Propaganda po americku: Čím ještě je vinen Putin

V Americe žijí pěkně vypasené rasistické gangy a jejich prezident Obama každé ráno pije krev křesťanských mládenců!... Říkáte, že je to nesmysl? No, obecně ano. Ale je to zcela srovnatelné s tím do očí bijícím nesmyslem, který v předvečer Nového roku vychrlila média k radosti naší liberální společnosti a zaoceánských nepřátel Ruska.

Pořádný škopek toho vyrobila organizace s honosným názvem „Mezinárodní novinářský projekt na vyšetřování korupce“ (OCCRP) v čele s jakýmsi Drew Sullivanem. Bez zbytečných filozofických úvah a nedělaje si hlavu hledáním nějakých důkazů potvrzujících tuto skutečnost, zapsali ruského prezidenta jako jedničku na černou listinu, čímž ho „za vytvoření podmínek pro rozvoj organizovaného zločinu“ vyhlásili „Člověkem roku 2014“. Podobně však na základě úsudku těchto rádoby vyšetřovatelů vyšli i ostatní Rusové – všichni dohromady, celá země v počtu 140 milionů lidí. A takovýto kategorický verdikt vynesl sám redaktor OCCRP Drew Sullivan: „On (Putin) byl opravdovým novátorem v práci s organizovaným zločinem. Vytvořil vojensko-průmyslo-politicko-kriminální systém k hájení zájmů Ruska a Putina. Je zřejmé, že Putin je přesvědčen, že tyto zájmy se shodují.“ V tom posledním má pan redaktor pravdu. My si také myslíme, že zájmy Ruska a jeho prezidenta se shodují. Zbytek je pak absolutní lež.

Zdálo by se, že psát o takové směšné a urážlivé provokaci nestojí za to, pokud by tyto „nálezy“ OCCRP tak ochotně a vděčně nerozšiřovala zahraniční i domácí média. Opravdu měl Goebbels se svým tvrzením, že čím monstróznější je lež, tím snadněji v ní lidé uvěří, pravdu. Americká propaganda, která se vyzbrojila metodami fašistického ideologa, dovedla jeho učení k dokonalosti.

Něco speciálního si washingtonští scénáristé vymýšlet skutečně nemuseli. Prostě jen na Rusko přenesli americkou šablonu. Pouze dobré skutky ocenili znaménkem mínus, a tak vše, co dělá Rusko, je z jejich úhlu pohledu bezesporu negativní. „Celé roky Putin budoval nárazníkové státy pod vedením gangů – takové státy jako Podněsteří, Osetie, Abcházie a nyní Krym a Donbas,“ – s patosem kritizuje mistr Sullivan. Asi zapomněl, že obyvatelstvo všech jmenovaných regionů v naprosté většině sestává z rusky mluvících obyvatel; že všichni v nedávné minulosti žili ve společném státě – SSSR; že historicky tíhnou k Rusku; že konečně to je vojenský blok NATO, kdo nás nutí myslet na svou bezpečnost a být zainteresováni na vytvoření „nárazníkové“ zóny. Pokud by se natovci nesnažili „okupovat“ bývalé svazové republiky, pokud by se neblížili k našim hranicím, pokud by nešířili tak daleko své „národní zájmy“, pokud...

Mimochodem je to dávný charakteristický rys amerických politiků. Prohlásit za sféru svých národních zájmů vzdálenou zemi a tvořit v ní opravdu gangsterské bezpráví. Pod atraktivní maskou samozřejmě. Vždyť i v Sýrii a Iráku například rakety z amerických stíhaček nesly výhradně „západní demokratické hodnoty“. A teroristické organizace Al-Kaida a Hizbaláh financovalo americké ministerstvo zahraničí pouze s cílem svrhnout legitimní, ale pro Bílý dům nežádoucí „krvavý režim“. A různé „barevné revoluce“ byly organizovány s tímtéž cílem – řešit své vlastní ekonomické problémy na účet vytváření chaosu a válečných ohnisek v jiných zemích.

Je zábavné, že titul hlavního světového korupčníka „vyhrál“ prezident RF Vladimír Putin hned po té, co vyhlásil nemilosrdnou válku korupci. Po té co Duma přijala celý balíček antikorupčních zákonů; po přijetí tvrdé linie proti offshore společnostem (a už jsou i první výsledky); poslední vlna uprchlých oligarchů a menších podvodníků požádali o londýnské bydliště.

Je zajímavé, kde byli nekompromisní bojovníci proti korupci v Rusku v neklidných 90. letech? Když byla země trhána na kusy, naše národní bohatství roztaháno po kapsách a offshorech podvodníky všeho druhu; kdy inflace stoupala tryskem a vytvářela miliony chudých „milionářů“; kdy ulice měst zaplnili malí bezprizorní, a výstřely byly slyšet častěji než na polygonech. Ne, tehdy američtí loutkovodiči, rukama svých svěřenců pořádali celý ten zlý sen pořádali. S uspokojením pozorovali devastaci a chaos, konstatujíce (zdá se, že ne bez úšklebku) usilování Ruska o západní ideály.

Ale jakmile naše země na brala kurz na stabilitu, pořádek, úspory a blahobyt lidí, tehdy propukl přísný křik, vyvalil se proud hrubých pomluv a nenávisti. jen zbytečně starají se horliví západní propagandisté. Ten, kdo má uši, slova našeho prezidenta o boji s korupcí uslyšel. Ten, kdo má oči, pozoroval změny k lepšímu. Ten, kdo má mozek, vyvodil si správné závěry o tom, jak se chová k posledním západním výmyslům. Jedním slovem – psi vyjí, ale karavana, mám na mysli Rusko, jde kupředu.

Zdroj: http://politrussia.com/world/propaganda-po-amerikanski-gebbels-429/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!