotná Ruská federace v příštích dvou – třech letech nesklouzne do „liberálního“ chaosu. Což je nepravděpodobné, ale také ne vyloučené.

Zdroj: http://politikus.ru/articles/39371-hitryy-plan-putina-dlya-ukrainy-suschestvuet.html
17 Komentářů k Existuje „mazaný plán Putina“ pro Ukrajinu?

 1. Žabák napsal:

  Tak tohle je velmi dobrý článek. Já si myslim, že dost reálný. Špatný na tom je, že Novorusko v nejbližší době oddych asi nečeká, uvidíme. Možná až se vystřílí všechna munice ve skladech tak někdo začne přemýšlet jestli koupit další nebo zaplatit mzdy, koupit uhlí a plyn. Tohle je názorná ukázka toho, že nikdy není tak špatně aby nemohlo být ještě hůř. Myslim, že za rok budou lidi na Ukrajině s vděčností vzpomínat na Janukovyče.

  • Martin napsal:

   Munície majú Ukrovia, obávam sa, viac ako dosť, USA ide o všetko, preto budú valiť na Ukrajinu všetky druhy zbraní a munície a asi aj svojich vojakov, lebo už nevedia, čo s nimi. Domov ich vrátiť nemôžu bez rizika vzbury.
   Domobrana by sa preto mala prednostne zamerať na vyhľadávanie a zneškodnenie zahraničných žoldnierov a poradcov z NATO.

 2. Robo napsal:

  V skrytu duše som dúfal, že som to tam viac zdramatizuje, aby si US na RF vylamali zuby a bol by konečne pokoj.

  Na druhej strane...ukraincom samozrejme želám konečne pokoj a mier..

 3. rudi napsal:

  tento ,,mazaný" plán je každému priemerne inteligentnému a informovanému človeku jasný už od jara min roku, niekte okolo marca(března) som čítal na to vynikajúcu analýzu od bloogera The Saker, autor tohto článku je zrejme jednoduchší človek, kt pri pochopení bananilty má pocit, že objavil geniálnu vec

 4. Definitiva napsal:

  USA podpora Ukrajine skončí pádom USD, ten súvisí s BRICS a odmietnutím USD ako medzinárodnej meny, zatknutím a súdením fašisticko sionistickej junty v USA, Bush, Cohen, Obama-ako biorobot bez vlastnej vôle, zbavením svetovej moci cirkvy, dedičnej moci, finančnej oligarchie a ich nefie.

  Nastane zmena princípov globalizácie, spoločnosť sa z otrockej a sociálno parazitickej s nekonečne bohatou elitou zmení na inú kvalitu, pod predikciou Ruska, Slovanov, spoločnosť s rozvojom ducha, rodinou ako základom spoločnosti, národných štátov, ktoré budú spolupracovať na základe obojstranej výhodnosti, ochrániť prírodné zdroje, bez otroctva, dlhovej pasce a bankovej úžery.

  Pád USD závisí len a len od Ruska a Číny, môže to byť otázka mesiacov, max. 2 rokov, ako povedal Putin v prejave.

  Pád USD a ríše zla, USA, je neodvratný, objektívny, spoločnosť k nej speje 10-ky rokov a nedá sa zastaviť. Dnešná fašistická diktatúra EÚ akosi nie je na programe dňa. Už aj najposlušnejší poskok sionistov, Cameron, kričí: vystúpiť, alebo zmeniť EÚ.

 5. skazde napsal:

  Každý, kdo se vyzná, tak toto pochopil už dříve. Kam se hrabe EU a USA? RF je prostě třída 1A, RF tuto válku nezačala a nakonec bude ona slavit úspěch.

 6. geronimoh napsal:

  Článek je výborný a uklidňující. Zato některé z komentářů typu "kdo se vyzná, toto pochopil už loni na jaře" jsou k smíchu. Celou dobu tu každý radí, že měl Putin obsadit Ukrajinu a apodobně a najednou kde kdo věděl, co má Moskva v plánu. Je to jen jedna z možností a záleží na všech zúčastněných , jak se vyvine.

  • skazde napsal:

   Článek je výborný a uklidňující.... Proč to Moskva nevzala po Majdanu jedním vrzem až do Kyjeva je jasný už od začátku převratu na Ukrajině. Na to západ čekal a nevyšlo mu to. V zásadě jde o to, udržet Ukrajinu jako bojovou zónu, a to je skutečně mazaný plán.

 7. Josef Švejk napsal:

  Článek je uklidňující a my, pováleční generálové máme samozřejmě ex post ve všem jasno. Ale! Chlapci v bílém baracku mají stále stejný, nevyřešený problém: Dluh, jako noha u zadku, průvan v trezorech Fort Knoxu, roztočené rotačky na výrobu zelených papírků, čím dál hůře prodávané, hroutící se frakování, 3 biliony pohledávek v Číně a plné sklady skvělé vojenské techniky. Co s tím vším? Nechat to vyhnít a začít si mazat krajíc podstatně méně? Nebo vymyslet něco..., něco pořádně velkého! Nějakou pořádnou ránu, která by zase na nějakou dobu roztočila zadrhlá kola báječného života pax americana? Lidé v Rusku, když přijdou problémy, to mají jednoduché - no co, koupíme si místo tří jen dva sobolí kožíšky a nějak to přečkáme. Zvládnou toto pindostánci podobně?

  • Robo napsal:

   Veľká ekonomická vojna proti RF davno prebieha a US prehráva na všetkých frontach!
   Vojensky na RF nemajú, čo ich ovsem nezastaví. RF sa ale nenechala vyprovokovať a zatiaľ dosť ani EU..

 8. Leviathan napsal:

  Asi tak. Je mi jen líto těch lidí, kteří ne frustraci, ale obyčejný každodenní strach o život, zdraví, ženy a dívky o svou čest a všichni dohromady o denní jídlo, pití a v zimě teplo zažívají jako nekonečný seriál. Už jen ti by zasloužili, aby Putin uspěl v masáži EU pravdou a slovutný Court of Justice pootevřel oči směrem k zločinům kyjevské junty a jejích (či svých vlastních) pochodňových souvěrců. Gruzie se dnes chová vcelku úctyhodně, což s účtem za Saakašviliho "reformy" dává více než smysl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!